RU  UK  EN
Статті  >  Насолодись  >  Історія бренду: «Louis Vuitton» – чемоданний прорив

Історія бренду: «Louis Vuitton» – чемоданний прорив

Автор: 14.05.2018 | історія, бренд
Найбільш пізнаваний бренд у світі й один із найстаріших у Франції «Louis Vuitton» – це символ розкоші, елітарності й аристократизму. Усе розпочалося з якісних валіз, далі – різні види сумок, а тепер бренд виробляє все – і жіночий одяг, і чоловічий, і дитячий, і взуття, і прикраси. Причому «Louis Vuitton» нині діє не тільки в люксовому сегменті, а й розширює свій вплив і на prеt-а-porter.

«LouisVuitton», як і всі бренди, ґрунтується на таланті, спритності, наполегливості, енергії і неймовірному ентузіазмі її засновника. Юний Луї настільки прагнув власноручно створювати дорожні валізи і горів ідеями щодо поліпшення вже існуючих традицій у цій справі, що вже в 14 років самостійно вирушив для цього у Париж. Невідомо, наскільки це правда, але легенда бренда свідчить, що підприємливий юнак навіть дійшов із своєї провінції до Парижа пішки.

Фото cdn.cnn.com

Луї Вюїттон народився у містечку Юра на сході Франції у сім’ї тесляра 1821 року. Оскільки сім’я була небагата, Луї вже з дитинства підробляв із батьком. Дивно: цій дитині столярна робота здавалася дуже захопливою. Він не намагався заснувати всесвітньовідомий бренд чи розбагатіти – він просто хотів удосконалюватися у своїй майстерності. І дорожня тематика цікавила його куди більше, ніж замовлення батька.

Справа в тому, що в ті часи залізниці в Європі тільки почали з’являтися. Усе, пов’язане з ними, стало для прогресивних людей гостро актуальним. А подорожі перетворилися на справжній модний вихід у світ. От тільки валізи аристократам доводилося носити із собою незручні і некрасиві. Так що Луї перейнявся метою переїхати у Париж і створювати їм антиподи. До того ж чемоданний пошив став найпрестижнішим і прибутковим бізнесом у Франції.

Фото archinect.imgix.net

Так от пішки добиратися до Парижа юному Вюїттону довелося тому, що його батьки просто не могли виділити йому грошей навіть на дорогу. Але все можливо, якщо сильно захотіти. І самовідданий підліток подолав 400 кілометрів! У дорозі він просто брався за будь-яку роботу, щоб прогодуватися і знайти місце для нічлігу. Уже у Парижі Луї отримав ту роботу, на яку розраховував – став одним із помічників у майстра, котрий славився шиттям дорожніх сумок.Три роки він копітко опановував цю майстерність. Спочатку став старшим помічником у майстра, потім став отримувати особисті замовлення. І створив першу плоску валізу. Це був фурор! Її форма – справжній прорив. Усі попередні валізи були настільки незручні, що їх неможливо було навіть нормально упакувати у багажне відділення. Так що авторський витвір Вюїттона миттєво став популярним серед паризької еліти! І буквально відразу ж – річчю для обраних і ознакою тієї самої елітарності в руках свого власника. Та такою, що незабаром до молодого генія звернулася сама дружина Наполеона III– імператриця Євгенія. Це й дало Луї змогу стати справжнім дизайнером і відкрити свій фірмовий бутик уже 1854 року. Чудовий магазин «Louis Vuitton: Malletiera Paris» («валізи Парижа») був розташований на Єлисейських полях, вулиця Rue Neuvedes Capucines.

Фото covetedition.com

З кожним новим творінням Вюїттон поліпшував дизайн валізи і здійснював переворот у цій справі. Його новації були пов’язані і з матеріалом, і з поліпшенням застібок, і з естетикою стилю. Ось тільки перші з новацій, запроваджені цим неперевершеним творцем:

  • Плоска валіза. Отримала назву «Trianon» за назвою сірої водонепроникної тканини, котрою обшивався згори. Усі його попередники мали випуклу некрасиву кришку.
  • Боковая застібка на валізі.
  • Замок-тумблер, котрий перетворив валізи Louis Vuitton на «переносні сейфи». Причому кожний замок випускали вже з оригінальним номером і ключем. Вюїттон був настільки впевнений у своєму творінні, що в рекламі навіть кинув виклик знаменитому Гуддіні із закликом спробувати такий зламати.
  • Уже на перших етапах роботи Вюїттона спіткали підробки. Тоді він придумав використовувати для виробництва тільки винятковий вид тканини у бежево-червону смужку. Це було першою відмітною рисою бренда. Причому люди хотіли мати у своєму розпорядженні дорожні сумки саме від «Louis Vuitton» настільки, що готові були на все, аби отримати саме їх, а не якусь підробку навіть високого рівня якості виробу. «Louis Vuitton» – сімейна справа. 

Чемоданна справа стала справжнім сімейним дітищем Вюїттонів. Усю майстерність Луї перейняв син Жорж, і після його смерті успішно очолив компанію. Завоювання світу від «Louis Vuitton» продовжилось.
Саме Жорж Вюїттон створив легендарний орнамент бренда, котрий став відмітною монограмою «Louis Vuitton» на всі часи. Цікаво, що фірмова монограма бренда «заснована» на архітектурній деталі Палацу дожів Венеції – ще один символ елітарності бренда, зрозумілий тільки обраним. Це допомогло суттєво знизити відсоток підробок і зробити їх зовсім не престижними. Для того, щоб завоювати для своєї торгової марки популярність у всьому світі, Жорж постійно переїжджав з однієї країни до іншої і дуже багато подорожував. Завдяки цьому магазини бренда відкрилися в таких світових центрах, як Нью-Йорк, Вашингтон, Бомбей, Буенос-Айрес та Александрія.

Фото nousculture.com

Початок XX століття для «Louis Vuitton» – це створення авторських дамських сумочок на замовлення перших зірок часу. Наприклад, на індивідуальне прохання чарівної Коко Шанель чи витонченої Одрі Хепберн. Ці дизайни практично миттєво ставали легендами.
Після смерті Жоржа управління компанією перейшло до рук його сина – Гастона-Луї. Він продовжив просування і запровадження новаторства від «Louis Vuitton». Онук засновника бренда, приміром, почав використовувати більш м’які види шкіри для виробництва. Здається, що це далеко не оригінально. Але «Louis Vuitton» за рецептом Гастона-Луї так обробляв шкіру, що вона з роками стала міняти відтінок. Тобто ви могли б купити шкіряну сумку світло-коричневого кольору, а з часом вона набувала розкішного янтарного або карамельного відтінку. Вельми цікаво! Тим більше, що для «LouisVuitton» це дуже виграшно. Справа в тому, що якість його виробів дає змогу носити сумку хоч усе життя. А за роки користування може приїстися навіть дуже шикарна річ. Зміна кольору – як придбання нової сумки. «LouisVuitton» трепетно дбав про своїх клієнтів. І це вирізняє його навіть на тлі інших легендарних брендів.

Фото luxe.supdepub.com

Сучасним проривом для «Louis Vuitton» стало призначення художнім керівником бренда Марка Джейкобса. Саме завдяки йому наприкінці 90-х компанія випустила жіночі і чоловічі колекції одягу prеt-а-porter. Тепер «Louis Vuitton» – не тільки різноманітні варіанти на тему сумок. Це все: спідниці, брючні костюми, пальта, пуловери, взуття, всілякі аксесуари і прикраси. Варто зазначити, що хоч Джейкобс і не належить до талановитого сімейства, фірмовий стиль «Louis Vuitton» витримував ідеально. Це заслуговує захоплення, адже потрібно мати особливу майстерність, щоб перейти від сумок не тільки до одягу, але й більш доступного цінового сегмента.

Головне фото parisianglance.files.wordpress.com


Вам це буде цікаво:
Великий шовковий шлях по-таджицьки
Зачувши словосполучення «великий шовковий шлях», одразу уявляєш собі відважних мандрівників і нескінченні каравани, повні коштовностей і дивовижних товарів, що перетинають країни та континенти. Сьогодні ми розповімо про таджицькі міста, котрі слугували у давнину найважливішими перевалочними пунктами цієї торговельної артерії.
У Києві відбувся транскордонний молодіжний табір «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі»
З 5 по 8 листопада 2019 року у рамках проєкту відбулись заходи, до участі в яких долучились студенти та викладачі з Білорусі й України, поважні гості та дипломати​.
Підземний полиск імперії: будапештське метро
Провівши всього годину в польоті, я раптом дізнався, що опинився в місті, де є найстаріше в континентальній Європі метро. І це ще не все, чим примітна будапештська підземка. OUTLOOK вирушає на прогулянку метрополітеном одного з найгарніших міст світу. Спускаємось?
Леніну й не снилося... Вражаючі мавзолеї
Великі й не дуже світу цього змушують голосно говорити про себе не тільки за життя, але й після смерті. А як, власне, можна промовчати, дивлячись на помпезну усипальню того чи іншого діяча, навіть не беручи до уваги єгипетські піраміди. Outlook переконався в тому, що мавзолей Володимира Ілліча на Красній площі – досить скромний притулок на відміну від...
Усім потрібні гроші. Валюти світу
Називають їх скрізь по-різному, проте люблять, напевно, однаково. Ми говоримо, звісно ж, про гроші, а точніше про їхні «другі імена». Адже крім офіційної, у кожної валюти є своя, народна назва, яке не так відома, але дійсно заслуговує на увагу!
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Гід по старині: Европейські блошині ринки
Всупереч поширеній думці, європейські блошині ринки мають небагато спільного з секонд-хендом або звичайними торговельними рядами традиційних речових базарів. По суті, ці місця унікальні тим, що своєрідно відображають дух країни, а по непоказних, на перший погляд, товарах можна прочитати її минуле, відчути настрій епохи.
«Пташку шкода!». Пернатий символ Маврикія
Фігурки птиці додо «окупували» всі сувенірні крамниці Маврикію, а її зображення навіть стало національним символом, доповнивши собою герб країни. Та найприкріше, що всю цю славу маврикійський дронт отримав після того, як повністю зник з лиця землі, на що знадобилося менше ста років...
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
Завдяки Посольству Узбекистану в Україні та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Алішеру Абдуаліеву OUTLOOK пощастило побувати в цій гостинній країні. І сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
Яскравіше тисячі смарагдів. У Києві відкрилася виставка, присвячена українці Катерині Десницькій - дружині принца Таїланду
Катерина Десницька - родом з Волині. Втім, в світі її знають, як принцесу Таїланду, дружину принца Чакрабона. Ця незвичайна українка відома своєю безстрашністю і силою духу. Недарма під час російсько-японської війни вона відмовилася від привабливої ​​пропозиції жити в розкоші і багатстві і пішла на фронт працювати медсестрою. Після повернення доля винагородила її за сміливість. А історія її любові до сих пір захоплює любителів щасливих історій.
ВІДЕО: Загадка на півдні Франції - печера Шове
У 1994 році в горах на півдні Франції була виявлена печера, всередині якої знаходилося більше тисячі наскельних зображень, що датуються 34 століттям до нашої ери. На думку експертів, це сліди першої цивілізації на території Європи. Чудовою якістю збережених малюнків печера зобов'язана тому, що в результаті обвалення каменів вона була законсервована протягом останніх 23 тисяч років. Сьогодні OUTLOOK проведе для вас екскурсію по місцю, куди неможливо потрапити звичайній людині!
Слово – не горобець…
Слова, які ми промовляємо кожного дня, здаються нам звичайними і знайомими. Навіть виникає відчуття, що, наприклад, «шофер» був завжди. Ось тільки маленький нюанс: самим автомобілям всього лиш трохи більше ста років... Отже, не все так просто зі щоденним лексиконом. Тож чому б не згадати цікаві історії виникнення й інших слів?
Посольства Болгарії та Ізраїлю відкрили в Києві виставку, присвячену долі євреїв у Болгарії
Посольство Республіки Болгарія та Держави Ізраїль в Україні, а також Департамент культури Київської міської державної адміністрації та Національний історико-архітектурний музей "Київська Фортеця" відкрили виставку, присвячену долі євреїв у Болгарії.
Сила – у миротворчості: День Організації Об'єднаних Націй
Організацію Об'єднаних Націй було створено задля припинення насильства у світі, захисту прав людини і викорінення злиднів. 24 жовтня 1945 року держави-засновники ратифікували договір про створення всесвітнього органу, який отримав назву ООН.
Берлін. Голокост. Місця пам’яті
Завдяки Єврейському форуму України і особисто його Президентові Аркадію Монастирському OUTLOOK вдалось побувати у Берліні і відвідати місця, пов’язані зі страшними злочинами Голокосту. І сьогодні, коли в Україні готуються до 75-ліття трагедії Бабиного Яру, ми вирішили згадати про місця, що досі зберігають сліди Голокосту.
Помпеї: життя під попелом
Людська історія пам'ятає Дрезден, Хіросіму, Нагасакі. Але очолюють цей сумний список древні Помпеї – жителі, якого стали застиглими пам'ятниками не з власної волі. Місто з видом на Везувій, неподалік сучасного Неаполя, було одним з найбільш розвинених не тільки в Римській імперії, але і в Європі. Свідченням цього є те, що Помпеї лежали на торговельному шляху, який з'єднував Рим і Південну Італію.
Петра. Скарби набатеїв
Безцінний дар земель Сходу, казкове місто, висічене з червоної плоті, столиця працьовитого арабського племені набатеїв, котрі прийшли до Йорданії понад дві тисячі років тому... У Петри багато порівнянь, та жодне з них не здатне передати красу і велич цього загадкового міста. Довгі роки воно було легендою, містом-примарою, що жило в оповідях про стародавній народ і його дивовижні скарби.
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Синкопи білого джазу
«Це не річ, якщо в ній немає свінгу», – так говорив знаменитий джазовий музикант Гленн Міллер. Точковий ритм і наростаючі пульсації почали виконувати африканські раби, привезені до США, а потім загадкові синкопи підхопили білі джазмени. При цьому «чорний» і «білий» джаз рухався в різних напрямах: африканці тяжіли до імпровізації, а європейцям була ближча готова мелодія.
Закрити
Outlook facebook page