RU  UK  EN
Статті  >  Уяви  >  На подіумі: Іспанія

На подіумі: Іспанія

Іспанський одяг - це не тільки якісний і недорогий сучасний мас-маркет. Речі з цієї країни з величезною популярністю розходяться по світу вже кілька століть. І це логічно, адже починалося все з тамтешнього національного костюма, котрий надзвичайною красою і витонченістю вразив усю Європу і продовжує вражати й сьогодні.

Для початку важливо зауважити, що в Іспанії національний костюм існує не в одному екземплярі. За словами культурологів, скільки в країні регіонів, стільки і народного одягу, що відрізняється один від одного часом навіть дуже кардинально. Проте загальні тенденції і характеристики проглядаються досить часто. У в чоловічих, і в жіночих нарядах сплітаються рицарські ідеали, етикет королівського двора і католицький аскетизм. А оскільки зароджувалося все це за доби Відродження, особливу увагу приділяли пропорційності і природності форм і вимозі максимально сховати тіло.

Якщо залишити самим іспанцям їхні регіональні суперечності, що починаються від політичних поглядів і закінчуються кулінарними симпатіями, і зосередитися виключно на національному костюмі, то можна досить чітко виокремити його загальні риси, яких дотримуються і у Мадриді, і в Андалусії, і в Каталонії. Жорсткі каркасні рамки жіночої сукні – це те, що лишилося як спадок від династії Габсбургів і моди їхнього двора. Приталені жакети з широкими лацканами, широченна юбка, віяло, туфлі чапінес на дерев’яних підборах, шаль і, звичайно ж, корсет, «зручністю» носіння якого іспанці зобов’язані королеві Кастилії Хуані Португальській, яка вирішила, що їй потрібна «звужуюча» сукня, щоб приховати вагітність. Окрім основних елементів, жінки прикрашали свій одяг коштовностями, замшею, оксамитом, алмазними шпильками. Силует придворної жінки нагадував чітко окреслений трикутник, вершиною якого було зібране на потилиці волосся, а сам наряд через свою жорсткість, адже нерідко в юбку вшивали навіть металеві обручі, був своєрідним футляром.

Ця важкість і відрізняла аристократію від народу: прості жінки вдягали такі ж блузи, юбки і сорочки, тільки набагато легші, барвисті і без важкого декору. Із часом придворні модниці робили свій одяг більш практичним і зручним за прикладом іспанок з народу, тому наприкінці 19-го століття навіть короновані особи у своїх «футлярах» могли не тільки урочисто сидіти на троні, а й танцювати запальний танець фламенко. Мабуть, це один із небагатьох прикладів в історії, коли знать тягнулася до народу і хотіла бути на нього схожим, а не навпаки. Корона це добре, та для щастя людині просто необхідна свобода рухів.

Що стосується чоловічого костюма, то в нього такої еволюції не було, тому що представники сильної статі споконвічно вбиралися у практичні наряди, а одяг придворних і селян відрізнявся хіба що якістю матеріалів. Їхній гардероб містив піджак «фігаро», щільно облягаючі штани, взуття з пряжками, частенько з білої шкіри, пояс із ножем «навахо», панчохи і трикутний капелюх. Доповнювали образ короткі стрижки, вуса і бороди. Як і жінки, іспанські чоловіки використовували багато прикрас – намиста, перстні і ювелірні пояси. Як верхній одяг носили довгі плащі з капюшоном. Сьогодні подібним чином вдягаються тореадори.

Прослідкувавши за змінами цього костюма як культурного надбання Іспанії, можна побачити, як змінювались звичаї і смаки величезної держави-імперії. І хай у наші дні навіть під час національних свят практично не зустрінеш людей, вдягнутих як 500 років тому, адже це громіздко і незручно, подібними раритетами можна помилуватися у музеях і галереях. А та еволюція, що сталася, і те, що тепер на народних гуляннях і багаті, і бідні іспанці танцюють і відпочивають в однаково простому вбранні – це чудово, адже, попри всі відмінності, демонструють що народ єдиний. 

Вам це буде цікаво:
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
На подіумі: Куба
Напевно, кожна людина на планеті бодай раз отримувала запрошення на вечірку в кубинському стилі, який насправді зовсім не такий простий, як здається на перший погляд. Сьогодні Outlook спробує розібратися в ключових елементах та особливостях «estilo сubano», що переживає своє вже невідомо яке за ліком переродження, проте, як і раніше, надихає дизайнерів по всьому світу.
На подіумі: Гаїті
При згадці одягу Гаваїв умить у пам’яті зринає спідниця «хула» з квітковим леї-намистом і кокосами, так само коштовне сарі одразу огортає Індію, чи туго замотується в шовки кімоно Японія. А от, говорячи про традиційне вбрання Гаїті, одразу чітко вималювати собі образ автентичного місцевого жителя неможливо.
На подіумі: Аргентина
Кожен народ має своїх фольклорних героїв, на котрих хочуть бути схожими і дорослі, і діти. В аргентинців такими вважають гаучо, чий одяг у наші дні лишається традиційним костюмом країни.
Саламанка: жабка для мандрівника
Іспанія щедра на міста, які вражають своєю архітектурою. Однак є серед них особливі: ті, в яких пам'ятники давнини і повсякдення сучасників нерозривно взаємопов'язані, тож місто немов живе у двох світах. Сьогодні OUTLOOK пропонує вам насолодитися одним з них – Саламанкою – містом, де жабка приносить удачу не тільки мандрівникам.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені. Зібрання творів іспанських авторів вражає різноманіттям і красою – і сьогодні OUTLOOK пропонує вам пробігтися по сторінках дбайливо збереженої Філіпом VI бібліотеки.
Посол Іспанії популяризує культуру свого народу в Україні
За підтримки Посольства Іспанії в Україні та особисто Надзвичайного і Повноважного Посла Сільвії Кортес Мартін для жителів столиці пройшли пізнавальні заходи, що демонструють культурне розмаїття і надбання цієї країни.
За підтримки Посольства Іспанії в Україні в Києві відбудуться культурні заходи
У квітні за підтримки Посольства Іспанії в Україні для жителів столиці будуть проведені VI фестиваль шкільного театру іспанською мовою в Україні та відкриття CineFIESTA. Посольство Іспанії на постійній основі проводить заходи популяризуючи культуру та мистецтво цієї країни
Монсеррат: у гості до янголів
Якщо зазирнути в записники мандрівників, котрі готуються вирушити до Іспанії, то після популярної Барселони другою позицією в списку неодмінно буде Монсеррат. Монастирська гора є обов’язковою для візиту і у місцевих мешканців, вони вважають за потрібне бодай раз на рік відвідати релігійне серце Каталонії.
Посольство Іспанії в Україні провело урочисті заходи у Києві...
Так, 13 грудня в Національній бібліотеці України для дітей відбулася церемонія дарування книг. Після чого в резиденції пані Посла пройшов дипломатичний прийом.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні Outlook подорожує по найцікавіших з точки зору географії й адміністративного управління містах і країнах, що є анклавами, цілком розташованих на територіях інших держав.
Іспанія: сухим з вина не вийдеш...
Дві войовничо налаштовані «армії» одягнені в традиційну форму – білі футболки грізно поглядають одне на одного, тримаючи зброю напоготові... Битва починається, і білизну наряду розбавляють бордові патьоки – на щастя, не крові, а гарного іспанського вина! Сьогодні в одній із провінцій Іспанії проводиться щорічна «Велика винна баталія».
Посол Іспанії взяв участь в концерті, присвяченому річниці публікації твору іспанського письменника...
За сприяння посольства Іспанії в Україні, в Києві відбувся концерт присвячений сторіччю публікації повісті «Платер і я» відомого іспанського автора Хуана Рамона Хіменеса.
Посол Іспанії представив в Києві картину "Королева Іспанії"
Надзвичайний і Повноважний Посол Іспанії в Україні Херардо Бугайо Оттоне презентував в одному зі столичних кінотеатрів картину "Королева Іспанії" режисера Фернандо Труеба. Серед гостей прем'єри були Надзвичайний і Повноважний Посол Мексики, Тимчасовий повірений у справах Куби, представники кіноіндустрії, громадськість, ЗМІ.
У Києві стартував Тиждень Іспанського кіно
30 березня за підтримки посольства Іспанії в Україні в Культурному центрі Кінотеатр «Київ» відкрився XV Тиждень іспанського кіно. Офіційне відкриття кінематографічного калейдоскопа відвідали дипломати Посольства Іспанії в Україні, представники української кіноіндустрії, громадськість, ЗМІ.
В Україні пройде тиждень іспанського кіно
Спогади і таємниці минулого, заборонене кохання і зрада, докази справжньої дружби, калейдоскоп ексцентричних пригод - СінеФієста повертається в Україну. 30 березня за підтримки посольства Іспанії в Україні в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ» відбудеться відкриття XV Тижня іспанського кіно.
На подіумі: Норвегія
За повний комплект норвезького національного костюма можна купити доволі нескромний автомобіль. Свій бюнад, прикрашений складними вишивками і орнаментами, нащадки вікінгів звикли створювати виключно вручну, вкладаючи в нього багато сил і терпіння. Ні, звісно, вони більше не носять шоломи з рогами, але величі їхньому національному вбранню не бракує.
Історія однієї вулиці: Рамбла
Столиця Каталонії Барселона – це не тільки курортна зона, а й місто з багатою історією зі своїм неповторним стилем, атмосферою і південним темпераментом. Напевно, кожен турист, потрапляючи сюди, неодмінно здійснює неквапний променад пішохідною вулицею Рамбла, про яку ми сьогодні розповідаємо.
Баски: між Францією та Іспанією
Буваючи в Іспанії, мабуть, кожен турист бодай раз чув про бажання жителів успішної Барселони і сусідніх із нею міст проголосити незалежність. Ця тема час від часу спливає і у міжнародних новинах, перетягуючи на себе загальну увагу і затьмарюючи собою історію басків – ще одного особливого народу на Піренеях.
Менорний настрій
Жителі цього острова до божевілля відбілюють свої будинки, з любов’ю ставляться до кожної рослини і можуть годинами спостерігати за перелітними птахами. Смарагдові долини тут змінюють пустельні пейзажі, а прямовисні скелі межують з лазуровими і рубіновими пляжами. Менорка – як найдорожчий камінь в намисті Балеарських островів.
Закрити
Outlook facebook page