RU  UK  EN
Статті  >  Відвідай  >  Все, що потрібно знати про Азіаду

Все, що потрібно знати про Азіаду

Спорт, аби залишатися актуальним, як і інші сфери нашого життя, має крокувати в ногу з часом і змінюватися, адже завтра ніколи не буває таким, як учора. Сьогодні Outlook, що висвітлює Азійські ігри-2017 в Ашгабаді, запускає цикл матеріалів, присвячених одному з найбільш прогресивних турнірів, який стартує вже у вересні.

Олімпійські ігри не тільки вельми престижний турнір, виступити на якому мріє будь-який спортсмен, а й досить консервативний, оскільки деякі його правила було введено ще в Стародавній Греції. В епоху високих технологій, котрі дозволяють з точністю до тисячних мілісекунд фіксувати рекорди, задіявши відеоповтори, а також нових гібридних видів спорту громадськість і професіонали знову і знову обговорюють різні варіанти реформування Олімпійських ігор, чемпіонатів світу з футболу та інших популярних змагань, щоб вони стали ще привабливішими для глядачів та учасників. Але поки одні функціонери тільки обережно говорять, інші організовують змагання в дусі нашого часу, максимально використовуючи досягнення техніки. Одним з таких найбільш прогресивних турнірів вважаються Азійські ігри, або Азіада, які своєю чергою поділяються на Літні, Зимові, Пляжні та в приміщеннях, адже кожному виду спорту властива своя стихія.

Цей відносно молодий турнір, який зародився в середині 20 століття, проводять під егідою Олімпійської ради Азії. Ця організація славиться тим, що не боїться експериментувати і тасувати види спорту на догоду видовищності. Саме тому час од часу на Азіаді можна поряд з класичним спортом, як-от плавання чи боротьба, спостерігати й битви з крикету, джиу-джитсу або навіть кіберспорту. Задуманий одразу після Другої Світової війни з ініціативи індійців турнір своїм надзавданням ставив об'єднання азійських спортивних федерацій для зміцнення дружби між народами, що було особливо актуально після такої жахливої війни. При цьому індійці ще 60 років тому вважали, що спорт вимагає серйозних реформ, адже багато його видів, наприклад, пінг-понг або східні єдиноборства, незаслужено оминають увагою на догоду традиційно західним видам, котрі домінують на більшості турнірів. Ба більше, перші міжнародні змагання з ухилом саме в азійські види спорту між японцями, китайцями, філіппінцями та іншими націями відбулися ще 1913 року. Тому, попри свою прогресивність і високу технологічність, Олімпійська рада Азії твердо стоїть на ногах і спирається на багатющу спадщину.

ВІДЕО: Азіада-2017 Туркменістані

Неофіційне гасло «Спорт поза політикою» найкраще відображає факти з історії, коли на цих турнірах зустрічалися південнокорейські та північнокорейські спортсмени, китайці й тайванці, індійці та пакистанці. Історія навіть знає випадки, коли представники офіційно ворогуючих держав виходили під одним прапором, що складно переоцінити, якщо ми говоримо про миротворчу місію спорту. Неабиякі надії в цьому плані покладаються і на Ігри з бойових мистецтв і змагань у приміщеннях, які відбудуться в Туркменістані у вересні. Вони є своєрідним «камерним» відгалуженням Азіади, оскільки всі змагання проводять у спеціальних залах і на аренах, обладнаних під такі рідкісні та не всюди визнані, однак вельми ефектні види, як-от: баскетбол три на три, боулінг чи боротьба на поясах. Серед інших цікавих і рідкісних змагань особливо виділяються Кураш – узбецька боротьба, якій понад 3500 років, кілька видів більярду і футзал, який уже давно і поки безуспішно прагне потрапити на Олімпійські ігри, адже його популярність стрімко зростає.

Майбутній турнір буде другим за ліком в історії, перший відбувся 2013 року в південнокорейському місті Інчхоні. Нинішній же його господар – столиця Туркменістану Ашгабад – зараз активно готується до найбільш грандіозного спортивного заходу у своїй історії, адже в програмі заявлено 21 вид спорту, в якому візьмуть участь представники 62-х національних олімпійських комітетів Азії та Океанії. Ашгабад очікує прибуття тисяч спортсменів і журналістів з усієї планети, тому місто перебуває нині на фінальній стадії організаційних робіт – практично щодня вводяться в експлуатацію нові спортивні об'єкти, готуються волонтери та відповідальні працівники, прибувають міжнародні організатори. Детальніше про все це читайте в нашому наступному матеріалі, в спецрубриці, присвяченій проведенню Туркменістаном Ігор-2017.

Фото з сайту ashgabat2017.gov.tm

Вам це буде цікаво:
Інтерв'ю із засновницею танцювальної школи Frizzante Ларисою Осипенко
У вирі життєвих подій ми часто прагнемо досягти успіху, забуваючи про дрібниці, які приносять задоволення і роблять нас щасливими. Ця історія про людину, котра відбулася в професії, але вчасно зупинилася, щоб реалізувати свою давню мрію...
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким примудряються наїстись місцеві жителі. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди на ранок, а де й запастися кількома літрами води!
Знай наших: Ежен Деслав
У рубриці «Знай наших» ми зазвичай розповідаємо про видатних українців, котрі досягли значного успіху в тій чи тій сфері. Однак нашого сьогоднішнього героя – Ежена Деслава, або Євгена Слабченка – важко вписати в певні рамки, оскільки він досяг висот одразу в кількох сферах, будучи не тільки справжньою Людиною епохи Відродження XX століття, але й патріотом своєї України.
Східна музика суфіїв: Кавалі
«Кохання виникає, коли ти дивишся в очі іншої людини і бачиш в них Бога», - так перекладаються рядки однієї з арабських пісень, що називається Кавалі. Їхнє авторство приписують східним мандрівникам суфіям, котрі, намагаючись знайти сенс існування, босоніж сходили півсвіту. У подорожах вони складали пісні, в яких розповідали про те, що їм довелося пережити.
Валга. Місто на перехресті
Люди, які люблять подорожувати, зазвичай відвідують одні й ті самі місця. Париж, Венеція, Рим, Краків, Дрезден уже так давно звикли до туристів, що часто поглядають на них трохи зверхньо, копиливши губи, у той час як маловідомі, але не менш цікаві містечка чи селища завше раді гостями.
Все у ваших руках. Чому корисно бути амбідекстром
Амбідекстри демонструють унікальні здібності мозку, своїм прикладом підтверджуючи приховану людську геніальність. Найцікавіше, що її можна тренувати буквально руками. Як показали останні дослідження, людей, які від народження однаково вправно керують обома верхніми кінцівками, більше, ніж ми думаємо, і, можливо, ви – один з них.
Зроблено у Швеції: далекарлійська конячка
Відтоді, як крилаті коні валькірій назавжди поскакали до Вальхалли, на сторожі традицій вікінгів стоїть далекарлійська конячка – розписна народна іграшка, вперше згадана в літописі XVII століття. Далекарлійський коник є талісманом нетуристичної Швеції, рятуючи від забуття старовинні перекази і вірування.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця.
Асунсьйон. Місто для сміливців і шукачів пригод…
Розташована на невисоких пагорбах, ця країна сховалася у тропічній сельві в самому центрі Латинської Америки. Тут немає пляжів і сучасних концертних холів, утім, вона вражає своєю близькістю до дикої природи. Хтось приїжджає у Парагвай дослідити територію «інді», інші – прийти в захват від давніх колоніальних будівель, ще хтось за покупками.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Не забути парасольку і коктейль: найдивовижніші пляжі планети
Із настанням літа багато хто час від часу позирає на календар, чекаючи законної відпустки. А оскільки літній відпочинок найчастіше нерозривно пов’язаний з релаксацією біля води, аж ніяк не можна забувати про пляжі – такі жадані і водночас не схожі один на одного. Навіть якщо ви вже знаєте, куди поїхати і квитки куплені, наша добірка все одно не залишить нікого байдужим.
Сен-Тропе – місто, що зійшло з екрана
В елітних колах про Сен-Тропе вперше заговорили, коли наприкінці XIX століття сюди навідався Гі де Мопассан. Французький письменник, знаменитий своїм безоціночним реалізмом, розповідав про затишну красу Сен-Тропе, пригадуючи про «луску сардин, що виблискує на сонці подібно до перлин»…
Золота земля Соломона
Соломонові острови на зорі свого заселення мали репутацію далеко не найгостиннішого місця. І якщо флорентійці можуть попередити про свою підступність, архіпелаг цілком невинно простягнувся на далеку відстань в 1500 кілометрів і збурював цікавість не одного мандрівника своїм специфічним розташуванням і легендами про золото Ельдорадо.
Брегенц. До театру у смокінгу і на катамарані
Спеціально для тих, хто вважає театр і оперну музику пережитками минулого, ми розповімо про дивовижний австрійський театр, де традиційне мистецтво поєднується з технічними та інженерними новинками, а ще з неперевершеним краєвидом Альп.
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
ВІДЕО: Азіада-2017 Туркменістані
З 17 по 27 вересня в Туркменістані пройде Азіада-2017 - п'яті Азіатські ігри з бойових мистецтв і змагань в приміщеннях. Ашхабад, як місце проведення змагань, був обраний в Кувейті 19 грудня 2010 року. Місто першим в Середньоазіатському регіоні, яке отримало право на проведення Азіатських ігор. До програми увійшли змагання з 21 виду спорту. Змагання пройдуть з шахів, футзалу, тенісу, муай таю (тайський бокс), самбо, курашу, джиу-джитсу, боулінгу, велогонок на треку, плавання в 50-метровому басейні, легкої атлетики, важкої атлетики (пауерліфтинг), баскетболу, тхеквондо ( WTF), спортивних танців, кікбоксингу, конкуру, боротьбі на поясах, спортивній боротьбі (греко-римська та вільна), більярду та туркменської національної боротьби.
Посол Франції Ізабель Дюмон провела урочистий прийом на честь Дня взяття Бастилії
Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон провела урочистий дипломатичний прийом на честь національного свята - Дня взяття Бастилії, а також 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною і Францією.
Experience: Григорій Решетник
Прокидаючись вранці і вмикаючи телевізор, наш будинок наповнюється позитивом, енергією і завзятим сміхом тих, хто по той бік екрану займається тим, щоб кожен наш день був легшим і веселішим. Часом глядачеві здається, що світ телебачення - це суцільне свято і фестиваль, але дуже часто за нашим хорошим настроєм та безтурботним днем стоїть кропітка і часом занадто відповідальна робота ... Сьогодні історією свого успіху з нашими читачами ділиться телеведучий Григорій Решетник.
Що вони їдять: Україна
Розпещені домашніми борщами, голубцями та котлетами ми наївно вважаємо, що знаємо українську кухню як свої п'ять пальців і нічого примітного в ній немає, хоча насправді гастрономічна спадщина нашої країни значно багатша, аніж нехитре бабусине меню. Настав час згадати оригінальні українські страви, незаслужено забуті в епоху напівфабрикатів і швидкого харчування.
Анкара is the capital of…
У силу різних причин, а головне, завдяки своїй туристичної популярності та розмаху Стамбул сприймається більшістю туристів (ба навіть тими, хто побував у Туреччині) столицею цієї країни, хоча насправді головним містом є Анкара. Саме про неї, таку турецьку та інтернаціональну водночас, ми і розповідаємо сьогодні.
Закрити
Outlook facebook page