RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  «Найнародніший» президент. Франклін Рузвельт

«Найнародніший» президент. Франклін Рузвельт

Акцентуючи увагу виключно на державних діяннях, біографію Франкліна Делано Рузвельта розповідають вчителі в школах усього світу. Як главу США, обраного на чотири терміни замість дозволених двох, та засновника «нового курсу» – його пам’ятають усі старанні учні. Але сьогодні, на честь дня народження знаменитого президента 30 січня 1882 року, ми розповімо вам про його життя поза політикою.

Джеймс Рузвельт і Сара Делано, які належали до американської еліти, доклали всіх зусиль, аби виховати свого єдиного сина Франкліна як справжнього маленького аристократа. Розпорядок дня був розписаний буквально на кожну хвилину. Поглиблене вивчення всіх предметів, зокрема кількох іноземних мов, верхова їзда та інші складові життя іменитих чад супроводжували майбутнього президента США до 14 років, доки домашнє навчання не змінилося приватною школою.

Після «вильоту» з батьківського гнізда юнак, який стабільно радував рідних хорошими оцінками, раптом відправив їм листа, повідомляючи, що нарешті отримав свою першу двійку і невимовно цьому радий. Син пояснив здивованим батькам, що його виключно високі бали порушували етику шкільного корпоративного духу, а це було неприйнятним для приватного навчального закладу. Для того щоб мати нормальні стосунки з однолітками і при цьому не потрапити до кабінету директора, Рузвельт почав отримувати «неуди» дозовано.

Улюбленими уроками Франкліна були історія та географія. Захоплюючись розповідями про знаменитих морських мандрівників та їхні великі відкриття, він упевнено заявив батькам, що в майбутньому бачить себе тільки моряком і після отримання атестата вирушить до військово-морської академії. Поважаючи інтереси сина, але при цьому враховуючи і юнацький максималізм, батьки вирішили ненав’язливо спрямувати його енергію в інше, більш престижне, на їхню думку, професійне русло – юриспруденцію. Проаналізувавши ситуацію, Франклін послухався поради і вступив до Гарвардського, а потім до Колумбійського університету, де за час навчання встиг спробувати себе ще й у журналістиці, здобувши посаду редактора студентської газети. А після закінчення вузу він почав працювати за фахом – в адвокатській конторі. З часом Рузвельту як ненависнику однотипності це все неабияк набридло, і єдиною сферою, котра його приваблювала, стала політика.

Незважаючи на те, що колись президент Стівен Клівленд, поклавши руку на голову п’ятирічному Франкліну, сказав: «Мій маленький чоловіче. Я висловлю тобі дивне побажання. Нехай ти ніколи не будеш президентом Сполучених Штатів», – Рузвельт зрештою зробив усе навпаки. Детальний план сходження на президентське крісло був складений вже до 25 років, розрахований на чверть століття і виконаний практично рік у рік. Кажуть, що піднятися до кар’єрних висот молодому політику допомагали «колеги» з Масонської ложі, у члени якої він був посвячений 1911 року. Відтоді робота повністю захопила його, забравши практично весь час. Але своєму хобі, набутому ще в дитинстві, Франклін завжди встигав приділити увагу. Колекція поштових марок у спеціальному футлярі подорожувала разом зі своїм власником, куди б той не прямував. Перед сном він проводив своєрідний ритуал, розглядаючи і перелічуючи свої «накопичення». Як стверджував сам Рузвельт, філателія допомогла йому повернути натхнення і любов до життя, коли в 1921-му після переохолодження лікарі поставили йому діагноз «поліомієліт», що прикував до ліжка і відібрав надію самостійно ходити.

Через набуту інвалідність мати Франкліна наполягала на припиненні кар’єри сина, проте прагнення до професійного зростання розділяла його дружина Елеонора, одна з найпопулярніших перших леді за всю історію Штатів. «Хвороба чоловіка остаточно змусила мене стати на власні ноги. Підтримуючи його – я знайшла силу сама», – говорила Елеонора Рузвельт, яка ніколи не залишалася в тіні чоловіка, завжди активно беручи участь у політичному житті країни, за що самому главі держави не раз дорікали. Вона багато подорожувала, відвідуючи інтернати, школи і навіть в’язниці. Почасти завдяки дружині Франклін не здався перед хворобою і продовжив сходження кар’єрною драбиною, не дозволяючи оточуючим бачити в собі інваліда.

Спілкуючись зі своїми співгромадянами простою, зрозумілою мовою як звичайний 32-й президент США, він заслужив звання «найнароднішого» політика Америки. Під час кризи Рузвельт не відрізнявся від інших жителів. Згідно з оголошеною загальною економією, Елеонора готувала чоловікові сніданок як годиться – на суму не більше 19 центів. І, незважаючи на те, що Франклін був ще тим гурманом, він терпляче його їв.

Близькість до народу і разом з тим уміння регулювати державні справи й контролювати своїх підлеглих привело до того, що раз за разом політика обирали на головну державну посаду. «Жоден президент не мав більш тонкого розуміння складного механізму людських стосунків. Він спостерігав, як його підлеглі грали у свої власні ігри; зупиняв їх, коли це було необхідно; допомагав їм, коли це було зручно; ефективно карав своєю байдужістю; винагороджував, ділячись найпотаємнішими думками», – говорив Рексфорд Тагвелл, який обіймав посаду економічного радника Рузвельта.

Помер Франклін Делано Рузвельт у 63 роки від крововиливу в мозок, будучи на четвертому президентському терміні. Першою з родини про смерть дізналася Елеонора Рузвельт, мужньо прокоментувавши сумну подію: «Я більше співчуваю нашій країні і всьому світу, аніж собі...»

Фото з відкритих джерел

Вам це буде цікаво:
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
Завдяки Посольству Узбекистану в Україні та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Алішеру Абдуаліеву OUTLOOK пощастило побувати в цій гостинній країні. І сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
Яскравіше тисячі смарагдів. У Києві відкрилася виставка, присвячена українці Катерині Десницькій - дружині принца Таїланду
Катерина Десницька - родом з Волині. Втім, в світі її знають, як принцесу Таїланду, дружину принца Чакрабона. Ця незвичайна українка відома своєю безстрашністю і силою духу. Недарма під час російсько-японської війни вона відмовилася від привабливої ​​пропозиції жити в розкоші і багатстві і пішла на фронт працювати медсестрою. Після повернення доля винагородила її за сміливість. А історія її любові до сих пір захоплює любителів щасливих історій.
Історія бренду: «Louis Vuitton» – чемоданний прорив
Найбільш пізнаваний бренд у світі й один із найстаріших у Франції «Louis Vuitton» – це символ розкоші, елітарності й аристократизму. Усе розпочалося з якісних валіз, далі – різні види сумок, а тепер бренд виробляє все – і жіночий одяг, і чоловічий, і дитячий, і взуття, і прикраси. Причому «Louis Vuitton» нині діє не тільки в люксовому сегменті, а й розширює свій вплив і на prеt-а-porter.
Таємниці Пабло Пікассо будуть розкриті
Почавши цю весну з низки гучних прем'єр, ВОЛЯ продовжує дивувати своїх абонентів. Цього разу компанія-провайдер представила своїм абонентам прем’єру другого сезону серіалу «Геній» від каналу National Geographic.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів. Господар закладу, Карл Густавович Фаберже, напевно бачив у цьому хаосі наближення кінця своєї кар'єри. Однак, можливо, і потай сподівався на друге життя власної спадщини. Якби він знав, що так воно й станеться, – навряд чи маестро так швидко втратив би душевні сили...
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
Підземний полиск імперії: будапештське метро
Провівши всього годину в польоті, я раптом дізнався, що опинився в місті, де є найстаріше в континентальній Європі метро. І це ще не все, чим примітна будапештська підземка. OUTLOOK вирушає на прогулянку метрополітеном одного з найгарніших міст світу. Спускаємось?
Знай наших: Анатолій Кокуш
Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями. Сьогодні Outlook розповідає про, напевно, найбільш відомого «технаря» із світу кіно – володаря двох заповітних «Оскарів» Анатолія Кокуша.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю з режисером Дороном Пазом
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з ізраїльським режисером Дороном Пазом, котрий представив у Києві свою нову роботу «Єрусалим». Про спосіб пошуку натхнення через заголовки в журнальних статтях, перспективу кінематографу загалом і про причини вельми стриманого ставлення до критиків читайте далі у матеріалі!
Знай наших: Сергій Полунін
26 жовтня відбудеться довгоочікувана прем`єра документально-біографічної картини «Танцюрист» про ціну успіху, яку заплатив артист балету Сергій Полунін. Херсонець за походженням, волею випадку потрапляє до Королівського театру в Лондоні, де здобуває неймовірний успіх, а потім зникає з поля зору, щоб згодом завоювати ще більше любові глядачів. Сьогодні OUTLOOK продовжує серію матеріалів про успішних українців.
Керований хаос: архітектор Заха Хадід
В англійській мові є чудовий неологізм, синонім успішності – «селфмейдмен», котрий можна перекласти як «людина, що зробила себе». Саме такою людиною, безумовно, є знаменитий архітектор Заха Хадід. Ми розкажемо про її непростий життєвий і творчий шлях її ж словами.
Шведський відлюдник Інгмар Бергман
14 липня 1918 року у шведському місті Упсала народився чоловік, який зняв понад 50 картин і поставив кількадесят вистав, що підняли планку у мистецтві на недосяжний рівень. Навіть сьогодні, переглядаючи шедеври Бергмана, створені ще півстоліття тому, розумієш, що вони нічого не втратили з часом – скоріше навпаки.
Історія бренду: Жан Пату
Йому вдалося вловити зухвалий дух початку двадцятого століття і передати ідеали епохи в модних новаціях. Радість, швидкість і легкість – якщо емоції допомагають продавати, то враження, пов'язані з брендом Жана Пату, будуть саме такими.
Історія бренду: Davidoff
Він заробив свої перші песо, танцюючи танго і чарльстон. Трудився зварювальником у Буенос-Айресі та не гребував будь-якою працею, щоб зібрати свій стартовий капітал. Фанатичний трудоголік, який увесь час намагався виглядати снобом. Усміхнений з клієнтами та неймовірно вимогливий до колег. Читайте в OUTLOOK у день народження Зіно Давидоффа про те, як обдарований скрипаль з українським корінням домігся для свого бренду без перебільшень королівських аудієнцій.
ВІДЕО: Загадка на півдні Франції - печера Шове
У 1994 році в горах на півдні Франції була виявлена печера, всередині якої знаходилося більше тисячі наскельних зображень, що датуються 34 століттям до нашої ери. На думку експертів, це сліди першої цивілізації на території Європи. Чудовою якістю збережених малюнків печера зобов'язана тому, що в результаті обвалення каменів вона була законсервована протягом останніх 23 тисяч років. Сьогодні OUTLOOK проведе для вас екскурсію по місцю, куди неможливо потрапити звичайній людині!
Слово – не горобець…
Слова, які ми промовляємо кожного дня, здаються нам звичайними і знайомими. Навіть виникає відчуття, що, наприклад, «шофер» був завжди. Ось тільки маленький нюанс: самим автомобілям всього лиш трохи більше ста років... Отже, не все так просто зі щоденним лексиконом. Тож чому б не згадати цікаві історії виникнення й інших слів?
Посольства Болгарії та Ізраїлю відкрили в Києві виставку, присвячену долі євреїв у Болгарії
Посольство Республіки Болгарія та Держави Ізраїль в Україні, а також Департамент культури Київської міської державної адміністрації та Національний історико-архітектурний музей "Київська Фортеця" відкрили виставку, присвячену долі євреїв у Болгарії.
"Бути вдома значить відчувати себе в безпеці". У Києві вшанували пам'ять Ясіра Арафата
"Бути вдома означає відчувати себе в безпеці ...", - ці слова належать засновнику і першому главі Палестинської національної адміністрації, борцю за свободу Палестини, лауреату Нобелівської премії Ясіра Арафата. 11 листопада в Києві відбувся вечір пам'яті палестинського лідера, організований посольством Палестини в Україні і палестинської діаспорою.
Сила – у миротворчості: День Організації Об'єднаних Націй
Організацію Об'єднаних Націй було створено задля припинення насильства у світі, захисту прав людини і викорінення злиднів. 24 жовтня 1945 року держави-засновники ратифікували договір про створення всесвітнього органу, який отримав назву ООН.
Берлін. Голокост. Місця пам’яті
Завдяки Єврейському форуму України і особисто його Президентові Аркадію Монастирському OUTLOOK вдалось побувати у Берліні і відвідати місця, пов’язані зі страшними злочинами Голокосту. І сьогодні, коли в Україні готуються до 75-ліття трагедії Бабиного Яру, ми вирішили згадати про місця, що досі зберігають сліди Голокосту.
Закрити
Outlook facebook page