Посольства Болгарії та Ізраїлю відкрили в Києві виставку, присвячену долі євреїв у Болгарії

Виставка "Сила громадянського суспільства: Доля євреїв в Болгарії" присвячена 74-ій річниці з дня порятунку болгарських євреїв і пам'яті жертв Голокосту і є хронікою-розповіддю про опір громадян Болгарії, про відмову суспільства підкоритися планам влади, яка хотіла відправити болгарських євреїв до нацистських концтаборів .
Відкрили виставку Надзвичайний і Повноважний Посол Болгарії в Україні Красимир Мінчев і Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Еліав Білоцерковський, також з урочистою промовою виступила голова департаменту культури КМДА Діана Попова.
"У дуже темні дні Другої світової війни євреї зазнали переслідувань по всій Європі. І історія про яку ми говоримо сьогодні стала унікальним прикладом, коли члени громадянського суспільства виступили проти депортації євреїв до концтаборів. За це ми безмежно вдячні болгарському народові. Саме порятунок євреїв в Болгарії - дуже важливий факт нашої історії ", - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Білоцерковський.
Як зазначила глава департаменту культури КМДА Діана Попова, питання Голокосту є дуже вразливим для всієї Європи і України в тому числі. "Сьогоднішня виставка дуже символічна і місце проведення - Київська фортеця також, оскільки ці стіни знали безліч ув'язнених і несправедливо ув'язнених. Свобода болгарських євреїв перегукується з історією свободи всіх євреїв світу і також в Україні ми знаємо, хто такі праведники світу, і сьогодні дуже важливо згадати про такий великий вчинок болгарського уряду, який чинив опір нацистським наказам. Величезне спасибі за можливість доторкнутися до такої історичної спадщини і за те, що ви вибрали саме цей музей Києва ", - підкреслила вона.
"Коли ми відзначали 70-річчя Голокосту і порятунку болгарських євреїв ця виставка стала центральною темою в культурній діяльності нашого дипломатичного представництва. Це дуже важлива тема для нас і вона до сих пір продовжує привертати увагу до цього періоду історії болгарського народу. На цих плакатах представлені документи, які відображають позицію болгарського громадянського суспільства і світової спільноти з приводу болгарських євреїв. у центрі цієї виставки позиція Димитра Пешева, болгарського політика, міністра юстиції, ініціатива якого привела до порятунку 48 000 болгарських євреїв, яких держава відмовилася депортувати в німецькі концтабори », - зазначила третій секретар посольства Болгарії в Україні Олена Слатинська-Ованезова.
Експозиція простежує специфіку і рішучість болгарського громадянського суспільства зупинити репресивну політику. Позбавлення болгарських євреїв є видатним історичним прикладом того, що завдяки прояву особистої і політичної сміливості, громадянська совість і воля можуть протидіяти навіть наймасштабнішою політиці. Готовність допомогти і співчувати є сильним зброєю в руках громадян. Дотримання прав людини і їх гарантія є обов'язковою умовою для миру і прогресу і вони не підлягають компромісів ніякої політики.
Виставка триватиме до 24 березня.
Адреса: Київ, вул. Госпітальна 24а
Час роботи: понеділок-неділя з 10:00 до 18:00 м, (тільки п'ятниця 10:00 до 16: 45г.)