RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Королівська розкіш: скарбниці Данії

Королівська розкіш: скарбниці Данії

Навіщо мати трьох дружин, якщо можна примножувати коштовності? А коли ім'я короля буде підкріплено колекцією сімейних реліквій, варто подумати і про ту єдину, яка продовжить іменитий рід. Знаючи, що ось-ось настане Тридцятирічна війна, король Данії і Норвегії Крістіан IV дає наказ побудувати замок-фортецю.

Туди перевозить усе золото, прикраси і зачиняється в ньому. Подейкували, свою єдину монарх так і не знайшов, зате створив найбільшу скарбницю Королівства Данії – палац Розенборг.

Корона з крапель роси

У ті далекі часи скарбницю Розенборгу, як і решту королівських надбань, мало кому щастило споглядати. За легендою, одним з перших, хто оцінив багатство данської корони, був російський цар Петро Перший у 1716 році. Щойно він переступив поріг палацу, як його охопила заздрість. Він пройшовся залами і підвалами, люб'язно вислухавши оповіді про розкішне майно, а на ранок зник. І не просто так, а щоб по пам’яті повторити красу Розенборгу в себе у Росії.

Для простих людей замок відчинив свої двері набагато пізніше. Данський письменник Ганс Крістіан Андерсен через століття в жартівливій формі розповідав дітям історії про вередливих королів і королев, які вимагали від придворних створити корону з крапель роси, або про старих тролів у короні з крижаних бурульок і полірованих соснових шишок. І всі знали, що мова йде про володіння скарбниці Розенборгу.27d090f256588c29c1b1442cfd6adb82-rosenborg-slot.jpgФото lonelyplanet.com

Зараз її можуть відвідати всі охочі. Стіни палацу, виконані у стилі ренесансу, пропонують оцінити твори живопису не тільки відомих художників, а й самих данських королів. Вражають колекції місцевих скульптур, гобеленів, дорогоцінні меблі, монарші реліквії і, звичайно ж, тронна зала. Подейкують, те, що доступно відвідувачам – усього 20 відсотків усієї скарбниці. Розенборг пронизаний секретними ходами, які й донині є державною таємницею. Але туристів мало цікавлять діаманти і золото, найчастіше відвідувачі фотографуються... біля туалету! Головне надбання палацу – експонат 17 століття, одна з перших убиралень, максимально наближена до сучасного стилю. Саме її особисто розробив король Крістіан IV. Утім, оригінальним клозет був лише кілька років, схожі туалети за короткий час стали буденністю в монарших дворах Англії, Франції та Австрії.Фото tourblogger.ru

Rosenborg slot

Адреса: Oster Voldgade 4A, Копенгаген

Ціна вхідного квитка: дорослий – 90 крон (12 євро), дітям до 17 років – безкоштовно.

Замок однієї п'єси

«Старовинне містечко під назвою Гельсінгер стало Ельсінором. І прожив у ньому своє коротке життя принц Гамлет» – це перше, що ви почуєте, ступивши на землю данського острова Зеландія. Легендарній вигадці Шекспіра про данського короля вже понад 400 років, а в туристів і досі мороз іде по шкірі в очікуванні привидів. Сьогодні замок Кронборг є другою скарбницею Данії, а 600 років тому помпезний нині палац був простою фортецею Крог. Повз неї курсували тисячі торговельних кораблів у Балтійському морі, залишаючи як мито заморські сувеніри. А ось епіцентром розкоші та багатства Крог став з 1585 року, коли фортецею почав володіти король Фредерік II. Він щедро вкладав у палац, аби надати йому сучасного на той час вигляду. А ще через століття Кронборг стає жертвою пожежі, де загинуло понад сотню людей. Після реставрації колишній помпезний палац віддають військовим, а деякі прибудови на довгі роки стають в'язницями.

Найголовнішою пам'яткою замку є аж ніяк не золото з оздобленням. За переказами, у ньому дрімає легендарний король, засновник Данії Хольгер Данський. Він спить доти, доки його країні не загрожує смертельна небезпека. А як щось станеться, король прокинеться, підніметься зі свого крісла, візьме свого меча і так ударить по ворогу, що грім пролунає на весь світ.Фото krestenhillerup.dk

Для туристів відкрито палати короля Фредеріка II і королеви на другому поверсі, декілька залів на третьому. Інтер'єри витримані у стилі ренесансу і бароко. Особливий захват у відвідувачів викликає бальна зала завдовжки 62 метри. Ще однією принадою Кронборгу є сім гобеленів із зображенням данських королів. Завдяки підсвічуванню, звуковому супроводу з пострілами гармат і легендам палац справляє неабияке враження.

Сьогодні Кронборг є королівською резиденцією, монархи використовують його у представницьких цілях для особливо урочистих подій. Замок приймав високих гостей 1992 року, коли відзначали срібне весілля королівського подружжя. Кронборг є туристичним центром Данії. Щороку його відвідує близько 200 тисяч чоловік. Туристи можуть оглянути форти замку, численні кімнати і зали, королівські покої, підземні каземати, каплицю. Також у його стінах міститься Данський морський музей.

Kronborg slot

Адреса: Kronborg 2C Helsingør

Ціна квитка: дорослий – 90 крон (12 євро), дитячий – 35 крон (3,35 євро)

Скарби нації

А третє місце за кількістю експонатів належить Данському національному музею, який облаштовано в особняку у стилі рококо, поблизу замку Крістіансборг. Практично щороку групи молодих археологів і вдень і вночі копають данську землю в пошуках скарбів. Останню знахідку було виявлено в липні 2015 року – дві тисячі золотих спіралей бронзової доби. Зібрання Національного музею неймовірно багате і широко відоме. Саме тут можна побачити безцінне надбання нації – сонячну колісницю SunChariot – унікальний експонат, єдиний у всьому світі. Це бронзова з позолотою мініатюра завдовжки 60 см. Вона зображує коня, запряженого в колісницю у вигляді сонячного диска. Цілком імовірно, що скульптура мала релігійне значення.Фото handluggageonly.co.uk

Також у музеї зберігаються й інші цікаві та незвичайні експонати, як-от: прилавок торговця гашишем з Християнії, автентичний домашній інтер'єр вікторіанської епохи, стародавні камені з рунічними написами, трунхольмська колісниця, золоті роги з Галлехуса, срібний казан, колісниця із Дайберга. Представлено в музеї і чудову колекцію епохи Середньовіччя – королівські медалі, старовинні монети, зброю, предмети інтер'єру, картини, церковне начиння, золоті вівтарі, посуд, ювелірні вироби.

Nationalmuseet PrinsensPalæ

Адреса: NyVestergade 10, Копенгаген

Вхід вільний.

Головне фото tripsavvy.com

Вам це буде цікаво:
Замість Риму та Афін: наймолодші міста планети
Старовинні міста з їхніми пам’ятками архітектури, традиціями й атмосферою – це, безумовно, знахідка для туриста, оскільки саме в них можна багато дізнатися про ту чи іншу країну і її жителів, краще зрозуміти їх. Утім, серед мандрівників можна виділити й іншу групу за інтересами – любителів урбанізму і сучасного містобудування.
Архітектура чи мистецтво: Нові грузинські будівлі
Грузія, що трохи більш як десять років тому стала на шлях серйозних перетворень і домоглася відчутних успіхів, помітно змінилася не лише внутрішньо, але й зовні. Архітектори з різних країн світу попрацювали тут на совість і створили по всій її території безліч важливих і унікальних об’єктів, що втілюють зміни, які відбулися. Саме про нову грузинську архітектуру ми сьогодні і розповімо.
Розкіш по-корейському: королівські палаци Сеула
Південнокорейський Сеул, у 20 столітті стрімко перетворившись зі старовинного міста бідної країни на процвітаючу столицю передової держави, однозначно заслуговує на повагу. Разом з тим пошани варті й муніципальні чиновники та патріоти, котрі зуміли в часи бурхливої індустріалізації зберегти багатющу спадщину минулого – королівські палаци династії Чосон.
Вище за всіх! Оглядові майданчики світу
Природа подарувала світові чимало вершин, котрі щохвилини дарують відвідувачам безкрає почуття свободи. Міста зводять хмарочоси, хизуючись одне перед одним і, не вдовольнивши амбіції, будують оглядові майданчики на рівні висоти пташиного польоту. Пурхаючи від континенту до континенту, затамувавши подих, милуємося оглядами нашої планети.
Монсеррат: у гості до янголів
Якщо зазирнути в записники мандрівників, котрі готуються вирушити до Іспанії, то після популярної Барселони другою позицією в списку неодмінно буде Монсеррат. Монастирська гора є обов’язковою для візиту і у місцевих мешканців, вони вважають за потрібне бодай раз на рік відвідати релігійне серце Каталонії.
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Напередодні початку нового навчального року ми просто не могли не надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів найбільш вражаючими університетськими містечками і кампусами. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
Міські стежки. Найвужчі і найширші вулиці світу
Понад половину населення планети живе в містах, пронизаних безліччю вулиць – довгих і коротких, широких та вузьких, гарних і не дуже. Критеріїв тут немає, комусь нетрі Ріо миліші за бродвейські авеню. Ми не беремося стверджувати, що краще чи гірше, а просто зосередимось на показниках.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
Як незвично провести час у Копенгагені: Христианія – оплот свободи
Усі ми так чи інакше прагнемо свободи – особистої чи національної, матеріальної чи духовної. Дивне поселення Христианія в центрі датської столиці – одна із спроб досягти повної свободи від законів матеріального світу.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ИНТЕРВ'Ю: Пітер Хьоґ: «Немає ніякого дна, є тільки вічне падіння»
Пітер Хьоґ – данський письменник, філософ-лірик. Його називають відлюдником, адже на світських заходах він з'являється вкрай рідко, щоб представити нову книгу. Через усамітнений спосіб життя образ Пітера Хьоґа оповитий легендами. В інтерв'ю OUTLOOK Пітер Хьоґ розповів про те, як пише нові твори, що ховається за його аскетизмом, і поділився уявленнями про світ і людину.
Ми там були: Прага
Де віднайти найвужчий у Чехії готель «Clementin» завширшки всього близько 3 метрів, як вибрати між Pilsner Urquel, Krušovice і Gambrinus, коли годувати золотих коропів і чому 91-ий трамвай не такий як усі? Про це і не тільки дізналася Ельвіра Матросова. І, попри те, що це місто стоїть на Влтаві (дослівно wilth-ahwa – дика вода), воно аристократичне, стримане, спокійне, хоча і далеке від пуританства. Аромат хмелю, здоби і кави навкруги – незаперечна ознака того, що Прага з радістю стане потурати всім туристичним слабостям. Тож тримайтеся!
Святині мусульманського світу: мечеті з історією
Мечеть – це молитовна будівля з куполом. Поруч примикають вежі-мінарети – їх може бути не більш ніж дев’ять; заходячи всередину, паломник звертає увагу на стародавні письмена – уривки з Корану. Лише слова арабською прикрашають стіни: образотворче мистецтво тут заборонено. Сьогодні ми поговоримо про найбільш незвичні скарби мусульманського світу.
Примарні міста: Детройт, Орадур-сюр-Глан, Прип'ять, Ченгун
Американський Детройт ще не так давно був відомий як центр машинобудування, але сьогодні про нього куди частіше говорять в контексті вимирання і відтоку населення. Outlook вирішив розібратися, чому з’являються міста-примари.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники. Втім, милуючись черговим її хитросплетенням ліній або алюзивністю сюжету, пам’ятайте, що за фасадом зовнішнього лиску, як завжди, стоять до болю знайомі суперечки з нетерплячими замовниками, неприємні сюрпризи від стихії та загублене здоров’я художників-виконавців.
Покоління дахів
Вони стають місцем найкрутіших тусовок, джерелом незвичайних ідей і непередбачуваних відкриттів. На пік своєї популярності виходять цілі особняки, храми, сади, басейни, стадіони – і все це на верхівці будівель! OUTLOOK запрошує вас на знайомство з найзапаморочливішими висотами і неймовірними краєвидами.
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
Посольство Палестини в Україні і особисто Надзвичайний та Повноважний Посол Мохаммед Аль-Асcад організували поїздку до Палестини для журналістів, серед яких була і команда OUTLOOK. Ми запускаємо серію відеосюжетів про те, чим може похвалитися і здивувати ця країна. Починаємо з Віфлеєму!
Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Данії, Афганістану та Грузії
Президент України Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти у послів Королівства Данія Рубена Медсена, Ісламської Республіки Афганістан Сардара Мохаммада Рахман Огли та Грузії Гели Думбадзе.
ФОТОПРОЕКТ: Варшава звисока
Ми ловили перші останні промені осіннього сонця на майже порожніх варшавських вуличках в неділю. Коли сонце сховалося за хмарочосами - ми піднялися на найвищий з них, щоб побачити захід.
Закрити
Outlook facebook page