RU  UK  EN
Статті  >  Уяви  >  Гетто світу: Валійська Аргентина

Гетто світу: Валійська Аргентина

Аргентинська Патагонія славиться не тільки своєю неймовірною природою і величезними покладами нафти. Провінція Чубут, розташована там – дивовижна земля, де вже півтора століття у мирі і злагоді живуть південноамериканці і валлійці, яких туди занесла доля.

Історія заселення цих територій уродженцями далекого Уельсу почалася в середині дев’ятнадцятого століття, коли шотландці, ірландці і валлійці були ущемлені у правах політикою британської корони. Неможливість голосувати, всілякі релігійні заборони, насильницьке впровадження англійської мови, обов’язкова служба в армії на просторах усього Королівства – ці «принади» спільного життя змушували сусідів чинити спротив, піднімати повстання і просто виїжджати якнайдалі.

Видатний соціолог і аристократ британець Майкл Д. Джонс кілька років спостерігав за життям валлійців за кордоном. Він дійшов висновку, що цей народ практично не асимілюється, зате швидко налагоджує своє життя на чужині. У 1850-х роках Джонс вирішив особисто спонсорувати проект, що отримав назву «Уельс поза Уельсом». Науковець вирушив у мандрівку світом, щоб обрати країну, куди могли б переїхати невдоволені співвітчизники. Відвідавши Каліфорнію, Австралію і навіть Палестину, він зробив свій вибір, як би це не було дивно, на користь Близького Сходу. Хтозна, який вигляд мав би сьогодні цей регіон, якби його населяли ще й валлійські мігранти, але історія не терпить, як відомо, умовного способу. Тому, коли Джонс відбирав валлійські сім’ї для «першого заходу» і шукав корабель, на нього несподівано вийшов уряд Аргентини.

Південноамериканці у ті роки охоче приймали мігрантів, оскільки територія їхньої країни була величезною і малозаселеною. Особливо це стосувалося земель південніше Буенос-Айреса, краю під назвою Патагонія. На нього хижо поглядало Чилі, тому аргентинцям було життєво важливо закріпити ці місця за собою. 260 квадратних кілометрів «свободи», можливість брати участь у політичному житті, недоторканність мови і віросповідання, допомога на перших порах – саме ці фактори змусили соціолога в останній момент відмовитися від палестинського варіанта. 1865 року корабель «Мімоза» зі 153 валлійцями відплив із Ліверпуля у бік далекого і невідомого континенту.

Британців зустріли не лише пустинні території, турботливі аргентинці і навіть гостинні аборигени, але й тропіки з їхніми повенями і незвичним кліматом. Засукавши рукава, учорашні фермери, ремісники і робітники взялися спільно з місцевим населенням споруджувати дамби, канали й інфраструктуру. Протягом кількох років люди із Великої Британії все прибували і прибували у громаду, і провінція Чубут перетворилася в унікальну місцевість, де по сусідству жили аргентинці, валлійці й індіанці. Від цієї угоди виграли всі: одні отримали власну землю обітовану, інші – нових жителів, чия участь допомогла вирішити територіальне питання, адже за їхньою спиною була сама Велика Британія, проти громадян якої Чилі вже навряд чи пішло б війною. Королівство, до речі, теж виграло, адже посилило свою зону впливу у регіоні.

Сьогодні Чубут – це чудове місце для життя і відпочинку, де природа явно не пошкодувала краси. Океанське узбережжя, величні Анди, погреби з найсмачнішим у світі білим вином, гірськолижні курорти, тропіки, які завдяки тяжкій праці тисяч валлійських переселенців уже не так небезпечні, оскільки сусіди давно не претендують на цю територію – чого ще бажати? Тамтешні міста і села нібито не відрізняються від інших аргентинських, але час від часу зустрічаєш не звичну для цих місць архітектуру, кафе з дивовижною їжею, написи не іспанською мовою, протестантські каплиці.

До нащадків мігрантів ставляться з величезною повагою. Адже окрім того, що ці люди заснували мало не половину місцевих фірм і підприємств, зокрема, і знамениту Торговельну компанію Чубута, підняли сільське господарство, вони кілька разів у дев’ятнадцятому столітті відмовили чилійцям, які намагалися «купити» їхню лояльність і допомогу у завоюванні Патагонії, запропонувавши більш широкі права і винагороду. Валлійці не просто відмовили, але й, відкинувши у бік свій пацифізм, заявили, що в разі чого будуть пліч-о-пліч з аргентинцями захищати кордон. На щастя, до цього не дійшло.

Неймовірний експеримент Майкла Д. Джонса виявився вдалим. По всій провінції функціонують школи, музеї і спеціалізовані клуби, де вчать не забувати предків і батьківщину. Між країнами існують сотні різноманітних культурних і соціальних програм, дружба народів справді квітне. Найбільш показовий приклад толерантності між ними – те, що валлійці і аргентинці за півтора століття спільного проживання жодного разу не воювали і навіть не конфліктували одне з одним. Це заслуговує на повагу і в черговий раз підтверджує, здавалося б, просту думку, яку людство чомусь так важко сприймає: всі люди рівні й однакові, треба просто розмовляти і допомагати одне одному.

Фото: upload.wikimedia.org, conociendoargentina.files.wordpress.com, static.panoramio.com.

Вам це буде цікаво:
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
Камініто: Вулиця у ритмі танго
Ми продовжуємо наш цикл «Історія однієї вулиці» і сьогодні розповідаємо про одну з найгарніших і веселих вулиць Буенос-Айреса під назвою Камініто. Вона простяглася в знаменитому кварталі Ла Бока, заснованому в 19 столітті італійськими емігрантами.
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
Посол Елена Летісія Тереса Мікусінскі провела дипломатичний прийом, почесним гостем став всесвітньо відомий аргентинський співак Хіронімо Рауч
Колонна зала КМДА 11 червня приймала гостей Посольства Аргентинської Республіки в Україні з нагоди національного свята. Надзвичайні та Повноважні Посли, представники уряду та державних органів, партнери посольства, бізнес спільнота та ЗМІ вишикувалися у довгу чергу, аби привітати очільницю іноземної дипломатичної установи та висловити свої вітання дружній Аргентині.
Британська глибинка: У пошуках таємниць Альбіону
Зелені схили, порослі вересовими кущами, безлюдні приміські дороги, вузькі вулички з маленькими котеджами і садами, що п’янять своїми пахощами, – здається, що британські сільця не підкоряються плинові часу. Немов завмерлі картини героїчного фентезі, всі вони мають свою історію і готові розповісти про великі битви, хоробрих воїнів і легендарні артефакти.
Маленькі улюбленці великих міст
Німці заводять не лише німецьких вівчарок, а в Бостоні можна побачити не тільки бостонських тер’єрів. Люди вибирають собак, спираючись на особисті вподобання. Та часом тяжіння місцевого населення до певної породи занадто помітне й інколи стає особливістю певної місцини. Цьому можуть сприяти природні умови, мода і навіть менталітет.
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Посольство Аргентинської Республіки відсвяткувало дев'яту річницю Всесвітнього дня Мальбека
24 квітня в Києві пройшло офіційне святкування Всесвітнього Дня Мальбека - найвідомішого аргентинського вина. У свою дев'яту річницю День Мальбек відзначався під гаслом: "Елегантність не потребує досконалості".
Тупик Мері Кінг: сукні і ляльки для маленької Енн
На полотні шотландських легенд вишиті містичні візерунки. Місцеві жителі вірять у примар, привидів і в те, що за ними щодня з висоти пташиного польоту спостерігають душі предків. Знамениті шотландські перекази лишилися не тільки на сторінках книг. Сьогодні OUTLOOK розповість про секрети, сховані в тупику Мері Кінг.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
Кокні: глузлива британська говірка
Дивні прізвиська для предметів, знайомих кожному; відома нині форма ain't (замість am not), а також літера h, що пропадає в деяких словах – все це про британську говірку кокні, колоритний діалект, що шокує консервативних англійців саркастичністю й епатажем.
Що вони їдять: Велика Британія
Кухня Великої Британії – нічний кошмар дієтологів, гурманів та інших експертів зі здорового харчування. Типовий англієць не вельми шанує кухарське мистецтво і задля економії часу перекушує на ходу, а свіжі овочі та фрукти є в раціоні суто номінально. Та якщо дуже постаратися, то і в Альбіоні можна отримати яскраві гастрономічні враження, знаючи, що і де шукати. Ми-то точно знаємо де шукати і з радістю поділимося з вами!
Гетто світу: Бедфорд: англійська глибинка з італійським присмаком
Сьогодні розповіддю про одне з найбільш дивовижних поєднань, яке тільки можна уявити, таких несхожих одне на одного народів – італійців та англійців – ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену етнічним гетто світу. Приготуйтеся вирушити разом з нами в холодний і дощовий Бедфорд, де ми зануримося в теплу середземноморську атмосферу.
На подіумі: Аргентина
Кожен народ має своїх фольклорних героїв, на котрих хочуть бути схожими і дорослі, і діти. В аргентинців такими вважають гаучо, чий одяг у наші дні лишається традиційним костюмом країни.
«200 років тому слово "свобода" зародилося в серцях аргентинців. Спочатку воно вимовлялося шепотом, а згодом перетворилося на гучний голос», - Посол Аргентини Альберто Хосе Алонс
На честь 200-ї річниці Незалежності Аргентини Надзвичайний та Повноважний Посол Альберто Хосе Алонсо провів урочистий дипломатичний прийом за участі представників дипломатичного корпусу України, Заступника міністра закордонних справ, представників державних органів, громадськості.
Бути квітам! Найкращі квіткові фестивалі світу!
Найкращий подарунок для мами – квіти. І справді, це неймовірно романтично і красиво, пасує кожному вікові і статусу. Особливо гарно, коли квітів багато. Дуже багато! А де можна побачити більше подібної краси, як не на фестивалі? Ми підібрали п’ять найбільш знаменитих і найбільш квіткових.
У Києві пройшов Всесвітній день Мальбека
Вже за традицією, Посольство Аргентинської Республіки в Україні відсвяткувало Всесвітній день Мальбеку - сорту найпопулярнішого і найвідомішого аргентинського вина. Цього року свято відзначає своє восьмиріччя, але не дивлячись на достатньо «молодий вік» вже знайшло багато шанувальників.
У Києві відзначать Всесвітній день Мальбека
Вже за традицією, Посольство Аргентинської Республіки в Україні відсвяткує Всесвітній день Мальбеку - сорту найпопулярнішого і найвідомішого аргентинського вина. З нагоди свята, 24 квітня о 18.30 в Гранд Холі готелю "Хрещатик" буде організована дегустація.
За підтримки Відділу культури Посольства Аргентини в Києві відбудуться презентації кінострічок
У квітні за підтримки Посольства Аргентини в Україні для жителів столиці буде представлено декілька кінофільмів. Відділ культури Аргентини на постійній основі проводить заходи популяризуючи культуру та мистецтво цієї країни. Зокрема, неодноразово усі бажаючі могли познайомитися з надбаннями Аргентини у кінематографічній сфері.
Гетто світу: польське село в Стамбулі
Складно уявити більш несхожі один на одного народи, ніж турки і поляки, котрі відрізняються, либонь, у всьому, починаючи з релігії і закінчуючи кулінарними традиціями. Утім, ніщо не перешкоджає їм мирно й любо уживатися вже понад 150 років на окраїні Стамбула. Саме про це дивовижне сусідство наша сьогоднішня розповідь у рамках рубрики «гетто світу».
Закрити
Outlook facebook page