RU  UK  EN
Статті  >  Уяви  >  Все у ваших руках. Чому корисно бути амбідекстром

Все у ваших руках. Чому корисно бути амбідекстром

Амбідекстри демонструють унікальні здібності мозку, своїм прикладом підтверджуючи приховану людську геніальність. Найцікавіше, що її можна тренувати буквально руками. Як показали останні дослідження, людей, які від народження однаково вправно керують обома верхніми кінцівками, більше, ніж ми думаємо, і, можливо, ви – один з них.

Спробуйте взяти в кожну руку по олівцю і намалювати симетричні фігури. Якщо у вас це вийшло, привітайте себе: ви – потенційний амбідекстр і у вашому мозку приховані унікальні задатки. Рівномірно задіюючи і праву, і ліву півкулю, можна працювати набагато ефективніше. Це вже сповна вдалося таким особистостям, як Барак Обама, Володимир Путін, Том Круз, Кіану Рівз, Марія Шарапова і навіть Святослав Вакарчук. Серед знаменитих амбідекстрів минулих років: Джимі Гендрікс, Андрій Сахаров, Нікола Тесла, Володимир Даль, Лев Толстой, Олександр Пушкін, Леонардо да Вінчі.

Фото assets.rebelcircus.com

Людей, які вільно володіють і тією, й іншою рукою, у світі мало – всього близько 4,7%. Для порівняння, лівш налічується біля 8%. Наділені цим талантом можуть не просто виводити симетричні лінії, але й однаково добре писати, їсти, лагодити, точити, обертати, тримати будь-які предмети обома руками, цілитися як правим, так і лівим оком. І ноги, до речі, теж у ділі. Футболіст з такими навичками добре подає і правою, і лівою. У побуті амбідекстрам вдається вправно підхопити річ з долівки будь-якою ногою. 

Але важливіша, звісно, суть самого явища: обидві півкулі мозку функціонують рівнозначно, домінування однієї над іншою відсутнє. Ліва частина, що керує правою стороною тіла, відповідає за мовні здібності, запам’ятовування фактів, імен, дат і раціональну діяльність. З правою ж пов’язана уява, інтуїція й абстрактне мислення. За допомогою неї ми можемо, наприклад, розпізнавати обличчя, обробляючи інформацію в цілому, а не послідовно, що властиво для аналітичної лівої півкулі. Отже, людина, яка розвиває обидва напрямки, сприймає світ повніше. Вона здатна, спираючись на аналіз, реалізувати творчий потенціал, створювати нове, умовно кажучи – бачити красу математичної формули і насолоджуватися при цьому фугою Баха. Найцікавіше, що повноцінної роботи мозку можна досягти незалежно від того, яка з його частин бере у вас гору спочатку!

Тренуючи «неробочу» руку, ви одночасно розвиваєте і відповідну півкулю. Для цього слід просто вчитися писати або виконувати інші звичні дії, наприклад вигулювати собаку. Але найбільш ефективним способом часто є оволодіння музичним інструментом. До речі, Альберт Ейнштейн, який теж належав до амбідекстрів, був не лише геніальним фізиком, але й непогано грав на скрипці. Зараз, на жаль, важко сказати, були його здібності вродженими або ж сформувалися у результаті тренувань.

Фото kirov-portal.ru

А тим часом вчені дедалі більше уваги приділяють виявленню амбідекстрів ще в дитячому віці. Справа в тому, що наш світ праворукий. І правші часто стають такими суто під впливом оточення, а не через природні схильності. Крім того, як показали недавні дослідження, у школі лівшам і амбідекстрам доводиться набагато складніше у зв’язку з непідхожими для них навчальними програмами. При цьому відомо, що спроба перевчити дитину, яка однаково добре володіє обома руками, тільки негативно позначається на її здібностях. Такі дані наводить німецький портал schulpsychologie.de, посилаючись на результати досліджень серед 2600 шкіл Берліна. Це питання піддавалося серйозному вивченню протягом останніх десяти років. І на першому ж етапі з’ясувалося, що до п’ятилітнього віку майже третина дітей є амбідекстрами. Пізніше рівноцінність півкуль мозку у них зникає під впливом виховання і навколишнього середовища. Це означає, що обдарованих від природи людей народжується набагато більше, ніж ми думаємо. Можливо, в далекому дитинстві ви теж мислили як геній. Ніколи не пізно про це задуматися.

Заглавное фото cdn.skim.gs

Вам це буде цікаво:
Інтерв'ю із засновницею танцювальної школи Frizzante Ларисою Осипенко
У вирі життєвих подій ми часто прагнемо досягти успіху, забуваючи про дрібниці, які приносять задоволення і роблять нас щасливими. Ця історія про людину, котра відбулася в професії, але вчасно зупинилася, щоб реалізувати свою давню мрію...
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким примудряються наїстись місцеві жителі. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди на ранок, а де й запастися кількома літрами води!
Знай наших: Ежен Деслав
У рубриці «Знай наших» ми зазвичай розповідаємо про видатних українців, котрі досягли значного успіху в тій чи тій сфері. Однак нашого сьогоднішнього героя – Ежена Деслава, або Євгена Слабченка – важко вписати в певні рамки, оскільки він досяг висот одразу в кількох сферах, будучи не тільки справжньою Людиною епохи Відродження XX століття, але й патріотом своєї України.
Східна музика суфіїв: Кавалі
«Кохання виникає, коли ти дивишся в очі іншої людини і бачиш в них Бога», - так перекладаються рядки однієї з арабських пісень, що називається Кавалі. Їхнє авторство приписують східним мандрівникам суфіям, котрі, намагаючись знайти сенс існування, босоніж сходили півсвіту. У подорожах вони складали пісні, в яких розповідали про те, що їм довелося пережити.
Валга. Місто на перехресті
Люди, які люблять подорожувати, зазвичай відвідують одні й ті самі місця. Париж, Венеція, Рим, Краків, Дрезден уже так давно звикли до туристів, що часто поглядають на них трохи зверхньо, копиливши губи, у той час як маловідомі, але не менш цікаві містечка чи селища завше раді гостями.
Зроблено у Швеції: далекарлійська конячка
Відтоді, як крилаті коні валькірій назавжди поскакали до Вальхалли, на сторожі традицій вікінгів стоїть далекарлійська конячка – розписна народна іграшка, вперше згадана в літописі XVII століття. Далекарлійський коник є талісманом нетуристичної Швеції, рятуючи від забуття старовинні перекази і вірування.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця.
Асунсьйон. Місто для сміливців і шукачів пригод…
Розташована на невисоких пагорбах, ця країна сховалася у тропічній сельві в самому центрі Латинської Америки. Тут немає пляжів і сучасних концертних холів, утім, вона вражає своєю близькістю до дикої природи. Хтось приїжджає у Парагвай дослідити територію «інді», інші – прийти в захват від давніх колоніальних будівель, ще хтось за покупками.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Не забути парасольку і коктейль: найдивовижніші пляжі планети
Із настанням літа багато хто час від часу позирає на календар, чекаючи законної відпустки. А оскільки літній відпочинок найчастіше нерозривно пов’язаний з релаксацією біля води, аж ніяк не можна забувати про пляжі – такі жадані і водночас не схожі один на одного. Навіть якщо ви вже знаєте, куди поїхати і квитки куплені, наша добірка все одно не залишить нікого байдужим.
Сен-Тропе – місто, що зійшло з екрана
В елітних колах про Сен-Тропе вперше заговорили, коли наприкінці XIX століття сюди навідався Гі де Мопассан. Французький письменник, знаменитий своїм безоціночним реалізмом, розповідав про затишну красу Сен-Тропе, пригадуючи про «луску сардин, що виблискує на сонці подібно до перлин»…
Золота земля Соломона
Соломонові острови на зорі свого заселення мали репутацію далеко не найгостиннішого місця. І якщо флорентійці можуть попередити про свою підступність, архіпелаг цілком невинно простягнувся на далеку відстань в 1500 кілометрів і збурював цікавість не одного мандрівника своїм специфічним розташуванням і легендами про золото Ельдорадо.
Все, що потрібно знати про Азіаду
Спорт, аби залишатися актуальним, як і інші сфери нашого життя, має крокувати в ногу з часом і змінюватися, адже завтра ніколи не буває таким, як учора. Сьогодні Outlook, що висвітлює Азійські ігри-2017 в Ашгабаді, запускає цикл матеріалів, присвячених одному з найбільш прогресивних турнірів, який стартує вже у вересні.
Брегенц. До театру у смокінгу і на катамарані
Спеціально для тих, хто вважає театр і оперну музику пережитками минулого, ми розповімо про дивовижний австрійський театр, де традиційне мистецтво поєднується з технічними та інженерними новинками, а ще з неперевершеним краєвидом Альп.
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
Посол Франції Ізабель Дюмон провела урочистий прийом на честь Дня взяття Бастилії
Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон провела урочистий дипломатичний прийом на честь національного свята - Дня взяття Бастилії, а також 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Францією.
Experience: Григорій Решетник
Прокидаючись вранці і вмикаючи телевізор, наш будинок наповнюється позитивом, енергією і завзятим сміхом тих, хто по той бік екрану займається тим, щоб кожен наш день був легшим і веселішим. Часом глядачеві здається, що світ телебачення - це суцільне свято і фестиваль, але дуже часто за нашим хорошим настроєм та безтурботним днем стоїть кропітка і часом занадто відповідальна робота ... Сьогодні історією свого успіху з нашими читачами ділиться телеведучий Григорій Решетник.
Що вони їдять: Україна
Розпещені домашніми борщами, голубцями та котлетами ми наївно вважаємо, що знаємо українську кухню як свої п'ять пальців і нічого примітного в ній немає, хоча насправді гастрономічна спадщина нашої країни значно багатша, аніж нехитре бабусине меню. Настав час згадати оригінальні українські страви, незаслужено забуті в епоху напівфабрикатів і швидкого харчування.
Анкара is the capital of…
У силу різних причин, а головне, завдяки своїй туристичної популярності та розмаху Стамбул сприймається більшістю туристів (ба навіть тими, хто побував у Туреччині) столицею цієї країни, хоча насправді головним містом є Анкара. Саме про неї, таку турецьку та інтернаціональну водночас, ми і розповідаємо сьогодні.
Інті-Раймі: зустрічаємо сонце разом з перуанцями
Сьогодні в нашому перуанському циклі розповідь про барвисте і колоритне святкування зимового сонцестояння, історія якого бере свій початок ще з часів інкської імперії.
Закрити
Outlook facebook page