RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  10 фактів про Ліван

10 фактів про Ліван

Будучи однією з найдревніших країн світу, Ліван понад 75 разів згадується в Старому Завіті, а тутешнє місто Бібл офіційно вважається найдревнішим у світі. Перші людські поселення на території Лівану датуються приблизно VI тисячоліттям до нашої ери, що вкотре доводить: саме Близький Схід – колиска людства. Сьогодні ми хотіли б розповісти про Ліван як про одну з головних перлин цієї частини світу.

Ліван, хоч і розкинувся територіально на посушливому Близькому Сході, та все ж може похвалитися досить м'яким кліматом, подібним до середземноморського. Саме море і гори, де часом навіть випадає сніг, роблять цю країну не тільки комфортною для життя, зі схожим на Італію або Грецію кліматом, але й туристичним конкурентом Туреччини та Кіпру. До слова, Ліван – єдина країна регіону, де немає пустелі.

Фото trekkinglebanon.com

 Зараз про це мало хто знає, однак до громадянської війни 1975-1990-х років, наслідки якої відчуваються й донині, Ліван називали «близькосхідною Швейцарією», оскільки місцеві банки і фінансові установи були одними з найстабільніших у світі. І тільки останніми роками, з неабиякими зусиллями долаючи наслідки багаторічної кризи, держава повертає собі колишню економічну міць.

Стереотипи – тому й стереотипи, щоб їх руйнували. Будучи мусульманською державою, Ліван надзвичайно прогресивний, до того ж протягом усієї своєї історії. Саме тут уперше серед інших арабських країн було прийнято конституцію, до речі, досить демократичну. На території Лівану діє близько 100 банків і 40 університетів, а нічних клубів у Бейруті і на курортах приблизно стільки ж, скільки і в західних містах.

 З упевненістю можна сказати, що найпопулярніша професія в цій країні – лікар. За статистикою, на десять чоловік населення припадає один медик, що не може не дивувати, адже в тій таки більш забезпеченій Європі, приміром, співвідношення – 1 лікар на 100 осіб.

Ліван по праву вважається найбільш мультиконфесійною країною регіону, адже серед відносно невеликого п'ятимільйонного населення поширені всі ісламські течії. Мусульман в країні близько 60%, а християн – понад 35%.

 Символ і гордість країни – місцевий кедр, зображений і на гербі, і на прапорі, і на грошах, які, до речі, називають ліванськими фунтами.

Фото upload.wikimedia.org

Бейрут – столиця та головне місто Лівану, також є гордістю і предметом обожнювання для місцевих, як і кедр. Протягом своєї багатющої історії цей близькосхідний мегаполіс руйнувався і відбудовувався сім разів, тому самі ліванці називають його не інакше як Феніксом, який уміє буквально повстати з попелу. У наші дні Бейрут – найважливіший фінансовий і туристичний центр усього регіону, його постійно включають у всілякі топ-рейтинги міст планети.

Фото www.votpusk.ru

 Хоч у Лівані й немає пустель і клімат не такий екстремальний, як у сусідів, тутешні ґрунти все таки не дуже придатні для аграріїв. Утім, саме ліванці потрапили в Книгу рекордів Гіннеса, виростивши кілька років тому найбільшу бульбу картоплі, котра затягнула на 11 кг!

Вам це буде цікаво:
10 фактів про Ісландію
Значною мірою завдяки чемпіонатові Європи з футболу, що відбувся минулого літа у Франції, весь світ зацікавився далекою і нібито холодною Ісландією, оскільки її футболісти, створивши на цьому турнірі кілька сенсацій, голосно розпіарили свою Батьківщину. Щоб не відставати від тренда, Outlook вирішив підготувати власних читачів до можливої поїздки туди і поділитися найбільш цікавими фактами про реальну країну ельфів, вулканів і льодовиків.
Президент прийняв вірчі грамоти у послів Нідерландів, Лівану та Судану
Президент України Петро Порошенко прийняв вірчі грамоти від послів іноземних держав: Королівства Нідерландів – Едуарда Хукса, Ліванської Республіки – Алі Дахера, Республіки Судан – Мохамеда Еіса Ісмаїла Дахаба.
У Посольстві Лівану пройшов день відкритих дверей в рамках Днів франкофонії в Україні
Посольство Лівану в Україні та особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Пані Клод Халіль Аль Хаджал провели день відкритих дверей для учнів 11 класів київської гімназії №191, хто вивчає французьку мову. Захід пройшов в рамках фестивалю "Дні Франкофонії в Україні".
Посольства Бельгії, Канади, Лівану, Марокко, Франції та Швейцарії проведуть «Дні Франкофонії в Україні»
Посольства Бельгії, Канади, Лівану, Марокко, Франції та Швейцарії, Міністерство закордонних справ України, Французький інститут в Україні та мережа «Альянс франсез в Україні» проводять з 10 по 30 березня «Дні Франкофонії в Україні» - фестиваль, спрямований на популяризацію франкомовної культури та французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, дотримання прав людини та підтримки культурної різноманітності.
У Києві пройшов концерт арабо-андалузької пісні, присвячений 73-ій річниці незалежності Лівану
28 листопада в Міжнародному центрі культури і мистецтв в Києві пройшов святковий концерт арабо-андалузької пісні, присвячений 73-ій річниці незалежності Лівану, організований Посольством цієї держави в Україні та особисто Надзвичайним і Повноважним Послом Пані Клод Аль Хажал.
Баальбек – місто Сонця
Можливо, це були атланти під три метри на зріст або інопланетяни, які випадково забрели на Землю й були змушені побудувати космодром. А може, це фінікійці так намагалися вшанувати свого верховного бога Баала гігантською спорудою. Досі ніхто не дав відповіді, що ж за цивілізація звела Баальбек – одну з величних пам'яток Лівану.
Бейрут is the capital of Ліван
Бейрут – своєрідний острівець Європи в арабському світі. Ліванську столицю називають по-різному: за великий вибір модних бутіків і насичене нічне життя – Парижем Близького Сходу, за чудові можливості для бізнесу і надійність місцевих банків – Середземноморською Швейцарією, а за непоборний дух і безліч пережитих лих – Містом-феніксом.
Посол Лівану відвідала презентацію ліванської кінокартини
Надзвичайний і Повноважний Посол Лівану в Україні Клод Аль Хажал відвідала презентацію ліванської кінокартини "Спадщина», режисера Філіпа Арактанжі, яка відбулася в кінотеатрі Київ.
Посол Лівану провела урочистий прийом на честь Дня незалежності
Надзвичайний і Повноважний посол Лівану в Україні Клод Халіль Аль Хажал провела урочистий дипломатичний прийом на честь святкування Дня незалежності Лівану. Привітати пані посла прийшли представники дипломатичного корпусу України, ліванської діаспори, громадські діячі, ЗМІ.
У Києві відбувся дипломатичний прийом на честь Дня незалежності Лівану
24 листопада на честь Національного дня незалежності своєї країни Посольство Лівану в Україні організувало урочистий дипломатичний прийом.
Закрити
Outlook facebook page