RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  10 фактів про Казахстан

10 фактів про Казахстан

Автор: 28.12.2016 | Казахстан, 10 фактів
Ми в Outlook цілком переконані в тому, що кожна країна цікава по-своєму, а «популярні» напрямки дуже часто стають такими завдяки грамотній подачі і серйозній розкрутці. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами цікавими фактами з життя дивовижного і гостинного Казахстану – держави, без культури й історичного спадку якої не можна уявити ні Середню Азію, ні всю Євразію загалом.

 Розташований одночасно і в Європі, і в Азії Казахстан – дев’ята за величиною країна світу, відразу з трьома часовими поясами. При цьому в неї немає виходу до світового океану. На її території проживають понад 120 народів і етносів, а загальна кількість жителів – 17,5 млн людей. Назва держави дослівно перекладається як «земля казахів».

 Казахи століттями вели кочовий спосіб життя, здобувши славу сміливих і відважних людей, завжди готових вирушити в дорогу. Саме тут і, звичайно, для цих потреб уперше людиною було одомашнено коня. Ці тварини і досі у нащадків кочівників мають велику повагу. Що стосується родинних зв’язків, вони і сьогодні дуже важливі: практично будь-який казах може легко назвати всіх своїх предків до сьомого коліна.

 Степи і пустелі, що становлять величезну частину території Казахстану – не лише символ цієї країни, але й важливий ресурс, оскільки вони надзвичайно багаті корисними копалинами, без яких неможливо займатися багатьма сферами людського життя. Серед таких галузей, наприклад, космонавтика: перший і найбільший у світі космодром «Байконур» було збудовано саме в Казахстані. Свого часу звідси запустили на орбіту перші супутники і ракету з Юрієм Гагаріним на борту. Комплекс успішно функціонує і сьогодні, він вносить свій значний внесок в освоєння людиною космосу. А саму країну вважають промисловою державою з розвиненими металургією, газовою та урановою промисловістю.

Через свій степовий і пустельний клімат казахам доводиться витримувати всі примхи погоди. Мало в якій іншій країні світу можливі такі перепади температур, як тут. Літні +45, що змінюються взимку на -50 – це норма для тутешніх жителів. При цьому Казахстан – найбільш північна територія на планеті, куди прилітають рожеві фламінго. Ці красиві птахи облюбували знаменитий Коргалжинський заповідник, внесений у список ЮНЕСКО. Серед рідкісних тварин, котрих можна тут зустріти – дикі коні і верблюди.

Ще одна природна гордість місцевих – друге за своїми розмірами солоне озеро, що не пересихає – Балхаш. Науковці досі не змогли розгадати його головний феномен: як одна половина води може бути солоною, а інша – прісною?

Не так давно, 1998 року, казахи перенесли столицю із старовинного міста Алмати у молоду Астану, котра розвивається просто семимильними кроками, перетворюючись прямо на наших очах із провінційного містечка на сучасний мегаполіс. Що цікаво, ще задовго до всіх цих подій, у 1920-х, столицею Казахстану було російське місто Оренбург.

1977 року в одному із казахстанських зоопарків стався випадок, що назавжди увійшов в історію спостережень за тваринами. Один із слонів з гордим іменем Батир, що перекладається з казахської як «богатир», на подив присутніх, заговорив розбірливими звуками, наслідуючи людей, собак і своїх сусідів по зоопарку. Після цього тварину світове наукове співтовариство піддало ретельному вивченню. Розроблені в ті часи аудіовізуальні записи вражають, адже слон явно порушує багато законів науки, імітуючи людську мову.

 Формально Казахстан останнім вийшов із Радянського Союзу, проголосивши свою незалежність тільки 16 грудня 1991 року. Відтоді в країні так і не змінився президент – Нурсултан Назарбаєв, один із головних політичних довгожителів планети.

Казахи дуже шанують чай, вживаючи в середньому близько 1,2 кг цього напою на людину в рік. Особливо популярний тут здавна ширчай – національний вид чаю, спроможний втамувати не тільки спрагу, але й голод. Його придумали кочівники, заварюючи разом із молоком, борошном і навіть курдючним салом, щоб підживлювати себе під час довгих переїздів. 

Вам це буде цікаво:
По ідеальний звук до Астани
Театралізовані шоу з використанням відеоефектів, які переносять глядача на початок створення світу, а потім знову повертають у наші дні. Музика, котра наповнює ваше серце і піднімає над земною суєтою. Гастролі артистів Ла Скала, Сан-Карло, Маріїнського театру... Ми запрошуємо вас на лівий берег Ішима, в «Астана Оперу».
Наймолодша столиця світу. У Києві відзначили 20-річчя Астани
Побудована в кінці 90-х років Астана по праву носить звання сучасного дива. Молоде місто, яке прийняло почесне звання столиці з гордістю і гідністю несе цей статус. В кінці червня в Києві за підтримки Посольства Республіки Казахстан і особисто Надзвичайного і Повноважного Посла Самата Ордабаева відбувся урочистий прийом, присвячений 20-річчю Астани.
У Києві пройшла презентація книги Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва «Ера Незалежності».
Надзвичайний і Повноважний Посол Казахстану в Україні Самат Ордабай провів захід з нагоди презентації книги Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва «Ера Незалежності».
10 фактів про Сербію
Балкани стають з кожним роком дедалі більш популярним туристичним напрямком. Напевно, у кожного мандрівника є свої улюблені країни регіону, але не розповісти про одну з найцікавіших держав цього півострова, Сербію, ми просто не можемо.
Посольство Казахстану презентувало проект про життя Тараса Шевченка в Казахстані
Посольством Республіки Казахстан в Україні та Почесним консульством Казахстану в Західній Україні був реалізований проект «Кобзар в степах Казахстану», який оповідає про життя і творчість Тараса Шевченка в період його заслання в Казахстані.
Посольство Казахстану в Україні провело круглий стіл, присвячений 25-річчю дипломатичних відносин
Надзвичайний і Повноважний Посол республіки Казахстан в Україні Самат Ордабаєв 27 вересня провів у Києві круглий стіл, присвячений 25-річчю дипломатичних відносин між нашими країнами. У заході прийняли участь голови дипломатичних місій, народні депутати Верховної Ради, керівники державних органів України, представники творчої і наукової галузей, бізнес-спільноти, ЗМІ
Погляд у майбутнє: Модернізація суспільної свідомості Президент Республіки Казахстан Нурсултан Назарбаєв
Казахстан вступив до нового історичного періоду. Цього року своїм Посланням я оголосив про початок Третьої модернізації Казахстану. Таким чином ми дали старт двом найважливішим процесам оновлення – політичній реформі і модернізації економіки. Мета відома – увійти до тридцятки розвинених держав світу. Обидва модернізаційні процеси мають чіткі цілі та завдання, пріоритети, методи їх досягнення.
Посол Казахстану провів прийом на честь Національного дня....
У грудні 1991 року був прийнятий закон «Про державну незалежність Республіки Казахстан». Так вперше країна здобула юридично оформлений статус незалежної держави, визнаного світовим співтовариством. Традиційно, починаючи з цього періоду, щорічно на початку зими відзначається Національний день.
Міжнародна конференція «25-річчя незалежності Республіки Казахстан: Підсумки. Досягнення. Погляд у майбутнє"
Казахстан відзначає 25-річчя незалежності. За цей час країна гідно подолала безліч випробувань, і тепер їй є чим поділитися з іншими. 28 листопада відбулася Міжнародна конференція «25-річчя незалежності Республіки Казахстан: Підсумки. Досягнення. Погляд у майбутнє". Від проекту OUTLOOK конференцію відвідала Ірина Гуменюк.
У Києві презентували книгу, присвячену 25-річчю незалежності Казахстану
Напередодні державного свята - Дня Першого Президента Республіки Казахстан, а також в рамках святкування 25-річчя Незалежності Казахстану, в Києві в Національній Академії наук України відбулася презентація книги «Центральноазіатський Барс».
10 фактів про Папуа Нову Гвінею
Професійні мандрівники, етнографи і дослідники рідко бувають у популярних серед туристів краях, оскільки там мало шансів звершити якесь відкриття або ж дізнатися про щось нове. Утім, у спеціалістів є свій список топових країн і регіонів, де вони у XXI столітті знаходять, чим здивувати себе, а потім вже й весь світ. Сере інших такою родзинкою, сповненою загадок, є мальовнича Папуа Нова Гвінея, де самих тільки живих мов приблизно 800.
10 фактів про Бруней
Про давню історію таємничого Брунею майже нічого не відомо. Напевно, до витоків причетні іспанські, японські колонізатори і пірати, що завжди зазіхали на ці землі і часто навідувались у тутешні краї. Бо ж окрім пам’яті і вивозити звідси було практично нічого. Це тільки-но у 20-х роках минулого сторіччя уже суверенний Бруней випадково знайшов у своїх землях масштабні поклади газу і чорного нафтового золота. І з тих самих пір почався справжній чорно-золотий вік Брунею...
Алмати: південна столиця Казахстану
Сьогодні ми пропонуємо прогулятися одним із найбільш дивовижних міст Середньої Азії – Алмати, де ідеальні курортні умови поєднуються з комфортом і розвиненістю мегаполіса.
10 фактів про ПАР
Для більшості людей ПАР – це лише батьківщина великого Нельсона Мандели і країна, чиї надра буквально кишать корисними копалинами. Утім, освічена людина має знати про найбільш передову державу Африки значно більше. Надолужуйте прогаяне разом з Outlook!
Ювелірна майстерність Казахстану
У відомому казахському прислів'ї мовиться: «Мистецтво майстра пізнається тільки в золоті і сріблі». Та хай би які вмілі руки він мав, щоб створити справді гідну річ, потрібні працьовитість, завзятість і, звісно ж, сміливість заявити про себе і свій талант. Сьогодні ми розповімо про тонкощі ювелірного мистецтва Казахстану.
10 фактів про Естонію
Якщо вам не вдалося вирушити кудись улітку, не варто засмучуватись – деякі країни буквально розквітають саме восени. Одна з таких красунь – крихітна Естонія, яка розкинулась на узбережжі Балтійського моря. Саме про неї та її жителів далі в Outlook.
Азербайджан: усе най-най
Чи знаєте ви, що на території Азербайджану зосереджено 350 грязьових вулканів? Усього на нашій планеті вченим відомо 800 подібних об'єктів. Вони унікальні тим, що за своїм складом схожі на марсіанські ґрунти. Сьогодні до вашої уваги найцікавіші факти про цю дивовижну країну.
10 фактів про Колумбію
У стереотипному сприйнятті середньостатистичного туриста всі країни Латинської Америки «на одне обличчя» з їхніми пляжами, футболом, іспанською мовою і політичною нестабільністю. Та насправді усі вони – по-своєму унікальні. Сьогодні до вашої уваги цікаві факти про одну з них – Колумбію.
Посол Казахстану в Україні провів дипломатичний прийом
Напередодні Дня незалежності Казахстану, посольство цієї держави в Україні організувало в Києві урочистий прийом.
Антиядерні ініціативи Казахстану
У Казахстані відбулася міжнародна конференція, присвячена боротьбі з ядерною зброєю: "25 років Міжнародному антиядерному руху "Невада-Семей". Від національної трагедії до національної гордості". Занепокоєні загрозою здоров'ю людства та екології через проведення ядерних випробувань на форумі зібралися профільні експерти й представники міжнародних ЗМІ. Наш головний редактор Дарія Карякіна у складі української делегації відвідала цей визначний захід. І сьогодні OUTLOOK присвячує свій матеріал одній із вельми важливих соціальних тем для людства.
Закрити
Outlook facebook page