RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Інтерв'ю із засновницею танцювальної школи Frizzante Ларисою Осипенко

Інтерв'ю із засновницею танцювальної школи Frizzante Ларисою Осипенко

Автор: 21.08.2017 | мистецтво
У вирі життєвих подій ми часто прагнемо досягти успіху, забуваючи про дрібниці, які приносять задоволення і роблять нас щасливими. Ця історія про людину, котра відбулася в професії, але вчасно зупинилася, щоб реалізувати свою давню мрію...

Ларисо, як ви прийшли до того, щоб присвятити своє життя танцям?

 Моє життя завжди було насиченим. Я будувала кар'єру не тільки в різних сферах, але і в різних країнах. Після закінчення факультету романо-германської філології КНУ ім. Шевченка, маючи в багажі знання англійської та французької, я вирішила підкорювати світ. Мені пощастило викладати мову в місцевому університеті в Анголі, продавати ювелірні вироби у США, поки чоловік здобував ступінь MBА, я ніколи не сиділа без діла і завжди намагалася реалізувати себе в чомусь новому. Наступний етап мого життя пов'язаний з одним з перших рекламних агентств в Україні – BatesSaatchi&Saatchi, в якому я успішно рухалася кар'єрними сходами. І завершувати його мені пощастило в Bates Saatchi&Saatchi в Лондоні.

Після реклами я взялася за те, про що давно мріяла, однак ніколи не вистачало часу для реалізації – закінчила школу сомельє і почала танцювати бальні танці в американському стилі.

Коли ж ви вирішили своє хобі втілити в серйозний проект і заснувати танцювальну школу Frizzante в Києві?

Разом з моїми друзями-сомельє, як професіоналами, так і аматорами, ми регулярно організовували цікаві винні дегустації. Найчастіше у мене вдома. Коли я почала танцювати, вирішила розбавити ці зустрічі танцювальними майстер-класами. Ідея всім дуже сподобалася. Так народилась мрія про студію – там, де винна культура поєднувалася би з танцювальною.

Задум утілити її в життя підтримали чоловік, дочка і партнер по танцях. Ризикнувши зробити крок у невідомість, людина не завжди впевнена у своїх силах, і в цей момент украй важливо отримати схвалення і підтримку від найближчих людей. Але ви маєте розуміти, що організація бізнесу вимагає не тільки любові до своєї справи, а ще й чіткого плану дій, вивіреної стратегії ведення і раціонального фінансового планування. Коли я це все вибудувала, збагнула: нині саме час і я готова відкрити свою студію!

Розкажіть докладніше про вашу танцювальну школу. Чи маєте амбіції зробити її найкращою танцювальною школою Києва?

У травні нинішнього року ми відкрили танцювальну школу Frizzante! Наша унікальність у тому, що ми стали засновниками нового напряму дозвілля – sipanddance. Його особливість у тому, що, крім задоволення від танців і підтримки фізичної форми, наші учні можуть поглибити знання у сфері виноробства, спілкуючись з досвідченими сомельє, і продегустувати найкращі алкогольні напої світу.

Ми не тільки вчимо танцювати, а й знаємо, як організувати для вас незабутній вечір! Щоп'ятниці проводимо зустрічі, де всі можуть вдихнути аромат вина і танцюючи насолодитися приємною компанією. Таке дозвілля почасти формує новий стиль життя.

Я гадаю, прямих конкурентів у нас, по суті, немає. Навряд чи хтось може похвалитися виїзними турами і відвідуванням подібних танцювальних клубів у різних столицях світу, таких як Лондон або Рим. Першу поїздку плануємо вже у жовтні. Ми вирушимо в Італію! До речі, слово «frizzante» запозичене саме з італійської, перекладається як «іскристий» і може стосуватися як вин, так і танців.

Що важливо, наші постійні клієнти, які танцюють і подорожують з нами, стануть згодом членами закритого клубу Frizzante Private Membership Club.

Скажіть, у чому полягає специфіка навчання в школі, які є класи? На ваші уроки та вечірки обов'язково приходити вже зі своїм партнером?

На своїх заняттях ми раді бачити як пари, так і окремих танцюристів, парами для яких стануть професійні титуловані тренери. Провести вечір у нашій студії на самоті нікому не доведеться.
Почати можна з пробного заняття, щоб зрозуміти, як побудовано процес і що саме вам підходить, а вже потім придбати базовий пакет і танцювати за нашою системою. Вона складається з індивідуальних і групових занять і навіть практики – це як дискотека, тільки для бальних танців. Почати можна з будь-якого рівня і просуватися, удосконалюючи свої танцювальні навички під керівництвом наших викладачів, які запропонують кожному індивідуальну програму. А програма наша різноманітна, нам є чим дивувати наших гостей. У школі буде цікаво тим, хто хоче опанувати відомі танго, румбу або вальс, і тим гостям, котрі бажають вчитися незвичайних па іст коаст свінгу, лінді-хопу, хастлу та інших.

Чим відрізняються клубні та соціальні танці? Як ми знаємо, у вашій школі використовують таку класифікацію.

Соціальними зазвичай називають усі парні танці: танго, фокстрот, сальсу тощо. Але методика викладання у нас не для змагань, а більш адаптована для дозвілля і як спосіб отримати задоволення, а це і є американський стиль бальної хореографії. Ми не готуємо чемпіонів і переможців конкурсів, ми вчимо людей танцювати для себе та отримувати від цього задоволення.

Клубні – це взагалі будь-які сучасні танці під відповідну музику, вони можуть бути непарними та містити елементи різних стилів, таких як джаз, хіп-хоп, контемпорарі, бачата, словом, усе що завгодно.

А якому танцю віддаєте перевагу ви?

Мій улюблений танець називається West Coast Swing (свінг Західного узбережжя). У ньому неправильний ритм, він досить нелогічний, однак я його відчуваю. Цей стиль дозволяє обом танцюристам імпровізувати, даючи їм безмежну свободу самовираження і дій. Як окремий танець West Coast Swing сформувався в 50-х роках минулого століття і, попри свою відносну новизну, вже має безліч шанувальників.

Ми знаємо, що деякий час ви жили в Лондоні. Яке враження справило на вас це місто, чим воно особливо цікаве в плані танцювальної культури?

Лондон – це місто, в якому зібрано увесь світ. І до того ж воно для мене знакове. Саме там я почала серйозно захоплюватися танцями і відвідала перші студії. У Лондоні подібні клуби вельми популярні серед різних вікових категорій. Люди там більш розкуті та знаходять можливість приділяти час своїм хобі й захопленням. Цікаво, що чоловіків, котрі танцюють, у Лондоні значно більше. До цього, до речі, ми прагнемо і в нашій школі Frizzante.

Які країни, на ваш погляд, цікаві в аспекті танцювального мистецтва?

– В Україні дуже сильна танцювальна школа. Безумовно, двигуном прогресу і нових віянь можна назвати США. У цій країні з'являються нові стилі та революційно змінюються класичні бальні танці.
А Європа в свою чергу підхоплює всі нововведення, створюючи цілі ком'юніті для непрофесійних танцюристів, для яких танці стали антидепресантом, джерелом натхнення, позавіковим мотиватором.

 Що потрібно для того, щоб оволодіти майстерністю того чи того танцю?

– Передусім варто усвідомити, які почуття він покликаний виразити, осягнути специфіку кожного танцю і його самобутність. Це складно і просто водночас, однак таке задоволення ні з чим не зрівняти. Якщо ти в це втягуєшся – це надовго. Цілий світ, а не просто завчені рухи. І цим танець прекрасний. Часто хореографи залишаються досить поверхневими, адже їм бракує часу та бажання вивчати історію, естетику й особливості стилів і напрямків. Ми ж відповідально ставимося до викладання в нашій школі та вважаємо, що суто танцювальної майстерності для успішного навчання недостатньо. Ми знаємо історію кожного танцю і, якщо хочете, його філософію.

Кого ви бачите потенційними учнями школи Frizzante?

– Ми хочемо серед наших учнів бачити людей тонкої душевної організації, тих, хто йде в ногу з часом. Це люди захоплені, ті, кому важлива естетика в житті, хто не боїться відкривати грані своїх талантів, пізнавати себе і світ через танець. Наші двері відчинено для всіх – як професіоналів, так і новачків. Обіцяємо мотивувати інвестувати в себе. А головне – хочемо донести, що саморозвиток – це не хобі, а певний стиль життя і вміння «протанцьовувати» його зі смаком!

Фото предоставлено Frizzante

Вам це буде цікаво:
Посол Елена Летісія Тереса Мікусінскі провела дипломатичний прийом, почесним гостем став всесвітньо відомий аргентинський співак Хіронімо Рауч
Колонна зала КМДА 11 червня приймала гостей Посольства Аргентинської Республіки в Україні з нагоди національного свята. Надзвичайні та Повноважні Посли, представники уряду та державних органів, партнери посольства, бізнес спільнота та ЗМІ вишикувалися у довгу чергу, аби привітати очільницю іноземної дипломатичної установи та висловити свої вітання дружній Аргентині.
Посидимо?
Гуляючи київською Пейзажною алеєю, завжди помічаєш дивовижні лавки, створені українськими майстрами. Моя улюблена – з пледом і подушкою, адже вона здається затишною навіть у негоду. Сидячи на ній, я згадав картину з дитинства: бабусі виносять з дому довгу дошку, кладуть її одним кінцем на пеньок, іншим – на перила під’їзду, і виходить лавочка. Чим не дизайнерське диво?
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Книжковий Арсенал 2019: іноземні гості
IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» завершився, а ми пропонуємо вам ще пролонгувати відчуття ейфорії від перебування в книжковій «оазі» у центрі столиці України. Наш портал, висвітлюючи дипломатичне життя в Україні, приділить свою увагу огляду цікавих заходів, що відбулися за підтримки іноземних посольств, і спілкуванню із закордонними гостями.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Біле золото Піднебесної. Китайський фарфор
Цивілізація Стародавнього Китаю однією з перших відкрила для себе кераміку. Встановлено, що вже в II тис. до н.е. температура випалу гончарних виробів, знайдених в долині Хуанхе, наближалася до 1200 ° С. На думку ряду дослідників, винахід порцеляни було продиктовано прагненням знайти заміну нефриту та жадеїту.
Бельгійське мереживо: Вальс тисячі ниток
Дивлячись на фламандські мережива, важко позбутися думки, що дивовижні квіти, спритно вплетені у вінок візерунка, народжені розсипом іскор, що зірвалися з чарівної палички. На зворотному боці краси лишаються труди і дні неприкаяних дівчат, викрадені у життя лабіринтом ажурних петель.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Пабло Пікассо: Поет для своєї епохи
Про Пікассо як про самобутнього художника, графіка та скульптора нам так чи інакше відомо все або майже все, тоді як інші його іпостасі опинилися на другому плані. Ілля Еренбург одного разу дуже коротко описав відносини Пабло Пікассо зі своєю епохою: «ХХ століття знайшло в ньому власного експерта-динаміта, філософа та поета».
Superflat: суперплощина японського мистецтва
Любителі аніме ніколи не пройдуть повз сучасне японське мистецтво. Особливо, якщо цей напрямок безпосередньо належить до коміксів манга. Художник Такаші Муракамі був першим, хто замислився, як назватим те мистецтво, котре ловить натхнення в черговому аніме, але говорить про вічні цінності.
Дудук: Музика, що пробуджує кохання
Цій музиці півтори тисячі років. Ніжні, обволікаючі мелодії, зіграні на флейті дудук, називають «голосом вічності». У Вірменії, де люди шанують народні мотиви, вірять, що в дудук вселилася душа абрикосового дерева – і змусила дерево зазвучати. Вони вписуються протяжним і пронизливим звучанням, що пробуджують легку ностальгію.
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
Мурали: новий підхід до старого мистецтва
Сучасні міста вже неможливо уявити без муралів – масштабного за своїм розміром живопису, що прикрашає будівлі. Ми не лише зібрали у своїй колекції найбільш яскраві роботи з усіх куточків планети, але й намагалися дізнатися якомога більше про сам цей напрямок мистецтва.
Брудна творчість
Брудні автомобілі – як полотно для художника. До такого мистецтва можна ставитися по-різному. Хтось буде морщити носа і гидливо обсмикувати одяг. Інші неодмінно захочуть ткнути в таку картину пальцем, щоб перевірити всю крихкість «полотна» і розмазати його обриси. Треті обов’язково зроблять селфі. Утім, байдужими не зможе лишитися ніхто.
Хайлі Кінг і її картини: Нова Зеландія на межі прекрасного
Художниця з Нової Зеландії Хайлі Кінг працює під брендом FLOX. Її яскраві картини, що відображають красу дикої природи, відомі у всьому світі. Барвисті птахи, мальовничі ландшафти, чарівні тварини ніби нагадують про стародавнє коріння, з якого зароджувалася цивілізація.
Азулежу – історія з кахлю
Нерідко переконуєшся, що в руках майстра, який вкладає душу у свої творіння, звичайний обрубок дерева перетворюється на чарівну скрипку, шмат гіпсу - на античну скульптуру, і навіть глиняна плитка виглядає, як витвір мистецтва.
Фаду: ніжність і глибина португальських романсів
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
Закрити
Outlook facebook page