RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Вечір джазу та мистецтва від Посольства Грузії в Україні

Вечір джазу та мистецтва від Посольства Грузії в Україні

Грузія асоціюється з надзвичайно гостинними людьми, багатою історією та традиціями. Сьогодні культура Грузії має часи розквіту і цим щиро пишається Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії Гела Думбадзе, який 11 квітня 2019 року запросив колег-дипломатів, представників української влади, представників грузинської діаспори та партнерів насолодитися вечором джазу та мистецтва.

Гостям подарували живий виступ джазового квартету Майї Бараташвілі та нову виставку картин Посла Гели Думбадзе “Київ. У пошуках втраченого часу”. Надзвичайні і Повноважні Посли Індонезії, Молдови, Норвегії, Нідерландів, Палестини, Пакистану, Казахстану, Кувейту, Таджикистану, Угорщини, Хорватії, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, заступник міністра молоді та спорту України Микола Мовчан, генеральний директор ГДІП Павло Кривонос та інші поважні гості поринули в атмосферу грузинського культурного різноманіття.

Під час вітальної промови Посол Грузії відзначив, що учасникам буде представлено високу грузинську культуру через джаз, кухню та живопис. “Виставку своїх картин я назвав “У пошуках утраченого часу”. Цю колекцію, як і попередні, я присвячую, звісно, Києву. Першу виставку я представив у цьому чудовому місті сім років тому поблизу Андріївського узвозу, називалася вона “Київ: містичні вікна”. Другу – в Посольстві Грузії в Україні – «Київ: акриловий щоденник». Це третя. Картини з цієї виставки написано у Києві протягом останніх трьох місяців. Можна сказати, що я наполовину український художник.

5cb06f7169a1b.jpeg

Україна мене дуже надихає. Дуже! Я сам обрав вашу країну. Я працював у чотирьох посольствах світу, і коли настала черга визначатися, я обрав ту країну, де отримав максимум тепла – Україну”, – зазначив пан Посол.

5cb06f16c75e3.jpeg

“... Мистецтво Гели Думбадзе – це авангард. Розглядаючи його картини, можна зустріти і Малевича, і Пікассо ... а можна зустріти і Гелу Думбадзе. Картину класичного типу можна побачити в будь-якому місці, а картини пана Думбадзе – це щось несподіване, це те, що малює наша уява, що ми бачимо щодня, але не встигаємо зрозуміти, охопити й усвідомити наскільки ж світ красивий”, – зазначив у промові Файзуло Холбобоєв.

Головною подією вечора Гела Думбадзе визначив виступ джазового бенду: “Майя Бараташвілі, я називаю її грузинської дівою, людиною, яка зробила себе сама, представляє міжнародний рівень джазу. Я поважаю і ціную цю виконавицю. Нехай музика говорить за себе”.

5cb06f2c00505.jpeg

Коли на сцені з’явилися три музиканти, три Георгія та власне солістка – учасники квартету Майї Бараташвілі – присутні у залі завмерли в очікуванні, адже кожен знав, що попереду його чекає магія джазу. Майя – володарка мелодійного, сильного і розкішного вокалу. Джаз в її виконанні звучить дуже вишукано й ніжно, й водночас енергійно. Джазом грузинська співачка почала займатися в 1996 році. Відтоді виступає на міжнародних джазових фестивалях в усьому світі, тож дуже приємно, що у насиченому гастрольному графіку колективу вдалося знайти один день, щоб відвідати Київ. Майя Бараташвілі також є солісткою Тбіліського естрадного оркестру при мерії Тбілісі з 1998 року.

Вечір у колі друзів. Саме такими були відчуття. Екзотична, таємнича і багатогранна культура Грузії, історія якої сягає глибини тисячоліть, нікого не залишила байдужим, адже її вдало поєднують із сучасними тенденціями та впливами. Саме це дає можливість культурі не лише зберігати свої автентичні риси, а ставати багатшою, отримуючи нові напрями, а часом – нове життя. Традиційно грузини вважають, що гості – це дар небес, а тому їх привітність і надзвичайна люб’язність миттєво завойовують серце будь-кого. Це справді одна з найбільш унікальних і гостинних культур в світі. Вечір джазу та мистецтва 11 квітня один з прикладів цьому.

5cb06f1e7a83b.jpeg

Довідка про автора картин:

Гела Думбадзе. Народився 13 червня 1965 року в місті Тбілісі, Грузія. За освітою філолог, міжнародник, в дипломатії більше 20 років, обіймав посаду Державного міністра Грузії з питань діаспори. Живопису навчався самостійно. У червні 2012 року, в місті Києві, в галереї “Арт Хол” Фонду сприяння розвитку мистецтва відбулась його перша персональна виставка “Київ. Містичні вікна”. 13 листопада 2018 року у Києві відбулась його друга персональна виставка “Київ. Акриловий щоденник”. Сьогодні його роботи представляє престижна грузинська галерея “Art Gallery Line” та зберігаються в приватних колекціях у багатьох країнах світу.

Автор літературних збірок “Жовтий тролейбус”, “Люблю яблуко”, “Я – Бігун” (переклад цієї книги українською мовою було презентовано під час Книжкового Арсеналу – 2018). За його п’єсами поставлено вистави в Грузії, Україні та Республіці Азербайджан. Лауреат трьох міжнародних літературних конкурсів.

Дивіться фотогалерею із заходу:

Вам це буде цікаво:
ГДІПу-27. Дипломати вітають!
У Київському національному академічному театрі оперети 16 травня 2019 року відбулося відзначення Дня вишиванки та святкування 27-ї річниці заснування державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв».
Grunnlovsdag. Посол Уле Тер'є Хорпестад зустрічав гостей з нагоди національного свята
Святкування Дня Конституції Норвегії пройшло у сердці столиці! Ініціатором проведення урочистого прийому стало Посольство.
Танець заради благодійності. Іноземні дипломати на щорічному балі в ІМВ
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та особисто директор Валерій Копійка запросили усіх охочих підтримати студентську ініціативу Благодійного балу ІМВ-2019.
Jazz from Azerbaijan. Посольство Азербайджана в Україні традиційно в травні подарувало киянам вечір музики
В парку імені Гейдара Алієва в Києві пройшло щорічне джазове свято. Раз на рік за ініціативою Посольства Азербайджана в столицю прибувають найкращі музиканти аби порадувати українців-поціновувачів джазового мистецтва.
Знай наших: Христя Фріланд
У сьогоднішньому продовженні нашої рубрики про знаменитих українців, що змінюють світ тут і зараз, ми розкажемо про неймовірно енергійну Христю Фріланд – журналіста, письменника, а тепер вже й успішного політика. Етнічна українка, що відмінно володіє «рідною мовою», – чудовий приклад того, що людина, якщо вона сама того хоче, може розвиватися у багатьох сферах.
Посольство Аргентинської Республіки відсвяткувало дев'яту річницю Всесвітнього дня Мальбека
24 квітня в Києві пройшло офіційне святкування Всесвітнього Дня Мальбека - найвідомішого аргентинського вина. У свою дев'яту річницю День Мальбек відзначався під гаслом: "Елегантність не потребує досконалості".
В рамках проекту Diplomatic Greetings студенти «Школи молодого дипломата» з м.Харків та «Школи молодого дипломата» м.Київ поспілкувались із Послами Грузії та Королівства Норвегія Україні
23 квітня 2019 року OUTLOOK та ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» (ГДІП) провели зустріч для студентства та молоді із дипломатами, Надзвичайними та Повноважними Послами Грузії та Королівства Норвегія в Україні Гелою Думбадзе та Уле Тер'є Хорпестадом.
Diplomatics Greetings для студентів зі Шкіл молодого дипломата м.Харків та м.Київ
OUTLOOK та ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» (ГДІП) проведуть захід Diplomatic Greetings 23 квітня 2019 року. Наші організації багато років поспіль працюють та реалізовують проекти у співпраці з іноземним дипломатичним корпусом.
Дружини іноземних дипломатів відвідали лекцію про українські традиції
У середу, 9 квітня 2019 року, з ініціативи та організаційного сприяння ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», міжнародного жіночого клубу ASCK у Національному центрі народної культури «Музеї Івана Гончара» відбулася лекція, присвячена традиційному вбранню українок.
Публічна лекція Надзвичайного і Повноважного Посла Грузії в Україні Гели Думбадзе у Медіа-центрі ГДІП
У середу, 10 квітня 2019 року, у Медіа-центрі «Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв» відбулася публічна лекція Надзвичайного і Повноважного Посла Грузії в Україні, постійного представника при організації ГУАМ – Гели Думбадзе, присвячена подіям, що відбулися у Грузії 30 років тому 7–9 квітня 1989 року.
Будва чи Бар, життя в етноселах чи на фешенебельних курортах? Посольство Чорногорії промотує туризм
Представники туристичної індустрії та медіа України зустрілися з колегами та операторами рекреаційних послуг Чорногорії. Захід відбувся за підтримки посольства Чорногорії в Україні.
Нагородження переможців 23 загальнонаціональної премії «Людина року-2018»
23 березня 2019 року в залі Національної опери України відбулася ХХІІІ урочиста церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «Людина року-2018» та володарів міжнародних та спеціальних премій програми.
Листівки з Тбілісі
Місто, що не залишає байдужим - Тбілісі у об‘єктиві талановитого фотографа Павла Хоменського на сторінках видання theoutlook.com.ua. Переглядаючи світлини, ви здійснете оглядову екскурсію однією з наймальовничіших столиць світу. У Тбілісі на вулицях з відкритих вікон пахне хачапурі, з ресторанів лунає чоловічій багатоголосий спів, сучасні будівлі з майбутнього чудово вписуються в старовинні пейзажі. Колорит, одним словом, який не оминеш! Насолодіться фото, відкрийте розклад авіарейсів на травень і сміливо купіть квиток для весняної подорожі в місто, де вам завжди раді місцеві, зробіть сотні чудових фото, і, можливо, наступного разу листівки з Тбілісі ми опублікуємо у вашому виконанні!
Листівки з Батумі
Молодий український письменник Павло Хоменский побував в місті, що втопає в зелені і блищить яскравими вогням - Батумі, яке самі місцеві жителі називають містом любові. Тут пальми, кипариси, магнолії, олеандри, бамбук, лавр, апельсинові дерева, туя і самшит пахнуть на кожному кроці і так і кличуть поспостерігати за романтичною картиною відплиття кораблів з гаваней. І сьогодні автор ділиться з вами своїми листівками з цього дивного міста, пронизаного шумом моря і смаком ароматного вина.
Свято весни. Посольства восьми країн відсвяткували у столиці України NOWRUZ 2019
19 березня 2019 року в Києві відбулося святкування Міжнародного дня NOWRUZ. Ініціаторами проведення офіційного святкування у Колонному залі Київської державної адміністрації стали вісім посольств іноземних держав, акредитованих в Україні, а саме: Азербайджанської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Ісламської Республіки Іран, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Таджикистан, Турецької Республіки та Республіки Узбекистан.
Марцишор/Баба Марта урочисто відзначають у Києві
12 березня у приміщенні Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського за ініціативи Посольства Республіки Болгарія, Республіки Молдова та Румунії за підтримки Міністерства культури України та проекту OUTLOOK відбулася дружня зустріч весни у Києві.
Візит дипломатів до міста Острог
У суботу, 23 лютого 2019 року, Надзвичайні і Повноважні Посли іноземних держав, представники дипломатичних місій, міжнародних організацій, Державного управління справами Президента України та Міністерства закордонних справ України відвідали центр зародження та розвитку української освіти – місто Острог – за організаційного сприяння й участі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв у співпраці з Національним університетом «Острозька академія».
Дипломатичний прийом з нагоди національного свята Республіки Сербія
13 лютого відбувся урочистий захід з нагоди головного національного свята Сербії - Дня державності, який відмічається на офіційному рівні з 2001 року і знаменує День початку сербської революції проти Османської окупації в 1804 році.
"Україноканадці". Посол Роман Ващук відкрив виставку в Києві
12 лютого в Музеї української діаспори за підтримки Посольства Канади в Україні відкрилась виставка, присвячена українській діаспорі у Канаді. Метою проекту є відображення для загалу життя українських канадців, їх невпинну роботу у новій країні та вклад, який вони вносять щодня.
Ліванська зірка Кароль Самаха із концертом у Києві
7 лютого в Національній опері України вже не вперше з нагоди Дня Святого Маруна, батька Маронітської церкви, відбувся дипломатичний прийом та урочистий концерт під егідою Посольства Ліванської Республіки в Україні. Поєднання ліванського колориту та української душі в учасниках заходи справило неймовірне враження на гостей.
Закрити
Outlook facebook page