RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Berliner Mauer: більше, ніж звичайна стіна

Berliner Mauer: більше, ніж звичайна стіна

«Знесіть ту стіну» - цією фразою, сказаної в червні тепер уже далекого 1987-го, Рональд Рейган увійшов в історію. Через декілька років, 9 листопада 1989 року, Берлінська стіна таки була демонтована і тепер вже накопичилося достатньо приводів поглянути на неї трохи по-іншому ...

За 25 років свого існування кам’яне громаддя стало символом розділення Німеччини та протистояння між Заходом і Сходом. Жодних сумнівів, найбільше від цієї перепони постраждали німці, адже безліч мешканців загинуло при спробі втекти з соціалістичної частини Берліна в капіталістичну.

Політика політикою, але ж протягом багатьох років траплялися й ті, кого знаменитий мур не тільки пригнічував, але й надихав. Мені самому пощастило кілька разів побувати в Берліні, і, звісно ж, бетонна споруда теж не залишила байдужою. Адже просто шаленієш від факту, що людина може створити конструкцію, яка просто-таки розрізає величезне, сформоване століттями місто, перетворюючи його в два напівмістечка. І це відбувалося не в дрімучому Середньовіччі, а в наш час, зовсім недавно ....

Про берлінську стіну писали, знімали кіно, на ній малювали, влаштовували виставки та навіть ... виходили заміж! Пропоную Вам найбільш цікаві творчі епізоди з життя знаменитої перепони.

Коли межа між Західним і Східним Берліном перестала існувати, художники всього світу взялися розмальовувати залишки бетонної стіни. Ділянка уздовж Шпрее на вулиці Мюленштрассе – найбільший її відрізок. Тут майже чверть століття тому виникла Іст-Сайд-Ґелері – найдовша художня галерея просто неба на Землі. Її довжина – 1316 метрів.

На початку 60- х, коли стіну тільки-тільки зводили й на її місці був лише колючий дріт, молодий фотограф Пітер Лейбінг устиг зазнімкувати стрибок 19-річного солдата прикордон-ної служби НДР Конрада Шумана. Причина вчинку – аж ніяк не спортивний інтерес: батьки військового залишилися в Західному Берліні. А тому зведення муру означало довічну розлуку хлопця з сім'єю.

Цікаво, що сам фотограф в той час тільки стажувався, і тому всі права на легендарний знімок належали його роботодавцям. Відповідно, Пітер Лейбніг, на жаль, не отримав ні копійки за свою спостережливість. Минуло багато років, стіни вже давно немає, але стрибок молодого солдата з комунізму в капіталізм продовжує надихати. 

З'явилася навіть скульптура «Mauerspringer» ( «Той, що стрибає через стіну»), не менш відома, ніж оригінальна світлина. Автори роботи: Флоріан і Мікаеля Брауер, Едвард Андерс.

Поза тим, декому берлінська стіна допомогла завойовувати популярність. Знаменитий музикант групи Pink Floyd Роджер Вотерс уважає, що 21 липня 1990 року на Потсдамській площі він відсвяткував свою особисту перемогу. Важко повірити, але того дня біля конструкції зібралася 300-тисячної аудиторія щоб почути найбільший рок-концерт у світі «The Wall: Live in Berlin» .

Між іншим, знаменитого виступу могло й не бути, адже буквально за кілька місяців до цього Вотерс заявив, що не виступатиме , допоки кам’яне громаддя не зруйнують. Вірогідно, це лише збіг, але ж за кілька тижнів після заяви політична фортеця дійсно впала.

‘MR. GORBACHEV, TEAR DOWN THIS WALL!’

Однак не всі цьому тішаться. Так, наприклад, шведка Ейі-Ріїтта Еклеф 9 листопада 1989 офіційно стала вдовою, адже милим її виявився... сам мур! Власне шлюб взяли десять років до того. Замість бетонної споруди «так» перед вівтарем сказав найнятий мім. Ну а після цього жінка офіційно носить прізвище Еклеф-Берлінер-Мауер. Вона вважала й вважає досі, що кам'яна межа, яка розділила Берлін навпіл, була «the best and sexiest wall ever existed» ( «найкращою та найсексуальнішею стіною, яка будь-коли існувала).

Як бачимо, падіння берлінського «чудовиська» – не просто значуща політичне подія. Так чи так, це символ, у якому багато хто знаходить щось своє. Пригадую мої враження від стіни. Здавалося б, просто собі бетонна конструкція, без будь-якого натяку на естетику. Але в той же час – одна з головних пам'яток Німеччини. Це розкішний приклад того, як щось огидне може стати по-справжньому заворожливим. Ну а наостанок пропоную фото з архіву на тлі знаменитої берлінської стіни.

Вам це буде цікаво:
Посол Анка Фельдгузен провела день відкритих дверей у посольстві Німеччини в Україні!
Посольство Федеративної Республіки Німеччина щороку, а саме вже вшосте, наприкінці літа запрошує всіх бажаючих відвідати захід «Німецький сад» - день відкритих дверей, коли дипломати зустрічають киян та гостей міста в своєму робочому офісі та на території дипустанови.
Леніну й не снилося... Вражаючі мавзолеї
Великі й не дуже світу цього змушують голосно говорити про себе не тільки за життя, але й після смерті. А як, власне, можна промовчати, дивлячись на помпезну усипальню того чи іншого діяча, навіть не беручи до уваги єгипетські піраміди. Outlook переконався в тому, що мавзолей Володимира Ілліча на Красній площі – досить скромний притулок на відміну від...
Усім потрібні гроші. Валюти світу
Називають їх скрізь по-різному, проте люблять, напевно, однаково. Ми говоримо, звісно ж, про гроші, а точніше про їхні «другі імена». Адже крім офіційної, у кожної валюти є своя, народна назва, яке не так відома, але дійсно заслуговує на увагу!
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Сором’язливий Ганновер
Хто він і який, той невеличкий Ганновер, що продовжує ховатися за спинами своїх популярних серед туристів німецьких братів? Місту неодноразово доводилось змінювати свої вбрання і вигляд, але від кожної пережитої епохи Ганновер зберіг по клаптику, не втративши при цьому своєї індивідуальності й цілісності.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Гід по старині: Европейські блошині ринки
Всупереч поширеній думці, європейські блошині ринки мають небагато спільного з секонд-хендом або звичайними торговельними рядами традиційних речових базарів. По суті, ці місця унікальні тим, що своєрідно відображають дух країни, а по непоказних, на перший погляд, товарах можна прочитати її минуле, відчути настрій епохи.
«Пташку шкода!». Пернатий символ Маврикія
Фігурки птиці додо «окупували» всі сувенірні крамниці Маврикію, а її зображення навіть стало національним символом, доповнивши собою герб країни. Та найприкріше, що всю цю славу маврикійський дронт отримав після того, як повністю зник з лиця землі, на що знадобилося менше ста років...
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
Пабло Пікассо: Поет для своєї епохи
Про Пікассо як про самобутнього художника, графіка та скульптора нам так чи інакше відомо все або майже все, тоді як інші його іпостасі опинилися на другому плані. Ілля Еренбург одного разу дуже коротко описав відносини Пабло Пікассо зі своєю епохою: «ХХ століття знайшло в ньому власного експерта-динаміта, філософа та поета».
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, Outlook радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Швейцарія: банки, шоколад та армія
Ні для кого не секрет, що наш світ сповнений парадоксів. Outlook намагається в них розібратися, тому сьогодні ми розповімо про збройні сили найбільш мілітаризованої країни світу, яка при цьому вже понад два століття ні з ким не воює. Наш матеріал про армію Швейцарії.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
«Німецький сад» знову відкрив двері для киян та гостей міста
Посольство Німеччини в України традиційно в вересні організувало день відкритих дверей – «Німецький сад». Кияни та гості міста змогли познайомитись з діяльністю Німеччини в Україні та поспілкуватися з представниками німецьких посередницьких організацій.
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
Завдяки Посольству Узбекистану в Україні та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Алішеру Абдуаліеву OUTLOOK пощастило побувати в цій гостинній країні. І сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
Яскравіше тисячі смарагдів. У Києві відкрилася виставка, присвячена українці Катерині Десницькій - дружині принца Таїланду
Катерина Десницька - родом з Волині. Втім, в світі її знають, як принцесу Таїланду, дружину принца Чакрабона. Ця незвичайна українка відома своєю безстрашністю і силою духу. Недарма під час російсько-японської війни вона відмовилася від привабливої ​​пропозиції жити в розкоші і багатстві і пішла на фронт працювати медсестрою. Після повернення доля винагородила її за сміливість. А історія її любові до сих пір захоплює любителів щасливих історій.
Історія бренду: «Louis Vuitton» – чемоданний прорив
Найбільш пізнаваний бренд у світі й один із найстаріших у Франції «Louis Vuitton» – це символ розкоші, елітарності й аристократизму. Усе розпочалося з якісних валіз, далі – різні види сумок, а тепер бренд виробляє все – і жіночий одяг, і чоловічий, і дитячий, і взуття, і прикраси. Причому «Louis Vuitton» нині діє не тільки в люксовому сегменті, а й розширює свій вплив і на prеt-а-porter.
По рейках над головами: Вуппертальська підвісна дорога
Німецьке місто Вупперталь, згідно зі статистикою, не входить навіть в десятку найпопулярніших туристичних місць Німеччини. Окрім легендарної танцівниці Піни Рауш, котра працювала тут, однойменного футбольного клубу і всесвітньовідомого кінорежисера Тома Тиквера, чия кар’єра розпочиналася у міських кіноклубах, Вупперталю, здається, більше нічим похизуватися. Утім, як тільки дізнаєшся про місцевий транспорт, місто зі своєю унікальною підвісною монорейкою стає жаданим для мандрівників.
Закрити
Outlook facebook page