RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Королівська розкіш: скарбниці Данії

Королівська розкіш: скарбниці Данії

Навіщо мати трьох дружин, якщо можна примножувати коштовності? А коли ім'я короля буде підкріплено колекцією сімейних реліквій, варто подумати і про ту єдину, яка продовжить іменитий рід. Знаючи, що ось-ось настане Тридцятирічна війна, король Данії і Норвегії Крістіан IV дає наказ побудувати замок-фортецю.

Туди перевозить усе золото, прикраси і зачиняється в ньому. Подейкували, свою єдину монарх так і не знайшов, зате створив найбільшу скарбницю Королівства Данії – палац Розенборг.

Корона з крапель роси

У ті далекі часи скарбницю Розенборгу, як і решту королівських надбань, мало кому щастило споглядати. За легендою, одним з перших, хто оцінив багатство данської корони, був російський цар Петро Перший у 1716 році. Щойно він переступив поріг палацу, як його охопила заздрість. Він пройшовся залами і підвалами, люб'язно вислухавши оповіді про розкішне майно, а на ранок зник. І не просто так, а щоб по пам’яті повторити красу Розенборгу в себе у Росії.

Для простих людей замок відчинив свої двері набагато пізніше. Данський письменник Ганс Крістіан Андерсен через століття в жартівливій формі розповідав дітям історії про вередливих королів і королев, які вимагали від придворних створити корону з крапель роси, або про старих тролів у короні з крижаних бурульок і полірованих соснових шишок. І всі знали, що мова йде про володіння скарбниці Розенборгу.27d090f256588c29c1b1442cfd6adb82-rosenborg-slot.jpgФото lonelyplanet.com

Зараз її можуть відвідати всі охочі. Стіни палацу, виконані у стилі ренесансу, пропонують оцінити твори живопису не тільки відомих художників, а й самих данських королів. Вражають колекції місцевих скульптур, гобеленів, дорогоцінні меблі, монарші реліквії і, звичайно ж, тронна зала. Подейкують, те, що доступно відвідувачам – усього 20 відсотків усієї скарбниці. Розенборг пронизаний секретними ходами, які й донині є державною таємницею. Але туристів мало цікавлять діаманти і золото, найчастіше відвідувачі фотографуються... біля туалету! Головне надбання палацу – експонат 17 століття, одна з перших убиралень, максимально наближена до сучасного стилю. Саме її особисто розробив король Крістіан IV. Утім, оригінальним клозет був лише кілька років, схожі туалети за короткий час стали буденністю в монарших дворах Англії, Франції та Австрії.Фото tourblogger.ru

Rosenborg slot

Адреса: Oster Voldgade 4A, Копенгаген

Ціна вхідного квитка: дорослий – 90 крон (12 євро), дітям до 17 років – безкоштовно.

Замок однієї п'єси

«Старовинне містечко під назвою Гельсінгер стало Ельсінором. І прожив у ньому своє коротке життя принц Гамлет» – це перше, що ви почуєте, ступивши на землю данського острова Зеландія. Легендарній вигадці Шекспіра про данського короля вже понад 400 років, а в туристів і досі мороз іде по шкірі в очікуванні привидів. Сьогодні замок Кронборг є другою скарбницею Данії, а 600 років тому помпезний нині палац був простою фортецею Крог. Повз неї курсували тисячі торговельних кораблів у Балтійському морі, залишаючи як мито заморські сувеніри. А ось епіцентром розкоші та багатства Крог став з 1585 року, коли фортецею почав володіти король Фредерік II. Він щедро вкладав у палац, аби надати йому сучасного на той час вигляду. А ще через століття Кронборг стає жертвою пожежі, де загинуло понад сотню людей. Після реставрації колишній помпезний палац віддають військовим, а деякі прибудови на довгі роки стають в'язницями.

Найголовнішою пам'яткою замку є аж ніяк не золото з оздобленням. За переказами, у ньому дрімає легендарний король, засновник Данії Хольгер Данський. Він спить доти, доки його країні не загрожує смертельна небезпека. А як щось станеться, король прокинеться, підніметься зі свого крісла, візьме свого меча і так ударить по ворогу, що грім пролунає на весь світ.Фото krestenhillerup.dk

Для туристів відкрито палати короля Фредеріка II і королеви на другому поверсі, декілька залів на третьому. Інтер'єри витримані у стилі ренесансу і бароко. Особливий захват у відвідувачів викликає бальна зала завдовжки 62 метри. Ще однією принадою Кронборгу є сім гобеленів із зображенням данських королів. Завдяки підсвічуванню, звуковому супроводу з пострілами гармат і легендам палац справляє неабияке враження.

Сьогодні Кронборг є королівською резиденцією, монархи використовують його у представницьких цілях для особливо урочистих подій. Замок приймав високих гостей 1992 року, коли відзначали срібне весілля королівського подружжя. Кронборг є туристичним центром Данії. Щороку його відвідує близько 200 тисяч чоловік. Туристи можуть оглянути форти замку, численні кімнати і зали, королівські покої, підземні каземати, каплицю. Також у його стінах міститься Данський морський музей.

Kronborg slot

Адреса: Kronborg 2C Helsingør

Ціна квитка: дорослий – 90 крон (12 євро), дитячий – 35 крон (3,35 євро)

Скарби нації

А третє місце за кількістю експонатів належить Данському національному музею, який облаштовано в особняку у стилі рококо, поблизу замку Крістіансборг. Практично щороку групи молодих археологів і вдень і вночі копають данську землю в пошуках скарбів. Останню знахідку було виявлено в липні 2015 року – дві тисячі золотих спіралей бронзової доби. Зібрання Національного музею неймовірно багате і широко відоме. Саме тут можна побачити безцінне надбання нації – сонячну колісницю SunChariot – унікальний експонат, єдиний у всьому світі. Це бронзова з позолотою мініатюра завдовжки 60 см. Вона зображує коня, запряженого в колісницю у вигляді сонячного диска. Цілком імовірно, що скульптура мала релігійне значення.Фото handluggageonly.co.uk

Також у музеї зберігаються й інші цікаві та незвичайні експонати, як-от: прилавок торговця гашишем з Християнії, автентичний домашній інтер'єр вікторіанської епохи, стародавні камені з рунічними написами, трунхольмська колісниця, золоті роги з Галлехуса, срібний казан, колісниця із Дайберга. Представлено в музеї і чудову колекцію епохи Середньовіччя – королівські медалі, старовинні монети, зброю, предмети інтер'єру, картини, церковне начиння, золоті вівтарі, посуд, ювелірні вироби.

Nationalmuseet PrinsensPalæ

Адреса: NyVestergade 10, Копенгаген

Вхід вільний.

Головне фото tripsavvy.com

Вам це буде цікаво:
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Напередодні початку нового навчального року ми просто не могли не надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів найбільш вражаючими університетськими містечками і кампусами. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
Міські стежки. Найвужчі і найширші вулиці світу
Понад половину населення планети живе в містах, пронизаних безліччю вулиць – довгих і коротких, широких та вузьких, гарних і не дуже. Критеріїв тут немає, комусь нетрі Ріо миліші за бродвейські авеню. Ми не беремося стверджувати, що краще чи гірше, а просто зосередимось на показниках.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
Як незвично провести час у Копенгагені: Христианія – оплот свободи
Усі ми так чи інакше прагнемо свободи – особистої чи національної, матеріальної чи духовної. Дивне поселення Христианія в центрі датської столиці – одна із спроб досягти повної свободи від законів матеріального світу.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ИНТЕРВ'Ю: Пітер Хьоґ: «Немає ніякого дна, є тільки вічне падіння»
Пітер Хьоґ – данський письменник, філософ-лірик. Його називають відлюдником, адже на світських заходах він з'являється вкрай рідко, щоб представити нову книгу. Через усамітнений спосіб життя образ Пітера Хьоґа оповитий легендами. В інтерв'ю OUTLOOK Пітер Хьоґ розповів про те, як пише нові твори, що ховається за його аскетизмом, і поділився уявленнями про світ і людину.
Ми там були: Прага
Де віднайти найвужчий у Чехії готель «Clementin» завширшки всього близько 3 метрів, як вибрати між Pilsner Urquel, Krušovice і Gambrinus, коли годувати золотих коропів і чому 91-ий трамвай не такий як усі? Про це і не тільки дізналася Ельвіра Матросова. І, попри те, що це місто стоїть на Влтаві (дослівно wilth-ahwa – дика вода), воно аристократичне, стримане, спокійне, хоча і далеке від пуританства. Аромат хмелю, здоби і кави навкруги – незаперечна ознака того, що Прага з радістю стане потурати всім туристичним слабостям. Тож тримайтеся!
Святині мусульманського світу: мечеті з історією
Мечеть – це молитовна будівля з куполом. Поруч примикають вежі-мінарети – їх може бути не більш ніж дев’ять; заходячи всередину, паломник звертає увагу на стародавні письмена – уривки з Корану. Лише слова арабською прикрашають стіни: образотворче мистецтво тут заборонено. Сьогодні ми поговоримо про найбільш незвичні скарби мусульманського світу.
Примарні міста: Детройт, Орадур-сюр-Глан, Прип'ять, Ченгун
Американський Детройт ще не так давно був відомий як центр машинобудування, але сьогодні про нього куди частіше говорять в контексті вимирання і відтоку населення. Outlook вирішив розібратися, чому з’являються міста-примари.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники. Втім, милуючись черговим її хитросплетенням ліній або алюзивністю сюжету, пам’ятайте, що за фасадом зовнішнього лиску, як завжди, стоять до болю знайомі суперечки з нетерплячими замовниками, неприємні сюрпризи від стихії та загублене здоров’я художників-виконавців.
Покоління дахів
Вони стають місцем найкрутіших тусовок, джерелом незвичайних ідей і непередбачуваних відкриттів. На пік своєї популярності виходять цілі особняки, храми, сади, басейни, стадіони – і все це на верхівці будівель! OUTLOOK запрошує вас на знайомство з найзапаморочливішими висотами і неймовірними краєвидами.
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
Посольство Палестини в Україні і особисто Надзвичайний та Повноважний Посол Мохаммед Аль-Асcад організували поїздку до Палестини для журналістів, серед яких була і команда OUTLOOK. Ми запускаємо серію відеосюжетів про те, чим може похвалитися і здивувати ця країна. Починаємо з Віфлеєму!
Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Данії, Афганістану та Грузії
Президент України Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти у послів Королівства Данія Рубена Медсена, Ісламської Республіки Афганістан Сардара Мохаммада Рахман Огли та Грузії Гели Думбадзе.
ФОТОПРОЕКТ: Варшава звисока
Ми ловили перші останні промені осіннього сонця на майже порожніх варшавських вуличках в неділю. Коли сонце сховалося за хмарочосами - ми піднялися на найвищий з них, щоб побачити захід.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Керований хаос: архітектор Заха Хадід
В англійській мові є чудовий неологізм, синонім успішності – «селфмейдмен», котрий можна перекласти як «людина, що зробила себе». Саме такою людиною, безумовно, є знаменитий архітектор Заха Хадід. Ми розкажемо про її непростий життєвий і творчий шлях її ж словами.
Камбоджа має бути всередині. Ангкор-Ват.
У самому серці джунглів, оточений смужкою води по периметру, розташувався гігантський прямокутник правильної форми, ніби дає уроки геометрії зіркам, що споглядають зверху. Мовчазне небо бачило години блискучої слави і болісного падіння цього дивовижного об’єкта. Понад половину тисячоліття він був головною перлиною загадкової кхмерської імперії, предметом її гордощів і заздрості ворогів. Найбільший релігійний комплекс світу – Ангкор-Ват – граючи ставить рекорди, так само легко вражаючи уяву своїх гостей.
ВІДЕО: Підкорити природу. Найвражаючі віадуки світу
Нерідко природа посилає людям випробування. Час від часу стихію доводиться приборкувати і підкорювати. Зі спорудженням мостів водні перепони перестали бути для людства проблемою. Та що ж робити, коли населений пункт розділений яром або ущелиною? Не скрізь же прокладеш заповітний місток з опорами. У таких випадках і зводять віадуки, деякі з них – справжні витвори мистецтва.
Канадські хмарочоси: не тільки вгору, але і вниз
Навряд чи знайдеться така людина, особливо восени, під час перших холодів, котра б не скасувала свою зустріч чи прогулянку, побачивши не найкращу погоду за вікном, оскільки вдягатися, утеплятися, чекати на холоді транспорт – це цілий атракціон, і взагалі краще закутатися у плед і почитати книжку.
Закрити
Outlook facebook page