RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Відпочинок під девізом «Не нашкодь!»

Відпочинок під девізом «Не нашкодь!»

Свіжість лісу, розмаїття рослинного світу, чарівні пейзажі замість перенаселених готелів і шумних ресторанів – ось вибір істинного цінителя екотуризму. Парадоксально, та зародився цей вид відпочинку в охопленій техногенним прогресом Європі.

Жителі Європейського континенту першими почали бити на сполох у зв’язку зі зникаючими природними куточками, самобутність яких з кожним роком дедалі більше руйнувалася. І якщо за межами цієї частини світу ще залишилися місця на зразок популярних серед еко-мандрівників Філіппін, Еквадору чи Мадагаскару, то на європейських просторах їх не так вже й багато. Але ми відшукали найкрасивіші природні оазиси.

Фахівці з екотуризму виділяють кілька його різновидів: науковий, історичний та рекреаційний, – хоча категорично вони один від одного не відрізняються і в рамках конкретного туру найчастіше взаємопов’язані. Головне, що їх об’єднує, – мандрівники, котрі віддають перевагу відпочинку, який не завдає жодної шкоди ані їм, ані природі. Транспортні вподобання – велосипеди, кулінарні – приготована на вогні й екологічно чиста їжа. Ентузіастами, які виступили за «нешкідливий» відпочинок в Європі, стали жителі Італії. Споглядання первозданної краси морських глибин пропонує незвичайний італійський еко-тур. Спостереження за підводними мешканцями відбувається на архіпелазі Ла-Маддалена, поблизу узбережжя Сардинії. Тут знаходиться центр дослідження життя дельфінів. Разом із його працівниками туристи виходять у Середземне море і записують у блокноти дані про міграцію, кількість і поведінку ссавців. На основі зібраної інформації та її зіставлення з уже наявними матеріалами дослідники пишуть свої наукові трактати про вплив екології на цих морських істот. Таким чином, крім маси вражень, ви зробите і свій внесок у збереження підводних мешканців. Цей вид відпочинку є прикладом наукового екотуризму.

Трохи з іншою метою вирушають мандрівники в тури історії природи. Простуючи спеціально обладнаними екологічними стежками, вони знайомляться з довкіллям самі й зазивають інших, наприклад до Австрії. Тут їх зустрічає морозний Айсрізенвельт – система крижаних печер неподалік від Зальцбурга, що має статус наймасштабнішої у світі. Це кілька десятків кілометрів створеного природою королівства замерзлої води, у володінні якого гроти, річки і навіть водоспади. А спустившись на 400 метрів вниз можна побачити крижану хвилю, немов застиглу в часі. Здається, що вона ось-ось рине на всіх довкола. Від низьких підземних температур і усвідомлення величезної сили матінки-природи холонуть не тільки руки, а й уява.

Норвегія, що почесно входить до десятки найменш забруднених країн планети, теж приберегла парочку місць для любителів екологічного відпочинку. Крім відомих фіордів, у глибинах столітніх лісів сховалися могутні водоспади. Шлях до найвищого в Європі – Ворінгфоссену – також прокладений в рамках одного з еко-турів. Щоб дістатися до 180-метрового гучного потоку падаючої води, слід попрямувати на північ країни, у провінцію Мабодален. Безпосередньо до самого чуда природи веде спеціальна екотуристична дорога. Похід може зайняти від кількох днів до тижня, залежно від того, який маршрут ви оберете.

Варто сказати, що для еко-мандрівників шлях до «дикого» водоспаду відкритий лише в теплу пору року. Людські руки частково добралися до Ворінгфоссену, використовуючи його потужність для роботи гідроелектростанції. Але влітку постачальника енергії відправляють у своєрідну відпустку, даючи можливість відпочити і знову хоч на деякий час стати незалежним від людей і технологій «напівекооб’єктом».

Якщо ж блукання заростями в пошуках збереженої природної краси вас стомлює, морська хвороба не дає вирушити в еко-круїз, однак приєднатися до «нешкідливих» туристів все одно хочеться, обирайте рекреаційні тури. Це відпочинок для очей і тіла, зміна звичної обстановки на гарний краєвид, доповнений чистим повітрям. Подібні місця на території Європи можна відшукати у все тій же Норвегії, а також у Швейцарії, Швеції та Хорватії.

Фото з відкритих джерел

Вам це буде цікаво:
Олесунн: там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі, опанувати особливості місцевої риболовлі або ж стати на день господарем маяка Мольє!
Альберобелло: у світі труллів, вина і чарувань
Стареньке селище, котре колись було розташоване на території сучасного Альберобелло, було знищене і зведене заново не менш ніж сотню разів. І йдеться не про завоювання і нальоти войовничих чужинців. Ні, його свідомо руйнували самі мешканці. Як гадаєте, навіщо?
Інсбрук – казкове місто в обрамленні Альпійських гір
Тірольська місцевість Австрії надзвичайно самобутня. Тут своя кухня і навіть своя манера співу, а багатовікова історія відмінно поєднується з природними красотами і спортивними об’єктами. Пік різноманіття – невелике гірське містечко Інсбрук. Це адміністративний центр Тіроля, а також одне з найчистіших місць у Європі, відомий спортивний курорт і визнаний центр сучасного мистецтва.
Що вони їдять: кухня Риму
Outlook часто розповідає про кухні народів світу, але, коли йдеться про Італію, писати про країну загалом було б злочином. Кожен з її двадцяти регіонів – це окремий світ зі своїми тонкощами і спеціалітетами. І нехай звання гастрономічної столиці Італії носить Болонья, її офіційній столиці Риму теж є чим похизуватися.
Пляжі й античність – римське передмістя Остія
Стародавній, сповнений красот і пам’яток Рим щороку приваблює понад 30 мільйонів туристів. Побачити на власні очі Колізей, сунути руку у Вуста істини і кинути монетку у фонтан Треві – мрія будь-якого мандрівника. Але мало кому відомо, що лише в 30 кілометрах від столиці є не менш приваблива і поки що не окупована туристами Остія, котра славиться золотими пляжами, античними руїнами і найдавнішими, багато оздобленими термами. Розповідаємо, чим цікаве це передмістя, і чому його неодмінно варто відвідати, коли будете у Вічному місті.
У ритмі джазу. Посол Норвегії запросив гостей на музичний вечір
Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Тер'є Хорпестад запросив гостей в резиденцію, щоб насолодитися літнім вечором під витончені мелодії джазу.
Таксі по-венеційському: гондоли
Мабуть, на планеті немає людини, яка би хоч краєчком вуха не чула про дивовижне італійське місто на воді. Венеція з її неповторною архітектурою, фантастичними пейзажами і власною атмосферою вже багато століть вабить людей з усіх куточків світу. І щоб відчути її на повну й побачити під несподіваним кутом, треба неодмінно поплавати на легендарних гондолах, про які ми розповідаємо сьогодні в рамках нашого циклу про транспорт-символ.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники. Втім, милуючись черговим її хитросплетенням ліній або алюзивністю сюжету, пам’ятайте, що за фасадом зовнішнього лиску, як завжди, стоять до болю знайомі суперечки з нетерплячими замовниками, неприємні сюрпризи від стихії та загублене здоров’я художників-виконавців.
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
Лігурія: середземноморський рецепт ідеальних міст
Збираючись на Лігурійське узбережжя, не тіште себе думкою, що зможете за декілька днів об’їздити його вздовж і впоперек. Так ви лише роздражните свій мандрівний апетит. Кожним інгредієнтом Лігурії можна тільки ласувати, забуваючи при цьому про існування решти світу. Портове місто Генуя (італ. Genova¬) – основне у регіоні Лігурія.
Йодль – музика австрійських гір
Три роки тому в Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
ГДІП провів у Словаччині та Австрії заходи, присвячені 100-річчю української дипломатії
Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв та Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин за підтримки Міністерства закордонних справ України, Посольств України в Австрії, Словаччині та Угорщині реалізували низку заходів із нагоди відзначення 100-річчя української дипломатії.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні Outlook подорожує по найцікавіших з точки зору географії й адміністративного управління містах і країнах, що є анклавами, цілком розташованих на територіях інших держав.
Брегенц. До театру у смокінгу і на катамарані
Спеціально для тих, хто вважає театр і оперну музику пережитками минулого, ми розповімо про дивовижний австрійський театр, де традиційне мистецтво поєднується з технічними та інженерними новинками, а ще з неперевершеним краєвидом Альп.
Венеційський карнавал: «Маско, я тебе знаю!»
У дні знаменитого карнавалу романтична Венеція ніби знову народжується. Її вулиці сяють у передчутті свята, в очах людей ціла гама радісних емоцій – від ейфорії до знайомого всім «невже це відбувається зі мною?» До речі, за підрахунками, на захід прибуває майже півмільйона туристів.
Departure: Трієст
Спробуйте відгадати, що це за місто і де: тут і там прогулюються хорвати і словенці, п'ють пиво, як у найкращих австрійських броварнях, і при цьому закушують пастою з місцевими морепродуктами. Навряд чи ви одразу збагнете, про що мова, а от ми знаємо, і сьогоднішня наша розповідь про італійський Трієст, який іноді називають «останньою цитаделлю Італії на Сході».
На подіумі: Норвегія
За повний комплект норвезького національного костюма можна купити доволі нескромний автомобіль. Свій бюнад, прикрашений складними вишивками і орнаментами, нащадки вікінгів звикли створювати виключно вручну, вкладаючи в нього багато сил і терпіння. Ні, звісно, вони більше не носять шоломи з рогами, але величі їхньому національному вбранню не бракує.
Якщо в тебе 10 доларів і ти у Болоньї
Неймовірна за своєю фактурою оранжево-червона середньовічна архітектура, величні вулиці-галереї замість звичних тротуарів, що дають змогу здійснювати пішохідні прогулянки за будь-якої погоди, а також статус кулінарної столиці Італії – хіба тільки цих причин замало, щоб вирушити у Болонью? Outlook вважає, що ні, тому і розповідає, як і на що витратити свої гіпотетичні 10 доларів у цьому затишному місті.
Пам’ятки Зальцбурга: тут народжуються генії
Тут народилися композитор Моцарт і поет Трекль, тут писав опери Гайдн і багато інших. Та лиш мала частина пам’яток Зальцбурга пов’язана з цими геніями. Місто з доволі невеликим населенням внесено завдяки своїм пам’ятним місцям у список Всесвітнього спадку ЮНЕСКО.
Помпеї: життя під попелом
Людська історія пам'ятає Дрезден, Хіросіму, Нагасакі. Але очолюють цей сумний список древні Помпеї – жителі, якого стали застиглими пам'ятниками не з власної волі. Місто з видом на Везувій, неподалік сучасного Неаполя, було одним з найбільш розвинених не тільки в Римській імперії, але і в Європі. Свідченням цього є те, що Помпеї лежали на торговельному шляху, який з'єднував Рим і Південну Італію.
Закрити
Outlook facebook page