Балканське сузір’я: 5 цікавих міст півострова

Дубровник, Хорватія
Що це? Дубровник – вражаюче уяву хорватське місто-фортеця з багатою і дивовижною історією. Засноване 14 століть тому, воно і зараз – справжній архітектурний шедевр, не схоже на будь-яке інше місто.Фото lemerg.com
Особливості:
- Дубровник включено ЮНЕСКО в ТОП-3 найкрасивіших міст разом з Венецією й Амстердамом;
- місто – один із найпопулярніших курортів на Адріатичному морі;
- частина міста відкрита лише для пішоходів;
- величезну популярність тут мають вина з півострова Пелешац.
Що побачити? Мандрівник і дослідник Жак-Ів Кусто твердив, що в Дубровнику і його околицях – найчистіше море у всій Адріатиці. Але на особливу похвалу заслуговують і місцеві пляжі, зокрема Лапад, на котрому туристам пропонують буквально все: душові кабінки, шезлонги, парасолі, кабінки для перевдягання, спортивні майданчики і ресторани на будь-який смак.
Для любителів барів відкриває свої простори Burbonstreet – вулиця, практично повністю заповнена різноманітними закладами, де можна випити коктейлі, послухати джаз і просто розслабитися після насиченого дня.
Ія, Греція
Що це? Ію вважають найбільш мальовничим і романтичним містечком на грецькому острові Санторіні. Вузенькі вулички, безліч сходів, переходів і тупиків, старі казкові млини, мініатюрні готелі – все це створює чарівну атмосферу, в якій хочеться розчинитися й забути про все на світі… Саме тут туристи роблять більшість фото з відпочинку на Санторіні.Фото static2.bergfex.com
Особливості:
- у місті заборонено автомобільний рух;
- тут є незвичні готелі, котрі чекають у гості всього лише одну сім’ю;
- знамениті заходи сонця в західній частині міста;
- мальовничі краєвиди затоки Вірменії та Аммуді;
- майже всі будівлі у місті – сліпучого білого кольору.
Що побачити? Досхочу намилувавшись білосніжним містом, варто зайти також у Музей музичних інструментів, Морський музей і кілька художніх галерей. Також ніяк не можна пройти повз найголовнішу пам’ятку, візитну картку Ії, що засвітилася майже на всіх панорамних фотографіях міста – Старий млин.
Для любителів заходів сонця тут є одна особлива туристична традиція – вечорами гості міста розсаджуються хто де і, як в театрі, спостерігають за величним дійством – заходом сонця, а його зникнення за обрієм супроводжується бурхливими оваціями.
Дивіться також: Каламата. Героїчне минуле та оливкове сьогодення та Якщо в тебе 10 доларів і ти в Афінах
Мостар, Боснія і Герцеговина
Що це? Мостар (назва перекладається як «страж мосту») – четверте за величиною місто Боснії і Герцеговини. Його заснували 1566 року, тоді ж, коли тут було зведено Старий Міст через річку Неретву. Місто унікальне тим, що поєднує в собі дві різні культури – європейську й азійську, і саме Старий Міст з давніх часів поєднував ці два різних світи.Фото selfway.org
Особливості:
- містопрославила на весь світ всього одна пам’ятка – міст через річку Неретву;
- щороку наприкінці липня тут проводять фестиваль стрибків з мосту, котрий транслюють навіть державні канали сусідніх країн;
- фішка Мостара – місцеві домашні наливки на травах.
Що побачити? Звичайно, на першому місці серед must-seeМостара – легендарний фестиваль, про який ми згадували вище. Він – сутність міста, що продовжує багатовікові традиції й об’єднує людей. Але якщо ви не потрапите сюди влітку, то все одно матимете змогу помилуватися красою давнього мосту і його відображенням у воді, котрі за правильного ракурсу утворюють разом коло ідеальної форми.
Також у місті є цікаве місце для ночівлі – готель Muslibegovic House. Узагалі це не зовсім і готель, а приватний етнографічний музей, в якому кожну кімнату оформлено в старовинному боснійському стилі.
Піран, Словенія
Що це? Старовинне словенське місто Піран колись довго і плідно співпрацювало з Венеціанською республікою. Той час прийнято вважати періодом його розквіту, тоді ж воно назавжди пройнялося особливим італійським духом.Фото web-tourism.ru
Особливості:
- буквально у всій архітектурі Пірана відчувається вплив Італії;
- місцеві рибні ресторан – найкращі на всьому узбережжі Словенії;
- у місті є овальна площа Джузеппе Тартіні, котру, як твердять, можна побачити навіть із космосу;
- у місті немає висоток, але будинки тут розташовані в кілька ярусів на схилі гори.
Що побачити? У Піран часто приїжджають із довколишніх міст через цілком демократичні ціни на їжу: тут можна не боятися зайти як у маленьку кафешку, так і у модний ресторан. Для охочих же купити фруктів чи овочів у місті працює великий ринок.
Помилуватися старовинним містечком можна зі старої фортечної стіни з вежами, котру обладнали як оглядовий майданчик. Багряні барви черепиці на численних будиночках тут змішуються з яскраво-блакитним кольором Адріатичного моря, створюючи в очах спостерігаючого справжній шедевр.
А тим, хто побажає справжньої Венеції, прямий шлях на місцевий пором, на якому за три години можна дістатися від Пірана до міста мостів і каналів.
Дивіться також: Departure: Словенія
Котор, Чорногорія
Що це? Чорногорське місто Котор розташоване на невеличкому трикутнику узбережжя, оточеному річкою, горами й Адріатичним морем. Душа міста, що зберегла безліч пам’яток, – його стара частина, оточена старовинними фортечними стінами.Фото i.huffpost.com
Особливості:
- у старій частині міста дуже легко загубитися, орієнтиром для заблудлих слугує собор Святого Трифона;
- у Которі проводять багато фестивалів, зокрема, фестиваль мистецтв KotorART;
- Старее місто внесено ЮНЕСКО в Список об’єктів Всесвітнього спадку людства;
- Которська бухта – найглибша бухта природного походження на Адрітичному морі.
Що побачити? Крім фестивалів різного спрямування, тут влаштовують і яскраві карнавали. А національні фольклорні фестивалі тут давно перетворилися на інтернаціональні. Також, побувавши в Которі, не можна пройти повз старовинну Которську фортецю, звідки відкриваються запаморочливі краєвиди затоки.
Головне фото worldtravelguide.net