RU  UK  EN
Статті  >  Уяви  >  На подіумі: Гаїті

На подіумі: Гаїті

При згадці одягу Гаваїв умить у пам’яті зринає спідниця «хула» з квітковим леї-намистом і кокосами, так само коштовне сарі одразу огортає Індію, чи туго замотується в шовки кімоно Японія. А от, говорячи про традиційне вбрання Гаїті, одразу чітко вималювати собі образ автентичного місцевого жителя неможливо.

Гаїтянський костюм являє собою щось своє, зшите із клаптів французьких й африканських мотивів, з домішками іспанського впливу, ямайського колориту…

Тут усе складніше, дрібочки частин одягу, який часто позиціонується як національний, потрібно збирати по всьому узбережжю Карибського басейну, запливаючи також у ті країни, що колись регулярно навідувались на ці острівні землі. Та найчастіше, розповідаючи про традиційне гаїтянське вбрання, його ототожнюють із тим, яке жителі Карибів звикли вдягати, щоб танцювати кадриль. На теренах Гаїті його назва звучить як сукня-карабела. Саме по собі слово «карабела» випромінює яскравість і грайливість кольорів. А чується воно якось дуже голосно, з оплесками, з дзвоном, стукотом усіляких аксесуарів, зі звуком крилатих помахів широких суконь і шурхотом довгих спідниць по підлозі.

Такі образи виправдані. Традиційні наряди жінок-гаїтянок – спідниці нижче колін, а здебільшого до самої підлоги, і блузи з пишними рифленими ліхтарикоподібними рукавами. Іноді вбрання нероздільне – утворює собою суцільну сукню.

Для створення усього згаданого найчастіше обирають легке біле полотно як основу або ж текстиль соковитих червоних відтінків. Також на Гаїті дуже небайдужі до геометрії мадрасу. Мадрас – це така натуральна бавовняна тканина, що зазвичай має подібний до шотландської клітки візерунок. Її кольори завжди теплі, насичені та яскраві. Вдягають мадрас як широку спідницю або зав’язують на стегнах у вигляді бандани. Пропускаючи максимум повітря, у спекотному кліматі цей матеріал як ніде доречний.

Костюм доповнює довге намисто, яке перегукується з аксесуарами на руках та у вухах. Без прикрас не лишається й голова, найчастіше її обіймає пов’язка або віртуозно викладена чалма, низький чи високий тюрбан, вміло закручені усілякі об’ємні вузли, великі банти й подоба квітів. Буває, що красуні майструють із пов’язок капелюшки або ж вдягають поверх справжні широкополі капелюхи.

Що ж стосується чоловіків, то вони в таких питаннях повністю слідують за жінками. Лише деколи змінюють пріоритетність цих кольорів.

А от день одруження для гаїтян особливий: наречена вбирається виключно у біле, а наречений до чорного низу приміряє сніжну бавовняну сорочку буш-жакет, більш відому світові під назвою гуябера. Від усіх інших вона різниться своїм широким, трошки кострубатим кроєм зі специфічними вертикальними рядами тісно нашитих складок. Найвідоміший, найвідданіший прихильник гуябери – кубинець Фідель Кастро. Гаїтянські чоловіки не відмовляються також від смокінгів та акуратних капелюхів.

Звісно, з роками вигляд місцевих жителів змінювався. У наші часи можна побачити, як спекотний клімат змушує гаїтянок носити коротші спідниці й блузи-топи, хоча барвисті кольори вбрання досі переважають, а білий колір залишається у пошані не тільки в часи весільної метушні, а й у буденному житті. На теренах сучасного Гаїті молоді пропонують одяг, візерунки якого замінені на кольори прапору республіки. Традиційне яскраве й багатошарове місцеві тепер обирають для відвідин церкви чи великих національних заходів.

Але й у цій державі існують певні правила й закони етикету. Хоча гаїтяни люблять ходити босоніж, у містах і у більшості публічних місць без взуття ви їх не побачите, бо за таке тут можна отримати штраф. Поза межами піщаних пляжів не дозволяється ходити у пляжному одязі, потрібно також розділяти день і ніч: темна пора доби вимагає змінити строкате коротке вбрання на щось витримане і навіть вишукане. 

Вам це буде цікаво:
Посольство Іспанії в Україні провело урочисті заходи у Києві...
Так, 13 грудня в Національній бібліотеці України для дітей відбулася церемонія дарування книг. Після чого в резиденції пані Посла пройшов дипломатичний прийом.
Посольство Швеції в Україні провело святкування Дня святої Люсії
13 грудня в Києві відзначили одне з традиційних шведських свят - День святої Люсії.
Посол Казахстану провів дипломатичний прийом на честь Дня незалежності
На честь 26-ї річниці незалежності Республіки Казахстан, в Києві відбувся прийом. На честь цієї події в Казахстані, а також по всьому світу проходять важливі урочисті і офіційні події: конференції, круглі столи, дипломатичні прийоми.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху. Сутінковий край легенд і переказів не відмовить у прихистку стомленому мандрівнику: на стежках духів немає самотніх.
Departure: Ємен
Чимало вчених одностайно сходяться на думці, що Близький Схід, а саме Аравійській півострів – колиска людської цивілізації, оскільки практично кожен тутешній народ – один із найдавніших на нашій планеті. У цьому списку і жителі Ємену, що створили надзвичайно цікаву в туристичному плані країну, котру омивають відразу два моря та Індійський океан.
На честь 100-річчя Незалежності Посол Фінляндії провів дипломатичний прийом
У Києві відбувся урочистий прийом приурочений до Національного дня Фінляндії. Цього року країна відзначила рівно 100 років від дня проголошення Незалежності.
Посол Палестини провів прийом на честь Міжнародного дня солідарності з палестинським народом
У столиці України пройшов дипломатичний прийом, організований Посольством Палестини в Україні і приурочений до одного з найважливіших національних свят цієї країни.
Ланкійські маски: провідники в царство духів
Традиційна різьблена маска – бажаний сувенір для туриста, зачарованого яскравим тропічним колоритом дивовижного острова Шрі-Ланка. Мальовані фізіономії казкових чудовиськ підкупають жвавістю і безпосередністю емоцій, котрих так бракує в нашому розсудливому світі – і рука, підкоряючись пориву, тягнеться до гаманця, господар крамнички розсипається у похвалах вашому смакові… Вітаємо: ви щойно запросили у свій дім демона.
Зроблено у Швеції: далекарлійська конячка
Відтоді, як крилаті коні валькірій назавжди поскакали до Вальхалли, на сторожі традицій вікінгів стоїть далекарлійська конячка – розписна народна іграшка, вперше згадана в літописі XVII століття. Далекарлійський коник є талісманом нетуристичної Швеції, рятуючи від забуття старовинні перекази і вірування.
У Києві урочисто відсвяткували одне з головних мусульманських свят - Маулід
30 листопада у Києві відбувся урочистий захід, присвячений одному з головних мусульманських свят - Мауліду (народження Пророка Мухаммада). Духовне управління мусульман України організувало ряд офіційних заходів до знаменної дати.
Знай наших: Анатолій Кокуш
Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями. Сьогодні Outlook розповідає про, напевно, найбільш відомого «технаря» із світу кіно – володаря двох заповітних «Оскарів» Анатолія Кокуша.
ГДІП презентував 18-й випуск щорічника «Україна дипломатична», присвяченого 100-річчю дипломатичної служби України
30 листопада 2017 року в приміщенні Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка відбулася презентація вісімнадцятого випуску наукового щорічника «Україна дипломатична», присвяченого 100-річчю української дипломатичної служби.
У Києві відбувся урочистий прийом на честь 25-річчя дипломатичних відносин між Румунією та Україною
Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан Леон Цуркану провів урочистий прийом на честь 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Румунією та Україною, а також відкрив у Києві виставку румунських художників "Мистецтво. Традиція. Бая Маре. Марамуреш".
Посол Нурберди Аманмурадов провів прес-брифінг з нагоди 22-ї річниці нейтралітету Туркменістану
Посольство Туркменістану в Україні провело брифінг для журналістів з нагоди 22-ї річниці нейтралітету Туркменістану і прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Резолюції про проголошення 12 грудня Міжнародним днем ​​нейтралітету.
Театр Арто: життя як наслідування мистецтва
Приходячи в Театр жорстокості, людина потрапляє в самий центр вистави: тут все, від чого ми ховаємося у повсякденних турботах, – свобода й ізольованість, життя на межі, злиття з юрбою до втрати себе й самотнє перебування на вершині. Драма буття заманює у свої надра, відголосок трагізму проймає публіку – і глядач, сам того не помічаючи, опиняється у пастці власного сприйняття. Усе це – про так званий «крюотичний театр» (the atredecruaute) , дітище французького драматурга і режисера, ексцентричного і шокуючого Антонена Арто.
У межах проекту Diplomatic Greetings дружина Посла Пакистану познайомить українок з мистецтвом розпису по тканині
9 грудня у Києві відбудеться незвичайний майстер-клас з виготовлення шалей, сумочок і декорування подушок, який проведе дружина Посла Пакистану в Україні пані Сіма Аттар.
Янг-Стріт: історія одної вулиці
Люди, котрі вперше приїхали до Торонто, мають всі шанси попастися на вудочку місцевих сюрпризів. Наприклад, вам можуть запропонувати: «Чи не бажаєте доїхати до пункту призначення через вулицю Янг-Стріт?» А коли ви погодитесь на цю авантюру, вас перепитають: «Ви що, зібрались проїхати по всій вулиці?» І коли зніяковілий мандрівник вникне в деталі, він виявить: довжина зачарованої вулиці під назвою Янг – 1896 кілометрів. А якщо ви виявите ще трохи допитливості і вирішите почитати історію найдовшої вулиці на світі, вас чекає захоплююча подорож у світ індіанців, європейських завойовників і зіткнення культур. Отже, починаємо…
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю з режисером Дороном Пазом
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з ізраїльським режисером Дороном Пазом, котрий представив у Києві свою нову роботу «Єрусалим». Про спосіб пошуку натхнення через заголовки в журнальних статтях, перспективу кінематографу загалом і про причини вельми стриманого ставлення до критиків читайте далі у матеріалі!
Від заходу до світанку: ТОП-5 столиць нічного життя Європи
Поняття ідеального відпочинку у кожного своє: комусь для повного релаксу необхідні океан, пляж й екзотичний коктейль, когось тягне підкорювати нові гірські вершини, хтось живе у передчутті знайомства з давніми руїнами… А є ті, хто просто мріє відірватися на повну котушку, забувши про все на світі!
ГДІП провів у Словаччині та Австрії заходи, присвячені 100-річчю української дипломатії
Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв та Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин за підтримки Міністерства закордонних справ України, Посольств України в Австрії, Словаччині та Угорщині реалізували низку заходів із нагоди відзначення 100-річчя української дипломатії.
Закрити
Outlook facebook page