RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Історія бренду: Мазераті

Історія бренду: Мазераті

Автор: 12.10.2017 |
Автомобілі марки Мазераті – це не просто швидкість і надійність, це ще й неймовірне почуття стилю, котрим не можуть похвалитися багато інших відомих брендів, адже саме італійці розуміються не лише на технологіях, а й на дизайні. Коли і як вони почали створювати ці шедеври на колесах, з якими труднощами й успіхами мали справу – читайте далі в OUTLOOK..

В основі бренду Мазераті лежать сімейні стосунки – найпотужніший фундамент для будь-якого бізнесу і доволі типовий для темпераментних італійців, котрі навіть дорослими, роз’їжджаючись по світу, не забувають і шанують близьких людей. Традиційна середземноморська «сімейність» хоч не раз і була обіграна в кіно чи літературі дуже карикатурно, насправді викликає навіть певну заздрість своєю теплотою і щирістю. Такими рідними і любимими один для одного були і наші сьогоднішні герої – брати Мазераті з Болоньї, котрі народилися на межі XIX–XXстоліть. Загалом їх було шестеро, і всі вони вклали часточку своєї душі в загальну справу, котра розпочалася з того, що старші брати – Карло й Альф’єрі – захопилися перегонами.

Фото: mаserаti.com

Через кілька років брати Мазераті, справжні діти нового технічного століття, працюючи то тут, то там в різноманітних майстернях і цехах, 1914 року прийняли рішення заснувати власне автоательє Società AnonimaOfficineAlfieriMaserati, директором якого став найстарший із них – Альф’єрі. Емблему для компанії розробив середній Маріо, котрий намалював знаменитий тризуб, елемент легендарного фонтана – окраси однієї з головних площ Болоньї. Доповнюючи один одного і маючи пристойний досвід роботи за наймом, брати зі справжнім південним ентузіазмом взялися за роботу, позиціонуючи свою майстерню передусім як місце, котре поліпшує гоночні автомобілі, тобто, кажучи сьогоднішньою мовою, вони займались тюнінгом і були відомі тільки серед таких же професіоналів.

Фото: cаche.mrportеr.com

Справжній прорив для братів стався 25 квітня 1926 року, коли повністю сконструйований ними автомобіль MaseratiGranPrix 1500, за кермом якого сидів Альф’єрі, переміг у престижних перегонах Тарго Флорія. Після цього невідома компанія буквально прогриміла у пресі, а перемоги на турнірах почали сипатися, як із рога достатку. Про жоден тюнінг чужих авто у Мазераті ніхто вже й не говорив: сім’я повністю переключилася на роботу над власними суперкарами. За словами фахівців, головна причина успіху братів – революційне на той момент проектування 4-, 6-, 8-, 16-циліндрових силових агрегатів. Вісімдесят років тому швидкісні показники автомобілів Maseratiв 130 кінських сил просто змушували божеволіти і суперників, і спеціалістів, адже навіть сьогодні подібні цифри викликають повагу. Тому не дивно, що всі 1930-ті роки, коли їхні автомобілі тільки і перемагали на різноманітних турнірах, гонщики всієї Європи і конкуренти над усе мріяли оволодіти їхніми технологіями. Надзвичайно сильні конструктори, Мазераті виявилися відверто слабкими бізнесменами, котрі не вміли як слід продавати і просувати свою продукцію, що призвело до парадоксальної ситуації: тріумфи на трасах і проблеми з кредиторами. Саме вони змусили продати сімейний бізнес іншим братам – Орсі, заможним аристократам.

Матеріали за темою: Історія бренду: Cadillac - президенстське авто

Наступні десять років – це зовсім інша епоха й історія перетворення невеликого сімейного бізнесу на величезну корпорацію. Орсі, розуміючи, який скарб їм дістався, вчинили дуже мудро: вони залишили Мазераті працювати в компанії, цілком залишивши за ними технічні і дизайнерські питання, зосередивши на собі лише комерційні. Підростаючий персонал компанії учився у братів колективній роботі, автомобілі успішно продавали в інші країни, гонщики й надалі їх розхвалювали, а заможні люди віддавали гігантські суми за володіння моделями, що стали на той момент легендарними, такими як Maserati 8CTF.

Фото: i.whееlsаge.org

Справи йшли вгору, тому після того, як десятилітній контракт братів закінчився, а всередині корпорації виросли свої геніальні інженери, які перейняли у засновників всі тонкощі виробництва і розвинули їх до ще більшого прориву. OrsiGruppo розпрощалася зі знаменитою сім’єю, і розпочався наступний етап управління брендом, що триває і дотепер. Шляхи братів, що дали своє ім’я бренду, більше з цим брендом ніколи вже і не перетиналися – якийсь час вони без особливого успіху намагалися розвивати нову компанію O.S.C.A., але навіть наблизитися до свого першого конструкторського тріумфу їм не вдалося…

Матеріали за темою: Усе в топку?

Сьогодні ж Мазераті, як і будь-який успішний проект, давно пережив своїх творців і почувається як ніколи впевнено. Їхній головний офіс вже понад п’ятдесят років працює у Модені, куди було вирішено переїхати з Болоньї, а самою маркою вже давно володіє промислова група Fiat, хоча після епохи Орсі господарями встигли побувати і «Сітроен», і «Де Томазо». Ще наприкінці 1950-х Мазераті перекваліфікувалась із гоночних автомобілів на цивільні, оскільки хоч турніри, зокрема і Формула 1, продовжували вигравати, запит на «звичайні» машини у світі куди вищий, ніж на спортивні: ринок є ринок. Утім, звісно, коренів важко позбутися, адже і в MаseratiQuаttroporte, і в MаseratiGrаnTurismo, і в інших моделях все ще відчуваються не тільки стиль і надійність, але і «вроджена» пристрасть до швидкості. Більше того, вона не просто відчувається: «цивільні» автомобілі і дотепер можуть за лічені секунди буквально злетіти на трасі, варто лиш сильніше натиснути на педаль.

Фото: mаserаtiusa.com

Цікаві факти про Мазераті:

- У ті роки, коли компанією володіли брати Орсі, в Італії на піку могутності перебував Беніто Муссоліні, котрому старалися догодити всі промисловці країни і надати той найбільш «особистий і вічний автомобіль». Дуче не просто найбільше любив і часто користувався саме маркою Мазераті, він ще й замовляв у їхніх інженерів двигуни і ходові частини для військових машин.

- Не лише диктатори поважають цю марку. Серед відомих поціновувачів саме Maserati у всі часи було і є багато найрізноманітніших і успішних людей. Публічно освідчувалися в любові до бренду і купували бодай якусь його продукцію Боно, Марчелло Мастрояні, Лучано Паваротті і багато інших.

Матеріали за темою: Palio del Papero: не тільки птахи

- У 1950-х роках, коли бренд якраз переходив у розряд «цивільних», інженери певний час намагалися робити і мотоцикли, однак особливих успіхів у цій сфері не домоглися.

- Згідно з тим, що відомо з комерційної таємниці виробництва, кожне авто проходить на заводі близько 700 різних перевірок.

- На рубежі 1930-1940-х американський гонщик Вільбур Шоу, керуючи Maserati 8 CTF, двічі поспіль здобував перемогу на Indianapolis 500. відтоді жоден з італійських автомобілів більше не перемагав на цих легендарних американських перегонах.   

Вам це буде цікаво:
На чортовім кружляли колесі…
Крім кількох східноєвропейських країн, круглий металевий атракціон більше ніде не називають «чортовим». Іменоване за прізвищем творця «колесо Ферріса» вперше відкрило панораму Чикаго з 80-метрової висоти 1893 року. Відтоді вертикальний круг з кабінками почав з'являтися мало не в кожному великому місті. OUTLOOK пропонує вам дізнатися про найбільш вражаючі його екземпляри.
Departure: Волендам
П’янка свобода, шедеври у музеях, фантастична архітектура, над якою трудились і людина, і природа – все це, звичайно, про нідерландську столицю Амстердам, таку відому і незвідану водночас. І все б добре, але самих Нідерландів у цьому, либонь, найбільш космополітичному і толерантному місті Європи практично немає, так що саме на її пошуки ми і рушимо в околиці столиці, а точніше – в село Волендам.
Знай наших: Сергій Полунін
26 жовтня відбудеться довгоочікувана прем`єра документально-біографічної картини «Танцюрист» про ціну успіху, яку заплатив артист балету Сергій Полунін. Херсонець за походженням, волею випадку потрапляє до Королівського театру в Лондоні, де здобуває неймовірний успіх, а потім зникає з поля зору, щоб згодом завоювати ще більше любові глядачів. Сьогодні OUTLOOK продовжує серію матеріалів про успішних українців.
Представники Посольства Аргентини в Україні відвідали відкриття напряму з вивчення танго в одній з танцювальних студій Києва
Представники Посольства Аргентини в Україні підтримали ініціативу українців в популяризації аргентинської культури в Україні. У танцювальній школі Frizzante запустили курс з вивчення танго - одного з головних надбань цієї латиноамериканської країни. Танцювальний вечір супроводжувався дегустаціями аргентинського вина Malbec і Torrontes. Почесними гостями свята стали секретар Посольства - Мартін Кастро, а також співробітники відділу культури. Крім виступів професіоналів, які демонстрували віртуозне володіння тілом, всі бажаючі змогли пізнати ази темпераментного танцю. Гостей привітала власниця школи Лариса Осипенко, зазначивши, що для неї велика честь зустрічати представників сонячної держави на своєму івенті, а також "радувати" українців приємними аргентинськими вечорами.
Критичні температури: не дай собі засохнути
У тих куточках Землі, про які зараз піде мова, люди живуть за особливими правилами природи. Тут дощі не трапляються зненацька, а морози не приходять несподівано. Усе набагато серйозніше. І якщо одного разу вас занесе в один з них – будете вже підготовлені і, можливо, згадаєте OUTLOOK з вдячністю.
Міські стежки. Найвужчі і найширші вулиці світу
Понад половину населення планети живе в містах, пронизаних безліччю вулиць – довгих і коротких, широких та вузьких, гарних і не дуже. Критеріїв тут немає, комусь нетрі Ріо миліші за бродвейські авеню. Ми не беремося стверджувати, що краще чи гірше, а просто зосередимось на показниках.
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Гадамес: квітучий оазис найвідомішої пустелі
П’ятдесятиградусна Сахара – одне з найвідоміших місць на планеті, більша частина якого абсолютно не придатна для життя. Утім, сьогодні ми вирушимо саме в її піски, щоб побачити неймовірне місто Гадамес, чиї жителі тисячоліттями виживають серед тутешньої спеки і надають усім, хто цього потребує, такий необхідний притулок.
Посольство Узбекистану представило в Україні продукцію автомобілебудівної галузі
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан Алішер Абдуалієв ознайомив гостей з лінійкою автомобілів, створеною підприємствами структури «Узавтопром». Подвір’я Посольства перетворилося на демонстраційний майданчик можливостей автівок RAVON: R-2, R-4 і Ravon-Gentra.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні Outlook подорожує по найцікавіших з точки зору географії й адміністративного управління містах і країнах, що є анклавами, цілком розташованих на територіях інших держав.
Багатогранна палітра світу у Києві. OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL вчетверте зібрав гостей та друзів
Чи може організатор заходу бути щасливіший, ніж тоді, коли він побачив тисячі щасливих усмішок відвідувачів фестивалю? Скажемо одразу, що наші івенти завжди викликають резонанс, але такої кількості охочих відсвяткувати з нами ми насправді не очікували. Це надихає і мотивує щоразу розширювати масштаби і площі.
У посольстві Німеччини відзначили День єдності
Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ернст Райхель з дружиною приймали гостей на честь свята - офіційного об’єднання Західної та Східної Германії. Пан Райхель відзначив здійснений Україною стрибок у напрямку Європи - укладення угоди про Асоціацію з Європейським Союзом: «Угода забезпечить підтримку і консультування, політичне узгодження і наближення України до стандартів Європейського Союзу в багатьох галузях».
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Каламата. Героїчне минуле та оливкове сьогодення
Стародавня Греція починалася з Мікен і Криту, а нова історія країни писалася з Каламати. Саме в цьому місті було вперше скинуто турецькі кайдани, звільнивши шлях для здобуття незалежності. Каламата – місце з характером. Менш ніж за 200 років його двічі відбудовували заново, і воно знову відроджувалось.
У посольстві Угорщини анонсували творчу осінь
У Києві відбулася прес-конференція за підтримки посольства Угорщини в Україні, присвячена феєрії угорської творчості восени 2017 року. Відкрив зустріч вітальним словом Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень оголошенням програми культурних заходів, запланованих у Києві за підтримки і взаємодії угорських дипломатів та наголосив на важливості спільних проектів наших країн.
Подорожі до китової пащі
Нам, дорослим, іноді таки вдається втілити в життя дитячі фантазії, побачити наяву історії з малечих снів, відтворити те, що здавалося казкою. Ось мріяли ви коли-небудь побувати в пащі у кита? Ніби вас проковтнула величезна рибина і тривалий час ви там жили, роздивлялись, як там у неї всередині, облаштовували свій побут, плавали та пірнали досхочу?
У Києві відбулася прес-конференція з нагоди участі іноземних дипломатів у Міжнародному інвестиційному форумі «InCo–2017»
Прес-конференція з нагоди проведення Міжнародного інвестиційного форуму «InCo–2017» відбулась 26 вересня у медіа-центрі ГДІП. На заході виступили: генеральний директор ДП «ГДІП» Павло Кривонос, начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької ОДА Артур Бойко, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Мінчев, віце-президент Запорізької торгово-промислової палати Дмитро Антонюк та керівник проекту OUTLOOK Дарія Карякіна.
Посольство Індонезії в Україні одягнуло монумент королеви Ганни в Києві в традиційну весільну сукню балийської жінки
Посольство Республіки Індонезія в Україні під егідою Київської міської адміністрації ініціювало нову традицію перевдягання пам'ятника королеви Ганни на Львівській площі в національні вбрання різних країн. Першою сукнею в гардеробі стало традиційне весільне плаття балийской жінки.
Посольство Казахстану в Україні провело круглий стіл, присвячений 25-річчю дипломатичних відносин
Надзвичайний і Повноважний Посол республіки Казахстан в Україні Самат Ордабаєв 27 вересня провів у Києві круглий стіл, присвячений 25-річчю дипломатичних відносин між нашими країнами. У заході прийняли участь голови дипломатичних місій, народні депутати Верховної Ради, керівники державних органів України, представники творчої і наукової галузей, бізнес-спільноти, ЗМІ
Азіада-2017 у фото
OUTLOOK побував в Ашхабаді і стежив за відкриттям і ходом масштабного свята спорту - V Азіатських ігор в закритих приміщеннях і з бойових мистецтв, які подарували насправді видовищну феєрію всім гостям. По завершенню змагань турнірна таблиця вшановує безумовних переможців - господарів заходу. Команда Туркменістану завоювала 245 нагород, з яких 89 золотих, 70 срібних, 86 бронзових.
Закрити
Outlook facebook page