RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  10 фактів про Сальвадор

10 фактів про Сальвадор

Вбиваючи у пошукових мережах слово «Сальвадор», у більшості випадків доведеться мати справу з посиланнями про великого художника Сальвадора Далі, а вже потім з державою, причому найбільш густонаселеною в Центральній Європі. Outlook хоче заповнити прогалину у глобальному павутинні своєю цікавою інформацією про цю красиву самобутню країну.

- Сальвадор можна сміливо називати країною вулканів, найбільш відомий з-поміж яких – Ісалько. Він молодий і дуже активний – кожні вісім хвилин відбуваються виверження різної сили, тому влада максимально відгородила околиці вулкана – вони безлюдні. За найбільш скромними підрахунками, Ісалько вибухав не менше 12 мільйонів разів за менш ніж 250 років свого існування. Моряки прозвали його «маяком» через безкінечні виверження: їх видно з води, і вони слугують орієнтиром для навігації.

- Назва держави перекладається як «спасіння», і самі її жителі кажуть, що їхню країну названо на честь Ісуса Христа. Її прапор, небесно-білий, за однією версією символізує єдність і мир, а за іншою – суходіл і два океани – Тихий і Атлантичний. Хоча до останнього навіть немає виходу.

- Американський долар, звісно, дуже популярна валюта у всьому світі. Але саме в Сальвадорі вона прийнята як державна 2001 року, замінивши рідний колон, що перебував у кризі і заважав, на думку експертів, реформам.

- Сальвадор вражає не тільки своєю тропічною природою, але й спадком давніх цивілізацій. Храми майя і ацтеків тут прекрасно збереглися, тому екскурсії з оглядом пам’яток старовини – чудовий спосіб проведення часу і альтернатива пляжному відпочинку. Переважна частина населення – католики, тому, гуляючи сальвадорськими містами, можна спостерігати дивовижне поєднання звичних європейському оку католицьких споруд і релігійних об’єктів стародавніх цивілізацій.

- 1969 року Сальвадор і Гондурас назавжди увійшли в історію людства, влаштувавши першу і, будемо сподіватися, останню у світі гарячу війну через… футбол. Вона тривала 6 днів і почалася через те, що Гондурас програв Сальвадору. Цей, здавалося б, невинний випадок призвів до цілого ланцюга подій, результатом яких стали серйозні бойові дії із застосуванням авіації. Війна, що отримала назву футбольної, призвела до загибелі від 2 до 6 тисяч людей в обох країнах. Тільки після втручання світової громадськості вогонь вдалося припинити, але мирний договір було підписано лише через 10 років.

- Місто Аллегрі по праву вважають легенями і пам’яткою природи не лише Сальвадору, а й усієї Центральної Америки. Розташований у горах, він буквально потопає у 200-х різновидах квітів і рослин, а неподалік від нього розташоване озеро, що утворилося в кратері вулкана.

- Незважаючи на громадянські і міжнародні конфлікти у двадцятому столітті, сьогодні Сальвадор у порівнянні зі своїми сусідами і навіть з країнами Азії вважається демократичною країною, що розвивається, де відбуваються реальні вибори, а про диктатуру починають забувати. Закордонні компанії все менше бояться сюди інвестувати, тому економіка на підйомі. Щоб переконатися в цьому, достатньо відвідати столицю – мегаполіс Сан-Сальвадор, котрий відразу, вже в сучасному аеропорту, вражає своєю розкішшю і комфортом. Левову частку в економіці відіграє кава, до того ж улюблений напій місцевих жителів.

- Державна мова іспанська, однак їй на п’яти впевнено наступає за популярністю і поширеністю англійська.

- Національна кухня на перший погляд і смак дуже нагадує європейську, колоніальну, утім, з нею слід бути обережним: страви досить пікантні, оскільки у приготуванні використовують старовинні соуси і приправи. Улюблені ласощі місцевих жителів – кукурудзяні тортильї із м’ясом, сиром й овочами.

- Найкращий час для поїздок і тривалих переїздів по країні – період із грудня по квітень. Якщо ж мета туризму в Сальвадорі – пляжний відпочинок, то завдяки тропічному клімату купатися і засмагати можна з початку весни і до пізньої осені. 

Закрити
Outlook facebook page