RU  UK  EN
Статті  >  Уяви  >  Гетто світу: Валійська Аргентина

Гетто світу: Валійська Аргентина

Аргентинська Патагонія славиться не тільки своєю неймовірною природою і величезними покладами нафти. Провінція Чубут, розташована там – дивовижна земля, де вже півтора століття у мирі і злагоді живуть південноамериканці і валлійці, яких туди занесла доля.

Історія заселення цих територій уродженцями далекого Уельсу почалася в середині дев’ятнадцятого століття, коли шотландці, ірландці і валлійці були ущемлені у правах політикою британської корони. Неможливість голосувати, всілякі релігійні заборони, насильницьке впровадження англійської мови, обов’язкова служба в армії на просторах усього Королівства – ці «принади» спільного життя змушували сусідів чинити спротив, піднімати повстання і просто виїжджати якнайдалі.

Видатний соціолог і аристократ британець Майкл Д. Джонс кілька років спостерігав за життям валлійців за кордоном. Він дійшов висновку, що цей народ практично не асимілюється, зате швидко налагоджує своє життя на чужині. У 1850-х роках Джонс вирішив особисто спонсорувати проект, що отримав назву «Уельс поза Уельсом». Науковець вирушив у мандрівку світом, щоб обрати країну, куди могли б переїхати невдоволені співвітчизники. Відвідавши Каліфорнію, Австралію і навіть Палестину, він зробив свій вибір, як би це не було дивно, на користь Близького Сходу. Хтозна, який вигляд мав би сьогодні цей регіон, якби його населяли ще й валлійські мігранти, але історія не терпить, як відомо, умовного способу. Тому, коли Джонс відбирав валлійські сім’ї для «першого заходу» і шукав корабель, на нього несподівано вийшов уряд Аргентини.

Південноамериканці у ті роки охоче приймали мігрантів, оскільки територія їхньої країни була величезною і малозаселеною. Особливо це стосувалося земель південніше Буенос-Айреса, краю під назвою Патагонія. На нього хижо поглядало Чилі, тому аргентинцям було життєво важливо закріпити ці місця за собою. 260 квадратних кілометрів «свободи», можливість брати участь у політичному житті, недоторканність мови і віросповідання, допомога на перших порах – саме ці фактори змусили соціолога в останній момент відмовитися від палестинського варіанта. 1865 року корабель «Мімоза» зі 153 валлійцями відплив із Ліверпуля у бік далекого і невідомого континенту.

Британців зустріли не лише пустинні території, турботливі аргентинці і навіть гостинні аборигени, але й тропіки з їхніми повенями і незвичним кліматом. Засукавши рукава, учорашні фермери, ремісники і робітники взялися спільно з місцевим населенням споруджувати дамби, канали й інфраструктуру. Протягом кількох років люди із Великобританії все прибували і прибували у громаду, і провінція Чубут перетворилася в унікальну місцевість, де по сусідству жили аргентинці, валлійці й індіанці. Від цієї угоди виграли всі: одні отримали власну землю обітовану, інші – нових жителів, чия участь допомогла вирішити територіальне питання, адже за їхньою спиною була сама Великобританія, проти громадян якої Чилі вже навряд чи пішло б війною. Королівство, до речі, теж виграло, адже посилило свою зону впливу у регіоні.

Сьогодні Чубут – це чудове місце для життя і відпочинку, де природа явно не пошкодувала краси. Океанське узбережжя, величні Анди, погреби з найсмачнішим у світі білим вином, гірськолижні курорти, тропіки, які завдяки тяжкій праці тисяч валлійських переселенців уже не так небезпечні, оскільки сусіди давно не претендують на цю територію – чого ще бажати? Тамтешні міста і села нібито не відрізняються від інших аргентинських, але час від часу зустрічаєш не звичну для цих місць архітектуру, кафе з дивовижною їжею, написи не іспанською мовою, протестантські каплиці.

До нащадків мігрантів ставляться з величезною повагою. Адже окрім того, що ці люди заснували мало не половину місцевих фірм і підприємств, зокрема, і знамениту Торговельну компанію Чубута, підняли сільське господарство, вони кілька разів у дев’ятнадцятому столітті відмовили чилійцям, які намагалися «купити» їхню лояльність і допомогу у завоюванні Патагонії, запропонувавши більш широкі права і винагороду. Валлійці не просто відмовили, але й, відкинувши у бік свій пацифізм, заявили, що в разі чого будуть пліч-о-пліч з аргентинцями захищати кордон. На щастя, до цього не дійшло.

Неймовірний експеримент Майкла Д. Джонса виявився вдалим. По всій провінції функціонують школи, музеї і спеціалізовані клуби, де вчать не забувати предків і батьківщину. Між країнами існують сотні різноманітних культурних і соціальних програм, дружба народів справді квітне. Найбільш показовий приклад толерантності між ними – те, що валлійці і аргентинці за півтора століття спільного проживання жодного разу не воювали і навіть не конфліктували одне з одним. Це заслуговує на повагу і в черговий раз підтверджує, здавалося б, просту думку, яку людство чомусь так важко сприймає: всі люди рівні й однакові, треба просто розмовляти і допомагати одне одному.  

Фото: upload.wikimedia.org, conociendoargentina.files.wordpress.com, static.panoramio.com.

Вам це буде цікаво:
Що вони їдять: Велика Британія
Кухня Великої Британії – нічний кошмар дієтологів, гурманів та інших експертів зі здорового харчування. Типовий англієць не вельми шанує кухарське мистецтво і задля економії часу перекушує на ходу, а свіжі овочі та фрукти є в раціоні суто номінально. Та якщо дуже постаратися, то і в Альбіоні можна отримати яскраві гастрономічні враження, знаючи, що і де шукати.
Гетто світу: Бедфорд: англійська глибинка з італійським присмаком
Сьогодні розповіддю про одне з найбільш дивовижних поєднань, яке тільки можна уявити, таких несхожих одне на одного народів – італійців та англійців – ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену етнічним гетто світу. Приготуйтеся вирушити разом з нами в холодний і дощовий Бедфорд, де ми зануримося в теплу середземноморську атмосферу.
На подіумі: Аргентина
Кожен народ має своїх фольклорних героїв, на котрих хочуть бути схожими і дорослі, і діти. В аргентинців такими вважають гаучо, чий одяг у наші дні лишається традиційним костюмом країни.
«200 років тому слово "свобода" зародилося в серцях аргентинців. Спочатку воно вимовлялося шепотом, а згодом перетворилося на гучний голос», - Посол Аргентини Альберто Хосе Алонс
На честь 200-ї річниці Незалежності Аргентини Надзвичайний та Повноважний Посол Альберто Хосе Алонсо провів урочистий дипломатичний прийом за участі представників дипломатичного корпусу України, Заступника міністра закордонних справ, представників державних органів, громадськості.
Британська глибинка: у пошуках таємниць Альбіону
Зелені схили, порослі вересовими кущами, безлюдні приміські дороги, вузькі вулички з маленькими котеджами і садами, що п’янять своїми пахощами, – здається, що британські сільця не підкоряються плинові часу. Немов завмерлі картини героїчного фентезі, всі вони мають свою історію і готові розповісти про великі битви, хоробрих воїнів і легендарні артефакти.
У Києві пройшов Всесвітній день Мальбека
Вже за традицією, Посольство Аргентинської Республіки в Україні відсвяткувало Всесвітній день Мальбеку - сорту найпопулярнішого і найвідомішого аргентинського вина. Цього року свято відзначає своє восьмиріччя, але не дивлячись на достатньо «молодий вік» вже знайшло багато шанувальників.
У Києві відзначать Всесвітній день Мальбека
Вже за традицією, Посольство Аргентинської Республіки в Україні відсвяткує Всесвітній день Мальбеку - сорту найпопулярнішого і найвідомішого аргентинського вина. З нагоди свята, 24 квітня о 18.30 в Гранд Холі готелю "Хрещатик" буде організована дегустація.
За підтримки Відділу культури Посольства Аргентини в Києві відбудуться презентації кінострічок
У квітні за підтримки Посольства Аргентини в Україні для жителів столиці буде представлено декілька кінофільмів. Відділ культури Аргентини на постійній основі проводить заходи популяризуючи культуру та мистецтво цієї країни. Зокрема, неодноразово усі бажаючі могли познайомитися з надбаннями Аргентини у кінематографічній сфері.
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
Гетто світу: польське село в Стамбулі
Складно уявити більш несхожі один на одного народи, ніж турки і поляки, котрі відрізняються, либонь, у всьому, починаючи з релігії і закінчуючи кулінарними традиціями. Утім, ніщо не перешкоджає їм мирно й любо уживатися вже понад 150 років на окраїні Стамбула. Саме про це дивовижне сусідство наша сьогоднішня розповідь у рамках рубрики «гетто світу».
MUST- WATCH VIDEO: традиції чаювання в світі
Цей напій настільки щільно увійшов у життя людини, що іноді ми самі не помічаємо, як знову поставили чайник на плиту. Існують тисячі способів його приготування. OUTLOOK пропонує вашій увазі кращі з них.
Посольство Аргентини в Україні познайомить киян з танцювальним мистецтвом Гаучо
За підтримки Посольства Аргентини в Україні, 11 листопада в приміщенні МЦКМ (Жовтневий палац) у Києві вперше глядачі зможуть насолодитися захоплюючим шоу талановитого чоловічого аргентинського танцювального ансамблю «Che Malambo». Маламбо - це танець, який вже підкорив серця глядачів всього світу сумішшю запаморочливих па, експресії ударних, ритмічних танців і спекотної музикою південноамериканських ковбоїв Гаучо.
Гетто світу: український квартал Чикаго
Як показує практика, етнічні анклави – це переважно автономні та замкнуті системи, адже, живучи там, їхні представники далеко не завжди асимілюються та інтегруються в іншу культуру. Такого не скажеш про вже знаменитий на всю Америку Ukrainian village – український район Чикаго.
У Києві відсвяткували День травневої революції в Аргентині
Посольство Аргентинської республіки в Україні та особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Альберто Хосе Алонсо провели в Києві урочистий прийом, присвячений Дню нації або Дню пам'яті травневої революції.
Водоспади Ігуасу - Ніагара «відпочиває»!
П’ять тонн води щомиті зриваються в ущелину, ревучи, піднімаючи пар і розплескуючи бризки на всі боки. «Рідка стіна» водоспадів Ігуасу півмісяцем, у три кілометри, розкинулася на кордоні Аргентини, Бразилії та Парагваю...
Посольство Аргентини провело святковий концерт на честь 25-річчя дипломатичних відносин з Україною
Посольство Аргентинської Республіки в Україні та особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Пан Альберто Хосе Алонсо організували святковий концерт аргентинської та української музики і традиційних танців, присвячений 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами.
Гетто світу: азійський квартал Парижа
Париж справедливо вважається одним з найцікавіших мегаполісів світу, адже будь-яке місто – це не тільки архітектура, а і його мешканці. Якщо говорити безпосередньо про столицю Франції, то вона неймовірно барвиста й атмосферна, оскільки там живуть, напевно, всі національності світу. Сьогодні ми розповімо про дивовижний 13-ий округ, який називають азійським.
У Києві за підтримки Посольства Аргентини відбувся концерт «Зірки світового танго»
27 березня у Київському національному академічному театрі оперети відбувся концерт «Зірки світового танго» за участю зірок аргентинського танго Нері Піліу, Шанини Кіньонес, Соланж Акости і Макса Ван Де Вурда під акомпанемент «Tango Spleen Orquesta» (Італія).
Посол Аргентини відвідав концерт "El Gran Astor" українських колективів "Kwarud" і "Con Аморе"
Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської Республіки в Україні Альберто Хосе Алонсо разом з дружиною та співробітниками Дипломатичного представництва відвідали концерт "El Gran Astor" молодих українських музичних колективів "Kwarud" і "Con Amore" в київському Будинку вчених НАН України.
Кабраматта: «маленький В’єтнам» на теренах Австралії
Бажаєте подивитися на в'єтнамське гетто в Австралії, а заразом зрозуміти, чому азіати наганяють страху на місцевих жителів? Як будете в Сіднеї, обов'язково відвідайте Кабраматту, тільки не забудьте прихопити із собою фотоапарат, а також… охорону. Річ у тім, що місце, яке вважається діловим центром Сіднея, б'є рекорди за розмахом злочинності.
Закрити
Outlook facebook page