RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Знай наших: Михайло Яримович

Знай наших: Михайло Яримович

За знаменитою висадкою Ніла Армстронга та його команди на поверхню Місяця 1969 року стояло не тільки абстрактне торжество сили людського розуму, а й велика група висококласних інженерів, які розв’язували надскладні завдання. Серед них своїм сміливим і несподіваним підходом особливо виділявся Михайло Яримович, один з керівників місячної програми. Саме про нього ми з великою гордістю сьогодні розповідаємо в рубриці «Знай наших».

Михайло Миколайович Яримович – гідний представник стародавнього тернопільського роду, який уславився, подарувавши нашому народові й відважних полководців, і обдарованих управлінців, і геніальних науковців, оскільки в НАСА інших просто не беруть і тим більше не призначають на високі посади. Наш сьогоднішній герой, який живе нині зі своєю сім'єю в американському містечку Оспрі у Флориді, справедливо вважається легендою світової астронавтики, адже без його розрахунків та ідей складно уявити сучасну науку й авіабудування. І це ще при тому, що більшу частину своєї діяльності він присвятив роботі з військовими, тому нам невідомо й половини його праць, бо на них, як і раніше, стоїть гриф «секретно». Свій життєвий шлях нинішній володар почесних грамот і медалей, отриманих від кількох американських президентів та урядів, почав у польському Білостоці, де він народився дуже непростого для Європи 1933 року. За десять років Яримовичі переїхали до США.

Опинившись в Америці, країні можливостей, маленький Михайло став Майклом, адже його рідне ім'я виявилося надто складним і для однокласників, а пізніше і для однокурсників одразу двох найпрестижніших університетів, де він здобував освіту – Нью-Йоркського і Колумбійського. Там майбутній конструктор вивчав аероінженерію і філософію, ба більше, за другою спеціальністю він навіть захистив докторський ступінь, зламавши стереотип, що технар не може бути гуманітарієм. Напевно, саме такі фахівці, з гострим аналітичним математичним розумом, але при цьому й живою фантазією і були потрібні НАСА – корпорації, де вміння мріяти і думати про високе, як у прямому, так і в переносному сенсі, цінується не менше, ніж уміння обчислювати і проектувати кораблі. Саме туди, на роботу своєї мрії, на початку 1960-х і влаштувався Михайло, а вже за кілька років його призначають відповідальним за функціонування всіх систем кораблів «Аполлон», яким буквально до кінця десятиліття належить стати легендарними, адже місячна програма матиме небувалий тріумф.

І хоч наш герой не став таким відомим, як Ніл Армстронг, який зробив перший крок на супутнику Землі, професійне співтовариство та колеги відзначали і 48 років тому, і зараз його величезну заслугу в підкоренні людиною Місяця. При цьому сам Яримович, неймовірно скромний і добрий чоловік, донині називає себе всього лише «одним із» творців успіху, адже в НАСА взагалі не заведено виділятися. У 1970-1980-і настає апогей кар'єри етнічного українця – він стає не тільки однією з головних фігур у Космічному агентстві, але й багато та активно працює в Європі на космічні повітряні сили США, завдяки чому стає улюбленцем Рейгана, який фанатично вірив у власні « Зоряні війни".

Фото oformi.net

Та не лише наука захоплювала Михайла-Майкла, про свою далеку батьківщину він теж намагався не забувати, всіма силами й матеріально, й морально підтримуючи емігрантів з УРСР, які опинилися на Заході. Завдяки своїм зв'язкам та авторитету Яримовичу вдалося розвинути успішну Спільноту українських інженерів, допомогти заснувати кафедру українознавства в Гарварді та ще декілька суспільних організацій української громади США.

Після здобуття нашою країною незалежності 1991 року авіаконструктор ще більше поглибив власні зв'язки з Батьківщиною, ставши іноземним членом Академії Наук України і всіляко співпрацюючи з вітчизняними інженерами, ділився з ними своїм безцінним досвідом. А перед виходом на заслужену пенсію в 1990-х роках Михайло Яримович зробив свій останній подарунок людству – прообраз системи GPS для американських військових. Учений розробив її з компанією Rockwell, де, до речі, мав посаду віце-президента. Про її значущість у нинішньому світі годі й казати. Михайло Миколайович Яримович – людина, котра назавжди вписала золотими літерами не тільки своє ім'я, але й нашу країну в історію міжнародної космонавтики.

Заглавное фото heraldtribune.com

Вам це буде цікаво:
Відбувся дипломатичний прийом Посольства Індонезії
У столиці України, Посол Індонезії Юдді Кріснанді провів урочистий захід приурочений до Дня незалежності країни.
Знай наших: Ежен Деслав
У рубриці «Знай наших» ми зазвичай розповідаємо про видатних українців, котрі досягли значного успіху в тій чи тій сфері. Однак нашого сьогоднішнього героя – Ежена Деслава, або Євгена Слабченка – важко вписати в певні рамки, оскільки він досяг висот одразу в кількох сферах, будучи не тільки справжньою Людиною епохи Відродження XX століття, але й патріотом своєї України.
Посол Індії провів прийом на честь Дня незалежності
Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарти провів урочистий дипломатичний прийом на честь головного свята своєї країни - Дня Незалежності.
ФОТОПРОЕКТ: Варшава звисока
Ми ловили перші останні промені осіннього сонця на майже порожніх варшавських вуличках в неділю. Коли сонце сховалося за хмарочосами - ми піднялися на найвищий з них, щоб побачити захід.
У Львові відкрилось Почесне Консульство Королівства Нідерландів
У Львові відкрили Почесне Консульство Королівства Нідерландів. У церемонії відкриття Консульства взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Кейс Ян Рене Кломпенхаувер, Почесний Консул Королівства Нідерландів у Львові Андрій Гринчук, міський голова Львова Андрій Садовий і перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський.
У Києві відсвяткували День трону Марокко
Надзвичайний і Повноважний Посол Марокко в Україні Міна Тунсі провела урочистий прийом на честь національного свята - Дня трону, присвяченого річниці сходження на трон короля Мухаммеда VI.
Ісламабад is the capital of…
Попри промовисту назву Ісламабад, мабуть, найбільш світське, космополітичне та вестернізоване місто мусульманського Пакистану, котре є ще й столицею цієї держави. Чим і як воно живе – далі в Outlook.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Посол Єгипту провів урочистий прийом на честь Національного дня
23 липня в Єгипті офіційно відзначається річниця липневої революції день, який є національним святом і вихідним. Революція відбулася в обстановці підйому національно-визвольного руху арабських народів після Другої світової війни і ослаблення позицій британського імперіалізму на Близькому Сході.
Оманливий пензель пані Хокусай
Ексцентричний старець Кацусіка Хокусай був справжньою зіркою доби Едо, творчим генієм і нелюдським боржником половини міста. Він мав не менш як 30 псевдонімів, поміняв 93 будинки і створив безліч гравюр, малюнків і картин. Його відома «Велика хвиля в Канагаві» заворожує. Та мало хто знає, що цю ксилографію, як і багато інших робіт, Хокусаю допомагала створювати дочка – загублена в часі і величезній тіні «божевільного живописом» батька художниці Кацусіка Ой.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
ВІДЕО: Азіада-2017 Туркменістані
З 17 по 27 вересня в Туркменістані пройде Азіада-2017 - п'яті Азіатські ігри з бойових мистецтв і змагань в приміщеннях. Ашхабад, як місце проведення змагань, був обраний в Кувейті 19 грудня 2010 року. Місто першим в Середньоазіатському регіоні, яке отримало право на проведення Азіатських ігор. До програми увійшли змагання з 21 виду спорту. Змагання пройдуть з шахів, футзалу, тенісу, муай таю (тайський бокс), самбо, курашу, джиу-джитсу, боулінгу, велогонок на треку, плавання в 50-метровому басейні, легкої атлетики, важкої атлетики (пауерліфтинг), баскетболу, тхеквондо ( WTF), спортивних танців, кікбоксингу, конкуру, боротьбі на поясах, спортивній боротьбі (греко-римська та вільна), більярду та туркменської національної боротьби.
Посол Іраку провів прес-конференцію на честь звільнення міста Мосул
Надзвичайний і Повноважний Посол Іраку в Україні Бакир Ахмед Азіз Аль-Джаф провів прес-конференцію в зв'язку з звільнені іракського міста Мосул від угруповань терористичної організації ІГІЛ.
Керований хаос: архітектор Заха Хадід
В англійській мові є чудовий неологізм, синонім успішності – «селфмейдмен», котрий можна перекласти як «людина, що зробила себе». Саме такою людиною, безумовно, є знаменитий архітектор Заха Хадід. Ми розкажемо про її непростий життєвий і творчий шлях її ж словами.
Зоо-Азія. Частина ІІ
У теплі розкішні дні зовсім не хочеться згадувати про кам’яні джунглі міст, а хочеться вчепитися за справжню зелену ліану і полетіти у природу. Полетіти саме туди, де гармонійно поєднані рослинний і тваринний світ, флора і фауна, а якщо більш конкретно – дерева, птахи, квіти, звірі, водойми та пагорби … У зоопарк!
Дипломати відвідали фестиваль “Купальські роси”
Вже вкотре на Житомирщині у селі Немиринці Ружинського району з 6 на 7 липня 2017 року відбувся Всеукраїнський фестиваль традиційної культури "Купальські роси". Головним організатором, ініціатором та господарем свята є Павло Жебрівський, голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, який і цьогоріч особисто вітав гостей.
Шведський відлюдник Інгмар Бергман
14 липня 1918 року у шведському місті Упсала народився чоловік, який зняв понад 50 картин і поставив кількадесят вистав, що підняли планку у мистецтві на недосяжний рівень. Навіть сьогодні, переглядаючи шедеври Бергмана, створені ще півстоліття тому, розумієш, що вони нічого не втратили з часом – скоріше навпаки.
Посол Канади та Міністр інфраструктури України підписали спільний план дій щодо проходження аудиту Міжнародної морської організації
Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук та Міністр інфраструктури України Володимир Омелян підписали спільний план дій, щодо проходження Україною аудиту Міжнародної морської організації. Підписання документу відбулося 12 липня в приміщенні Посольства Канади в Україні.
США очима Богдана Янчева
Контекстний менеджер Богдан Янчев здійснив тривалу подорож у США. Він провів там близько півроку і не просто побував у найбільших містах, таких як Маямі, Нью-Йорк, Вашингтон, але й попрацював на різних роботах, завів чимало знайомств із місцевими і відвідав місця, про які звичайні туристи нічого не знають. Після повернення він розповів нам про свої найяскравіші враження.
У Києві відкрили офіс представництва НАТО
Делегація Північноатлантичної ради в складі 29 послів країн-членів НАТО на чолі з генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом прибула до Києва, де 10 липня відбулося офіційне відкриття представництва НАТО в Україні.
Закрити
Outlook facebook page