RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Departure: Ємен

Departure: Ємен

Автор: 08.12.2017 | departure
Чимало вчених одностайно сходяться на думці, що Близький Схід, а саме Аравійській півострів – колиска людської цивілізації, оскільки практично кожен тутешній народ – один із найдавніших на нашій планеті. У цьому списку і жителі Ємену, що створили надзвичайно цікаву в туристичному плані країну, котру омивають відразу два моря та Індійський океан.

У наші дні ця 25-мільйонна держава переживає не найпростіші часи: на частині її території відбувається військовий конфлікт. Але навіть незважаючи на це, туристи все одно продовжують приїжджати: їх приваблюють фантастичні пам’ятки, старовинна культура і духовне багатство. Ця країна, що живе за законами ісламу, була утворена 1990 року, коли в одну Єменську Республіку об’єдналися раніше ворогуючі північна і південна частини.

Іноземцям дуже цікава саме метафізична сторона життя єменців, адже мало які народи настільки серйозно і ревно оберігають стародавні звичаї і традиції. Ставлення до святинь, повага і сильні традиції патріархату, часті молитви – все те, що, безумовно, вражає і навіть шокує попервах, оскільки тутешній уклад практично не змінювався століттями. Для того, щоб не потрапити в неприємну ситуацію, слід розуміти, що відкритий одяг, публічна увага, розпивання алкоголю тут не надто вітають. При цьому самі жителі, винятково доброзичливі і відкриті люди, з повагою ставляться до чужих традицій і звичок. Туристів тут дуже люблять, всіляко намагаються їм допомогти і якомога краще показати свою красиву і справді багату на пам’ятники і цікаві об’єкти країну.

Навіть п’ять «маст візит» локацій тут складно виділити: очі розбігаються від розсипу легендарних і не схожих одне на інше місць і споруд, створених спільно природою і людиною. Ще складніше бути об’єктивним, адже єменські пам’ятки кожному відкриваються по-своєму, і у всіх людей, що тут побували, є свої фаворити. Постараємося розповісти про тих, що вразили якнайбільшу кількість туристів. І розпочнемо з незвичайного острова Сокотра, внесеного у Список спадку ЮНЕСКО. Протягом багатьох століть цей справжній рай на Землі, що складається з піщаних пляжів і омивається найчистішою водою і заселений рідкісними тваринами і рослинами, був закритий від людей. Тільки в 1990-ті роки ситуація в цьому плані змінилася, і туристів сюди стали впускати. Окрім головного острова до складу архіпелагу входять ще три маленьких і дві скелі. Уся ця розкіш розташована в Індійському океані. Саме завдяки такій тривалій ізоляції і важкодоступності флора і фауна дійшли до наших днів практично у первозданному вигляді. Архіпелаг мало заселений, тому сюди їдуть за спокоєм і тишею.

Із водного оточення переміщуємося у пустелю, в долину обмілілої річки Хадрамаут, де перед нашим поглядом постає місто Шибам, настільки не схоже на інші місця життя людей, що впору замислитися, реальність воно чи міраж? Прозваний мандрівниками століття «Манхеттеном пустелі» цей населений пункт підкорює своєю архітектурою з першого погляду: всі його багатоповерхівки (будинки від 5-ти до 11-ти поверхів) були зведені із необпаленої цегли понад 500 років тому. Оскільки у місті завжди сухо, опади не можуть зруйнувати цю красу, а подібного будівельного рішення не зустріти ніде у світі. Ці хмарочоси врізаються у пам'ять кожного, хто бодай раз побачить їх на власні очі. Шибам, взірець усвідомленого будівництва і продуманого генплану, також перебуває під охороною ЮНЕСКО.

Ще одне старовинне селище формату «маст візит» – це Рада, колишня столиця, візитна картка якої – мечеть Ель-Амірія, котра сьогодні грає роль радше навіть музею і пам’ятника, аніж релігійної споруди. Її активно відвідують і туристи-немусульмани, щоб ознайомитися з класичною єменською архітектурою і побачити величні зали для омовіння, стародавні колони і лоджії. Що унікально, ця мечеть не має мінарету і ніколи не мала. На початку 1990-х років Ель-Амірія пережила серйозну реконструкцію, котрою дуже пишаються місцеві спеціалісти, адже поновивши зовнішність будівлі, вони не додали нічого нового від себе, зате повернули пам’ятникові його практично оригінальний вигляд.

Хадрамут, хоч добряче і висохла в деяких місцях, все ж і досі лишається важливою артерією не лише Ємену, а й усього Аравійського півострова. Її долини особливо фантастично виглядають із неба, оскільки майже все поруч – суцільні піски пустель. Саме біля води у «свіжих» місцях проживають єменці-кочівники, поселення яких – справжня екзотика і скарбниця унікальності. Туристів організовано возять у ці місця, що міняються щороку в залежності від погоди і сухості річки. Тут мандрівники можуть провести кілька днів вдалині від цивілізації на лоні природи, та ще й у такій незвичній компанії, де і телефон з фотоапаратом все ще вважають інопланетними предметами. Саме в цих поселеннях вздовж Хадрамута можна ознайомитися із стародавніми обрядами, приміряти неймовірний одяг (окрім хіджабу кочівники носять на головах довгі солом’яні капелюхи, що дають змогу витримувати сонячне тепло) і скуштувати справжню місцеву кухню. Її головна «фішка» – поєднання традиційних для всіх арабів «пустельних» продуктів і страв з дарами як річковими, так і з тими, на які багаті моря й океан, які щедро омивають південь країни. Але за всієї любові до риби, щоб відчути себе своїм і сильним у пустелі, неодмінно все ж слід скуштувати м’ясну страву – «сальту», тушковане м'ясо птиці з бобами. Вона зробить вас готовим до тривалих переїздів і дасть змогу відчути все багатство використаних спецій, соусів і трав.

Якщо ж подібне доволі екстремальне занурення у «справжній Ємен» не для вас, більш плавним вивченням, безумовно, будуть відвідини старовинного тисячолітнього ринку Баб-ель-Ємен. Він розташований у місті Сана – практично двомільйонному мегаполісі. Баб-ель-Ємен – це місто у місті, оскільки без досвідченого провідника в його лабіринтах можна загубитися буквально за п’ять хвилин, враховуючи, що вас будуть оточувати п’янкі аромати спецій, жвава торгівля, шум від роботи ковалів, яскраві тканини і верблюди, що проходять поруч. Місцеві кажуть, що на цьому ринку можна справді купити все. Орієнтиром для входу служать ворота, датовані XI століттям, саме з них і розпочинається справжній шопінг по-єменськи. 

Вам це буде цікаво:
Посол Угорщини провів Урочистий захід на честь Дня угорської культури
Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні пан Ерно Кешкень провів урочистий захід з нагоди святкування Дня угорської культури.
Departure: Единбург
Якщо ви бачите похмурі коричневі будівлі, бурі автобуси, затягнуте сірими хмарами небо, а від самого ранку мжичка, та така, що парасоля не рятує від цілковитого промокання, ваша мрія здійснилась: ви в Единбурзі! Але є і гарна новина. Саме в цьому місті найкращі паби, майже немає безробіття і найбільша у світі кількість пам’яток архітектури.
«Людина року: енергія оновлення»
Визначені володарі міжнародних і спеціальних премій 22-ї загальнонаціональної програми «Людина року – 2017». Посол Кореї в Україні отримає премію в області дипломатії.
Президент прийняв вірчі грамоти у послів Нідерландів, Лівану та Судану
Президент України Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти від послів іноземних держав: Королівства Нідерландів – Едуарда Хукса, Ліванської Республіки – Алі Дахера, Республіки Судан – Мохамеда Еіса Ісмаїла Дахаба.
Середземноморська дієта: система харчування як культурне надбання
Приємний морський бриз, шовковий шелест листя маслини, смачний сир, паста, келих хорошого вина із місцевого виноградника… Так, трапеза по-середземноморськи – це істинна насолода. І недарма у середземноморської дієти унікальна репутація. Це єдина система харчування, визнана ЮНЕСКО національним культурним надбанням.
Царство льоду і снігу. Фестиваль Харбін
Щоб серед наших читачів не ставало забагато сумних і плаксивих людей, що лічать дні до літа чи бодай до теплої весни, Outlook розповідає як мінімум про один привід полюбити холодний сезон всім серцем. І привід цей – вирушити в китайське місто Харбін і на власні очі побачити фантастичний за своїм розмахом фестиваль льоду і снігу.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
Посольство Палестини в Україні і особисто Надзвичайний та Повноважний Посол Мохаммед Аль-Асcад організували поїздку до Палестини для журналістів, серед яких була і команда OUTLOOK. Ми запускаємо серію відеосюжетів про те, чим може похвалитися і здивувати ця країна. Починаємо з Віфлеєму!
Інсбрук – казкове місто в обрамленні Альпійських гір
Тірольська місцевість Австрії надзвичайно самобутня. Тут своя кухня і навіть своя манера співу, а багатовікова історія відмінно поєднується з природними красотами і спортивними об’єктами. Пік різноманіття – невелике гірське містечко Інсбрук. Це адміністративний центр Тіроля, а також одне з найчистіших місць у Європі, відомий спортивний курорт і визнаний центр сучасного мистецтва.
Ковзкі забави: найкращі відкриті ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. У пошуках дедалі хитромудріших способів застосування замороженої води людство практично забуло про головну недовговічну принаду льоду. Тож мерщій видобувайте із шафи зворушливі шапки з помпонами, пухнасті «вушка», шарфи, рукавиці, светри і... ковзани. Напередодні свят «OUTLOOK» підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
Снігова королева б позаздрила...
Замість підлоги з підігрівом – ковзанка. Як альтернатива махровому халату – шапка-вушанка і пуховик. Відпочити у стилі «Північний полюс» пропонують еко-готелі та кафе в Канаді, Румунії і навіть спекотному Дубаї...
Привітання українцям від Надзвичайних і Повноважних Послів іноземних держав в Україні
Надзвичайні і Повноважні Посли Великобританії, Угорщини, Німеччини, Данії, Молдови, Норвегії, США вітають українців з наступаючими новорічними святами. Проект OUTLOOK, що працює в сфері культурної дипломатії, приєднується до теплих побажань дипломатів. У наступаючому 2018 року ми плануємо ще більше важливих проектів, спрямованих на популяризацію іноземних культур в Україні, встановлення дружніх відносин між народами і формування міжкультурного діалогу.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Глінтвейн: зігріваємось правильно
Вітамінчики, загартовування, правильний режим дня... Це все добре і корисно, особливо в холоди, ось тільки іноді треба себе і побалувати й одночасно убезпечити від мікробів і застуди. У такий час найкращий засіб – глінтвейн.
Зимова казка: які міста найгарніше прикрашають до Нового року
До початку 2018 року лишилося зовсім обмаль часу, тому, якщо ви ще не вирішили, де саме будете відзначати найпопулярніше свято на нашій планеті, Outlook пропонує свою добірку найбільш яскравих міст для святкування. У них всі бажання і мрії неодмінно збудуться!
Ескімоські іглу. Що нам варто із снігу дім збудувати!
Крихітка-син до батька прийшов і пропонує втекти від мами і бабусі на Північний полюс? Тільки не треба трагічних промов про люті морози, суцільну темряву полярної ночі і голодних білих ведмедів! Змовницьки підморгніть сміливцю й запропонуйте справжню чоловічу справу – навчитися будувати іглу для ночівлі в краю вічної мерзлоти під час зимових канікул.
Найкрасивіші костьоли світу: чарівність і божественна сила
Архітектура храмів має багату, цікаву, а часом і неоднозначну історію. Часто саме з будівництва храмів, архітектура котрих вирізнялася особливою педантичністю і хитромудрістю, розпочиналися новаторства і закладалися основи течій в архітектурному мистецтві. Сьогодні розглядаємо і насолоджуємося найяскравішими у своїй красі зразками костьолів.
Мешканці долини Отавало. Корисні індіанці
Їм не так сильно діставалося від конкістадорів, як іншим корінним жителям Латинської Америки. Слава про талант мешканців долини Отавало швидко дісталася до королівських палат, як, втім, і тюки тканин із шерсті лам і вікуній, створені вмілими руками індіанців. Високу майстерність іспанці обклали оброком, а самих отавальців нарекли «корисними індіанцями».
Departure: Сатояма
У Японії є містечко, жителі якого дуже довіряють одне одному. Довіряють настільки, що п’ють воду з одного джерела, котре протікає через їхні оселі, ще й миють там посуд після їжі. Сатояма, що у перекладі означає ідеальне місце для життя в гармонії з природою, розташоване у північній префектурі Гіфу, ізольованій від решти світу гірськими вершинами і рисовими полями.
Віталій Кличко провів дипломатичний прийом з нагоди Новорічних свят
Мер Києва Віталій Кличко провів у мерії традиційний дипломатичний прийом з нагоди прийдешніх свят – Нового року та Різдва Христового.
Фоторепортаж зі святкування до Дня Святого Миколая, проведеного Народним домом «Україна»
До одного із найбільш улюблених свят українських дітлахів Народний дім «Україна» організував яскраве етно-свято.
Закрити
Outlook facebook page