RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  10 фактів про Киргизстан

10 фактів про Киргизстан

Киргизстан приваблює унікальною природою і кліматом, автентичною кухнею і гостинним народом, а ще – це країна з давніми цікавими традиціями й історією. Сьогодні розкажемо вам про найдивовижніші факти й особливості цієї країни.

почнемо з факту, котрий насамперед стане цікавим всім українцям. Виявляється, в киргизькому селищі Біловодське народився боксер-важковаговик Віталій Кличко.

Мало хто знає, що батьківщина волоських горіхів зовсім не Греція, а Киргизстан. Якось, повертаючись із військом з походу, Олександр Македонський вирішив зробити привал у цих землях. Відпочивши і зібравшись в дорогу, полководець наказав поповнити запаси місцевими плодами, серед яких виявився горіх. Невдовзі дружина прибула до Греції, де плід постав перед світом – так горіх став грецьким, за старою назвою – волоським. Але вартий уваги і той факт, що саме на території Киргизстану розташовані найбільші горіхоплідні ліси світу. Розташовані вони в долині Арсланбоб і нині належать до всесвітнього спадку природи.

У Киргизстані є діюча мечеть, котру звели вихідці з Китаю, не використовуючи при цьому жодного цвяха чи інших металевих кріплень. Розташована вона у місті Каракол і називається Дунганською. Святилище має вигляд будівлі в дусі китайської пагоди з виразними рисами мечеті, скріпленої за допомогою вирубок і свердловин у колодах. Ще більшої незвичності конструкції додає вирізаний по периметру дракон, характерний для доби Цінь. Вигадливу картинку доповнює орнамент з міфології, який традиційно вирисовується в архітектурі Піднебесної.

У національної валюти Киргизстану – широка закордонна географія виробництва. Так паперовий киргизький сом друкують у Франції і на Мальті. Купюри повністю виготовлені з бавовняної тканини, котру постачають із Великобританії, а також виготовляють у Франції. Для захисту на банкноти наносять рельєфні знаки, голограми, віддаючи перевагу спеціальним дзеркальним фарбам. А монети відливають по сусідству в Казахстані, використовуючи для виробництва сталь і латунь. Що характерно, паперові гроші різного номіналу точно повторюють спектр усіх кольорів веселки.

Лавровий вінок першості серед пам’яток Киргизстану належить високогірному Іссик-Кулю – другому за розмірами солоному озеру на Землі. Його величина настільки безмежна, що часом водойма має вигляд справжнього моря з його піщаними пляжами і далеким обрієм. Якось космонавти, повернувшись із польоту і ставши на твердий ґрунт, поділилися дивовижним відкриттям. На їхній подив, найбільш яскравим об’єктом, видимим із космосу, була не протяжна Китайська стін чи великі Піраміди, а гігантське озеро Іссик-Куль, що нагадує з висоти людське око. Існує легенда, пов’язана з цим культовим місцем. Кажуть, що під оманливим покровом води глибоко на дні давньої водойми зберігаються мощі апостола Матвія, автора Священного писання і шанованого християнами святого.

У багатьох країнах є своя вежа-символ, що відрізняє його від інших держав. Не став винятком і Киргизстан зі своїм незвичайним «Біг Беном». Розташована каплиця з вражаючим механізмом у столиці Бішкеку і вважається однією з найпопулярніших точок у місті, де у місцевих жителів прийнято призначати зустрічі і побачення. Ще в радянські часи Вірменська Республіка подарувала куранти Киргизькій РСР на знак вірної дружби. Величезну годинникову конструкцію створили на підприємстві «Кристал», що обробляв діаманти, і доставили у Бішкек вантажним літаком.

Панорамі царствених киргизьких гір присвячують мелодії, вірші і сказання. Пік Перемоги, розташований на зіткненні кордонів Киргизстану і Китаю – найвища точка Тянь-Шанського хребта і одна з найвищих гір у світі. Шлях до вершини, котра сягає майже восьми тисяч метрів, заслужив репутацію неймовірно складного, але принадливого для альпіністів маршруту. Щоб дістатися до Піка Перемоги, потрібно бути як фізично витривалим, так і сильним духовно. Та він поки не єдиний рекордсмен, з ним можна порівняти і його «співвітчизників» пік Хан-Тенгрі заввишки 7010 метрів і пік Леніна – 7134 метри.

Дивовижна природа Киргизстану прекрасна своєю первозданністю: тут досі можна побачити рідкісні види рослин. Чарівний багряний бутон з мелодійною назвою «Айгуль» чи «місячна квітка» не зустріти ніде на планеті, окрім схилів гори Айгульташ. Існує сказання, згідно з яким місячна квітка – плід нещасного кохання прекрасної діви Айгуль, у котрої смерть забрала коханого, хороброго воїна Козу Улана. Не знісши горя від втрати, молода красуня кинулася з високої скелі, поклавши кінець своїм стражданням. Там, де розлилася кров юної Айгуль, виросли прекрасні квіти, наповнені краплями роси – гіркими слізьми дівчини у невимовному відчаї. Відтоді «місячні квіти» називають іменем молодої Айгуль, а місцеві жителі часто приходять помилуватися буйним цвітом рідкісної рослини, котру ось уже понад чверть століття охороняє Червона книга.

Тамга-Таш – всесвітньовідомі камені ущелини Тамга, що ваблять до Киргизстану буддійських паломників і юрмища туристів. Через найдавніші буддійські молитви і тибетські надписи, висічені на кам’яній поверхні, природний пам’ятник визнали священним. Точних даних, звідки камені з таємними знаками взялися в цих краях, нема, але науковці, що б’ються над загадкою, підтверджують їхній зв'язок із тибетцями, які населяли узбережжя озера Іссик-Куль кілька століть тому.

Киргизстан міг би стати ідеальним місцем дії для казки про Снігову Королеву і її холодне царство. Статичні сніги містяться приблизно на восьми тисячах квадратних кілометрів льодовиків, що перевищує показники альпійських і кавказьких гір разом взятих. На схилах Таласького і Киргизького хребтів снігова лінія сягає неймовірної висоти – понад трьох тисяч метрів. Крижані глиби, що поповнюють ресурси прилеглих рік і оаз, – цінне джерело прісних вод для Казахстану і всієї Центральної Азії.

Ще один вартий уваги факт: у Киргизстані є унікальне озеро Мерцбахер. Подібні йому існують в Ісландії, Швейцарії і Гренландії. Розташоване воно між північною і південною гілками льодовика Інильчек. Його загадка полягає в тому, що озеро формується щоліта і приблизно в серпні стікає в ріку Інильчек. Таємниче озеро відкрив 1903 року німецький науковець Готфрід Мерцбахер під час експедиції на Хан-Тенгрі.

Вам це буде цікаво:
На подіумі: Киргизстан
Традиційний одяг будь-якого народу може багато розповісти не тільки про ментальні особливості їхніх власників, історію і риси характеру, але й про спосіб життя, традиції... Сьогодні в об’єктиві нашої уваги – національні костюми жителів Киргизстану – гарні, колоритні і, що найголовніше, зручні. Що вона в собі поєднує, як її носять і чи є відмінності читайте далі!
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Що вони їдять: Киргизстан
Із плином часу страви жителів цієї країни не перестали вражати своєю ментальністю і ґрунтовним підходом до приготування домашньої трапези. Солоний чай, кислі супи, закуски з конини – сміливі поєднання продуктів й ароматів кидають виклик банальності, тішать гурманськими знахідками корінне населення і дивують гостей, що зазирнули в долину Небесних гір.
Посол Киргизстану в Україні провів прийом на честь завершення дипломатичної місії
У понеділок, 11 січня, посол Киргизстану в Україні Улукбек Чіналіев провів прийом з нагоди завершення своєї дипломатичної місії як посла Киргизької республіки в Україні.
Закрити
Outlook facebook page