RU  UK  EN
Статті  >  Насолодись  >  Знай наших: Анатолій Кокуш

Знай наших: Анатолій Кокуш

Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями. Сьогодні Outlook розповідає про, напевно, найбільш відомого «технаря» із світу кіно – володаря двох заповітних «Оскарів» Анатолія Кокуша.

Кіноінженери і кіномеханіки не просто лишаються поза кадром, вони ще й в рази менш відомі і впізнавані для кіноманів, ніж режисери, оператори і сценаристи, присутність яких на екрані можна вгадати хоча б за тими чи іншими творчими прийомами чи початковими титрами. При цьому професійна тусовка не просто знає своїх «невідомих» героїв в обличчя, вона ними захоплюється. У чергу до українського майстра, творця унікальних операторських кранів і систем стабілізації Анатолія Кокуша уже понад двадцять років вишиковуються всі «топи» фабрики мрій, починаючи від Стівена Спілберга і закінчуючи Рідлі Скоттом. Усе тому, що унікальні машини, розроблені уродженцем Керчі і його компанією «Фільмтехнік», дають змогу авторам фільмів робити з камерою практично все і навіть більше, знімаючи зірок у немислимих ракурсах і на будь-якій висоті, часто навіть порушуючи закони фізики.

Знай наших: Ежен Деслав

Кокуш народився в Криму 1951 року, і, як багато справді великих людей у своїй сфері, неймовірно скромний і чарівний чоловік, називає себе «допоміжним інструментом» справжніх митців. Звісно, це не так хоча б тому, що без фантазії і неординарного інтелекту просто неможливо сконструювати і створити такі крани і системи, як у нього. «Авторобот» і «Каскад», напевно, два найбільш відомі його творіння, саме за їхньою допомогою знято всі екшн-сцени в таких хітах, як «Місія нездійсненна», «Люди-Х», «Титанік», «Війна світів», «Гаррі Поттер»… Повірте, цей перелік можна продовжувати не на одну сторінку.

Фото i.ytimg.com

А починалося ж усе з куди більш скромних проектів, ще на радянських кіностудіях – імені Довженка і «Ленфільмі», де молодий інженер робив свої перші кроки як конструктор. Пізніше Анатолій признавався, що чимало проектів він придумав ще тоді, підпільно, оскільки радянська система кіновиробництва просто не давала можливостей для яких-небудь не тільки творчих, але й технічних експериментів. Утім, робота в тих умовах – це все одно безцінний досвід, адже доводилося буквально з нічого створювати системи стабілізації і прообрази своїх майбутніх кранів, паралельно вивчаючи потреби операторів і режисерів.

Знай наших: безперервна музика Любомира Мельника

Коли СРСР, а разом із ним і його кінематографічна галузь руйнувалися на зломі 1980-1990-х, Кокуш ризикнув і пішов з київської кіностудії, щоб не тільки творити але й стати бізнесменом, заснувавши власну компанію «Фільмтехнік». У ті кризові роки її офіс і штат були просто крихітними, внутрішні замовлень практично ніхто не робив: народу було не до кіно. Але вже через десять років компанія мала представництва у багатьох країнах. Вільна економіка, здорова конкуренція і можливість завойовувати міжнародні ринки – все це дало змогу Кокушу, що називається, вийти з підпілля і продемонструвати всьому світові весь свій потенціал. Кіно хоч і велика сфера, та в ній все одно так чи інакше всі одне одного знають. Тому не дивно, що народний телеграф дуже швидко розніс новини про феноменальні операторські крани з Києва, котрі особливо порадували голлівудських фільммейкерів.

Сьогодні в головному офісі разом з Анатолієм працюють понад 70 професіоналів своєї справи. Заробивши серйозний капітал, «Фільмтехнік», за словами його незмінного керівника, продовжує вкладати більш як 80% прибутку у свої нові розробки. Адже, якщо хочеш встояти на місці, бігти треба щодуху. Саме цим гаслом і керується Кокуш, котрий ще 2006 року отримав відразу два унікальних технічних «Оскари», а потім привіз заповітні статуетки на Батьківщину. Незважаючи на можливість жити у будь-якій точці світу, геніальний інженер й успішний бізнесмен проводить більшу частину часу в Україні, не лише працюючи тут, але й допомагаючи місцевій кінематографії, котра в останні роки почала підніматися, надаючи вітчизняним продакшенам і фірмам свої розробки за символічну ціну чи й узагалі безкоштовно. Як кажуть в його компанії, велике щастя працювати з голлівудськими майстрами, та куди приємніше, коли твої ідеї і продукти праці потрібні і вдома. Хочеться вірити, що саме такі спеціалісти як Кокуш допоможуть українським фільмам вийти на новий рівень. Ну а вже зараз ми можемо слідкувати за міжнародними проектами «Фільмтехніка», що прославляють і наше кіно, і нашу інженерію. 

Заглавное фото vgik.info

Вам це буде цікаво:
Знай наших: безперервна музика Любомира Мельника
Музика завдовжки у вічність або, іншими словами, Continuous music – жанр, який викликає гучні суперечки в професійних колах. Любомир Мельник, канадський композитор українського походження, бачить у своєму дітищі Continuous music продовження класичних традицій. За якими правилами грають його партитури, Outlook розповість у наступному матеріалі рубрики «Знай наших».
На екскурсію – до кінотеатру!
Подорожі світом дедалі більше манять нас, і як прикро буває, коли на шляху до їхньої реалізації виникають всілякі перешкоди. Outlook пропонує вам не зневірюватись, якщо вирушити у мандри не випадає. Краще надихніться фільмами, де самі міста грають не менше, ніж актори. Ми розповімо про п'ять кінокартин, які, маючи беззаперечну художню вартість, ще й слугують непоганими гідами.
Яскравіше тисячі смарагдів. У Києві відкрилася виставка, присвячена українці Катерині Десницькій - дружині принца Таїланду
Катерина Десницька - родом з Волині. Втім, в світі її знають, як принцесу Таїланду, дружину принца Чакрабона. Ця незвичайна українка відома своєю безстрашністю і силою духу. Недарма під час російсько-японської війни вона відмовилася від привабливої ​​пропозиції жити в розкоші і багатстві і пішла на фронт працювати медсестрою. Після повернення доля винагородила її за сміливість. А історія її любові до сих пір захоплює любителів щасливих історій.
Таємниці Пабло Пікассо будуть розкриті
Почавши цю весну з низки гучних прем'єр, ВОЛЯ продовжує дивувати своїх абонентів. Цього разу компанія-провайдер представила своїм абонентам прем’єру другого сезону серіалу «Геній» від каналу National Geographic.
Знай наших: Михайло Яримович
За знаменитою висадкою Ніла Армстронга та його команди на поверхню Місяця 1969 року стояло не тільки абстрактне торжество сили людського розуму, а й велика група висококласних інженерів, які розв’язували надскладні завдання. Серед них своїм сміливим і несподіваним підходом особливо виділявся Михайло Яримович, один з керівників місячної програми. Саме про нього ми з великою гордістю сьогодні розповідаємо в рубриці «Знай наших».
Квіти по-українському. Катерина Білокур
У будь-якій творчості є формати і правила: потрапивши «в мейнстрімовий струмінь», митець не голодуватиме. Проте за тоталітарних часів, коли всі сфери людського життя контролюються і коригуються, про індивідуальність узагалі можна забути. Напевно, на зло системі і з'являються самородки, праця яких стає безсмертною. Про одного з таких, художницю Катерину Білокур, сьогодні згадує OUTLOOK.
Знай наших: Макс Левчин
Українські IT-спеціалісти щороку доводять, що вони якщо не найкращі, то вже напевно одні з найкращих на планеті, працюючи над різноманітними і складними проектами. При цьому вихідці з нашої країни – не тільки високопрофесійні співпрацівники, вони ще й чудові управлінці і керівники, що створюють світ теперішнього, який оточує нас, і майбутнього, про котре ми поки навіть боїмося мріяти. Про одного з таких лідерів Макса Левчина, розробника загальновідомої платіжної системи PayPal, читайте в нашій рубриці «Знай наших».
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів. Господар закладу, Карл Густавович Фаберже, напевно бачив у цьому хаосі наближення кінця своєї кар'єри. Однак, можливо, і потай сподівався на друге життя власної спадщини. Якби він знав, що так воно й станеться, – навряд чи маестро так швидко втратив би душевні сили...
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
Кіно по-нігерійськи
Більшості людей Нігерія відома як країна з величезними запасами нафти і перманентними економічними і політичними проблемами. При цьому мало хто за межами Африки знає про потужну кіноіндустрію в цій державі, розмах і оборот якої вражають. Ми з головою пішли в цю тему і спробували зрозуміти, що таке «Ноллівуд»?
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю з режисером Дороном Пазом
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з ізраїльським режисером Дороном Пазом, котрий представив у Києві свою нову роботу «Єрусалим». Про спосіб пошуку натхнення через заголовки в журнальних статтях, перспективу кінематографу загалом і про причини вельми стриманого ставлення до критиків читайте далі у матеріалі!
Знай наших: Сергій Полунін
26 жовтня відбудеться довгоочікувана прем`єра документально-біографічної картини «Танцюрист» про ціну успіху, яку заплатив артист балету Сергій Полунін. Херсонець за походженням, волею випадку потрапляє до Королівського театру в Лондоні, де здобуває неймовірний успіх, а потім зникає з поля зору, щоб згодом завоювати ще більше любові глядачів. Сьогодні OUTLOOK продовжує серію матеріалів про успішних українців.
Знай наших: Ежен Деслав
У рубриці «Знай наших» ми зазвичай розповідаємо про видатних українців, котрі досягли значного успіху в тій чи тій сфері. Однак нашого сьогоднішнього героя – Ежена Деслава, або Євгена Слабченка – важко вписати в певні рамки, оскільки він досяг висот одразу в кількох сферах, будучи не тільки справжньою Людиною епохи Відродження XX століття, але й патріотом своєї України.
Керований хаос: архітектор Заха Хадід
В англійській мові є чудовий неологізм, синонім успішності – «селфмейдмен», котрий можна перекласти як «людина, що зробила себе». Саме такою людиною, безумовно, є знаменитий архітектор Заха Хадід. Ми розкажемо про її непростий життєвий і творчий шлях її ж словами.
Шведський відлюдник Інгмар Бергман
14 липня 1918 року у шведському місті Упсала народився чоловік, який зняв понад 50 картин і поставив кількадесят вистав, що підняли планку у мистецтві на недосяжний рівень. Навіть сьогодні, переглядаючи шедеври Бергмана, створені ще півстоліття тому, розумієш, що вони нічого не втратили з часом – скоріше навпаки.
Історія бренду: Жан Пату
Йому вдалося вловити зухвалий дух початку двадцятого століття і передати ідеали епохи в модних новаціях. Радість, швидкість і легкість – якщо емоції допомагають продавати, то враження, пов'язані з брендом Жана Пату, будуть саме такими.
Історія бренду: Davidoff
Він заробив свої перші песо, танцюючи танго і чарльстон. Трудився зварювальником у Буенос-Айресі та не гребував будь-якою працею, щоб зібрати свій стартовий капітал. Фанатичний трудоголік, який увесь час намагався виглядати снобом. Усміхнений з клієнтами та неймовірно вимогливий до колег. Читайте в OUTLOOK у день народження Зіно Давидоффа про те, як обдарований скрипаль з українським корінням домігся для свого бренду без перебільшень королівських аудієнцій.
Посол Іспанії представив в Києві картину "Королева Іспанії"
Надзвичайний і Повноважний Посол Іспанії в Україні Херардо Бугайо Оттоне презентував в одному зі столичних кінотеатрів картину "Королева Іспанії" режисера Фернандо Труеба. Серед гостей прем'єри були Надзвичайний і Повноважний Посол Мексики, Тимчасовий повірений у справах Куби, представники кіноіндустрії, громадськість, ЗМІ.
У Києві стартував Тиждень Іспанського кіно
30 березня за підтримки посольства Іспанії в Україні в Культурному центрі Кінотеатр «Київ» відкрився XV Тиждень іспанського кіно. Офіційне відкриття кінематографічного калейдоскопа відвідали дипломати Посольства Іспанії в Україні, представники української кіноіндустрії, громадськість, ЗМІ.
В Україні пройде тиждень іспанського кіно
Спогади і таємниці минулого, заборонене кохання і зрада, докази справжньої дружби, калейдоскоп ексцентричних пригод - СінеФієста повертається в Україну. 30 березня за підтримки посольства Іспанії в Україні в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ» відбудеться відкриття XV Тижня іспанського кіно.
Закрити
Outlook facebook page