RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Experience: Петро Чернишов

Experience: Петро Чернишов

THEOUTLOOK.COM.UA за підтримки Європейської Бізнес Асоціації та її проекту «Hopes and Fears» продовжує серію матеріалів «EXPERIENCE», з якої ви дізнаєтеся секрети кар'єрного успіху від топових менеджерів сучасності.

Порадами з управлінського досвіду і власною історією з читачами поділився Президент компанії «Київстар» Петро Чернишов:

«14 років я поїв людей пивом. Причому не тільки Україну, але й Казахстан, Росію, Азербайджан і ще багато інших країн. Та 14 років – це забагато для роботи в одній групі компаній. Іноді до людини приходить розуміння, що все, що вона могла, вже зробила тут. Потрібно давати дорогу молодим.

Мені надзвичайно приємно представляти «Київстар». Уже понад 2 місяці я є президентом цієї компанії. Отримую величезне задоволення від управління такою махиною. Мені дуже імпонують люди, котрі працюють там, подобається їхня відданість своїй справі. Я намагаюся, щоб у них все було добре.

В Україні я живу близько 10 років. І знаєте, ми із сім'єю вирішили, що коли вже живеш разом так довго – настав час оформляти стосунки. Нині я все ще громадянин Росії. Але зараз подав усі документи для зміни громадянства. Одначе, коли завершиться процедура, не знаю. Україна – дуже бюрократична держава. Судячи з усього, всі процеси завершаться приблизно за рік.

Чи планую я, дотримуючись нового тренду, йти у владу? Скажу однозначно: «Не дочекаєтеся!» По-перше, мене не запрошували через мій російський паспорт. У жодну партію не кликали, що, до речі, приємно. Крім того, вважаю, існує певний набір компетенцій, які дозволяють стати успішним політиком. Я ж таких компетенцій не маю. Політика – мистецтво правильно обманювати людей у правильній ситуації (в гарному розумінні). Люди завжди мріють поринути в якийсь інший, вигаданий світ. Я не вмію створювати таких світів.

«У теорії немає різниці між теорією і практикою. А на практиці – є». Це сказав не якийсь там великий мислитель чи вчений, а один з найкращих кетчерів в історії бейсболу – Йогі Берра. Прекрасна цитата, вважаю, варто її запам'ятати. Багато людей у бізнесі вибудовують теорії, сподіваючись, що ті самі якось мають потім втілитися в життя і почати працювати. Але самі лише теорії не працюють.

Я завжди говорив (хоча це звучить дещо безжально): людина може висунути хоч сто ідей, але якщо ви не можете довести ці ідеї до реалізації, то, вибачте, вам нічого не допоможе.

Я дуже не люблю брехні в бізнесі. Я завжди кажу своїм людям: «Якщо ви чогось не знаєте – не соромтеся зізнатися в цьому. Набагато краще визнати, що ти чогось не знаєш, ніж збрехати і потім викручуватися». Загалом, у бізнесі не варто брехати. У житті, звісно, ситуація набагато тонша.

Незамінних людей у бізнесі немає. Я довго працював в Carlsberg і все думав: «Ось я піду, а що вони робитимуть без мене?» Пішов. Компанія розвивається і розвиватиметься далі. Тож незамінних у бізнесі немає. Усе залежить від того, яких ти людей до себе привів і яку систему разом з ними побудував.

Скорочуйте бюрократію. Вона має бути розумною. Без бюрократії жоден бізнес, великий чи маленький, не може нормально існувати. Він просто розориться. Однак бюрократія не повинна бути тим спрутом, який задушить бізнес.

Моє улюблене гасло, яке я часто повторюю своїм співробітникам: «Execute or be executed». Якщо ти не розумієш, що таке execution, тобі не місце в бізнесі. У компанії має бути декілька мислителів. Решта мусять доводити почате до кінця.

Не можна вважати себе гарним менеджером, поки не попрацюєш у FMCG, сервісній компанії і секторі В2В.

Завжди важливо бути трішки кращим за конкурентів, щоб заробляти значно більше. Коли ти біжиш від тигра, не обов'язково бігти швидше за самого тигра. Важливо бути швидшим від того, хто разом з тобою тікає від хижака. Так само і в бізнесі.

Ті, хто каже, що в них у компанії демократія, брешуть. Неможливо ухвалювати рішення в бізнесі більшістю голосів. Корпорація за визначенням не може бути демократичним інститутом. Що таке демократія? Це коли більшість вирішує, що мають робити всі. Ви можете це собі уявити в успішному бізнесі?

Я не авторитарний керівник. Бути керівником – означає завжди грати якусь роль. Іноді ти мусиш бути авторитарним, а іноді білим і пухнастим.

Існує три основних ролі CEO компанії. Це арбітр, комунікатор і месенджер. Арбітр завжди має встановлювати істину. Комунікатор – правильно пояснити виконавцям, що робити для досягнення цілей компанії (це називається каскадувати цілі). Месенджер – давати стейкхолдерам компанії (аналітикам, раді директорів, акціонерам) інформацію про неї. Для цього СЕО повинен мати кредит довіри.

Розповідайте історії і створюйте корпоративні легенди. Величезний двигун бізнесу – створювати цікаві історії та легенди. У «Київстар» таких легенд дуже багато. Це так важливо – мати гарні історії, які зігрівають душу.

Коли тебе люблять, тебе купують не один раз – тебе купують завжди. І це завдання номер один для бізнесу: завоювати й утримати любов клієнтів.

Не раз виникало бажання почати власну справу. Та я себе стримував. Чому? Бо вважаю, що тут важливо мати конкретну конкурентну перевагу. Її я поки що для себе не знайшов.

«Лідерство – це мистецтво робити так, щоб інші робили те, що вам потрібно, бо вони хочуть це зробити». Мені дуже подобається ця цитата Дуайта Ейзенхауера. Звучить трохи цинічно, однак життєво. Уміти мотивувати – надзвичайно важливо.

Стосовно того, що я думаю про долю України на наступні 5 років, відповім коротко: «Людина, яка може серйозно розмірковувати про те, що буде через п'ять років у нашій країні, нагадує людину, котра стверджує, що може передбачати курс валют на роки вперед. Якщо хтось говорить вам щось подібне, розвертайтеся і йдіть геть, це справжній шарлатан».


Європейська Бізнес Асоціація висловлює подяку компанії «Київстар» за допомогу в організації цієї бесіди.

Вам це буде цікаво:
Таємниці Пабло Пікассо будуть розкриті
Почавши цю весну з низки гучних прем'єр, ВОЛЯ продовжує дивувати своїх абонентів. Цього разу компанія-провайдер представила своїм абонентам прем’єру другого сезону серіалу «Геній» від каналу National Geographic.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів. Господар закладу, Карл Густавович Фаберже, напевно бачив у цьому хаосі наближення кінця своєї кар'єри. Однак, можливо, і потай сподівався на друге життя власної спадщини. Якби він знав, що так воно й станеться, – навряд чи маестро так швидко втратив би душевні сили...
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
Знай наших: Анатолій Кокуш
Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями. Сьогодні Outlook розповідає про, напевно, найбільш відомого «технаря» із світу кіно – володаря двох заповітних «Оскарів» Анатолія Кокуша.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю з режисером Дороном Пазом
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з ізраїльським режисером Дороном Пазом, котрий представив у Києві свою нову роботу «Єрусалим». Про спосіб пошуку натхнення через заголовки в журнальних статтях, перспективу кінематографу загалом і про причини вельми стриманого ставлення до критиків читайте далі у матеріалі!
Знай наших: Сергій Полунін
26 жовтня відбудеться довгоочікувана прем`єра документально-біографічної картини «Танцюрист» про ціну успіху, яку заплатив артист балету Сергій Полунін. Херсонець за походженням, волею випадку потрапляє до Королівського театру в Лондоні, де здобуває неймовірний успіх, а потім зникає з поля зору, щоб згодом завоювати ще більше любові глядачів. Сьогодні OUTLOOK продовжує серію матеріалів про успішних українців.
Все у ваших руках. Чому корисно бути амбідекстром
Амбідекстри демонструють унікальні здібності мозку, своїм прикладом підтверджуючи приховану людську геніальність. Найцікавіше, що її можна тренувати буквально руками. Як показали останні дослідження, людей, які від народження однаково вправно керують обома верхніми кінцівками, більше, ніж ми думаємо, і, можливо, ви – один з них.
Керований хаос: архітектор Заха Хадід
В англійській мові є чудовий неологізм, синонім успішності – «селфмейдмен», котрий можна перекласти як «людина, що зробила себе». Саме такою людиною, безумовно, є знаменитий архітектор Заха Хадід. Ми розкажемо про її непростий життєвий і творчий шлях її ж словами.
Шведський відлюдник Інгмар Бергман
14 липня 1918 року у шведському місті Упсала народився чоловік, який зняв понад 50 картин і поставив кількадесят вистав, що підняли планку у мистецтві на недосяжний рівень. Навіть сьогодні, переглядаючи шедеври Бергмана, створені ще півстоліття тому, розумієш, що вони нічого не втратили з часом – скоріше навпаки.
Посол Канади та Міністр інфраструктури України підписали спільний план дій щодо проходження аудиту Міжнародної морської організації
Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук та Міністр інфраструктури України Володимир Омелян підписали спільний план дій, щодо проходження Україною аудиту Міжнародної морської організації. Підписання документу відбулося 12 липня в приміщенні Посольства Канади в Україні.
Історія бренду: Жан Пату
Йому вдалося вловити зухвалий дух початку двадцятого століття і передати ідеали епохи в модних новаціях. Радість, швидкість і легкість – якщо емоції допомагають продавати, то враження, пов'язані з брендом Жана Пату, будуть саме такими.
Experience: Григорій Решетник
Прокидаючись вранці і вмикаючи телевізор, наш будинок наповнюється позитивом, енергією і завзятим сміхом тих, хто по той бік екрану займається тим, щоб кожен наш день був легшим і веселішим. Часом глядачеві здається, що світ телебачення - це суцільне свято і фестиваль, але дуже часто за нашим хорошим настроєм та безтурботним днем стоїть кропітка і часом занадто відповідальна робота ... Сьогодні історією свого успіху з нашими читачами ділиться телеведучий Григорій Решетник.
Історія бренду: Davidoff
Він заробив свої перші песо, танцюючи танго і чарльстон. Трудився зварювальником у Буенос-Айресі та не гребував будь-якою працею, щоб зібрати свій стартовий капітал. Фанатичний трудоголік, який увесь час намагався виглядати снобом. Усміхнений з клієнтами та неймовірно вимогливий до колег. Читайте в OUTLOOK у день народження Зіно Давидоффа про те, як обдарований скрипаль з українським корінням домігся для свого бренду без перебільшень королівських аудієнцій.
ФОТОПРОЕКТ. Балі: вулиця майстрів
OUTLOOK продовжує досліджувати цікаві куточки нашої планети. Зовсім нещодавно наші фотографи Нікіта Панісов та Анна Кравченко повернулися з дивовижного міста Убуд, розташованого в Індонезії. Це місце, вважається культурною столицею держави, вражає багатьма цікавинками, але найбільше - своєю вулицею майстрів...
У Києві за участі голови МЗС Швеції та Посла відбувся Шведсько-український бізнес-форум
У Києві відбувся Шведсько-український бізнес-форум, організований Посольством Швеції в Україні за підтримки шведської бізнес-спільноти. Представники ділової та бізнесової спільноти обох країн вже шостий рік поспіль зустрічаються в столиці України, щоб обмінятися передовим досвідом в різних галузях. Темою цьогорічної зустрічі стало укріплення економічних взаємовідносин між двома країнами. Під гаслом «Швеція-Україна: зростаємо разом» пройшли панельні дискусії, що презентували перспективні сектори української економіки і шведські рішення для потреб українського ринку.
У Посольстві Узбекистану відбулася узбецько-українська ділова зустріч
У Посольстві Республіки Узбекистан в Україні відбулася Узбексько-українська ділова зустріч, в роботі якої взяли участь представники понад 50 підприємств текстильної, хімічної, електротехнічної та будівельної галузей економіки двох країн.
"Бути вдома значить відчувати себе в безпеці". У Києві вшанували пам'ять Ясіра Арафата
"Бути вдома означає відчувати себе в безпеці ...", - ці слова належать засновнику і першому главі Палестинської національної адміністрації, борцю за свободу Палестини, лауреату Нобелівської премії Ясіра Арафата. 11 листопада в Києві відбувся вечір пам'яті палестинського лідера, організований посольством Палестини в Україні і палестинської діаспорою.
Усама Кафа: антикризова людина в кризові часи
Сміливі і талановиті люди, котрі не бояться розвиватися і запускати нові напрямки свого бізнесу навіть у, здавалося б, несприятливі часи, безумовно, заслуговують на повагу. Один із таких героїв – відомий український ресторатор Усама Кафа, котрий заснував L’KAFA Group.
Люксембург: встигнути все
Сучасна інфраструктура, лояльна податкова та юридична система зробили Люксембург однією з найбільш привабливих країн для ведення будь-якого виду бізнесу. Щоб досягти такого добробуту, герцогству знадобилося менше ніж півстоліття...
Відомий вчений, великий містифікатор: Нікола Тесла
Уже понад сто років світові не дає спокою постать Ніколи Тесли. Серба, котрий народився в хорватському селі Смілян, все ще обговорюють і як геніального винахідника, і як жадібного пройдисвіта, що наживався на науці, видаючи свої «іграшки» за технічний прорив.
Закрити
Outlook facebook page