RU  UK  EN
Статті  >  День батька в Естонії

День батька в Естонії

Автор: 12.11.2017 | свято, Естонія, родина
Щорічно в другу неділю листопада в Естонії відзначається День батька. Офіційна історія цього сімейного свята розпочалася в 1992 році, хоча, звичайно, і раніше у багатьох сім'ях влаштовували святкові дні в честь сильних і улюблених татусів.

Напередодні листопадового свята в дитячих садах проходять тематичні ранки, а в школах - концерти для батьків. Діти вручають татам саморобні листівки та подарунки - зазвичай це вирізані з паперу та розфарбовані краватки або автомобілі. В День батька в деяких містах вивішують прапори.

Поки День батьків в Естонії залишається для більшості офіційним нововведенням, але поступово свято стає загальним для всієї країни, зміцнюючи свої традиції. Наприклад, традицією вже стало проведення силовими структурами показово-пізнавальних уявлень в рамках благодійного безкоштовного сімейного свята «День батьків для всіх дітей», де в неділю діти разом з татами можуть взяти участь в різних змаганнях і ближче ознайомитися з чоловічими професіями.

Серед учасників конкурсів є й вихованці дитячих будинків, над якими в цей день беруть шефство поліцейські, рятувальники, прикордонники або військовослужбовці.

Як відомо, ідея влаштувати свято для тат (який відзначається в багатьох країнах світу в третю неділю червня) відвідала в 1909 році місіс Додд з Вашингтона. Вона хотіла висловити вдячність своєму батькові, а в його особі - всім турботливим батькам Америки, бере участі у вихованні дітей. Батька засновниці свята звали Вільям Смарт, його дружина померла, народивши шосту дитину, але батько-одинак успішно виховав новонародженого і ще п'ятьох дітей. Доброчесний Вільям був ветераном громадянської війни і проживав з дітьми на фермі.

Вам це буде цікаво:
Китай святкує Новий рік
Китайці живуть за місячно-сонячним календарем, який відрізняється від нашого. Рік Собаки і стихія Землі набирає чинності 16 лютого 2018 року.
День кандзі в Японії
Щороку 12 грудня в Японії відзначається День кандзі, або День ієрогліфів. У цей день оголошують так званий «кандзі року», який жителі Японії обирають голосуванням.
День революції в Мексиці
У третій понеділок листопада кожного року відзначається День революції в Мексиці. Це свято засноване на честь річниці початку Мексиканської революції під проводом Франциско Мадеро в 1910 році. У результаті цієї революції був повалений режим диктатора Діаса, а місце президента країни зайняв Мадеро.
У Каталонії почався період полювання за Різдвяним поліном
У Каталонії відкрився новий сезон полювання за Різдвяним поліном Тіо де Надаль (кагати) - відомим персонажем тутешньої міфології.
День незалежності Польщі
День незалежності Польщі (Національне свято незалежності) відзначається 11 листопада.
День журналіста в Китаї
Щороку 8 листопада, починаючи з 2000 року, в Китаї урочисто відзначається День журналіста.
День Кекрі в Фінляндії
Згідно з давньою фінської релігії і народним календарем Фінляндії, Кекрі - це свято на честь закінчення всіх сільськогосподарських робіт і часу, коли корів з пасовищ заганяють в хліва на зимовий стійло. Кекрі - це період переходу від осені до зими.
Всесвітній день чоловіків
В першу суботу листопада за традицією відзначають Всесвітній день чоловіків. Це свято було проголошено з легкої руки Михайла Горбачова.
День культури в Японії
Сучасну Японію неможливо уявити без періоду Мейдзі, а про період Мейдзі неможливо розповідати, не згадуючи імператора Мейдзі (3 листопада 1852 - 30 липень 1912, 122-й імператор Японії). День культури збігається з днем його народження і є державним святом.
День незалежності Антигуа і Барбуди
Щорічно 1 листопада жителі Антигуа і Барбуди, невеликої острівної держави в Карибському морі, відзначають головне національне свято - День незалежності. У цей день у 1981 році була проголошена незалежність Антигуа і Барбуди від Великобританії.
Парад Дракон Шендон в Ірландії
31 жовтня під багатьох країнах святкують Хелловін, а в Ірландії в цей день відзначають Самайн (або Самхейн). На честь свята в місті Корк проходить парад «Дракон Шендон».
Напередодні Хелоуїна проводиться Ніч пустощів
Вечір напередодні Хеллоуїна, 30 жовтня, в Північній Америці і Великобританії називають Ніччю пустощів.
День незалежності Туркменістану
Головним національним святом Туркменістану є День незалежності. Відзначається він щорічно 27 жовтня в пам'ять про набуття Туркменістаном незалежності від Радянського Союзу в 1991 році.
Національний день Австрійської республіки
26 жовтня відзначається Національний день Австрійської республіки.
Свято гранату в Азербайджані
При спільній організації Міністерства культури і туризму Азербайджанської Республіки і Гейчайской районної виконавчої влади, в місті Гейчае, традиційному центрі гранатоводчества Азербайджану, щорічно в дні збору цього плода проходить традиційне Свято гранату.
Свято незалежності Замбії
День незалежності Замбії відзначається щорічно 24 жовтня. Це свято присвячене річниці проголошення незалежності Замбії від Великобританії в 1964 році. До проголошення незалежності Замбія з 1924 року була колонією британської корони і носила назву Північної Родезії.
День дипломата в Киргизстані
24 жовтня щорічно святкується День дипломатичного працівника Киргизстану.
День республіки в Угорщині
Одне з національних свят Угорщини, відоме під назвою День республіки, відзначається 23 жовтня. Ця дата пов'язана відразу з двома подіями в історії країни: Угорським повстанням 1956 року і проголошенням Угорської республіки в 1989 році.
День вомбата в Австралії
День вомбата - це неофіційне свято, що відзначається в Австралії щорічно 22 жовтня. Вперше його святкували в 2005 році.
Міжнародний день начос
У США та Мексиці щороку 21 жовтня відзначають Міжнародний день начос. Начос - це популярна закуска мексиканського походження, чіпси з тортильи, які подаються з різними топінгами (сиром, соусами-діпамі і т. д.).
Закрити
Outlook facebook page