RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Абатство Мон-Сен-Мішель: побачити і закохатися

Абатство Мон-Сен-Мішель: побачити і закохатися

Уявіть собі величну картину: посеред безкраїх хвиль раптом нізвідки перед вашим оком виростає стародавня таємнича споруда – бенедиктинське абатство, що височіє на самісінькій вершині скелі… А довкола острова, на якому воно розташоване, вирують потужні відпливи і припливи, стрімкість яких багато хто порівнює зі швидкістю коня, що мчить галопом. Навіть Віктор Гюго не міг стримати захоплення від подібного пейзажу, назвавши Мон-Сен-Мішель «пірамідою в океані».

Абатство Мон-Сен-Мішель – найбільш відвідувана пам’ятка у всій Франції після знаменитої Ейфелевої вежі. Туристи мають змогу бачити його здалеку, ще тільки наближаючись до острова. А все тому, що розташоване воно на самісінькій вершині скелі, на висоті 80 метрів, а його шпиль закінчується на висоті 155 метрів над рівнем моря. До речі, якщо у вас виникло почуття, нібито ви колись уже бачили Мон-Сен-Мішель, скоріш за все ви – шанувальник трилогії «Володар перснів», адже саме це абатство послужило прообразом фортеці Мінас-Тіріт.

Поява на мапі острова Мон-Сен-Мішель окутана пеленою легенд і міфів… Згідно з першою версію, дві скелі, котрі потім стали островами Мон-Сен-Мішель і Томбелен, притягнули у воду гіганти – батьки велетня Гаргантюа. Але занести їх далеко не вдалося, по дорозі титани настільки стомилися, що кинули важелезні глиби майже біля самого берега. Друга версія твердить, що першопричиною народження острова послужив шторм, який бушував тут на початку VIII століття, наслідком якого стали зміни берегової лінії. Частина прибережного суходолу назавжди щезла під водою, а потім і під зибучими пісками, а два самотніх скелястих пагорби водночас перетворилися на острови.

Що стосується самого бенедектинського абатства, то Нормандський герцог Рішар І добився дозволу від Папи на його зведення ще в X столітті. Процес створення монастиря тривав цілих п’ять століть, але вже в XII столітті це місце стало центром паломництва західноєвропейського регіону. За довгу історію свого існування Мон-Сен-Мішель перетворився на неприступну фортецю, а в часи Столітньої війни між Англією і Францією абатство грало важливу роль останнього французького укріплення в Нормандії. Звичайно, важка рука історії не пощадила старовинний монастир. Лише наприкінці XIX століття Наполеон ІІІ зараховує його до низки національних пам’ятників і віддає розпорядження розпочати роботи з його реконструкції, а вже 1886 року велична фортеця набуває сучасного вигляду.

Щоб подорож в абатство не видавалася вам безкінечним блуканням сходами і вузенькими провулками, варто обзавестися картою місцевості. У нижньому ярусі розташовані Королівські ворота, звідки можна потрапити в сам замок. Звідси ж бере свій початок єдина на острові вулиця Гранд Рю, по обидва боки якої одне до одного притискаються крихітні будиночки XV-XVI століть, в яких зараз розташовуються ресторанчики, кафе, готелі й сувенірні крамниці. Потрапивши в сам замок, ви нібито переноситеся в іншу епоху. Здається, що на цьому світі більше не існує нічого, крім цього усамітненого острова, оточеного з усіх боків мінливою стихією… Вогню у багаття уяви підкидають розташовані тут музеї. Історичний музей пропонує помилуватися старовинними реліквіями, серед яких перископ із двохсотлітньою історією. Ще одне місце – галерея Тифени – повністю занурює в атмосферу XVIII століття, відтворюючи оригінальну обстановку будинків того часу. А найцікавіше – на закуску! Музей під назвою Археоскоп пропонує туристам подивитися унікальну виставу, створену за допомогою нових мультимедійних технологій. Приправлена неймовірними спецефектами, вона розказує історію острова і розкриває його унікальні загадки…

Особливий інтерес викликає верхній ярус замка – Ла-Мервей (фр. La Merveille – диво). За прохід на верхній ярус, де зберігаються релігійні реліквії, доведеться заплатити від 9 до 18 євро. «Диво» ділиться на дві секції – кожна в три поверхи. Тут є безліч приміщень, які використовують із цілком різною метою. На першому поверсі зі східного боку розташовані кімнати, в яких ченці давали прилисток паломникам. Тепер тут магазинчик із сувенірами. Над ними розташовано приміщення для гостей, в котрому абат приймав бажаючих. Тут же, в одному з камінів, готували їжу. На другому поверсі розташована колишня монастирська трапезна. Варто відзначити чудову готичну архітектуру цього місця: високі колони, величезні вікна, просторі кімнати і круглі арки надають замкові легкості, немов наповнюючи його свіжим нормандським вітром.

Екскурсія абатством також включає відвідини Церкви – храму, котрий нині діє в Мон-Сен-Мішель, Вежі Габріель, караульної зали, мальовничих терас… Головний пункт в екскурсії – відвідини Крипти Великих Колон і найдавнішої частини абатства – крипти Нотр-Дам під землею, збудованої на початку X століття.

Неповторною особливістю цієї місцевості є потужні припливи і відпливи… Ще Віктор Гюго попереджав усіх охочих відвідати монастир Мон-Сен-Мішель про їхню небезпеку і водночас описував їхню божевільну красу. Двічі протягом місячної доби води затоки віддаляються від берегів острова на відстань 18 кілометрів, а потім через 5-6 годин повертаються зі швидкістю до 40 кілометрів на годину!

І знову хвилі б’ють об неприступні стіни старовинного замку, ніби намагаючись позмагатися з ним у могутності, доки не приходить час знову відступати… Легенди свідчать про те, що в стародавні часи стихія часто уносила життя як самотніх заблукалих мандрівників, так і великі екіпажі, що необачно вибрали цей шлях. Зараз же завдяки своїм унікальним природним особливостям затока Мон-Сен-Мішель вважається екологічно важливою зоною – тут вирощують знамениті нормандські мідії. Тим, хто вирішить відвідати це чарівне місце, варто ретельно ознайомитися із графіком відпливів і припливів, щоб почуватися комфортно і безпечно. Особливу увагу на розклад слід звернути увагу тим туристам, що пересуваються на авто: що вище рівень води, то більше території абатства затоплюється, зокрема, за висоти від 12,5 метрів починає потопати під’їзна дорога. 

Вам це буде цікаво:
Сен-Тропе – місто, що зійшло з екрана
В елітних колах про Сен-Тропе вперше заговорили, коли наприкінці XIX століття сюди навідався Гі де Мопассан. Французький письменник, знаменитий своїм безоціночним реалізмом, розповідав про затишну красу Сен-Тропе, пригадуючи про «луску сардин, що виблискує на сонці подібно до перлин»…
Ми там були: Ле-Ман – недоторканий шарм старої Франції
Антон Сак (Anton Sak) переїхав до Франції, щоб отримати вищу освіту. Уже кілька років він студент хімічного факультету Леманського університету (Le Mans Université). Сьогодні розповідає нам про Ле-Ман – чарівне старовинне французьке місто зі своїм особливим колоритом. Воно мало відоме туристам, проте відвідування його – цікава точка у маршруті затятого мандрівника.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Посол Франції Ізабель Дюмон провела урочистий прийом на честь Дня взяття Бастилії
Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон провела урочистий дипломатичний прийом на честь національного свята - Дня взяття Бастилії, а також 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Францією.
ВІДЕО: Загадка на півдні Франції - печера Шове
У 1994 році в горах на півдні Франції була виявлена печера, всередині якої знаходилося більше тисячі наскельних зображень, що датуються 34 століттям до нашої ери. На думку експертів, це сліди першої цивілізації на території Європи. Чудовою якістю збережених малюнків печера зобов'язана тому, що в результаті обвалення каменів вона була законсервована протягом останніх 23 тисяч років. Сьогодні OUTLOOK проведе для вас екскурсію по місцю, куди неможливо потрапити звичайній людині!
Гетто світу: азійський квартал Парижа
Париж справедливо вважається одним з найцікавіших мегаполісів світу, адже будь-яке місто – це не тільки архітектура, а і його мешканці. Якщо говорити безпосередньо про столицю Франції, то вона неймовірно барвиста й атмосферна, оскільки там живуть, напевно, всі національності світу. Сьогодні ми розповімо про дивовижний 13-ий округ, який називають азійським.
Посольства Бельгії, Канади, Лівану, Марокко, Франції та Швейцарії проведуть «Дні Франкофонії в Україні»
Посольства Бельгії, Канади, Лівану, Марокко, Франції та Швейцарії, Міністерство закордонних справ України, Французький інститут в Україні та мережа «Альянс франсез в Україні» проводять з 10 по 30 березня «Дні Франкофонії в Україні» - фестиваль, спрямований на популяризацію франкомовної культури та французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, дотримання прав людини та підтримки культурної різноманітності.
Діжон очима Ірини Плескач
Франція надто велика і різнопланова країна, щоб побачити лише Париж і померти. Після кількох днів у місті Монмартра та Єлисейських полів можна собі дозволити вибратися в менш розрекламовані місця. Скажімо, відносно недалеко від столиці розкинулось бургундське містечко з назвою Діжон. Воно цілком гідне, аби його відвідали, і здатне приємно дивувати. Не дарма кажуть: маленьке, та вдатненьке.
Прованс: від Марселя до Монако
Monamour, monami… Усі найкрасивіші слова і пісні про кохання звучать французькою. Переглянути всі вигини Франції і знайти усамітнення у провінції Прованс, що ніжно гойдається на південному сході батьківщини Брижит Бардо й Антуана де Сент-Екзюпері. Старовинні міста від Марселя до Монако просякнуті ліричною античністю, і думки лишитися на Лазуровому березі відвідують знов і знов.
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Гетто світу: Кольоровий Париж
Сьогодні в нашому циклі про етнічні гетто світу розповідь про один із найбільш небезпечних районів – паризький квартал Барбес. Французи кажуть, що відомий фільм, до якого доклав руку сам Люк Бессон – «13-й район» – навіяний якраз життям у кварталі Барбес.
Бельвіль: паризький Вавилон
Напевно, кожна людина знає міф про знамениту Вавилонську вежу, яку так і не судилося побудувати різним народам. Дивно, але те, що не вийшло в легенді, відбувається насправді – десятки різних етносів мирно уживаються в паризькому кварталі Бельвіль і зводять вежу Толерантності на наших очах.
Аерофобам протипоказано. Найкращі авіашоу світу
З моменту створення першого літака пройшло більше ста років, але цей комфортабельний вид транспорту досі викликає тремтіння в колінах у багатьох його пасажирів. Сьогодні ми підготували для вас добірку найбільш захоплюючих авіашоу, які щорічно проходять по всьому світу. І вже повірте від деяких з них у вас дійсно піде земля з-під ніг.
Нормандия очима Корнія Грицюка: Останній прихисток Жанни Д’арк
Корній Грицюк завершує цикл подорожніх нотаток про французьку Нормандію. Після Довіля і Шербура-Октевіле ми запрошуємо вас до головного міста північної частини великої країни – до Руана.
За підтримки посольства Франції Україна приєдналася до всесвітньої кулінарної акції
Сьогодні, 19 березня, у Києві та Львові пройде вечір французької кухні в рамках проекту Смак Франції, організований з ініціативи відомого французького кухаря Алена Дюкаса та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Франції.
У Києві відбулась вистава французького ілюзіоніста Самюеля Ганангелі
У суботу, 7 лютого, в Києві відбулась вистава французького ілюзіоніста Самюеля Ганангелі. Шоу, організоване Французьким інститутом в Україні, зібрало велику кількість гостей. Помилуватися дивами прийшли, як малюки, так і дорослі. Всі глядачі активно брали участь в ілюзіоні Ганангелі і навіть змогли повчитися у нього деяким трюкам.
Нормандія очима Корнія Грицюка: батьківщина парасольок і субмарин.
Корній Грицюк продовжує ділитися враженнями від французької Нормандії. У попередньому матеріалі він розповідав про свій вояж до Довіля. Тепер на черзі Шербург, або Шербур-Октевіль.
Нормандія очима Корнія Гриицюка: яблука, молоко та океан
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану і почне свою розповідь із вражень від містечка Довіля!
Довіль. Курортний театр
Коли театр виходить на вулицю, починається найцікавіше. Адже ті, хто ще недавно сидів у м’якому кріслі залу для глядачів, опиняються в гущі подій і отримують свій шанс стати героєм вистави. А якщо поєднати вуличний театр і Різдво, виходить взагалі казка. Це регулярно доводять у французькому Довілі.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами.
Закрити
Outlook facebook page