RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Грузія в дивовижах

Грузія в дивовижах

Автор: 26.10.2015 | Грузія
Грузія – настільки колоритна держава, що до скарбнички знань про неї так і просяться незвичайні, досі невідомі широкому загалу факти. Приміром, ставлення жителів країни до корупції, які буквально розуміють слово «прозорість». Або архітектурні метаморфози країни, котрі створюють разючий контраст з радянською спадщиною. Ми вирішили розбити свою «грузинську скарбничку» і поділитися найціннішими монетами.

Місцева архітектура викликає стійке відчуття, що ти зменшився до розміру Аліси й вирушив у подорож не в Країну чудес, а прямісінько на сторінки якогось футуристичного журналу. Кавказька республіка переживає справжній ренесанс, який полягає в самобутньому поєднанні культурних традицій і ультрасучасного дизайну. Грузинські зодчі втілюють найсміливіші концепції, не боячись експериментувати навіть з урядовими будівлями. Тож глянцеві держустанови вражають своєю нестандартністю і запам'ятовуються надовго. Оцініть, наприклад, вигляд парламенту Грузії чи міністерства юстиції з прокуратурою.

Причому архітектура правоохоронних установ заслуговує на окреме слово. Корпуси поліцейських відділків виконано з прозорих матеріалів, через що ті в народі називають «акваріумами». Зроблено це з метою, аби кожен перехожий міг спостерігати, що роблять слуги народу. І варто сказати, проведена тут реформа стосовно викорінення корупції з правоохоронних структур принесла чималі плоди. 

Не дивуйтеся й іншим незвичайним речам. Так тутешні ліфти в багатоповерхівках платні, хоча й коштує це символічні 10 тетрі (копійок). Утім, розщедритись треба тільки за підйом – спуститися можна, вже не вкладаючи монети у спеціальний механізм. 

Також не дивуйтеся, вгледівши табличку з назвою вулиці Джорджа Буша-молодшого у Тбілісі. Як відомо, президент США був досить близький з тодішнім лідером республіки Міхеілом Саакашвілі. Та й ім'я в американського політика вельми милозвучне для місцевого вуха, адже й країна англійською називається Georgia. 

Грузинський колорит усвідомлюється навіть за межами самої країни. Досить дізнатися цікаві тонкощі національної мови. Так по-грузинському «мама» – це тато, «деда» – якраз-таки мама і «папа» – дідусь. При цьому в мові кавказького народу повно слів, що складаються з восьми і більше приголосних поспіль. Зате немає звичних нам наголосів (лише підвищується голос на певному складі), чоловічий і жіночий рід визначається з контексту, а також на письмі грузини не вживають великої літери.

Головною ж особливістю грузинської мови, якій, до слова, вже понад 2 тисячі років, є двадцятирічна система називання чисел. Наприклад, щоб сказати 72 грузинською, вам потрібно розбити число на двадцятки й озвучити залишок, тобто три-двадцять-дванадцять.

Грузія хоч і маленька країна, однак горда, адже заснована не на порожньому місці. Саме тут, у горах Кавказу, виявили найдавніший вид людей, які жили в Європі. Знахідка отримала характерну назву Homo georgicus, а останкам двох представників роду людського дали імена Зезва і Мзія. Як вважають учені, наші далекі пращури жили аж 1 млн 770 тисяч років тому.

Крім цього сенсаційного факту, Грузія є батьківщиною вина, традиції виробництва якого налічують 8 тисяч років. А ще в печері Дзудзуана археологи знайшли бавовняні нитки, які стародавні люди використовували ще 34 тисячі років тому. Також у Казреті, на схилах гори Сакдрісі, виявлено унікальні шахти віком понад 5 тисяч років, де добували золото. Ці рудники найдавніші у світі.

А однією з найцікавіших загадок, пов'язаних з грузинами, є їхня неймовірна схожість з іншими горцями – басками. Науковці відзначають аналогії у мові народів, які в давнину мали однакове ім'я – ібери. Не виключено, що баски, котрі мають абсолютно відмінну від інших жителів Піренеїв культуру, колись прийшли туди з далекого Кавказу.

Вам це буде цікаво:
«Навряд можна знайти іншу державу, яку грузини люблять так само, як Україну», - посол Гела Думбадзе
На честь Дня Незалежності Грузії та Сотої річниці проголошення Демократичної Грузинської республіки Надзвичайний та Повноважний Посол Гела Думбадзе провів урочистий дипломатичних прийом.
Дружина Посла Грузії в Україні провела зустріч Ambassadors Spouses Club і показ національного одягу
Дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Грузії в Україні Ірина Султанішвілі провела зустріч Ambassadors Spouses Club, в рамках якої були продемонстровані зразки традиційного одягу.
Історія бренда: вода «Боржомі»
Сьогодні ми пропонуємо вам вирушити з нами в курортну частину Грузії, в околиці красивого й затишного курортного містечка Боржомі, де вже кілька століть розливають одну з найпопулярніших і найкорисніших мінеральних вод у світі – легендарний «Боржомі».
MUST- WATCH VIDEO: традиції чаювання в світі
Цей напій настільки щільно увійшов у життя людини, що іноді ми самі не помічаємо, як знову поставили чайник на плиту. Існують тисячі способів його приготування. OUTLOOK пропонує вашій увазі кращі з них.
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Данії, Афганістану та Грузії
Президент України Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти у послів Королівства Данія Рубена Медсена, Ісламської Республіки Афганістан Сардара Мохаммада Рахман Огли та Грузії Гели Думбадзе.
Посол Грузії провів дипломатичний прийом на честь Дня Незалежності
Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба провів урочистий дипломатичний прийом на честь Дня Незалежності та 25-річчя встановлення відносин між Грузією і Україною.
Листівки з Батумі...
Молодий український письменник Павло Хоменскій побував в місті, що втопає в зелені і блищить яскравими вогням - Батумі, яке самі місцеві жителі називають містом любові. Тут пальми, кипариси, магнолії, олеандри, бамбук, лавр, апельсинові дерева, туя і самшит пахнуть на кожному кроці і так і кличуть поспостерігати за романтичною картиною відплиття кораблів з гаваней. І сьогодні автор ділиться з вами своїми листівками з цього дивного міста, пронизаного шумом моря і смаком ароматного вина.
У Батумі відбулася Міжнародна конференція «Україна і Грузія: дипломатичні відносини, міжнародні зв’язки, культурна дипломатія»
10–13 травня у місті Батумі відбулася Міжнародна наукова конференція «Україна і Грузія: дипломатичні відносини, міжнародні зв’язки, культурна дипломатія», присвячена 25-річчю встановлення українсько-грузинських дипломатичних відносин на сучасному етапі взаємин наших держав.
Незолоте руно Грузії
Без вина і Грузія не та, це знає кожен. Але без овець Грузія взагалі ніколи не стала б такою, якою ми знаємо її нині. На початку осені та наприкінці кожної весни тисячі фермерів збирають не менш цінний "урожай", аніж винороби – шерсть. Мене звуть Ірена Тімотієвич. Я подорожувала Грузією і в цій статті розповім вам, як і для чого вони це роблять.
Тбілісі is the capital of ...
Кожне місто у світі має власне впізнаване обличчя, котре закарбовується у пам’яті мандрівників. Обличчя Тбілісі з часом дорослішає і кращає, набуває благородних європейських рис, при цьому не втрачаючи колоритних чортиків в очах…
Архітектура чи мистецтво: нові грузинські будівлі
Грузія, що трохи більш як десять років тому стала на шлях серйозних перетворень і домоглася відчутних успіхів, помітно змінилася не лише внутрішньо, але й зовні. Архітектори з різних країн світу попрацювали тут на совість і створили по всій її території безліч важливих і унікальних об’єктів, що втілюють зміни, які відбулися. Саме про нову грузинську архітектуру ми сьогодні і розповімо.
Посол Грузії провів урочистий прийом на честь Дня Незалежності
Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба провів урочистий прийом на честь 25-ї річниці незалежності країни. Привітати Главу дипломатичної місії з головним державним святом прибув Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Президент України (1991-1994 рр.) Леонід Кравчук, Надзвичайні і Повноважні Посли іноземних держав.
OUTLOOK став фіналістом міжнародної премії ADAMI Media Prize 2015
10 грудня в грузинській столиці Тбілісі пройшла церемонія нагородження першої Міжнародної премії в галузі культурного розмаїття в Східній Європі ADAMI Media Prize. Інтернет-видання про світ theoutlook.com.ua потрапило до трійки кращих веб-сайтів, які висвітлюють питання культурного різноманіття в регіоні.
Гетто світу: вірменська душа в серці Тбілісі
OUTLOOK пропонує вам прогулятися по одному з найстаріших районів Тбілісі – Авлабарі, який спрадавна вважається вірменським. Ці вулички, церкви і старовинні будинки розкажуть про стосунки двох кавказьких народів значно більше, ніж підручники з історії або документальні фільми.
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не теплої пори року підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому Outlook розповість вам про сім неповторних каньйонів.
Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні провів дипломатичний прийом
Вчора, 26 травня, в Києві відбувся урочистий дипломатичний прийом, організований Посольством Грузії в Україні в честь головного державного свята країни - Дня незалежності.
Сатаплія: мед для динозаврів
Грузія останніми роками справедливо стала вельми популярною туристичною точкою на карті світу. Напевно, кожен знайде в цій гірській і гордій країні щось своє: чудову природу, смачну їжу, вірних і душевних друзів та багато-багато іншого. Outlook намагається якомога частіше бувати там і ділитися з вами всілякими цікавинками. Сьогодні ми розповімо про дивовижний заповідник «Сатаплія».
Посол Грузії в Україні про туристичний і рекреаційний потенціал...
Вчора в готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба та представники Національної адміністрації туризму розповіли українцям про прогрес і досягнення в рекреаційній сфері своєї держави.
Закрити
Outlook facebook page