RU  UK  EN
Статті  >  Насолодись  >  Знай наших: Максим Шкіндер - український дизайнер McLaren

Знай наших: Максим Шкіндер - український дизайнер McLaren

Відклавши вбік патріотизм і знявши рожеві окуляри, треба визнати: вітчизняний автопром переживає не найкращі часи, і це ще м'яко сказано. І все ж можна знайти привід для гордості. Outlook ділиться з вами історією успіху та порадами дизайнера Максима Шкіндера, який просто зараз проектує в Лондоні нові машини марки McLaren.

Перші кроки

Я народився в невеликому місті Енергодарі, де в 90-х молоде покоління не мало різноманіття у виборі, ким стати. З дитинства мені найбільше подобалось малювати. Особливо захоплювали мультфільми, зокрема кольори та анімація персонажів. Вони притягували мою увагу значно більше, ніж сюжет.

Після школи мені хотілося вивчати графічний дизайн, але на цю спеціальність був просто неймовірний конкурс. Оскільки «контракт» моїй родині було не потягнути, я вступив на «бюджет» до Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва імені Бойчука на промисловий дизайн, сподіваючись згодом перейти на більш престижний напрям. Утім, так захопився промисловим, що про графічний забув.

На другому курсі у мене було завдання спроектувати електроінструмент, і після того, як я його виконав, викладач помітив форми, більше характерні для автомобілів, і порадив зобразити машину. Цей період у моєму житті ознаменувався початком інтересу до транспортного дизайну.

Удача

Під час навчання в Києві я вже думав про майбутнє – кілька разів подавав документи в Туринську школу дизайну, але з різних причин мені відмовляли. Потім мене запросили попрацювати в студії Артемія Лебедєва в Москві. Це була чудова нагода проявити себе в реальних умовах. По поверненню я засів за дипломну роботу, аж тут на мене вийшли італійці і самі запропонували взяти участь у конкурсі на задану тему. Зрозуміло, що роблячи похапцем диплом, у мене не було часу на інші проекти, тому я просто надіслав їм частину своєї дипломної роботи. За нею вони оцінили мій потенціал і запросили безкоштовно навчатися. Я переїхав через місяць після захисту.

Мотивація – це наскільки глибоко ви усвідомлюєте, що проживаєте своє єдине життя.

Треба розуміти, що теми всіляких конкурсів – це найчастіше просто форми для учасників, щоб вони не губились, виконуючи завдання. Слід уміти читати між рядків і бути готовим надати щось, що, на перший погляд, не відповідає рамкам відбору, зате розкриває ваш талант. В Італію треба було надати проект авто, я ж надіслав космічний корабель.

У моєму житті так усе влаштовано, що чим більше відмовляють, тим дужче я прикладаю зусилля, доводячи зворотне. Коли не виходило вступити в Турин або плани в цілому розходилися з можливостями, мені згадувалась історія Юрія Нікуліна. На перших кінопробах йому сказали, що з такою зовнішністю тільки в цирку працювати. Як результат – він став улюбленим клоуном для мільйонів та знаменитим актором.

Пріоритети

В Італії я був єдиний студент у групі, який навчався безкоштовно. Не набравши потрібних балів, був ризик втратити стипендію, тому доводилось підтримувати заявлений рівень і бути певним орієнтиром для інших. На подорожі не залишалось ані часу, ані грошей – батьки з усіх сил працювали в Україні, щоб мені допомагати. Країну я об'їздив уже після навчання, коли став працювати у «Шкоді».

Одночасно мені зробили пропозицію «Мерседес» і «Шкода». Чому я вибрав скромних чехів, бо вони кликали працювати, а німці запрошували на стажування лише з можливим працевлаштуванням. Я вже знав, як діють дизайнерські бюро: на одне місце претендує по 5-6 талановитих студентів, що дозволяє великим компаніям кожні півроку набирати собі нових молодих дизайнерів за невеликі гроші і користуватись їхніми ідеями.

Досвід

Краса в автодизайні досить спірна штука. У кожного з професіоналів свій смак і уподобання, вони виховувалися в хороших профільних школах. Нам пояснювали, що гарно, а що ні на прикладі визнаних авторів.

Мало хто, на жаль, знає, однак багато українських хлопців (деякі з них мої добрі друзі) працюють у DACIA-RENAULT у Бухаресті, Honda в Японії та Alfa-Romeo і Pininfarina в Турині. Кожен з нас по-своєму мотивує один одного.

Мабуть, це дивно звучить, але найкращий відпочинок для мене – малювання. Коли працював у «Шкоді» над седанами, на вихідних малював суперкари. Тільки-но став займатися суперкарами – у вільний час почав малювати інше і відволікатись від машин. Проте малюю постійно.

Чи є життя після McLaren? У світі автомобільного дизайну важко уявити, сподіваюсь, що є. А взагалі, я маю багато планів на майбутнє. Можливо, зміню рід діяльності і візьмусь за дизайн одягу. Залюбки б попрацював з якимсь домом моди.

Вам це буде цікаво:
Знай наших: безперервна музика Любомира Мельника
Музика завдовжки у вічність або, іншими словами, Continuous music – жанр, який викликає гучні суперечки в професійних колах. Любомир Мельник, канадський композитор українського походження, бачить у своєму дітищі Continuous music продовження класичних традицій. За якими правилами грають його партитури, Outlook розповість у наступному матеріалі рубрики «Знай наших».
Яскравіше тисячі смарагдів. У Києві відкрилася виставка, присвячена українці Катерині Десницькій - дружині принца Таїланду
Катерина Десницька - родом з Волині. Втім, в світі її знають, як принцесу Таїланду, дружину принца Чакрабона. Ця незвичайна українка відома своєю безстрашністю і силою духу. Недарма під час російсько-японської війни вона відмовилася від привабливої ​​пропозиції жити в розкоші і багатстві і пішла на фронт працювати медсестрою. Після повернення доля винагородила її за сміливість. А історія її любові до сих пір захоплює любителів щасливих історій.
Знай наших: Михайло Яримович
За знаменитою висадкою Ніла Армстронга та його команди на поверхню Місяця 1969 року стояло не тільки абстрактне торжество сили людського розуму, а й велика група висококласних інженерів, які розв’язували надскладні завдання. Серед них своїм сміливим і несподіваним підходом особливо виділявся Михайло Яримович, один з керівників місячної програми. Саме про нього ми з великою гордістю сьогодні розповідаємо в рубриці «Знай наших».
Квіти по-українському. Катерина Білокур
У будь-якій творчості є формати і правила: потрапивши «в мейнстрімовий струмінь», митець не голодуватиме. Проте за тоталітарних часів, коли всі сфери людського життя контролюються і коригуються, про індивідуальність узагалі можна забути. Напевно, на зло системі і з'являються самородки, праця яких стає безсмертною. Про одного з таких, художницю Катерину Білокур, сьогодні згадує OUTLOOK.
Знай наших: Макс Левчин
Українські IT-спеціалісти щороку доводять, що вони якщо не найкращі, то вже напевно одні з найкращих на планеті, працюючи над різноманітними і складними проектами. При цьому вихідці з нашої країни – не тільки високопрофесійні співпрацівники, вони ще й чудові управлінці і керівники, що створюють світ теперішнього, який оточує нас, і майбутнього, про котре ми поки навіть боїмося мріяти. Про одного з таких лідерів Макса Левчина, розробника загальновідомої платіжної системи PayPal, читайте в нашій рубриці «Знай наших».
Знай наших: Анатолій Кокуш
Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями. Сьогодні Outlook розповідає про, напевно, найбільш відомого «технаря» із світу кіно – володаря двох заповітних «Оскарів» Анатолія Кокуша.
Знай наших: Сергій Полунін
26 жовтня відбудеться довгоочікувана прем`єра документально-біографічної картини «Танцюрист» про ціну успіху, яку заплатив артист балету Сергій Полунін. Херсонець за походженням, волею випадку потрапляє до Королівського театру в Лондоні, де здобуває неймовірний успіх, а потім зникає з поля зору, щоб згодом завоювати ще більше любові глядачів. Сьогодні OUTLOOK продовжує серію матеріалів про успішних українців.
Знай наших: Ежен Деслав
У рубриці «Знай наших» ми зазвичай розповідаємо про видатних українців, котрі досягли значного успіху в тій чи тій сфері. Однак нашого сьогоднішнього героя – Ежена Деслава, або Євгена Слабченка – важко вписати в певні рамки, оскільки він досяг висот одразу в кількох сферах, будучи не тільки справжньою Людиною епохи Відродження XX століття, але й патріотом своєї України.
Історія бренду: Davidoff
Він заробив свої перші песо, танцюючи танго і чарльстон. Трудився зварювальником у Буенос-Айресі та не гребував будь-якою працею, щоб зібрати свій стартовий капітал. Фанатичний трудоголік, який увесь час намагався виглядати снобом. Усміхнений з клієнтами та неймовірно вимогливий до колег. Читайте в OUTLOOK у день народження Зіно Давидоффа про те, як обдарований скрипаль з українським корінням домігся для свого бренду без перебільшень королівських аудієнцій.
Яке сумо без українського сала
При слові «сумоїст» практично у кожного в голові виникає образ величезної людини, непереможної, немов брила льоду. І обов’язково східного походження. «Але при чому тут наше сало?» – запитаєте ви. Дуже навіть при тому! Виявляється, Україна не просто пов’язана з головною японською забавою, а й подарувала Країні, де сходить сонце, одного з найсильніших спортсменів усіх часів.
Знай наших: Міла Йовович
Мілу Йовович часто називають втіленням американської мрії. Дочка емігрантів з Радянського Союзу впевнена: їй вдалося домогтись успіху завдяки слов'янському корінню, яке сформувало сильний характер.
Знай наших: Ліза Холоденко
Сьогодні ми продовжуємо серію матеріалів, об'єднаних загальним концептом «знай наших». На черзі розповідь про режисера нашумілої американської TV-драми «Олівія Кіттерідж» – Лізу Холоденко.
Українська кров на світових струнах
У школі на уроках української кожному з нас розповідали про милозвучність рідної мови. Напевно, ми пишалися цим фактом, хоча й не зовсім розуміли його значення. Тепер, дізнаючись про того чи іншого виконавця, який має наше коріння, я не дивуюся, адже українська мова – неймовірно мелодійна, і це передається на генетичному рівні від покоління до покоління, навіть на різних континентах. OUTLOOK склав свій список «голосів», з яких може пробиватися «солов’їна мова».
Закрити
Outlook facebook page