RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Джайпур. Рожеве місто. Частина 2

Джайпур. Рожеве місто. Частина 2

Автор: 30.04.2016 | Індія
У Джайпурі завжди багато туристів. Місто входить у більшість світових путівників по Індії. Тут достатньо готелів, нема проблем з вибором транспорту, повно вуличних закусочних і комфортних кафе. Місцевий люд доброзичливий і завжди готовий допомогти подорожньому. Якщо до цього пориву додати ще й кілька рупій, то індійці радо поділяться інформацією, де в Джайпурі найсмачніша і найдешевша кава, як обійти зграю набридливих мавп чи розшукати готель з гарячою водою.

Джайпур вважають містом ремісників. Основні торгові ряди розташовані поруч із фортецею Амбер. Тут продають традиційний одяг, ляльок, косметику, солодощі. Проте туристам все це намагаються продати якнайдорожче. Тим же, хто хоче зекономити, варто пошукати спеціалізовані магазини або звернутися до самих майстрів напряму. У різних частинах Джайпура існують окремі райони ювелірів, ткачів, художників, зброярів.

Прикметно, що кожен п’ятнадцятий турист купує тут килим. Усього ж щороку в Джайпурі виробляють до 5 тисяч квадратних метрів килимових виробів, а продають їх на суму від 3 до 5 мільйонів доларів. Ті ж, хто жадає блиску, вирушають у мусульманський квартал. Там неофіційно працює ринок коштовних і напівкоштовних каменів. Їх, ще не оброблених, привезених з різних частин Азії, продають буквально з кишень за дуже привабливою ціною. Тут же скупляються майстри ювелірної справи, котрі приступають до обробки матеріалу у найближчих ремісничих крамницях. А вже в індуських кварталах доводять камені до досконалості, обрамляючи їх золотом і сріблом. Купите тут вже готові вироби – і можете зекономити пару сотень доларів. А найтонший шовк з дивовижним індійським орнаментом найкраще купувати на текстильних фабриках. У виробників тканину можна придбати за 6-8 доларів за метр.

Є на північній околиці міста ще одна дивовижна будівля. Там, на доволі крутому схилі, розташований Мавпячий палац або ж Храм поклоніння цим тваринам. За офіційними даними, довкола нього проживають близько трьох тисяч мавпочок, але туристи, що відвідали це місце, запевняють, що вертлявих і злодійкуватих ссавців там набагато більше. Вони бігають, кричать, б’ються, виманюють їжу, гризуть горішки, вичісують одне одного і кохаються на очах перехожих. Часто червонозаді хапають туристів за штанини і скалять зуби. Більше чіпляються до приїжджих. Індійців мавпи стараються обходити, оскільки ті просто ганяють їх палицями. При зустрічі з волохатими жебраками краще не робити різких рухів, не повертатися до них спиною і заздалегідь сховати блискучі прикраси й годинники. Але більшість із них все ж не становлять небезпеки, навпаки, вони миролюбні і розпещені увагою. Туристи часто підгодовують їх ласощами, а ті залюбки їдять з долонь і позують фотографам.

Трохи віддалік від Головного палацу розташована не менш захоплива будівля – обсерваторія Джантар-Мантар. Вона входить до списку 80 чудес світу. Зведена в середині 18-го століття будівля складається з чотирнадцяти геометричних пристроїв і досі може показувати точний час, рух планет і зірок. Кожен елемент обсерваторії призначений для одного з вимірів і вирізняється колосальними габаритами. Наприклад, сонячний годинник Джантар-Мантара заввишки з чотириповерховий будинок вважається найбільшим у світі. Колись тут працювало чимало звіздарів. Вони складали гороскопи для містян і спостерігали за світилами, провіщали мусони. Одним із приладів, як запевняють містяни, придуманим самим магараджею, визначали сприятливі дні для весіль. Він складається з двох півсфер, кожна з яких включає шість мармурових плит, а в його центрі розташоване кільце. Тінь від нього і вказувала на хорошу дату.

У Джайпурі і його околицях немало цікавих будівель, і мандрівники проводять тут не один день, об’їжджаючи їх на тук-туках, слонах чи обходять пішки. Та все ж багато хто стараються завернути хоча б ненадовго до ступінчатого колодязя Баорі. Одна з легенд каже про те, що цей колодязь було викопано за одну ніч якимось привидом за вказівкою головного чаклуна. Насправді розкішний ступінчатий колодязь Чанд-Борі було збудовано в роки правління раджі на ймення Чанд. Загальна глибина споруди майже 20 метрів, вона має форму прямокутника і зусібіч оточена терасами. З трьох боків на кожному з тринадцяти ярусів вирублено сходи у два ряди, а в нішах розмістилися скульптурні зображення богів Ганеші і Дурги. Колодязь Чанд Баорі, як і багато його аналогів, у період мусонів заповнюється дощовою водою, котра затримується в резервуарі по кілька місяців. Джайпурці запевняють, що кілька монет, кинутих у його води, гарантують дарувальнику довгі роки щасливого життя.

Фото  econet.ru, img-fotki.yandex.ru, worldjourneysdiscover.files.wordpress.com

Вам це буде цікаво:
Особистий досвід: як добре погуляти на індійському весіллі
Героїні нашого матеріалу – консультантові з етикету, любительці кінного спорту і подорожей Катерині Лисенко – пощастило зануритися в атмосферу справжнього індійського фільму з його запальними танцями, круговертю сарі та яскравими барвами. Сьогодні вона залюбки розповідає про дивовижний досвід – наповнене колоритом, традиціями і веселощами індійське весілля.
Посол Індії презентував книгу “Індійська філософія крізь призму сучасної науки"
29 травня у Медіа-центрі ДП «ГДІП» відбулася презентація книги Надзвичайного і Повноважного Посла Індії в Україні Маноджа Кумарі Бхарті "Індійська філософія крізь призму сучасної науки".
У Києві відбувся семінар за участю Посла Індії Маноджа Кумара Бхарті
У Києві пройшов семінар за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Індії в Україні Маноджа Кумара Бхарті, на тему «Аюрведа – наука зцілення життя природою».
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Східний макіяж як традиція: чарівний погляд з поволокою
Згідно з відомою фразою, схід – справа тонка. І загалом це істина, котра підтверджується навіть в деталях. Через особливості клімату східних жінок об’єднує схожий тип зовнішності, а їхні нації споріднює близькість культур. Тому й ідеали краси у них подібні. Так акцент у східному макіяжі неодмінно робиться на очі. Жінці тут належить бути скромною і вдягатися таким чином, щоб повністю закривати фігуру. Тому все, що їм лишається, це зачарувати чоловіка поглядом.
Посол Індії провів дипломатичний прийом на честь Дня Республіки
Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті провів урочистий дипломатичний прийом на честь Дня Республіки, що відзначається 26 січня і є одним з трьох національних свят держави, офіційно був введений, коли вступила в силу Конституція країни, яка діє й донині.
MUST- WATCH VIDEO: традиції чаювання в світі
Цей напій настільки щільно увійшов у життя людини, що іноді ми самі не помічаємо, як знову поставили чайник на плиту. Існують тисячі способів його приготування. OUTLOOK пропонує вашій увазі кращі з них.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні Outlook подорожує по найцікавіших з точки зору географії й адміністративного управління містах і країнах, що є анклавами, цілком розташованих на територіях інших держав.
Посол Індії провів прийом на честь Дня незалежності
Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарти провів урочистий дипломатичний прийом на честь головного свята своєї країни - Дня Незалежності.
Варанасі: місто-крематорій
Одні називають його містом храмів, інші – створеним богами, а хтось – крематорієм на Гангу. Сьогодні ми розповімо про індійське місто Варанасі, де смерть нікого не лякає і вже давно стала бізнесом.
У Києві за підтримки Посольства Індії відбувся йога-марафон і встановлений рекорд України
18 червня о 8 ранку на Хрещатику відбулася масштабна подія - "Марафон без метушні", присвячений Міжнародному дню йоги, який щорічно відзначається по всьому світу під егідою ООН. Марафон пройшов з ініціативи Посольства Індії в Україні та India Club, в честь 25-річчя дружби між нашими країнами.
На Хрещатику за підтримки Посольства Індії відбудеться найбільша йога-сесія «Марафон без метушні»
18 червня 2017 року о 8 ранку на вулиці Хрещатик у Києві відбудеться масштабна подія ‒ «Марафон без метушні». Вона присвячена Міжнародному дню йоги, який щороку відзначається по всьому світу під егідою ООН. Марафон пройде за ініціативи Посольства Індії в Україні та India Club, таким чином буде відзначене 25-річчя дружби між нашими країнами.
Дружина Посла Індії провела зустріч Ambassadors Spouses Club і показ національного одягу
Дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Індії в Україні Анаміка Бхарті провела зустріч клубу дружин послів Ambassadors Spouses Club, в рамках якої пройшов показ традиційного індійського одягу і дружній обід.
Посол Індії провів дипломатичний прийом на честь Національного Дня
Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарти провів урочистий прийом на честь Національного дня. Висловити свою повагу і привітати колегу з державним святом прибули Глави дипломатичних місій Болгарії, Грузії, Румунії, Молдови, Палестини, Сирії, Таджикистану, Узбекистану, Казахстану, Македонії, Великобританії, Канади, Марокко, Кувейту, Білорусі, Судану, ПАР, Аргентини, Японії , Туркменістану, представники громадськості, ЗМІ.
Калькутта – місто великих мислителів і бродяг
Калькутта має одну особливість – вона явила світові цілих трьох індійських лауреатів Нобелівської премії і вважається культурною столицею країни. І в той же час більшість жителів чистять зуби, перуть і готують прямо на вулицях, а чимало відомих людей, що відвідали місто, відгукувались про нього як про найгірше, що бачили в житті. Так що ж ближче до істини?
Дружина пізнається в голоді. Індійський фестиваль Карва Чоут
За давнім індійським повір’ям, дружина пізнається у бідності. Хто знає, чи можна вважати голодування демонстрацією бідності, але раз на рік чоловіки Індії спостерігають за виявом вірності і відданості жінок саме у такий спосіб.
Жіночі прикраси в Індії: сакральний зміст
При слові індійка в нашій уяві виникає красива жінка в сарі, неодмінно з безліччю прикрас і малюнків на тілі. Звідки в національних традиціях цього народу така пристрасть до прикрашання тіла? У цьому є не лише естетичний, але й глибокий сакральний сенс – відображення культури, вірувань і світогляду індійців...
Посольство Індії провело урочистий прийом на честь Міжнародного дня йоги
9 червня, в концертному залі Українського Дому в Києві, відбувся захід "Сurtain Raiser", приурочений до Міжнародного Дня Йоги. Організатором даної події стало Посольство Індії в Україні та особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Манодж Бхарти.
Мехенді – замість тисячі татуювань
Про те, щоб зробити татуювання, нехай і не справжнє, а всього лиш тимчасове, замислювався кожен другий. Абсолютно безболісне нанесення малюнків, які можна змінити через кілька тижнів, пропонує мистецтво мехенді – розпис хною.
Гетто світу: До Лондона за боллівудськими шедеврами
OUTLOOK продовжує свій цикл матеріалів про національні гетто – масові поселення емігрантів далеко від Батьківщини. На черзі розповідь про Саутолл – передмістя Лондона, яке значно більше нагадує індійське містечко.
Закрити
Outlook facebook page