RU  UK  EN
Статті  >  Насолодись  >  Скрипаль для «Трубача»: інтерв'ю з учасником групи Gogol Bordello Сергієм Рябцевим і композитором Олександром Ратманським

Скрипаль для «Трубача»: інтерв'ю з учасником групи Gogol Bordello Сергієм Рябцевим і композитором Олександром Ратманським

Трохи більше місяця тому в Україні відбулася прем'єра першого за роки незалежності дитячого кіномюзиклу під назвою «Трубач» режисера Анатолія Матешка.


У фільмі розказана історія 13-річного трубача Колі Соколова, який віртуозно володіє інструментом і сам пише музику, а також його подруги, Лізи. Діти готуються до важливого виступу, та відбувається низка неприємних подій, і тепер перед ними стоїть завдання – не втратити свою мрію і не збитися з обраного шляху. Картина повністю була знята в Україні, і всі ролі в ній виконали наші співвітчизники. Навіть над створенням музики з-за океану трудилися імениті українці – скрипаль популярного гурту Gogol Bordello Сергій Рябцев та композитор-аранжувальник Олександр Ратманський

О.Ратманський і С.Рябцев

OUTLOOK поспілкувався з музикантами і краєм ока зазирнув у свята святих кіновиробництва.


Сергію, як ви поєднували роботу над стрічкою з вашим гастрольним життям у Gogol Bordello?

С.Р. Насправді, не дивлячись на очевидну різницю жанрів, ніякого конфлікту в цьому не було. Моє гастрольне життя з Gogol Bordello і робота над фільмом вимагали одного й того ж – підвищених обертів внутрішнього движка. Захопливе відчуття. Я до нього звик, завжди готовий, чи що. Навіть незважаючи на втому. Це був рік пошуку, якихось чудових відкриттів. У бенді, до речі, все розуміли і всіляко підтримували мене, за що я їм дуже вдячний.

Розкажіть про співпрацю з українськими продюсерами фільму, чому вони звернулися саме до вас?

О.Р. Варто зазначити, що працювати з українськими колегами було дуже приємно – режисер, актори просто чудові. Високий рівень, мені сподобалося з перших кадрів. Звісно, я покривлю душею, якщо скажу, що все у взаєминах з продюсерами було гладко й ідеально. В Америці ми все-таки працюємо інакше, є відмітні особливості в музичній індустрії. Вони полягають у тому, що все виконується дуже швидко, на результат. І всі в нашій галузі розуміють, що студійна робота – це передусім планове виробництво, а вже потім – творчість, і якщо є термін здачі проекту, то словами про «відсутність натхнення» не відбудешся. Із Сергієм нам було легко й просто – ми чудово один одного розуміємо, і навіть якщо не одразу виходимо на правильний шлях, то все одно відшукуємо спосіб домогтися потрібного результату.

С.Р. Було кілька обставин, що вплинули на рішення співпрацювати саме з нами: по-перше – терміни, по-друге – ціни. Ні для кого не секрет, що в Америці вирішувати деякі фінансові питання, у тому числі й пов'язані з музичною індустрією, значно легше. Я живу в Нью-Йорку вже 20 років, і за цей час тут записувалися і перезаписувалися майже всі вітчизняні зірки. Чому? Адже справа не тільки в престижі чи фінансах. Надійність, якість і, що важливо, – швидкість. Коли я приїхав до Києва, до зйомок фільму лишалося 3 місяці. Музиканти, з якими мене познайомили, були дуже сильними. Робота проходила захопливо, із задоволенням, іноді ми цілі дні проводили в студії. Але час ішов, і при всьому нашому ентузіазмі ми містичним чином анітрохи не рухалися вперед. Треба було приймати радикальне рішення. Я подзвонив своїм друзям у Нью-Йорку зі студії АВ з пропозицією взяти участь у цьому проекті. Вони погодилися, до речі кажучи, на суму, втричі меншу, ніж зарядили нам в одній із київських компаній. Я не просто добре знав людей, з якими мав тісно і дуже оперативно співпрацювати через океан, але й специфіку роботи саме там. Еміграція багато чому вчить і передусім – дисципліні.

Сергію, це ваша перша робота в кіно як композитора. З якими труднощами ви зіткнулися?

С.Р. Найскладнішим у ній було те, що вона якраз-таки була першою. Це означає, що вперше мені потрібно було налагодити весь творчий і виробничий процес. Уявіть собі механізм чудово-вишуканого ювелірного годинника, кожна шестірня якого має стояти на своєму особливому місці, не порушуючи загального легкого враження. Або якщо замість витонченої зозулі з годинникового будиночка буде вистрибувати кошлате чудовисько і верзтиме всіляку нісенітницю, а не миле серцю, просте «ку-ку»? Ось це й було найважчим у створенні музики: досягти точності, легкості, лаконізму, «дитячості». Ну і звичайно, плюс до цього – трохи здорового і цілком природного чаклунства.

Було складно працювати з дітьми?

С.Р. Навпаки. Раніше я вже мав досвід роботи з дітьми, і мені завжди це було дуже приємно. У роки навчання в консерваторії я паралельно викладав у музичній школі, а коли став режисером в театрі, одночасно вів цілий курс в музичному училищі. Але з цим проектом у мене склалися особливі стосунки. Я вперше з такою ясністю відчув, який величезний вплив на життя йде саме від дітей. Я відчув їхню силу, їхні можливості. По суті, саме вони і стали моїм найголовнішим відкриттям і джерелом справжнього натхнення! У тому, що цей досвід безцінний і унікальний, як в людському, так і в професійному плані, жодним чином не доводиться сумніватися.

Ваші колеги з Gogol Bordello вже подивилися фільм? Які у них враження?

С.Р. Знаєте, щодо музики я діяв досить хитро: підсовував їм матеріал навіть ще в неоформленому вигляді, на стадії розробки, і за їхньою реакцією та інтересом визначав, куди рухатися. Тож з музикою вони знайомилися першими. А от сам фільм виявився для них просто шоком: ніхто не очікував такого яскравого і стилістично оформленого відеоряду, такої професійної «картинки». Всього «Трубача» вони поки що не бачили, оскільки все-таки хотілося б показати їм фільм з англійськими субтитрами, але ті шматочки, які я демонстрував у процесі роботи, сприймалися просто на ура і бурхливо обговорювалися. Чому я був дуже радий.

Вам це буде цікаво:
У ритмі джазу. Посол Норвегії запросив гостей на музичний вечір
Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Тер'є Хорпестад запросив гостей в резиденцію, щоб насолодитися літнім вечором під витончені мелодії джазу.
Таємниці Пабло Пікассо будуть розкриті
Почавши цю весну з низки гучних прем'єр, ВОЛЯ продовжує дивувати своїх абонентів. Цього разу компанія-провайдер представила своїм абонентам прем’єру другого сезону серіалу «Геній» від каналу National Geographic.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів. Господар закладу, Карл Густавович Фаберже, напевно бачив у цьому хаосі наближення кінця своєї кар'єри. Однак, можливо, і потай сподівався на друге життя власної спадщини. Якби він знав, що так воно й станеться, – навряд чи маестро так швидко втратив би душевні сили...
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
Йодль – музика австрійських гір
Три роки тому в Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Кіно по-нігерійськи
Більшості людей Нігерія відома як країна з величезними запасами нафти і перманентними економічними і політичними проблемами. При цьому мало хто за межами Африки знає про потужну кіноіндустрію в цій державі, розмах і оборот якої вражають. Ми з головою пішли в цю тему і спробували зрозуміти, що таке «Ноллівуд»?
Знай наших: Анатолій Кокуш
Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями. Сьогодні Outlook розповідає про, напевно, найбільш відомого «технаря» із світу кіно – володаря двох заповітних «Оскарів» Анатолія Кокуша.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю з режисером Дороном Пазом
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з ізраїльським режисером Дороном Пазом, котрий представив у Києві свою нову роботу «Єрусалим». Про спосіб пошуку натхнення через заголовки в журнальних статтях, перспективу кінематографу загалом і про причини вельми стриманого ставлення до критиків читайте далі у матеріалі!
В Києві за підтримки Посольства Німеччини відбувся концерт "Присвячення" співака Віктора Рудя
В Національній філармонії України за підтримки посольства Німеччини пройшов концерт оперного та камерного співака Віктора Рудя. Захід відбувся в рамках «Тижнів Німеччини в Україні», що тривають з 10 по 26 листопада в 14 містах нашої країни.
Фаду: ніжність і глибина португальських романсів
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
Дьордь Оравець. Інтерв'ю з угорським піаністом, чиї руки підносяться над клавішами
Ось уже сім років поспіль осінній Київ наповнюється звуками чарівливих мелодій і пронизливих етюдів видатного угорського композитора Ференца Ліста. Доброю традицією для Посольства Угорщини стало запрошувати в Україну кращих музикантів і відданих учнів маестро напередодні його Дня народження. У цьому році для виконання легендарних творів Ліста в столицю прибув знаменитий піаніст Дьордь Оравець ... Проекту OUTLOOK пощастило поспілкуватися з іменитим музикантом.
Знай наших: Сергій Полунін
26 жовтня відбудеться довгоочікувана прем`єра документально-біографічної картини «Танцюрист» про ціну успіху, яку заплатив артист балету Сергій Полунін. Херсонець за походженням, волею випадку потрапляє до Королівського театру в Лондоні, де здобуває неймовірний успіх, а потім зникає з поля зору, щоб згодом завоювати ще більше любові глядачів. Сьогодні OUTLOOK продовжує серію матеріалів про успішних українців.
Керований хаос: архітектор Заха Хадід
В англійській мові є чудовий неологізм, синонім успішності – «селфмейдмен», котрий можна перекласти як «людина, що зробила себе». Саме такою людиною, безумовно, є знаменитий архітектор Заха Хадід. Ми розкажемо про її непростий життєвий і творчий шлях її ж словами.
Шведський відлюдник Інгмар Бергман
14 липня 1918 року у шведському місті Упсала народився чоловік, який зняв понад 50 картин і поставив кількадесят вистав, що підняли планку у мистецтві на недосяжний рівень. Навіть сьогодні, переглядаючи шедеври Бергмана, створені ще півстоліття тому, розумієш, що вони нічого не втратили з часом – скоріше навпаки.
Історія бренду: Жан Пату
Йому вдалося вловити зухвалий дух початку двадцятого століття і передати ідеали епохи в модних новаціях. Радість, швидкість і легкість – якщо емоції допомагають продавати, то враження, пов'язані з брендом Жана Пату, будуть саме такими.
Історія бренду: Davidoff
Він заробив свої перші песо, танцюючи танго і чарльстон. Трудився зварювальником у Буенос-Айресі та не гребував будь-якою працею, щоб зібрати свій стартовий капітал. Фанатичний трудоголік, який увесь час намагався виглядати снобом. Усміхнений з клієнтами та неймовірно вимогливий до колег. Читайте в OUTLOOK у день народження Зіно Давидоффа про те, як обдарований скрипаль з українським корінням домігся для свого бренду без перебільшень королівських аудієнцій.
У Посольстві Узбекистану пройшов концерт, присвячений Дню медичного працівника України
Посольство Узбекистану з нагоди Дня медичних працівників України організувало для колективів Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України та Національного музею історії України у Другій світовій війні музичний вечір «Музика-мистецтво без кордонів».
Євробачення в цифрах і фактах
Минулої суботи в столиці України Києві відбувся фінал Євробачення – головного пісенного конкурсу Старого Світу. Поки меломани насолоджувалися гостинним і зеленим Києвом, а самі виконавці виступали в грандіозному шоу, Outlook, щоб підготував найцікавіші факти про легендарний конкурс із більш як 60-річною історією.
У Києві пройшов концерт BAKU JAZZ in KYIV
У Києві за підтримки посольства Азербайджану і Союзу азербайджанської молоді України відбувся концерт джазової музики BAKU JAZZ in KYIV. Музичний вечір, який пройшов під відкритим небом в одному з найкрасивіших куточків нашої столиці - Сквері Гейдара Алієва, став подарунком від організаторів для киян і гостей міста.
Посольство Швеції провело прийом на честь Євробачення 2017
Посольство Швеції в Україні та особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Мартін Хагстрьом організували і провели в Києві вечір, присвячений пісенному конкурсу Євробачення - 2017, який походить в ці дні в українській столиці.
Закрити
Outlook facebook page