RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  «Найнародніший» президент. Франклін Рузвельт

«Найнародніший» президент. Франклін Рузвельт

Акцентуючи увагу виключно на державних діяннях, біографію Франкліна Делано Рузвельта розповідають вчителі в школах усього світу. Як главу США, обраного на чотири терміни замість дозволених двох, та засновника «нового курсу» – його пам’ятають усі старанні учні. Але сьогодні, на честь дня народження знаменитого президента 30 січня 1882 року, ми розповімо вам про його життя поза політикою.

Джеймс Рузвельт і Сара Делано, які належали до американської еліти, доклали всіх зусиль, аби виховати свого єдиного сина Франкліна як справжнього маленького аристократа. Розпорядок дня був розписаний буквально на кожну хвилину. Поглиблене вивчення всіх предметів, зокрема кількох іноземних мов, верхова їзда та інші складові життя іменитих чад супроводжували майбутнього президента США до 14 років, доки домашнє навчання не змінилося приватною школою.

Після «вильоту» з батьківського гнізда юнак, який стабільно радував рідних хорошими оцінками, раптом відправив їм листа, повідомляючи, що нарешті отримав свою першу двійку і невимовно цьому радий. Син пояснив здивованим батькам, що його виключно високі бали порушували етику шкільного корпоративного духу, а це було неприйнятним для приватного навчального закладу. Для того щоб мати нормальні стосунки з однолітками і при цьому не потрапити до кабінету директора, Рузвельт почав отримувати «неуди» дозовано.

Улюбленими уроками Франкліна були історія та географія. Захоплюючись розповідями про знаменитих морських мандрівників та їхні великі відкриття, він упевнено заявив батькам, що в майбутньому бачить себе тільки моряком і після отримання атестата вирушить до військово-морської академії. Поважаючи інтереси сина, але при цьому враховуючи і юнацький максималізм, батьки вирішили ненав’язливо спрямувати його енергію в інше, більш престижне, на їхню думку, професійне русло – юриспруденцію. Проаналізувавши ситуацію, Франклін послухався поради і вступив до Гарвардського, а потім до Колумбійського університету, де за час навчання встиг спробувати себе ще й у журналістиці, здобувши посаду редактора студентської газети. А після закінчення вузу він почав працювати за фахом – в адвокатській конторі. З часом Рузвельту як ненависнику однотипності це все неабияк набридло, і єдиною сферою, котра його приваблювала, стала політика.

Незважаючи на те, що колись президент Стівен Клівленд, поклавши руку на голову п’ятирічному Франкліну, сказав: «Мій маленький чоловіче. Я висловлю тобі дивне побажання. Нехай ти ніколи не будеш президентом Сполучених Штатів», – Рузвельт зрештою зробив усе навпаки. Детальний план сходження на президентське крісло був складений вже до 25 років, розрахований на чверть століття і виконаний практично рік у рік. Кажуть, що піднятися до кар’єрних висот молодому політику допомагали «колеги» з Масонської ложі, у члени якої він був посвячений 1911 року. Відтоді робота повністю захопила його, забравши практично весь час. Але своєму хобі, набутому ще в дитинстві, Франклін завжди встигав приділити увагу. Колекція поштових марок у спеціальному футлярі подорожувала разом зі своїм власником, куди б той не прямував. Перед сном він проводив своєрідний ритуал, розглядаючи і перелічуючи свої «накопичення». Як стверджував сам Рузвельт, філателія допомогла йому повернути натхнення і любов до життя, коли в 1921-му після переохолодження лікарі поставили йому діагноз «поліомієліт», що прикував до ліжка і відібрав надію самостійно ходити.

Через набуту інвалідність мати Франкліна наполягала на припиненні кар’єри сина, проте прагнення до професійного зростання розділяла його дружина Елеонора, одна з найпопулярніших перших леді за всю історію Штатів. «Хвороба чоловіка остаточно змусила мене стати на власні ноги. Підтримуючи його – я знайшла силу сама», – говорила Елеонора Рузвельт, яка ніколи не залишалася в тіні чоловіка, завжди активно беручи участь у політичному житті країни, за що самому главі держави не раз дорікали. Вона багато подорожувала, відвідуючи інтернати, школи і навіть в’язниці. Почасти завдяки дружині Франклін не здався перед хворобою і продовжив сходження кар’єрною драбиною, не дозволяючи оточуючим бачити в собі інваліда.

Спілкуючись зі своїми співгромадянами простою, зрозумілою мовою як звичайний 32-й президент США, він заслужив звання «найнароднішого» політика Америки. Під час кризи Рузвельт не відрізнявся від інших жителів. Згідно з оголошеною загальною економією, Елеонора готувала чоловікові сніданок як годиться – на суму не більше 19 центів. І, незважаючи на те, що Франклін був ще тим гурманом, він терпляче його їв.

Близькість до народу і разом з тим уміння регулювати державні справи й контролювати своїх підлеглих привело до того, що раз за разом політика обирали на головну державну посаду. «Жоден президент не мав більш тонкого розуміння складного механізму людських стосунків. Він спостерігав, як його підлеглі грали у свої власні ігри; зупиняв їх, коли це було необхідно; допомагав їм, коли це було зручно; ефективно карав своєю байдужістю; винагороджував, ділячись найпотаємнішими думками», – говорив Рексфорд Тагвелл, який обіймав посаду економічного радника Рузвельта.

Помер Франклін Делано Рузвельт у 63 роки від крововиливу в мозок, будучи на четвертому президентському терміні. Першою з родини про смерть дізналася Елеонора Рузвельт, мужньо прокоментувавши сумну подію: «Я більше співчуваю нашій країні і всьому світу, аніж собі...»

Фото з відкритих джерел

Вам це буде цікаво:
Великий шовковий шлях по-таджицьки
Зачувши словосполучення «великий шовковий шлях», одразу уявляєш собі відважних мандрівників і нескінченні каравани, повні коштовностей і дивовижних товарів, що перетинають країни та континенти. Сьогодні ми розповімо про таджицькі міста, котрі слугували у давнину найважливішими перевалочними пунктами цієї торговельної артерії.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Підземний полиск імперії: будапештське метро
Провівши всього годину в польоті, я раптом дізнався, що опинився в місті, де є найстаріше в континентальній Європі метро. І це ще не все, чим примітна будапештська підземка. OUTLOOK вирушає на прогулянку метрополітеном одного з найгарніших міст світу. Спускаємось?
Леніну й не снилося... Вражаючі мавзолеї
Великі й не дуже світу цього змушують голосно говорити про себе не тільки за життя, але й після смерті. А як, власне, можна промовчати, дивлячись на помпезну усипальню того чи іншого діяча, навіть не беручи до уваги єгипетські піраміди. Outlook переконався в тому, що мавзолей Володимира Ілліча на Красній площі – досить скромний притулок на відміну від...
Усім потрібні гроші. Валюти світу
Називають їх скрізь по-різному, проте люблять, напевно, однаково. Ми говоримо, звісно ж, про гроші, а точніше про їхні «другі імена». Адже крім офіційної, у кожної валюти є своя, народна назва, яке не так відома, але дійсно заслуговує на увагу!
Знай наших: Анатолій Кокуш
Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Гід по старині: Европейські блошині ринки
Всупереч поширеній думці, європейські блошині ринки мають небагато спільного з секонд-хендом або звичайними торговельними рядами традиційних речових базарів. По суті, ці місця унікальні тим, що своєрідно відображають дух країни, а по непоказних, на перший погляд, товарах можна прочитати її минуле, відчути настрій епохи.
«Пташку шкода!». Пернатий символ Маврикія
Фігурки птиці додо «окупували» всі сувенірні крамниці Маврикію, а її зображення навіть стало національним символом, доповнивши собою герб країни. Та найприкріше, що всю цю славу маврикійський дронт отримав після того, як повністю зник з лиця землі, на що знадобилося менше ста років...
Пальчики оближеш: Що на вас чекає за кулісами найкращих кухонь світу
Давайте пригадаємо найбільш незвичну страву, котру вам випало скуштувати? Що це буде за їжа, вам вирішувати. Небагато екзотики;ті самі комахи, котрих ми слабо можемо уявити як інгредієнт; дивний напій із гіркуватим присмаком; несподіване поєднання гіркого і кислого… у кожного є свій незабутній досвід щодо цього.
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
Знай наших: Серж Лифар
Знаменитий француз українського походження в дитинстві був блакитнооким мрійником. Згодом усі його жадання стали реальністю. Хай би чого він прагнув, усе давалося легко, немов удача назавше зробила його своїм улюбленцем. Спів у хорі, артистичний талант і, нарешті, балет. Серж Лифар не тільки підкорив світові сцени та здобув заслужену славу. Він відродив французький балет як такий і ввів поняття, котрі стали основою неокласицизму.
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
На валізах: Олег Борщевський
Олег Борщевський – відомий режисер, сценарист і кліпмейкер. З-поміж його робіт – кліпи для «Потапа і Насті», гурту «НеАнгели». «Бумбокс», NIKITA, Тоні Матвієнко і багатьох інших. У милій бесіді він згадав найбільш цікаві місця на карті світу, в котрих побував, поміркував про таїнства подорожей і розповів про особисті розчарування.
Пабло Пікассо: Поет для своєї епохи
Про Пікассо як про самобутнього художника, графіка та скульптора нам так чи інакше відомо все або майже все, тоді як інші його іпостасі опинилися на другому плані. Ілля Еренбург одного разу дуже коротко описав відносини Пабло Пікассо зі своєю епохою: «ХХ століття знайшло в ньому власного експерта-динаміта, філософа та поета».
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ИНТЕРВ'Ю: Пітер Хьоґ: «Немає ніякого дна, є тільки вічне падіння»
Пітер Хьоґ – данський письменник, філософ-лірик. Його називають відлюдником, адже на світських заходах він з'являється вкрай рідко, щоб представити нову книгу. Через усамітнений спосіб життя образ Пітера Хьоґа оповитий легендами. В інтерв'ю OUTLOOK Пітер Хьоґ розповів про те, як пише нові твори, що ховається за його аскетизмом, і поділився уявленнями про світ і людину.
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
Завдяки Посольству Узбекистану в Україні та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Алішеру Абдуаліеву OUTLOOK пощастило побувати в цій гостинній країні. І сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
Яскравіше тисячі смарагдів. У Києві відкрилася виставка, присвячена українці Катерині Десницькій - дружині принца Таїланду
Катерина Десницька - родом з Волині. Втім, в світі її знають, як принцесу Таїланду, дружину принца Чакрабона. Ця незвичайна українка відома своєю безстрашністю і силою духу. Недарма під час російсько-японської війни вона відмовилася від привабливої ​​пропозиції жити в розкоші і багатстві і пішла на фронт працювати медсестрою. Після повернення доля винагородила її за сміливість. А історія її любові до сих пір захоплює любителів щасливих історій.
Історія бренду: «Louis Vuitton» – чемоданний прорив
Найбільш пізнаваний бренд у світі й один із найстаріших у Франції «Louis Vuitton» – це символ розкоші, елітарності й аристократизму. Усе розпочалося з якісних валіз, далі – різні види сумок, а тепер бренд виробляє все – і жіночий одяг, і чоловічий, і дитячий, і взуття, і прикраси. Причому «Louis Vuitton» нині діє не тільки в люксовому сегменті, а й розширює свій вплив і на prеt-а-porter.
Закрити
Outlook facebook page