RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Золота земля Соломона

Золота земля Соломона

Соломонові острови на зорі свого заселення мали репутацію далеко не найгостиннішого місця. І якщо флорентійці можуть попередити про свою підступність, архіпелаг цілком невинно простягнувся на далеку відстань в 1500 кілометрів і збурював цікавість не одного мандрівника своїм специфічним розташуванням і легендами про золото Ельдорадо.

Уперше берег познайомився з чужоземцем в особі іспанського мореплавця дона Альваро де Менданья. Отримавши жорстку відсіч з боку місцевих жителів і не дізнавшись, що таке тропічна лихоманка і процедура «кай-кай» (а це просто з’їдання), європеєць вирушив вздовж незвіданої землі. Він наносив на мапу острови, що плещуться у водах Тихого океану, даючи кожному іспанські імена: о. Малайа, о. Улава, о. Санта, о. Сан-Крістобаль – як одні з найбільших. Загалом же нараховується 900 плямоподібно розкинутих п’ятачків-країн, 347 з яких заселені людьми, а частина належить до Папуа-Нової Гвінеї.

Фото static5.businessinsider.com

Архіпелаг оманливо видав себе за міфічну землю Офір, де чекали на свій час коштовні метали царя Соломона. Цей факт і забезпечив голосну назву. Чимало особистостей вдавалися до спроб спорядити експедиції, та лише французам вдалося зійти на берег 1768 року. Джек Лондон у рамках навколосвітньої подорожі відвідав державу пізніше, ще застав часи канібалізму і виніс свій вердикт: «Будь я королем, заслання на архіпелаг було б найстрашнішим покаранням». Під враженням він написав оповідання «Страшні Соломонові острови».

Фото travelseelove.com

Зараз ця острівна держава на чолі з англійською королевою, зі столицею Хоніаре і білявими місцевими жителями-меланезійцями увійшла в історію завдяки «Битві за Гуадалканал» між Японією і США в часи Другої світової війни. Битва лишила слід останками кораблів – таке «залізне дно» приваблює увагу не одного драйвера. Далекосяжні руки цивілізації розкрили себе у вигляді фешенебельних готелів, екстремальних турів, етнографічних екскурсій, організованої риболовлі.

Фото dylanmurray.com

Західна частина вибилась у лідери щодо запаморочливих краєвидів і славиться першокласною інфраструктурою: 16 відомих курортів на чолі з UepiIslandResortу найбільшій солоній лагуні Марово. У цій же частині більше, ніж у будь-якій іншій, розташувалися гори заввишки дві з половиною тисячі метрів. Згідно з переказами, дикарі Муму з корінням замість ніг населяють цю землю. Кожному пристанищу є що розказати: о. Кеннеді 1943 року врятував життя президенту і його команді, а зараз приймає плавців у рамках змагання за призJFK. Амавон – він же «Острів Черепах» – став прилистком для розмноження рідкісного виду рептилій біссів. Лагуни Ланг-Ланга – чемпіони зі свят на честь акул. Дивовижна комбінація поклоніння хижаку і водночас полюванню на нього за допомогою ганчірки і списа. Особливе мистецтво полягає у приманюванні і приспанні носіїв зябер. Без молитви на полювання не вибирається жоден місцевий житель. Сан-Хорхе дарує як сувенір тканину з паперової шовковиці, пофарбовану соком орхідей. Оваріки і Стар-Харбор демонструють найбільш колоритні первісні танцювальні вистави під акомпанемент сопілок, укулеле і бамбукових трубок. Острівець Малупу, місце спочинку померлих, раз на рік приймає риб боніт, котрі доставляють душам рибалок зірвані гачки.

Фото flysolomons.com

Земна куля подарувала багато райських куточків, але тут як ніде є всі шанси злитися з природою в одному ритмі. Рослинний світ проник у всі куточки: пальмове листя слугує сережками, дахом хатин, павутину павуків використовують для полювання на водних жителів і склеювання щелеп риб сарганів; дерево як основа для тотемів і статуеток-сувенірів. Деревина стала основою для виготовлення каное і захисних щитів. Коралові пляжі, кришталево чиста вода, діючі вулканічні утворення (доступні ще для відвідування), густі ліси і плантації, що ведуть у комуни сіл…

Фото image.northropandjohnson.com

Обряди і звичаї зародилися з першими поселеннями папуасів ще тридцять дві тисячі років тому і збереглися й дотепер. Шаман вправі звинуватити одну із сімей у безперервних зливах і, щоб умилостивити злих духів, вимагати принести жертву. Вождь живе у великому домі в центрі села і на знак привітання від простого жителя чує: «З’їж мене!» Життя проходить через всі «так» і «ні». «Так» має вираз в легендах і міфах, поклонінні духам предків, дбайливому ставленні до флори, традиціям відкриття сезону ловлі, наставницькому ставленні до учнів. «Ні» проходить заборонами у багатьох сферах життя: харчування, вбрання (чорний і червоний одяг, наприклад, не схвалюється), стосунках у сім’ї. Жінка не може виситися над чоловіком, а меланезійці в свою чергу не можуть стояти вище вождя села. Особливу увагу приділяють присяганню – за його порушення можна здобутися на ув’язнення. Туристам рекомендують бути «на ви» з рослинами і плодами – вони відносяться до приватної власності, і їх краще не чіпати. А от милуватися орхідеями під спів рогатих жаб ЮНЕСКО рекомендує на о. Реннел в Національному парку дикої природи. Та й самі хатини острів’ян представлені певним ботанічним садом – будинки плантаторів визирають з-за квітів: гібіскуси, фламбойяни, кущі бугенвілю. У долинах розсипаються пальмові гілки, динні дерева і цукрова тростина.

Фото eefrainforest.com

У долю острова протягом багатьох років намагалися внести свою лепту різні національності: японці й американці, індійці, араби і китайці. Культура, звісно, прогнулася під хвилею мандрівників, але уклад простого життя і фантазія фольклору продовжують і досі дивувати решту світу. 

Заглавное фото mudgeediveandtravel.com

Вам це буде цікаво:
Інтерв'ю із засновницею танцювальної школи Frizzante Ларисою Осипенко
У вирі життєвих подій ми часто прагнемо досягти успіху, забуваючи про дрібниці, які приносять задоволення і роблять нас щасливими. Ця історія про людину, котра відбулася в професії, але вчасно зупинилася, щоб реалізувати свою давню мрію...
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким примудряються наїстись місцеві жителі. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди на ранок, а де й запастися кількома літрами води!
Знай наших: Ежен Деслав
У рубриці «Знай наших» ми зазвичай розповідаємо про видатних українців, котрі досягли значного успіху в тій чи тій сфері. Однак нашого сьогоднішнього героя – Ежена Деслава, або Євгена Слабченка – важко вписати в певні рамки, оскільки він досяг висот одразу в кількох сферах, будучи не тільки справжньою Людиною епохи Відродження XX століття, але й патріотом своєї України.
Східна музика суфіїв: Кавалі
«Кохання виникає, коли ти дивишся в очі іншої людини і бачиш в них Бога», - так перекладаються рядки однієї з арабських пісень, що називається Кавалі. Їхнє авторство приписують східним мандрівникам суфіям, котрі, намагаючись знайти сенс існування, босоніж сходили півсвіту. У подорожах вони складали пісні, в яких розповідали про те, що їм довелося пережити.
Валга. Місто на перехресті
Люди, які люблять подорожувати, зазвичай відвідують одні й ті самі місця. Париж, Венеція, Рим, Краків, Дрезден уже так давно звикли до туристів, що часто поглядають на них трохи зверхньо, копиливши губи, у той час як маловідомі, але не менш цікаві містечка чи селища завше раді гостями.
Все у ваших руках. Чому корисно бути амбідекстром
Амбідекстри демонструють унікальні здібності мозку, своїм прикладом підтверджуючи приховану людську геніальність. Найцікавіше, що її можна тренувати буквально руками. Як показали останні дослідження, людей, які від народження однаково вправно керують обома верхніми кінцівками, більше, ніж ми думаємо, і, можливо, ви – один з них.
Зроблено у Швеції: далекарлійська конячка
Відтоді, як крилаті коні валькірій назавжди поскакали до Вальхалли, на сторожі традицій вікінгів стоїть далекарлійська конячка – розписна народна іграшка, вперше згадана в літописі XVII століття. Далекарлійський коник є талісманом нетуристичної Швеції, рятуючи від забуття старовинні перекази і вірування.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця.
Асунсьйон. Місто для сміливців і шукачів пригод…
Розташована на невисоких пагорбах, ця країна сховалася у тропічній сельві в самому центрі Латинської Америки. Тут немає пляжів і сучасних концертних холів, утім, вона вражає своєю близькістю до дикої природи. Хтось приїжджає у Парагвай дослідити територію «інді», інші – прийти в захват від давніх колоніальних будівель, ще хтось за покупками.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Не забути парасольку і коктейль: найдивовижніші пляжі планети
Із настанням літа багато хто час від часу позирає на календар, чекаючи законної відпустки. А оскільки літній відпочинок найчастіше нерозривно пов’язаний з релаксацією біля води, аж ніяк не можна забувати про пляжі – такі жадані і водночас не схожі один на одного. Навіть якщо ви вже знаєте, куди поїхати і квитки куплені, наша добірка все одно не залишить нікого байдужим.
Сен-Тропе – місто, що зійшло з екрана
В елітних колах про Сен-Тропе вперше заговорили, коли наприкінці XIX століття сюди навідався Гі де Мопассан. Французький письменник, знаменитий своїм безоціночним реалізмом, розповідав про затишну красу Сен-Тропе, пригадуючи про «луску сардин, що виблискує на сонці подібно до перлин»…
Все, що потрібно знати про Азіаду
Спорт, аби залишатися актуальним, як і інші сфери нашого життя, має крокувати в ногу з часом і змінюватися, адже завтра ніколи не буває таким, як учора. Сьогодні Outlook, що висвітлює Азійські ігри-2017 в Ашгабаді, запускає цикл матеріалів, присвячених одному з найбільш прогресивних турнірів, який стартує вже у вересні.
Брегенц. До театру у смокінгу і на катамарані
Спеціально для тих, хто вважає театр і оперну музику пережитками минулого, ми розповімо про дивовижний австрійський театр, де традиційне мистецтво поєднується з технічними та інженерними новинками, а ще з неперевершеним краєвидом Альп.
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
Посол Франції Ізабель Дюмон провела урочистий прийом на честь Дня взяття Бастилії
Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон провела урочистий дипломатичний прийом на честь національного свята - Дня взяття Бастилії, а також 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Францією.
Experience: Григорій Решетник
Прокидаючись вранці і вмикаючи телевізор, наш будинок наповнюється позитивом, енергією і завзятим сміхом тих, хто по той бік екрану займається тим, щоб кожен наш день був легшим і веселішим. Часом глядачеві здається, що світ телебачення - це суцільне свято і фестиваль, але дуже часто за нашим хорошим настроєм та безтурботним днем стоїть кропітка і часом занадто відповідальна робота ... Сьогодні історією свого успіху з нашими читачами ділиться телеведучий Григорій Решетник.
Що вони їдять: Україна
Розпещені домашніми борщами, голубцями та котлетами ми наївно вважаємо, що знаємо українську кухню як свої п'ять пальців і нічого примітного в ній немає, хоча насправді гастрономічна спадщина нашої країни значно багатша, аніж нехитре бабусине меню. Настав час згадати оригінальні українські страви, незаслужено забуті в епоху напівфабрикатів і швидкого харчування.
Анкара is the capital of…
У силу різних причин, а головне, завдяки своїй туристичної популярності та розмаху Стамбул сприймається більшістю туристів (ба навіть тими, хто побував у Туреччині) столицею цієї країни, хоча насправді головним містом є Анкара. Саме про неї, таку турецьку та інтернаціональну водночас, ми і розповідаємо сьогодні.
Інті-Раймі: зустрічаємо сонце разом з перуанцями
Сьогодні в нашому перуанському циклі розповідь про барвисте і колоритне святкування зимового сонцестояння, історія якого бере свій початок ще з часів інкської імперії.
Закрити
Outlook facebook page