RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Берлін з родзинками

Берлін з родзинками

Місцеві одразу впізнають туристів за головами, які постійно крутяться навсібіч. І таки є місця, де це справді варто робити! Одне з них – Берлін, місто, яке з кожним днем змінюється, нові покоління приносять щось своє, і по камінчику зникають не лише залишки Берлінського муру, а й решта стін. Німецька столиця стає іншою. І її слід розглядати, придивляючись до кожної дрібниці, адже, окрім архітектурних «корон» і невичерпного арту на стінах, можна виявити непримітні «родимки» міста.

«Книжковий ліс». Посеред міста є дерево, у стовбурі якого ховається пункт буккросингу, де маєте змогу взяти книжку в обмін на свою. Його можна знайти на вулиці Prenzlauer Berg і поринути в читання прямісінько в кафе навпроти.

Реклама. У Берліні рідко позбуваються рекламних афіш, плакатів та оголошень, тому нові чіпляють зверху, шар за шаром. Таким чином стовпи і стіни заростають рекламою, це навіть перетворилось на таку собі арт-фішку, тож деінде можна натрапити на справжні рекламні дупла.

«Камені спотикання». Столицю Німеччини варто розглядати не лише, дивлячись на всі боки, а й опускаючи голову додолу. У Берліні ви можете побачити щось справді незвичайне, а іноді й моторошне. Скажімо, таблички з латуні, на яких вигравійовано імена жертв нацистів Другої світової війни. Гюнтер Демінг, автор соціального проекту з назвою «Stolpersteine» («Каміння спотикання»), вважає, що пам’ять про людину зникає, коли забувається її ім’я. Тож, щоб цього не сталося, слід їх зберегти. Ідея здобула підтримку пересічних німців, і тепер звичайна бруківка подекуди чергується зі справді безцінною. На сайті проекту (http://www.stolpersteine-berlin.de/) є карта з адресами всіх берлінських табличок.

А якщо завітаєте на Reichenberg Straße у районі Kreuzberg, то знайдете заритими в землі купу різних артефактів, починаючи від скоринок і закінчуючи частиною піаніно. Тож дивіться під ноги!

Ліфти «Отче наш». Ще однією німецькою особливістю є ліфти безперервної дії. Їхні кабіни постійно відкриті, одна з них завжди рухається вгору, а друга вниз, вам потрібно лише встигнути заскочити до потрібної. У народі такий тип підйомників ще називають «Отче наш» за подібність технології дії ліфта до перебирання вервечкою. Є вони і в Міністерстві закордонних справ, де їх можна випробувати. Але будьте обережними, адже користування цими ліфтами потребує практики. Технологія «Отче наш» вважається не надто безпечною і заборонена для використання дітьми. Досі ці ліфти працюють лише тому, що німці відстоюють право на їхнє існування як пам’ятки технічної культури.

«Ринок дерева». Берег річки Шпрее завжди був популярним місцем відпочинку берлінців і гостей столиці. Громада змогла відстояти його від «вигідних» офісних забудов. Нині на березі Шпрее розкинувся Holzmarkt (дослівно можна перекласти як «ринок дерева»), це такий собі соціально-культурний простір, куди можна втекти від міської метушні.

Ідея цього проекту в тому, щоб самі містяни змогли обжити велику вільну територію, власними силами виростити таке собі міні-місто. Holzmarkt – експериментальний квартал, який планують зробити повноцінною частиною Берліна. Це житловий і справді живий масив, де поєднується економіка, культура і природа, де можна жити, творити, працювати й відпочивати.

У Holzmarkt є спонсор, за рахунок якого відбувається розбудова. Створено також комуну, яка залагоджує усі серйозні питання. Для того, щоб стати її членом, потрібно лише зробити грошовий внесок, розуміти й приймати концепцію і мати бажання «вирощувати» міні-місто. Пересічні ж городяни свої бізнесові/культурні/соціальні проекти можуть презентувати комуні й у разі схвалення починати їхню реалізацію.

Зараз там об’єднуються ті, хто має альтернативні культурні й соціальні ідеї, хто творить не через вигоду, а лише керуючись щирим бажанням робити це.

Уже сьогодні в Holzmarkt ви можете познайомитись з міськими сільськогосподарськими проектами, подивитись театральну виставу, поїсти, посадити власну невеличку горобину і поєднатися з природою, спостерігаючи за тваринами, котрі вільно пересуваються територією. Єднання і взаємозв’язок у всьому – пріоритет Holzmarkt. Хтозна, можливо, у майбутньому в Берлін їздитимуть, щоб подивитись не на стіни, а на те, що їх немає.

Фото http://drunov.ru/, http://schoenes.berlin/, http://www.1zoom.ru/

Вам це буде цікаво:
Кройцберг – маленький Стамбул
Турки з усього світу часто жартома називають Берлін третім «своїм» містом після Стамбула та Анкари. Тому пропонуємо ваші увазі розповідь OUTLOOK про легендарний Кройцберг, який зовсім не схожий на інші райони німецької столиці.
Сіль за смаком. Найкращі соляні печери Європи
За статистикою, близько 10% населення планети тією чи іншою мірою страждає на хронічні бронхіти, що переходять в астму. Більше половини з них – діти. Окрім різноманітних інгаляторів та інших лікарських засобів, на дихальні шляхи позитивно впливає сіль.
Дискусія «Музика, що руйнує стіни» від Фонду Фрідріха Науманна за Свободу
8 листопада 2019 року Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні стали учасниками дискусії «Музика, що руйнує стіни», безпосереднім організатором якої став Фонд Фрідріха Науманна за Свободу.
Посол Анка Фельдгузен провела день відкритих дверей у посольстві Німеччини в Україні!
Посольство Федеративної Республіки Німеччина щороку, а саме вже вшосте, наприкінці літа запрошує всіх бажаючих відвідати захід «Німецький сад» - день відкритих дверей, коли дипломати зустрічають киян та гостей міста в своєму робочому офісі та на території дипустанови.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Сором’язливий Ганновер
Хто він і який, той невеличкий Ганновер, що продовжує ховатися за спинами своїх популярних серед туристів німецьких братів? Місту неодноразово доводилось змінювати свої вбрання і вигляд, але від кожної пережитої епохи Ганновер зберіг по клаптику, не втративши при цьому своєї індивідуальності й цілісності.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, Outlook радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
«Німецький сад» знову відкрив двері для киян та гостей міста
Посольство Німеччини в України традиційно в вересні організувало день відкритих дверей – «Німецький сад». Кияни та гості міста змогли познайомитись з діяльністю Німеччини в Україні та поспілкуватися з представниками німецьких посередницьких організацій.
По рейках над головами: Вуппертальська підвісна дорога
Німецьке місто Вупперталь, згідно зі статистикою, не входить навіть в десятку найпопулярніших туристичних місць Німеччини. Окрім легендарної танцівниці Піни Рауш, котра працювала тут, однойменного футбольного клубу і всесвітньовідомого кінорежисера Тома Тиквера, чия кар’єра розпочиналася у міських кіноклубах, Вупперталю, здається, більше нічим похизуватися. Утім, як тільки дізнаєшся про місцевий транспорт, місто зі своєю унікальною підвісною монорейкою стає жаданим для мандрівників.
У Посольстві Німеччини презентували німецький переклад книги «Мистецтво Майдану»
У Посольстві Німеччини в Києві пройшла презентація німецького перекладу книги культуролога Наталії Мусієнко «Мистецтво Майдану». Урочисту подію відвідали Міністр культури України Євген Ніщук, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель, автор книги Наталія Мусієнко, українські культурні діячі, громадськість, ЗМІ.
В Києві за підтримки Посольства Німеччини відбувся концерт "Присвячення" співака Віктора Рудя
В Національній філармонії України за підтримки посольства Німеччини пройшов концерт оперного та камерного співака Віктора Рудя. Захід відбувся в рамках «Тижнів Німеччини в Україні», що тривають з 10 по 26 листопада в 14 містах нашої країни.
У Києві за підтримки Посольства відбудуться “Тижні Німеччини”
Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні 10 листопада розпочне проведення цьогорічних “Тижнів Німеччини в Україні”, які передбачають проведення близько 70 заходів у 14 містах України.
У посольстві Німеччини відзначили День єдності
Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ернст Райхель з дружиною приймали гостей на честь свята - офіційного об’єднання Західної та Східної Германії. Пан Райхель відзначив здійснений Україною стрибок у напрямку Європи - укладення угоди про Асоціацію з Європейським Союзом: «Угода забезпечить підтримку і консультування, політичне узгодження і наближення України до стандартів Європейського Союзу в багатьох галузях».
У Києві пройшов фестиваль-відкриття українсько-німецького року мов
У Києві на Контрактовій площі в минулі вихідні пройшов вуличний фестиваль, присвячений відкриттю українсько-німецького року мов. Подія, яка відкрилося велопробігом і супроводжувалося інтерактивними уроками німецької мови і трансляціями з різних міст України, пройшла під егідою посольства Німеччини в Україні та Goethe-Institut.
Концтабір Заксенхаузен: тисячі жителів, розтоптаних у «марші смерті»
Північніше Берліна, неподалік від німецького міста Оранієнбурга, розташований концентраційний табір, котрий протягом багатьох років приховував таємниці смерті. Заксенхаузен став місцем катувань для представників різних національностей, причому в деякі періоди кількість ув’язнених становило 60 тисяч людей.
На різдвяні ярмарки до Німеччини!
Хочете влаштувати масштабне свято для свого естетичного сприйняття, нюху та шлунка, а також отримати безліч можливостей для покупок і розваг, та ще при цьому ознайомитися з різдвяними традиціями іншої країни? Поєднати все це можна, відвідавши передноворічні ярмарки, які є невід'ємною частиною свята практично у всій Європі. Особливо на цьому тлі виділяється стримана в повсякденності, проте яскрава у свята Німеччина.
Берлін. Голокост. Місця пам’яті
Завдяки Єврейському форуму України і особисто його Президентові Аркадію Монастирському OUTLOOK вдалось побувати у Берліні і відвідати місця, пов’язані зі страшними злочинами Голокосту. І сьогодні, коли в Україні готуються до 75-ліття трагедії Бабиного Яру, ми вирішили згадати про місця, що досі зберігають сліди Голокосту.
На подіумі: Німеччина
Характерною рисою національного німецького костюма завжди вважали його самобутність і комфорт. Напевно, тому помилуватися національним одягом Німеччини в наші дні можна не лише на святах десь у селі чи в книжках з історії, але й на вулицях великих міст.
Закрити
Outlook facebook page