RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Experience: Ірина Данилевська

Experience: Ірина Данилевська

Напередодні 36-ої сесії Ukrainian Fashion Week THEOUTLOOK.COM.UA продовжує серію матеріалів «Experience», з якої ви дізнаєтеся секрети кар'єрного успіху від топових менеджерів сучасності та актуальні факти про розвиток їхньої сфери діяльності. Сьогодні спеціально для вас представляємо ще одного професіонала – засновника UFW Ірину Данилевську.

Головна відмінність українського дизайнерського костюма – якість.

Таким кроєм і якістю тканини не можуть похвалитися навіть деякі світові бренди. У нас є власне Я, котре хоче бачити світ. Українська мода емоційна та розмаїта. Приємно, що багато наших ідей черпається з українського національного вбрання. Я впевнена, що спідниця із запахом – ідея не Даяни фон Фюрстенберг. Значно раніше від неї її відкрили ми, українці.

Українські дизайнери це передусім сильні особистості.

Я не втомлюсь повторювати, що українські законодавці моди надзвичайно стресостійкі. Усі дизайнери, яких ми називаємо традиційними, представлять свої колекції у штатному порядку. Попри всі негаразди в країні, UFW розширюється на очах. Ми дістали новий ковток натхнення і готові продовжувати дивувати українського та зарубіжного покупця. Показник цього – успіх продажів Світлани Бевзи, Лілії Літковської, а також брендів від Подоляна, Лобанової, Даць, Серебрової, Бурби.

Нових дизайнерів в Україні дедалі більшає.

Цього року в програмі «New Names» на UFW братимуть участь 5 дизайнерів, а у «Fresh Fashion» – цілих 8. Це неабиякий успіх. Ми поставили символічну суму для участі й намагаємось усіма силами показати світові, на що здатні молоді українські дизайнери.

Тут великі надії щодо підтримки покладаємо на пресу. Адже це, без сумніву, потужний механізм, який допомагає у просуванні нових імен.

З України я б зробила «інкубатор талановитих людей».

Ще декілька років тому велися розмови, що в найближчому майбутньому Київ стане черговою столицею моди. Нині цю тему fashion-гуру оминають. Зрозуміло чому: немає фінансування, та й держава не надто цікавиться розвитком вітчизняної модної індустрії. Ось, наприклад, в Італії після Другої світової війни мода стала на державному рівні пріоритетним напрямом – і результат очевидний. В Україні ж зараз розвивається аграрний бізнес та космічні технології. Країна має жити своїми талантами. Мізки та ідеї можна і потрібно купувати й продавати.

Наявність байєрів – однозначний успіх будь-якого тижня моди.

Вони в будь-якому разі ефективніші за медіа. Але преса більш масова. У нас постійно працюють до 10 байєрів, а журналістів близько 200. Плюс UFW боїться розчарувати перших. Ми ж не можемо їх водити за руку і казати: сюди варто ходити, а сюди ні. Ану ж йому щось не сподобається, і він дарма згає день, не зацікавившись нашою продукцією. Зазвичай дизайнер сам, коли впевнений у своїх силах, запрошує зарубіжного байєра, і це його особистий ризик, а не UFW.

UFW активно співпрацює з тижнями моди в інших країнах і постійно налагоджує нові контакти закордоном.

Найефективніша наша співпраця з Milano Moda Donna. У зв'язку з тим, що дизайнерів вельми цікавить вихід на східні ринки, ми вже кілька років підтримуємо добрі стосунки з Kazakhstan Fashion Week і деякими проектами в Азербайджані та ОАЕ. Спеціальні проекти UFW відбувалися під час London Fashion Week і Paris Fashion Week.

Молоді дизайнери вважають, що варто починати з показів своїх колекцій. Це велика помилка.

Варто починати із себе. Перш за все слід точно визначити, чим вирізнятиметься ваше ім'я з-поміж інших. Коли елемент упізнаваності опрацьовано, тоді вже нехай замислюються про свій бізнес. Адже якщо колекцією зацікавиться світовий байєр і зробить замовлення, а ви не зможете його виконати, це буде хрест на подальшій кар'єрі.

Не піддавайтеся стереотипам, що, мовляв, одяг від українських дизайнерів не по кишені нашим співвітчизникам.

Вартість будь-якого виробу формується в тому числі і з вартості матеріалів, витрачених на його виготовлення. Є вечірні сукні, пошиті з високоякісного шовку, пальта зі стовідсоткового кашеміру чи вовни. Ці тканини, зрозуміло, коштують дорого. Але при цьому не забувайте, що головне бажання – придбати одяг від українського дизайнера, і зробити це можна в період знижок, в аутлетах. Так за пальто ви заплатите не 12 000 гривень, а 1500.

Якщо говорити про столичну моду, я б назвала це так: «Надягнути все найкраще й одразу».

Завжди коробило від міні-спідниць з високими підборами, кросівок із джинсами просто на вулиці, а іноді навіть у театрі. Про шкарпетки у поєднанні з босоніжками я вже мовчу. Світова мода нині говорить про популярність стилю «мілітаризм». Українські ж дизайнери тенденції не підтримали і створюють свої колекції вельми оптимістичними. Тому раджу всім модникам не ховати до шафи яскравих та сонячних речей. Це тренд майбутнього сезону.

А взагалі, я ніколи не планувала займатися модою.

Я професійний журналіст! І сферою моїх інтересів з університетської лави була журналістика, а потім видавнича справа. У моду мене привели глянцеві журнали. Завдяки їм я познайомилася з українськими дизайнерами. Мода для мене – це передусім краса. З таким самим успіхом, приміром, я могла би впоратися з роботою редактора музичного журналу. Але так склалось життя. Вважаю своїм головним успіхом те, що мені однією з перших вдалося систематизувати українську моду ще в 90-х завдяки UFW.

Фото надані прес-службою UFW і взяті з http://bit.ua/

Вам це буде цікаво:
Таємниці Пабло Пікассо будуть розкриті
Почавши цю весну з низки гучних прем'єр, ВОЛЯ продовжує дивувати своїх абонентів. Цього разу компанія-провайдер представила своїм абонентам прем’єру другого сезону серіалу «Геній» від каналу National Geographic.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів. Господар закладу, Карл Густавович Фаберже, напевно бачив у цьому хаосі наближення кінця своєї кар'єри. Однак, можливо, і потай сподівався на друге життя власної спадщини. Якби він знав, що так воно й станеться, – навряд чи маестро так швидко втратив би душевні сили...
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
Знай наших: Анатолій Кокуш
Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями. Сьогодні Outlook розповідає про, напевно, найбільш відомого «технаря» із світу кіно – володаря двох заповітних «Оскарів» Анатолія Кокуша.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю з режисером Дороном Пазом
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з ізраїльським режисером Дороном Пазом, котрий представив у Києві свою нову роботу «Єрусалим». Про спосіб пошуку натхнення через заголовки в журнальних статтях, перспективу кінематографу загалом і про причини вельми стриманого ставлення до критиків читайте далі у матеріалі!
Знай наших: Сергій Полунін
26 жовтня відбудеться довгоочікувана прем`єра документально-біографічної картини «Танцюрист» про ціну успіху, яку заплатив артист балету Сергій Полунін. Херсонець за походженням, волею випадку потрапляє до Королівського театру в Лондоні, де здобуває неймовірний успіх, а потім зникає з поля зору, щоб згодом завоювати ще більше любові глядачів. Сьогодні OUTLOOK продовжує серію матеріалів про успішних українців.
Керований хаос: архітектор Заха Хадід
В англійській мові є чудовий неологізм, синонім успішності – «селфмейдмен», котрий можна перекласти як «людина, що зробила себе». Саме такою людиною, безумовно, є знаменитий архітектор Заха Хадід. Ми розкажемо про її непростий життєвий і творчий шлях її ж словами.
Шведський відлюдник Інгмар Бергман
14 липня 1918 року у шведському місті Упсала народився чоловік, який зняв понад 50 картин і поставив кількадесят вистав, що підняли планку у мистецтві на недосяжний рівень. Навіть сьогодні, переглядаючи шедеври Бергмана, створені ще півстоліття тому, розумієш, що вони нічого не втратили з часом – скоріше навпаки.
Посол Канади та Міністр інфраструктури України підписали спільний план дій щодо проходження аудиту Міжнародної морської організації
Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук та Міністр інфраструктури України Володимир Омелян підписали спільний план дій, щодо проходження Україною аудиту Міжнародної морської організації. Підписання документу відбулося 12 липня в приміщенні Посольства Канади в Україні.
Історія бренду: Жан Пату
Йому вдалося вловити зухвалий дух початку двадцятого століття і передати ідеали епохи в модних новаціях. Радість, швидкість і легкість – якщо емоції допомагають продавати, то враження, пов'язані з брендом Жана Пату, будуть саме такими.
Історія бренду: Davidoff
Він заробив свої перші песо, танцюючи танго і чарльстон. Трудився зварювальником у Буенос-Айресі та не гребував будь-якою працею, щоб зібрати свій стартовий капітал. Фанатичний трудоголік, який увесь час намагався виглядати снобом. Усміхнений з клієнтами та неймовірно вимогливий до колег. Читайте в OUTLOOK у день народження Зіно Давидоффа про те, як обдарований скрипаль з українським корінням домігся для свого бренду без перебільшень королівських аудієнцій.
У Києві за участі голови МЗС Швеції та Посла відбувся Шведсько-український бізнес-форум
У Києві відбувся Шведсько-український бізнес-форум, організований Посольством Швеції в Україні за підтримки шведської бізнес-спільноти. Представники ділової та бізнесової спільноти обох країн вже шостий рік поспіль зустрічаються в столиці України, щоб обмінятися передовим досвідом в різних галузях. Темою цьогорічної зустрічі стало укріплення економічних взаємовідносин між двома країнами. Під гаслом «Швеція-Україна: зростаємо разом» пройшли панельні дискусії, що презентували перспективні сектори української економіки і шведські рішення для потреб українського ринку.
У Посольстві Узбекистану відбулася узбецько-українська ділова зустріч
У Посольстві Республіки Узбекистан в Україні відбулася Узбексько-українська ділова зустріч, в роботі якої взяли участь представники понад 50 підприємств текстильної, хімічної, електротехнічної та будівельної галузей економіки двох країн.
"Бути вдома значить відчувати себе в безпеці". У Києві вшанували пам'ять Ясіра Арафата
"Бути вдома означає відчувати себе в безпеці ...", - ці слова належать засновнику і першому главі Палестинської національної адміністрації, борцю за свободу Палестини, лауреату Нобелівської премії Ясіра Арафата. 11 листопада в Києві відбувся вечір пам'яті палестинського лідера, організований посольством Палестини в Україні і палестинської діаспорою.
Усама Кафа: антикризова людина в кризові часи
Сміливі і талановиті люди, котрі не бояться розвиватися і запускати нові напрямки свого бізнесу навіть у, здавалося б, несприятливі часи, безумовно, заслуговують на повагу. Один із таких героїв – відомий український ресторатор Усама Кафа, котрий заснував L’KAFA Group.
Люксембург: встигнути все
Сучасна інфраструктура, лояльна податкова та юридична система зробили Люксембург однією з найбільш привабливих країн для ведення будь-якого виду бізнесу. Щоб досягти такого добробуту, герцогству знадобилося менше ніж півстоліття...
Відомий вчений, великий містифікатор: Нікола Тесла
Уже понад сто років світові не дає спокою постать Ніколи Тесли. Серба, котрий народився в хорватському селі Смілян, все ще обговорюють і як геніального винахідника, і як жадібного пройдисвіта, що наживався на науці, видаючи свої «іграшки» за технічний прорив.
На валізах: Маша Шубіна
OUTLOOK запускає нову рубрику "На валізах", в якій ми будемо розповідати про подорожі і улюблені країни знаменитих і успішних людей. Першою поділитися з нашими читачами своїм travel-досвідом погодилася художниця Маша Шубіна.
Без побоїв: тортури мистецтвом
Недаремно кажуть, що і хороше потребує міри – навіть мистецтво за певних умов може не тільки приносити задоволення і допомагати переживати катарсис, але й ламати психіку. Про те, як саме прекрасне слугує знаряддям катувань – далі в Outlook.
Письменниця, що пройшла датський табір біженців. Діна Яфасова: «Зі страхами треба боротися, проходячи їх наскрізь»
На батьківщині Андерсена і К’єркегора, де живе героїня нашого матеріалу, її називають і датським, і російським, і узбецьким письменником. Сама Діна Яфасова – космополіт, зі статусом «Exile» у паспорті.
Закрити
Outlook facebook page