RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  10 фактів про Естонію

10 фактів про Естонію

Якщо вам не вдалося вирушити кудись улітку, не варто засмучуватись – деякі країни буквально розквітають саме восени. Одна з таких красунь – крихітна Естонія, яка розкинулась на узбережжі Балтійського моря. Саме про неї та її жителів далі в Outlook.

Естонія – одна з найбільш передових держав на планеті, адже вельми активно застосовує сучасні технології, особливо Інтернет. Завдяки йому сотні тисяч громадян цієї країни вже понад десять років можуть не ходити на вибори, а голосують удома. Попри весь скепсис і побоювання з приводу того, що систему можуть зламати, вона служить безвідмовно, і кількість людей, які віддають свій голос, лежачи на дивані у власній спальні, збільшується з кожними виборами.

Мало хто знає, але знамениту програму Skype, яка реально звужує нашу планету до розмірів екранів гаджетів, вигадали саме місцеві програмісти Яан Таллінн, Прійт Казесалу і Ахті Хейнла в 2003 році.

У цій країні дуже люблять співати пісні, особливо народні. Музична колекція фольклорних композицій просто вражає – їх налічується понад 130 тисяч. Це багатство ЮНЕСКО визнало шедевром усної та нематеріальної спадщини людства.

Ще один великий рекорд маленької Естонії – абонентів мобільного зв'язку тут більше, ніж самих жителів, а 99,9 відсотків території покрито GSM-мережею.

Тепер поговорімо про столицю Таллінн. Його стара частина, на думку ЮНЕСКО – найкраще збережене середньовічне місто у Європі. При цьому воно дуже сучасне і функціональне – тут поступово відмовляються від автомобілів, адже муніципальний транспорт безкоштовний для тих, хто прописаний у Таллінні. Таким чином, місцева влада стимулює людей реєструватись у столиці і платити там податки. До речі, назва столиці перекладається як «данське місто». Ще є такі варіанти, як «зимовий град» і «садиба-замок».

В Естонії прийнято дарувати парну кількість квітів.

Мелодія естонського гімну ідентична гімну сусідньої Фінляндії, а прапор своїми кольорами нагадує символ далекої Ботсвани.

Естонці вважаються родоначальниками щонайменше двох видів спорту: бігу з дружинами на руках і кіїкінгу. Якщо з першою дисципліною все зрозуміло, то другу варто пояснити. Кіїкінг – розгойдування на гойдалці з виконанням оберту на 360 градусів, простіше кажучи, «сонечка». Перемагає той, хто зробив більше кіл, утримавшись на ногах.

Таллінн та інші естонські міста дуже кінематографічні, тому тут знімали практично всі радянські фільми, де потрібно було показати «закордон» – від «Трьох мушкетерів» до «Сталкера» Андрія Тарковського.

Трохи про національну кухню. Головна страва естонського столу – молочний суп з овочами. Незвичайне поєднання, правда?

В Естонії можна зустріти людей без громадянства – найчастіше це ті, хто живе тут ще з часів СРСР, але так і не спромігся вивчити мову і переоформити всі документи. Для таких людей є спеціальні паспорти, на яких написано «alien's passport».

Автолюбителям буде корисно знати, що в Естонії, крім традиційного іспиту з водіння, обов'язково слід складати тест із зимового водіння, інакше права не видадуть.

Легендарна церква святого Олафа, яка стоїть у старій частині Таллінна – одна з найвищих культових споруд у світі й сягає 159 метрів. Відповідно до постанови міської влади, зводити об'єкти, вищі за неї, заборонено.

Вам це буде цікаво:
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Валга. Місто на перехресті
Люди, які люблять подорожувати, зазвичай відвідують одні й ті самі місця. Париж, Венеція, Рим, Краків, Дрезден уже так давно звикли до туристів, що часто поглядають на них трохи зверхньо, копиливши губи, у той час як маловідомі, але не менш цікаві містечка чи селища завше раді гостями.
100 років незалежності країн Балтії. Посли Латвії, Литви та Естонії зустрічають друзів
Цього року країни Балтії - Литва, Естонія і Латвія - відзначають сторіччя проголошення незалежності. Тоді Українська Народна Республіка однією з перших визнала право балтійських народів на самовизначення. У Ризі й Талліні деякий час навіть діяли дипломатичні представництва УНР. Своєю чергою після розпаду СРСР Литва, Естонія і Латвія серед перших визнали незалежність України і встановили з нею дипломатичні відносини.
Прибалтика музейна
Прибалтика – гарне місце для недорогого туризму в Європі. Вона відома, крім усього, і своєю мінливою погодою. Води і вітри Балтики дають про себе знати несподіваними опадами, та це не привід сидіти в номері: довкола безліч дивовижних музеїв, а об’їхати всі три країни за кілька днів не така вже й велика проблема.
10 фактів про Сербію
Балкани стають з кожним роком дедалі більш популярним туристичним напрямком. Напевно, у кожного мандрівника є свої улюблені країни регіону, але не розповісти про одну з найцікавіших держав цього півострова, Сербію, ми просто не можемо.
Посол Герт Антсу провів прийом на честь початку головування Естонії в Раді Європейського союзу
Надзвичайний і Повноважний Посол Естонії в Україні Герт Антсу провів урочистий прийом на честь початку головування Естонії в Раді Європейського Союзу.
Хаапсалу: естонський настрій
Раніше ми ділилися цікавими фактами про цю країну: дізналися про Естонію як батьківщину Skype і самобутніх страв на кшталт молочного супу з овочами, подивувалися відсутності майбутнього часу в національній мові. Сьогодні розглянемо крихітку-країну більш предметно, заскочивши в «осиновий гай» – місто Хаапсалу, столицю Ляенеського повіту держави.
10 фактів про Казахстан
Ми в Outlook цілком переконані в тому, що кожна країна цікава по-своєму, а «популярні» напрямки дуже часто стають такими завдяки грамотній подачі і серйозній розкрутці. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами цікавими фактами з життя дивовижного і гостинного Казахстану – держави, без культури й історичного спадку якої не можна уявити ні Середню Азію, ні всю Євразію загалом.
Хвилями часу: історичні вітрильники Естонії
Історія Естонії зберігається не у пергаментних сувоях, а у свинцевому літописі Північного моря. Звивиста берегова лінія протяжністю три тисячі кілометрів бачила мільйони вітрильників, починаючи зі смугастих полотнищ драккарів і закінчуючи поземним польотом кліпера над хвилями за доби пари й електрики. Інколи старовинні вітрильники повертаються з безодні минулого, запрошуючи на борт шукачів пригод.
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ. Сере інших такою родзинкою, сповненою загадок, є мальовнича Папуа Нова Гвінея, де самих тільки живих мов приблизно 800.
10 фактів про Бруней
Про давню історію таємничого Брунею майже нічого не відомо. Напевно, до витоків причетні іспанські, японські колонізатори і пірати, що завжди зазіхали на ці землі і часто навідувались у тутешні краї. Бо ж окрім пам’яті і вивозити звідси було практично нічого. Це тільки-но у 20-х роках минулого сторіччя уже суверенний Бруней випадково знайшов у своїх землях масштабні поклади газу і чорного нафтового золота. І з тих самих пір почався справжній чорно-золотий вік Брунею...
10 фактів про ПАР
Для більшості людей ПАР – це лише батьківщина великого Нельсона Мандели і країна, чиї надра буквально кишать корисними копалинами. Утім, освічена людина має знати про найбільш передову державу Африки значно більше. Надолужуйте прогаяне разом з Outlook!
Азербайджан: усе най-най
Чи знаєте ви, що на території Азербайджану зосереджено 350 грязьових вулканів? Усього на нашій планеті вченим відомо 800 подібних об'єктів. Вони унікальні тим, що за своїм складом схожі на марсіанські ґрунти. Сьогодні до вашої уваги найцікавіші факти про цю дивовижну країну.
10 фактів про Колумбію
У стереотипному сприйнятті середньостатистичного туриста всі країни Латинської Америки «на одне обличчя» з їхніми пляжами, футболом, іспанською мовою і політичною нестабільністю. Та насправді усі вони – по-своєму унікальні. Сьогодні до вашої уваги цікаві факти про одну з них – Колумбію.
Закрити
Outlook facebook page