RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Багатогранна палітра світу у Києві. OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL вчетверте зібрав гостей та друзів

Багатогранна палітра світу у Києві. OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL вчетверте зібрав гостей та друзів

Автор: 10.10.2017 | фестиваль
Чи може організатор заходу бути щасливіший, ніж тоді, коли він побачив тисячі щасливих усмішок відвідувачів фестивалю? Скажемо одразу, що наші івенти завжди викликають резонанс, але такої кількості охочих відсвяткувати з нами ми насправді не очікували. Це надихає і мотивує щоразу розширювати масштаби і площі.

7 жовтня в Колонній залі Київської міської ради відбувся четвертий фестиваль культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL, який представив у різних проявах культуру близько 40 країн світу за участі 35 посольств іноземних держав і діаспор.

Уже за півгодини до фестивалю зал був повністю заповнений відвідувачами, що бажали долучатися до дійства з першої його хвилини. Україна завжди радо зустрічає гостей, і нам як організаторам разом із Київською міською радою хотілося привітати всіх справжнім національним колоритом. Народні мелодії у виконанні ансамблю бандуристів КІМ ім. Глієра під творчим керівництвом Ірини Родіонової та ансамблю народної пісні «Калиновий гай» (худ. керівник О.Лисич) стали відправною точкою для старту фестивалю. Офіційну ж частину прикрасили виступи спортивно-хореографічного ансамблю «Візинова», що підготував спеціально для нашого свята феєричний номер з українськими прапорами.

Привітальні промови перед тим, як перерізали червону стрічку, лунали від організаторів та дипломатів.

Організатор фестивалю та його ідейний натхненник генеральний директор проекту OUTLOOK Дарія Карякіна подякувала співорганізатору цьогорічного фестивалю Київській міській раді за всебічну підтримку, а учасникам, що на громадських засадах творили добро для інших, та партнерам заходу за те, що вони допомогли втілити в життя наші ідеї і подарували українцям таку суспільно важливу подію. Цього року нас підтримали: Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв, Київський молодіжний центр, торговельний центр «Епіцентр», промислово-будівельна група «Ковальська», будівельна компанія "Ліко Холдінг", державне підприємство "Кримський дім", волонтерський проект «Global Youth», галерея автентичного українського одягу «Ukraina Аntiqua».

«Ми раді вже вчетверте проводити яскраве свято культур і народів. Глибоко переконані, що цінності, які ми пропагуємо в рамках наших заходів, поділяють люди в усьому світі. Доброта, відкрите серце, бажання пізнавати нове та взаємоповага – це шлях до миру і єднання. Те, що цього року на наш захід вишикувалась багатотисячна черга із бажаючих потрапити на нього, свідчить, що українці відкриті до світу, а така кількість учасників фестивалю показує повагу інших держав до України. Кращого результату годі й чекати», – зазначила організатор OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL Дарія Карякіна.

Від дипломатичного корпусу з промовами виступили Надзвичайні і Повноважні Посли Палестини Мохаммед Аль Ассада та Узбекистану Алішер Абдуалієв. Вони відзначили роль представників громадянського суспільства і, зокрема, проекту OUTLOOK в організації заходів, що роблять вагомий внесок в розбудову дружніх відносин між державами.

Слова подяки пролунали і на адресу Київської міської ради, котра для дипломатичних представництв вже багато років поспіль слугує гостинним майданчиком для демонстрації культурних особливостей різних народів.

Своєю чергою заступник Київського міського голови, секретар Київської міської ради Володимир Прокопів у свої промові зазначив, що Київ и Київська міська влада з радістю підтримують такі заходи, демонструючи, що наша столиця – це осередок взаємоповаги, толерантності і дружби з іншими народами.

"Я дуже вдячний кожній делегації за можливість сьогодні презентувати свою країну саме через культуру. Адже це зближує людей, розвиває і духовно збагачує. Звісно, особливість фестивалю в тому, що тут відбувається обмін не лише традиціями, а й взаєморозумінням: ми простягаємо один одному руку дружби. І це прояв підтримки, взаємоповаги і відкритості. Сподіваюсь, що сьогоднішній фестиваль відкриє для кожного з нас багатого нового і зв’язки між нашими народами тільки посиляться", - зазначив Прокопів.

Цього року разом із Київською міською радою OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL долучився до проведення Європейського тижня місцевої демократії – загальноєвропейського заходу, організованого органами місцевої та регіональної влади 47 країн-членів Ради Європи і присвяченого даті підписання Європейської Хартії про місцеве самоврядування 1985 року.

На фестивалі в центрі Колонної зали створили «Сад цінностей». Відвідувачі заходу обирали близькі їм цінності, надруковані у формі каштана – символу Києва, і чіпляли листочки на гілки декоративних дерев. Таким чином, до кінця фестивалю гості свята повністю сформували символічну алею.

Честь відкрити церемонію було надано Послам і почесним гостям фестивалю, які у межах офіційної частини першими прикрасили дерева розданими їм табличками з назвами своїх країн на знак того, що вони поділяють такі цінності, як повага, толерантність, дружба, успіх, партнерство, зобов’язання, розвиток…

Червону стрічку фестивалю перерізали Надзвичайні і Повноважні Посли Кореї, Казахстану, Азербайджану, Молдови, Афганістану, Узбекистану, Сирії, Аргентини, Ірану, Пакистану, Палестини, Фінляндії, Іраку, Таджикистану, Малайзії, Лівану, Білорусі, Чорногорії, В’єтнаму, голови дипломатичних місій Киргизстану та Судану, дипломати з посольств Румунії, Туркменістану, ОАЕ, Угорщини, Болгарії, Індії, Мексики.

На заході відвідувачі змогли ближче познайомитися з культурними особливостями народів світу: Австралії, Азербайджану, Аргентини, Вірменії, Бангладеш, Білорусі, Болгарії, Гани, Гвінеї, Німеччини, Греції, Індонезії, Індії, Іраку, Ірану, Казахстану, Камеруну, Кенії, Кореї, Киргизстану, Лівану, Малайзії, Молдови, ОАЕ, Пакистану, Румунії, Сирії, Судану, Таджикистану, Туркменістану, Угорщини, України, Узбекистану, Чорногорії, Японії, з ромською, гавайською, кримськотатарською і багатьма іншими культурами.

Кругосвітня подорож для гостей почалася вже на порозі КМР, яка ошатно «вдягнулася» в усі барви і кольори світу завдяки яскравим декораціям.

Що чекало киян на фестивалі? Понад 20 тематичних зон, організованих посольствами, де кожен з бажаючих мав змогу не тільки поспілкуватися з представниками різних народів, але й відчути на смак і дотик особливості інших культур. Приміряти палестинську арафатку, створити символ Болгарії – троянду, навчитися ткати українські килими чи виготовляти милі іграшки з різнотрав’я, навчитися писати своє ім’я вірменською, побачити витонченість кримськотатарських візерунків у кераміці, прикрасити свої руки вигадливим мехенді, пригоститись молдавськими плациндами та узбецьким пловом, дізнатись більше про найграціозніших тварин світу – туркменських ахалтекінських скакунів, розглянути яскраві барви таджицьких орнаментів, опинитися в атмосфері казахстанського «дому», відчути себе справжнім шейхом у вишуканій зоні Арабських Еміратів, перейнятись африканською екзотикою в локації Судану, пограти на інструментах з індонезійського острову Ява, прикрасити чоло індійським бінді, а також посмакувати справжнім аргентинським мате – так, це все можливо на OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL!

А який колорит мав наш «Музей розмаїття»! Там розташувалися стенди Чорногорії, Румунії, Угорщини, Азербайджану, Білорусі, Іраку, Киргизстану, Лівану, Афганістану, Кореї, Австралії та африканського світу і були представлені предмети побуту, твори мистецтв, елементи одягу і зразки ремесел. Увагу жінок прикувала наша виставка національних костюмів з більш ніж 20 країн світу.

Незвичайні атракції ми запропонували і в зоні майстер-класів. Жодне місце не лишалось вільним, коли представники Кореї демонстрували, як розписувати традиційні віяла та оздоблювати маски, вправно виводили на папері корейські літери, красуні з Всеукраїнської асоціації мусульманок вчили азам зав’язування хіджабу, а корінні бангладешці дарували листівки з побажаннями на бенгальській мові.

А скільки було смаколиків і частувань від посольств – тепер кияни точно знають, які на смак східні солодощі, середньоазійська випічка, чим відрізняються різні види плову,

Чотири години нашої концертної програми в режимі нон-стоп переносили гостей на різні континенти під звучання незвичних для нас мелодій та виразних рухів майстерних танцівників. Шоу аргентинського танго та західноафриканських барабанів додали вражень та емоцій.

Найобізнаніші гості не пішли з фестивалю голіруч, сувеніри від різних дипломатичних місій розігрували у спеціальній лотереї. До речі, ми досі даруємо приємності тим, хто зробив найкращі селфі із заходу на нашій сторінці у Facebook.

Публікуємо першу частину фотографій – їх тисячі. Слідкуйте за нашими оновленнями на сайті та в соціальних мережах: можливо, там ви знайдете себе.

У наступних репортажах ми ще більш детально розкажемо про перебіг OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL 2017. А поки ми хочемо сказати величезне спасибі всім тим, без кого свято не було б можливим – команді організаторів, дипломатам і посольствам, діаспорам і партнерам, волонтерам і гостям, що разом зробили цей день яскравим, добрим і незабутнім.

Люди, ви – найкращі!

Вам це буде цікаво:
Посольство Іспанії в Україні провело урочисті заходи у Києві...
Так, 13 грудня в Національній бібліотеці України для дітей відбулася церемонія дарування книг. Після чого в резиденції пані Посла пройшов дипломатичний прийом.
Посольство Швеції в Україні провело святкування Дня святої Люсії
13 грудня в Києві відзначили одне з традиційних шведських свят - День святої Люсії.
Посол Казахстану провів дипломатичний прийом на честь Дня незалежності
На честь 26-ї річниці незалежності Республіки Казахстан, в Києві відбувся прийом. На честь цієї події в Казахстані, а також по всьому світу проходять важливі урочисті і офіційні події: конференції, круглі столи, дипломатичні прийоми.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху. Сутінковий край легенд і переказів не відмовить у прихистку стомленому мандрівнику: на стежках духів немає самотніх.
На подіумі: Гаїті
При згадці одягу Гаваїв умить у пам’яті зринає спідниця «хула» з квітковим леї-намистом і кокосами, так само коштовне сарі одразу огортає Індію, чи туго замотується в шовки кімоно Японія. А от, говорячи про традиційне вбрання Гаїті, одразу чітко вималювати собі образ автентичного місцевого жителя неможливо.
Departure: Ємен
Чимало вчених одностайно сходяться на думці, що Близький Схід, а саме Аравійській півострів – колиска людської цивілізації, оскільки практично кожен тутешній народ – один із найдавніших на нашій планеті. У цьому списку і жителі Ємену, що створили надзвичайно цікаву в туристичному плані країну, котру омивають відразу два моря та Індійський океан.
На честь 100-річчя Незалежності Посол Фінляндії провів дипломатичний прийом
У Києві відбувся урочистий прийом приурочений до Національного дня Фінляндії. Цього року країна відзначила рівно 100 років від дня проголошення Незалежності.
Посол Палестини провів прийом на честь Міжнародного дня солідарності з палестинським народом
У столиці України пройшов дипломатичний прийом, організований Посольством Палестини в Україні і приурочений до одного з найважливіших національних свят цієї країни.
Ланкійські маски: провідники в царство духів
Традиційна різьблена маска – бажаний сувенір для туриста, зачарованого яскравим тропічним колоритом дивовижного острова Шрі-Ланка. Мальовані фізіономії казкових чудовиськ підкупають жвавістю і безпосередністю емоцій, котрих так бракує в нашому розсудливому світі – і рука, підкоряючись пориву, тягнеться до гаманця, господар крамнички розсипається у похвалах вашому смакові… Вітаємо: ви щойно запросили у свій дім демона.
Зроблено у Швеції: далекарлійська конячка
Відтоді, як крилаті коні валькірій назавжди поскакали до Вальхалли, на сторожі традицій вікінгів стоїть далекарлійська конячка – розписна народна іграшка, вперше згадана в літописі XVII століття. Далекарлійський коник є талісманом нетуристичної Швеції, рятуючи від забуття старовинні перекази і вірування.
У Києві урочисто відсвяткували одне з головних мусульманських свят - Маулід
30 листопада у Києві відбувся урочистий захід, присвячений одному з головних мусульманських свят - Мауліду (народження Пророка Мухаммада). Духовне управління мусульман України організувало ряд офіційних заходів до знаменної дати.
Знай наших: Анатолій Кокуш
Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями. Сьогодні Outlook розповідає про, напевно, найбільш відомого «технаря» із світу кіно – володаря двох заповітних «Оскарів» Анатолія Кокуша.
ГДІП презентував 18-й випуск щорічника «Україна дипломатична», присвяченого 100-річчю дипломатичної служби України
30 листопада 2017 року в приміщенні Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка відбулася презентація вісімнадцятого випуску наукового щорічника «Україна дипломатична», присвяченого 100-річчю української дипломатичної служби.
У Києві відбувся урочистий прийом на честь 25-річчя дипломатичних відносин між Румунією та Україною
Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан Леон Цуркану провів урочистий прийом на честь 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Румунією та Україною, а також відкрив у Києві виставку румунських художників "Мистецтво. Традиція. Бая Маре. Марамуреш".
Посол Нурберди Аманмурадов провів прес-брифінг з нагоди 22-ї річниці нейтралітету Туркменістану
Посольство Туркменістану в Україні провело брифінг для журналістів з нагоди 22-ї річниці нейтралітету Туркменістану і прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Резолюції про проголошення 12 грудня Міжнародним днем ​​нейтралітету.
Театр Арто: життя як наслідування мистецтва
Приходячи в Театр жорстокості, людина потрапляє в самий центр вистави: тут все, від чого ми ховаємося у повсякденних турботах, – свобода й ізольованість, життя на межі, злиття з юрбою до втрати себе й самотнє перебування на вершині. Драма буття заманює у свої надра, відголосок трагізму проймає публіку – і глядач, сам того не помічаючи, опиняється у пастці власного сприйняття. Усе це – про так званий «крюотичний театр» (the atredecruaute) , дітище французького драматурга і режисера, ексцентричного і шокуючого Антонена Арто.
У межах проекту Diplomatic Greetings дружина Посла Пакистану познайомить українок з мистецтвом розпису по тканині
9 грудня у Києві відбудеться незвичайний майстер-клас з виготовлення шалей, сумочок і декорування подушок, який проведе дружина Посла Пакистану в Україні пані Сіма Аттар.
Янг-Стріт: історія одної вулиці
Люди, котрі вперше приїхали до Торонто, мають всі шанси попастися на вудочку місцевих сюрпризів. Наприклад, вам можуть запропонувати: «Чи не бажаєте доїхати до пункту призначення через вулицю Янг-Стріт?» А коли ви погодитесь на цю авантюру, вас перепитають: «Ви що, зібрались проїхати по всій вулиці?» І коли зніяковілий мандрівник вникне в деталі, він виявить: довжина зачарованої вулиці під назвою Янг – 1896 кілометрів. А якщо ви виявите ще трохи допитливості і вирішите почитати історію найдовшої вулиці на світі, вас чекає захоплююча подорож у світ індіанців, європейських завойовників і зіткнення культур. Отже, починаємо…
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю з режисером Дороном Пазом
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з ізраїльським режисером Дороном Пазом, котрий представив у Києві свою нову роботу «Єрусалим». Про спосіб пошуку натхнення через заголовки в журнальних статтях, перспективу кінематографу загалом і про причини вельми стриманого ставлення до критиків читайте далі у матеріалі!
Від заходу до світанку: ТОП-5 столиць нічного життя Європи
Поняття ідеального відпочинку у кожного своє: комусь для повного релаксу необхідні океан, пляж й екзотичний коктейль, когось тягне підкорювати нові гірські вершини, хтось живе у передчутті знайомства з давніми руїнами… А є ті, хто просто мріє відірватися на повну котушку, забувши про все на світі!
Закрити
Outlook facebook page