RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  У Йорданію до моря. Місто-курорт Акаба

У Йорданію до моря. Місто-курорт Акаба

Дев’ять місяців на рік в Акабі чудова погода. Це час для вітрильного спорту, снорклінгу, водних лиж, дайвінгу чи сонячних ванн. Мандрівники, що приїжджають у це південне місто з півночі, кажуть, що Акаба подібна до ковтка свіжого повітря, дуже бажаного після гарячих вітрів, котрі віють серед рожевих пісків Йорданії.

Піщані пляжі приморського курорту вважають найчистішими на Червоному морі. А глибокі води кольору індиго давно здобули славу найкращих у любителів підводного занурення. І справді, у глибинах є на що подивитися. У цій частині моря мешкають близько півтисячі підвидів риб, причому третина з них селиться тільки у місцевих водах. Тут зграями плавають бички, спинороги, риби-папуги, риби-клоуни, риби-голки, розвіваються анемони.

Фото selfway.org

Але дві найбільш незвичайних істоти прибережних вод Акаби – гетероконгеровий вугор, котрий так в’ється у воді, що ледве помітний неозброєному оку, і найбільша у світі риба – китова акула. Та найбільшу привабливість підводному світові надають вирослі вшир і у висоту коралові «сади». Зустрічаються вони буквально біля берега, і насолодитися заворожливим видовищем можна, лише вдягнувши маску для плавання. Найчастіше зустрічаються фунгії, монтіпори, прості гілчасті корали. Та спостережливим нирцям попадається і достатньо рідкісний вид – чорний древоподібний. Знаменитий він ще й тим, що вперше був виявлений у водах Червоного моря самим Королем Йорданії Хусейном. Та й це не повна колекція Червоного моря. На його дні упокоїлися чимало суден, котрі й досі лишаються загадкою.

Для тих же, хто боїться глибоко занурюватися у воду кольору індиго, в Акабе відкрито морську наукову станцію. На її території у просторих акваріумах зібрано значну частину представників підводного світу акваторії від напівпрозорих рибок величиною з ніготь до черепах і крокодилів. На станції часто збираються дослідники, науковці, проводять конференції, вирішують екологічні питання, що стосуються охорони природи всього Близького і Середнього Сходу.

Фото a-a.d-cd.net

Не тільки своєю акваторією славиться Акаба. Тут же розташовані Арабська орнітологічна станція, Археологічний музей, Музей старожитностей, Форт Мамлюк. Він височіє на прибережній косі, а неподалік від нього, на острові посеред затоки видніється фортеця Саладіна, котрий виступав супротивником самого Ричарда Левине Серце. Велику роль зіграло місто і під час Арабського повстання минулого століття. Тоді місцеві під орудою Лоуренса Аравійського відбили Форт у солдатів Османської імперії.

Фото a-a.d-cd.net

Акаба невелике місто. Обійти його усе не справить складнощів витривалому мандрівникові, а от допитливий неодмінно затримається на численних базарах курорту. Тут працює знаменитий золотий ринок. Ювелірні вироби на ньому продають найвищої проби, та й вирізняються вони модним дизайном. Годинами можна бродити поміж книжкових крамниць. У цій частині базару продають літературу на будь-який смак і різними мовами. Є й новинки, й антикваріат. Тут величезний вибір книг з історії, культури, релігієзнавства не лише Йорданії, а й усього Близького Сходу. Купувати в Акабі досить вигідно. Місто входить до вільної економічної зони, і товари, котрими тут торгують, на порядок дешевші, ніж загалом по країні. Цим, до речі, намагаються скористатися громадяни, а тому на виїзді з курортного міста стоять поліцейські пости, котрі на власний вибір перевіряють багажники автомобілів, чи не везуть йорданці на північ якийсь товар у великій кількості. Виняток становлять іноземці. До них із підозрою не чіпляються, адже вони й так не зможуть вивезти щось у недозволеній кількості через кордон.

Фото deluxtour.com.ua

Місцеві жителі дуже люблять своє рідне містечко. Вони часто приходять на пляж і влаштовують трапези просто неба. Деякі орендують човни і виходять у море, зупиняючись неподалік від берега, їдять, насолоджуються теплими променями сонця, яке заходить, відпочивають, спілкуються. Тоді ж уздовж пляжу розноситься стійкий аромат міцної арабської кави з нотками кардамону. Надходить ніч, тиха, спокійна, дуже затишна.  

Головне фото tcc.com.ua

Вам це буде цікаво:
Нормандія очима Корнія Грицюка: яблука, молоко та океан
Для багатьох туристів Франція – це в основному Париж із довжелезною чергою на Ейфелеву вежу, Лувр та околиці з їхнім королівським шиком або курорти Середземного моря. А ось Корній Грицюк, мандруючи цією країною, вирішив податися на північ – у Нормандію! Для наших читачів він підготував цикл подорожніх нотаток про поїздку до Атлантичного океану і почне свою розповідь із вражень від містечка Довіля!
На екскурсію – до кінотеатру!
Подорожі світом дедалі більше манять нас, і як прикро буває, коли на шляху до їхньої реалізації виникають всілякі перешкоди. Outlook пропонує вам не зневірюватись, якщо вирушити у мандри не випадає. Краще надихніться фільмами, де самі міста грають не менше, ніж актори. Ми розповімо про п'ять кінокартин, які, маючи беззаперечну художню вартість, ще й слугують непоганими гідами.
Саламанка: жабка для мандрівника
Іспанія щедра на міста, які вражають своєю архітектурою. Однак є серед них особливі: ті, в яких пам'ятники давнини і повсякдення сучасників нерозривно взаємопов'язані, тож місто немов живе у двох світах. Сьогодні OUTLOOK пропонує вам насолодитися одним з них – Саламанкою – містом, де жабка приносить удачу не тільки мандрівникам.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені. Зібрання творів іспанських авторів вражає різноманіттям і красою – і сьогодні OUTLOOK пропонує вам пробігтися по сторінках дбайливо збереженої Філіпом VI бібліотеки.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ми там були: Ле-Ман – недоторканий шарм старої Франції
Антон Сак (Anton Sak) переїхав до Франції, щоб отримати вищу освіту. Уже кілька років він студент хімічного факультету Леманського університету (Le Mans Université). Сьогодні розповідає нам про Ле-Ман – чарівне старовинне французьке місто зі своїм особливим колоритом. Воно мало відоме туристам, проте відвідування його – цікава точка у маршруті затятого мандрівника.
США очима Богдана Янчева
Контекстний менеджер Богдан Янчев здійснив тривалу подорож у США. Він провів там близько півроку і не просто побував у найбільших містах, таких як Маямі, Нью-Йорк, Вашингтон, але й попрацював на різних роботах, завів чимало знайомств із місцевими і відвідав місця, про які звичайні туристи нічого не знають. Після повернення він розповів нам про свої найяскравіші враження.
В Одесі пройшли Дні Литви і бізнес форум, присвячений туристичному потенціалу країни
З 14 по 18 червня в Одесі рамках вже традиційних Днів Литви пройшов бізнес форум, присвячений туристичному потенціалу Литви і відкриття литовської ярмарки "Казюкас".
В Одесі представлять туристичні можливості Литви
16 червня в Одесі відбудеться бізнес форум, присвячений туристичному потенціалу для представників туристичних послуг України, представників українських та литовських державних установ і посольств, членів громад та представників засобів масової інформації.
Хаапсалу: естонський настрій
Раніше ми ділилися цікавими фактами про цю країну: дізналися про Естонію як батьківщину Skype і самобутніх страв на кшталт молочного супу з овочами, подивувалися відсутності майбутнього часу в національній мові. Сьогодні розглянемо крихітку-країну більш предметно, заскочивши в «осиновий гай» – місто Хаапсалу, столицю Ляенеського повіту держави.
Делегація міністерства туризму Туреччини відвідала туристичну виставку UITT 2017 у Києві
Офіційна делегація Міністерства культури і туризму Туреччини відвідала 23-у міжнародну туристичну виставку UITT 2017: «УКРАЇНА - Подорожі та Туризм», яка відкрилася 29 березня в МВЦ в Києві.
У Києві проходить міжнародна туристична виставка UITT 2017: «УКРАЇНА - Подорожі та Туризм»
29 березня в Києві відкрилася головна туристичне подія сезону весна-літо - 23-а міжнародна туристична виставка UITT'2017: «УКРАЇНА - Подорожі та Туризм», яка триватиме до 31 березня 2017 в МВЦ (Броварський пр., 15).
У Києві презентують туристичні можливості Литви
Навесні цього року можливості зростаючого сектору туризму Литви будуть представлені для трьох країн Східної Європи – Польщі, Україні і Білорусії. Перший захід відбудеться 28 березня, о 13 годині, у Києві, у Посольстві Литовської Республіки в Україні.
Посол Єгипту взяв участь в презентації туристичної концепції "Єгипет. Нові можливості"
Надзвичайний і Повноважний Посол Єгипту в Україні Хоссам Ельдін Алі взяв участь в пресс-конференції "Єгипет. Нові можливості", присвяченій презентації нової туристичної концепції на 2017 рік.
Найяскравіші міста Хорватії: так відпочивають аристократи
Хорватію називають перлиною Адріатичного узбережжя. Ця країна розташована на півдні Центральної Європи і віднедавна стала членом Євросоюзу. Зараз її красоти часто відвідують – щороку тут бувають понад 10 мільйонів туристів. А це більш ніж населення самої країни. Що ж так приваблює сюди мандрівників?
Амман – місто на 19 пагорбах
Половина населення йорданського королівства живе в Аммані. Розгалужене передмістя, стрункі проспекти, гарні будинки з величезними супутниковими антенами, оливкові дерева і навіть позолота на дверях. Такі його заможні околиці. У тісному центрі Аммана зосереджено традиційні ремісничі майстерні та крамнички, кафе й численні історичні та культурні пам'ятки.
Голови закордонних дипломатичних місій відвідали Закарпаття
24–25 вересня 2016 року Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв організувала подорож делегації до Закарпатського регіону в складі 40 представників іноземних країн, зокрема, 28 Надзвичайних і Повноважних Послів, акредитованих в Україні.
Несповідимі шляхи щастя: де загадувати бажання в Латвії?
Мандрівка в Латвію обриває ланцюг повсякденності, впускаючи у світ потаємні фантазії, котрим немає виходу в коловороті буднів. Блукаючи у вікових соснах, свіжий балтійський бриз млосно перебирає струни очікування чогось незвичного. Мрії справді збуваються – тільки треба знати, де загадувати бажання. Якщо ви готові впустити невідоме у своє життя, візьміть до уваги живі місця сили в Латвії.
Прованс: від Марселя до Монако
Monamour, monami… Усі найкрасивіші слова і пісні про кохання звучать французькою. Переглянути всі вигини Франції і знайти усамітнення у провінції Прованс, що ніжно гойдається на південному сході батьківщини Брижит Бардо й Антуана де Сент-Екзюпері. Старовинні міста від Марселя до Монако просякнуті ліричною античністю, і думки лишитися на Лазуровому березі відвідують знов і знов.
Тримай хвилю! Найцікавіші курорти Мексики
Мексика – спекотна і пристрасна країна. Принаймні таке відчуття залишають легендарні мексиканські серіали! Час уже вирушити туди, щоб скласти власне враження! Мексика – країна на півдні Північної Америки, омивається Тихим океаном, Карибським морем, Каліфорнійською і Мексиканською затоками. Серфінгісти кажуть, тут відмінні хвилі…
Закрити
Outlook facebook page