RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  10 фактів про Сербію

10 фактів про Сербію

Автор: 28.02.2018 | Сербія, 10 фактів
Балкани стають з кожним роком дедалі більш популярним туристичним напрямком. Напевно, у кожного мандрівника є свої улюблені країни регіону, але не розповісти про одну з найцікавіших держав цього півострова, Сербію, ми просто не можемо.

Сенс життя по-сербськи – це, безумовно, «мерак», що перекладається як «кайф» або ж задоволення. Як жителі півдня, подібно до іспанців з італійцями, серби перейняли в цих народів прагнення жити в любові й гармонії, не обтяжуючи себе надто роботою і переживаннями через дрібниці. І в роботі, і в службі, й особистому житті – у всьому має бути «мерак», інакше це не життя, а мука. До речі, саме тому в сербських магазинах й офісах поширена своя подоба сієсти і дуже короткого робочого дня: робота для місцевих – це, звичайно, не покарання, але й далеко не найголовніше в житті.

- Важко сказати, що саме «всьому виною» – чи той самий «мерак», чи прекрасна природа, що оточує як містян, так і селян, чи збалансоване харчування, але серби справді дуже красива нація. Тутешні чоловіки дуже високі і стрункі, а вік жінок важко вгадати, особливо якщо дивитися на них зі спини. На дивина, що на всіляких конкурсах краси дуже часто віддають призові місця саме балканцям. 

- Вирушаючи в Сербію, будьте готові до того, що там буквально всі уболівають. Звісно, йдеться про спорт і здоровий спосіб життя. Неймовірно емоційні серби не соромляться у виразах, переглядаючи футбольний чи гандбольний матч. Абсолютно всі жителі неодмінно захоплені якимись змаганнями, тому, бодай трохи розбираючись у спорті, ви завжди знайдете тему для розмови. Головне – не виходити на белградські вулиці у дні головного футбольного дербі столиці, коли «Црвена звезда» зустрічається з «Партизаном» – місто ділиться навпіл, і поєдинки майже завжди виходять за межі стадіону.

Фото no-limit.info

- Серби люблять похизуватися наявністю одразу двох прапорів. Офіційний відрізняється від народного присутністю герба. Його, до речі, прийняли 2004 року, хоча сама концепція була створена ще в XIX столітті.

 Головний сербський товар на експорт – це малина. У хороші врожайні роки балканці вирощують до третини всієї світової продукції, поставляючи її на всі континенти. При цьому в самій Сербії ціни на ягоду досить високі, оскільки 95-98 % врожаю йде на експорт.

Незважаючи на хороше виробництво вин і міцних алкогольних напоїв, серед яких особливо виділяється сливовиця, сербів важко назвати питущою нацією: навіть дорослі чоловіки можуть годинами розтягувати один келих чого-завгодно протягом цілого вечора. Утім, це не заважає їм веселитися і відкрито виражати свої емоції, внаслідок чого у приїжджих може скластися враження, нібито довкола самі тільки п’яні.

Фото lh3.googleusercontent.com

 Зате кава – найпопулярніший у цій країні напій. Важко підрахувати, скільки чашок підбадьорливої й ароматної кави в середньому випиває серб за один день. Правильніше, напевно, казати, що напій заварюють за кожної зручної нагоди –  рахат-лукумом, після їжі, під час перерви і так далі. Що цікаво, чай не те, щоб можна було порівняти за популярністю, його взагалі розглядають винятково як лікарський препарат під час застуди.

 Ігри на тоталізаторі – головне національне хобі після спорту, хоча часто ці сфери перетинаються. У сербських конторах, котрі називаються кладіоніці, можна зробити ставку на все, розпочинаючи з підсумків політичних виборів і закінчуючи прогнозом на туристичний сезон. Сперечатися до хрипоти і ризикувати на останні гроші у темпераментних балканців у крові.

Фото emigrant.guru

Сербія – це воістину рай для туристів, оскільки кожен знайде, чим тут зайнятися. Країна багата старовинними пам’ятниками архітектури, стародавніми церквами і можливостями для екотуризму. Її історія буквально просякнута дивовижними фактами і подіями, вивчати які можна і самому, і поклавшись на досвідчених гідів. Тут, у самому центрі Європи, дуже тісно сплелися і римська, і слов’янська, і турецька культури, подарувавши сербам неймовірно цікаву країну, а всім нам можливість побачити її на власні очі.

Головне фото s-media-cache-ak0.pinimg.com

Вам це буде цікаво:
Дипломатичний прийом з нагоди національного свята Республіки Сербія
13 лютого відбувся урочистий захід з нагоди головного національного свята Сербії - Дня державності, який відмічається на офіційному рівні з 2001 року і знаменує День початку сербської революції проти Османської окупації в 1804 році.
10 фактів про Казахстан
Ми в Outlook цілком переконані в тому, що кожна країна цікава по-своєму, а «популярні» напрямки дуже часто стають такими завдяки грамотній подачі і серйозній розкрутці. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами цікавими фактами з життя дивовижного і гостинного Казахстану – держави, без культури й історичного спадку якої не можна уявити ні Середню Азію, ні всю Євразію загалом.
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ. Сере інших такою родзинкою, сповненою загадок, є мальовнича Папуа Нова Гвінея, де самих тільки живих мов приблизно 800.
10 фактів про Бруней
Про давню історію таємничого Брунею майже нічого не відомо. Напевно, до витоків причетні іспанські, японські колонізатори і пірати, що завжди зазіхали на ці землі і часто навідувались у тутешні краї. Бо ж окрім пам’яті і вивозити звідси було практично нічого. Це тільки-но у 20-х роках минулого сторіччя уже суверенний Бруней випадково знайшов у своїх землях масштабні поклади газу і чорного нафтового золота. І з тих самих пір почався справжній чорно-золотий вік Брунею...
10 фактів про ПАР
Для більшості людей ПАР – це лише батьківщина великого Нельсона Мандели і країна, чиї надра буквально кишать корисними копалинами. Утім, освічена людина має знати про найбільш передову державу Африки значно більше. Надолужуйте прогаяне разом з Outlook!
10 фактів про Естонію
Якщо вам не вдалося вирушити кудись улітку, не варто засмучуватись – деякі країни буквально розквітають саме восени. Одна з таких красунь – крихітна Естонія, яка розкинулась на узбережжі Балтійського моря. Саме про неї та її жителів далі в Outlook.
Азербайджан: усе най-най
Чи знаєте ви, що на території Азербайджану зосереджено 350 грязьових вулканів? Усього на нашій планеті вченим відомо 800 подібних об'єктів. Вони унікальні тим, що за своїм складом схожі на марсіанські ґрунти. Сьогодні до вашої уваги найцікавіші факти про цю дивовижну країну.
10 фактів про Колумбію
У стереотипному сприйнятті середньостатистичного туриста всі країни Латинської Америки «на одне обличчя» з їхніми пляжами, футболом, іспанською мовою і політичною нестабільністю. Та насправді усі вони – по-своєму унікальні. Сьогодні до вашої уваги цікаві факти про одну з них – Колумбію.
Монмартр Белграда
Подібних їй – обмаль. Близько 400 метрів завдовжки. Зі своєю особливою атмосферою. Маленьке місто в місті. Тут не їздять машини. Тут відчуваєш під ногами стару нерівну бруківку, а розписи на будівлях довкола так вводять в оману, що не розбереш, де справжні вікно-балкон-двері, а де – всього лиш малюнок... Скадарлія, або вулиця Скадарська, знаходиться у центрі Белграда...
Закрити
Outlook facebook page