RU  UK  EN
Статті  >  Насолодись  >  Чумова пошта. Курйози доставки

Чумова пошта. Курйози доставки

Автор: 04.01.2016
Далекого вже 1920 року влада США ухвалила дивовижну постанову – заборону на… пересилання дітей у посилках. Мабуть, в XXI столітті це рішення виглядає дико, проте майже 100 років тому до нього поставилися з розумінням, а це значить, якісь дбайливі батьки все-таки відправляли своїх чад у бандеролях... Ми говоримо про курйози, котрі трапляються в роботі пошти.

Ви ще пам’ятаєте про американську заборону на пересилання дітей? Як ми і казали, для запровадження цього закону були підстави, і цілком імовірно, що однією з «останніх крапель» став наступний випадок. У січні 1913 року подружня пара із штату Огайо відправила своїм родичам «цінний вантаж», скориставшись послугами Rural Free Delivery. Чоловік із дружиною заплатили за пересилання всього 15 центів, зате застрахували бандероль «аж» на 50 доларів. Саме настільки вони оцінили власного сина, переправити якого силами пошти виявилося значно дешевше, ніж купувати квиток на транспорт…

У Європі також порушують закони, використовуючи пошту. У, здавалося б, добропорядній цивілізованій Німеччині 2012 року спіймали на гарячому одного з співробітників Deutsche Post. Німецька поліція знайшла в його будинку понад 38 тисяч листів, причому багато з них були не розпечатані. Як з’ясувалося пізніше, цей чоловік протягом року крав чужу пошту, а його дії за попередніми підрахунками завдали збитків на кілька сотень тисяч євро. Навіщо хлопцеві знадобилося стільки «конвертів», він так і не пояснив.

По-іншому начудила канадська листоноша із міста Дармут. Кілька тижнів вона не приносила ні листів, ні газет Кевіну Кітінгу. Чоловік довго не міг зрозуміти, що ж відбувається, доки все ж не отримав цілий пакунок своїх конвертів і кореспонденції з приклеєним до нього стікером, на котрому було написано лише одне слово: павутина. Перевіривши свою поштову скриньку, він не виявив на ній якихось особливих «заростів» і, розгнівавшись, зателефонував у місцеве поштове відділення. Представниця компанії вислухала його злостиву тираду і пояснила, що всі листоноші мають уважно ставитися до своєї безпеки, однак визнала, що павутина – не привід не виконувати свої обов’язки.

Кевін, либонь, погарячкував: все-таки йому листи не приходили лише пару тижнів. А от у Великій Британії сталася подія мало не історичного масштабу. Листівка у конверті Королівської пошти, до якої був прикріплений скромний напис «Приносимо вибачення за затримку», все ж знайшла свого адресата. І все б нічого, та що б казав канадець Кітінг (і чи казав би взагалі?), якби йому так пізно прийшло послання, відправлене… 1929 року?

Українські правоохоронці влітку 2013 року довго не могли спіймати «живу бандероль», в якій перебував чоловік, до того ж – злочинець. Все ж завдяки вдалому планові було нейтралізовано групу із трьох зловмисників, одного з яких спільники «пакували» у посилку для того, щоб він грабував поштову машину. Вилізаючи по дорозі з посилки, чоловік потрошив конверти у пошуках грошей і цінних речей. Як він потім вибирався із машини, історія замовчує, та факт лишається фактом: всього за три подібних «рейси» банда вкрала близько 15 тисяч доларів. 

Закрити
Outlook facebook page