RU  UK  EN
Статті  >  Всесвітній день пошти

Всесвітній день пошти

Автор: 09.10.2017 | свято
Всесвітній день пошти - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй.

Проводиться щорічно 9 жовтня за рішенням 14 конгресу Всесвітнього поштового союзу (Universal Postal Union) в день створення союзу в 1874 році. А Всесвітнім днем пошти цей день був проголошений на Конгресі Всесвітнього союзу поштарів, що відбувся в Токіо в 1969 році.

9 жовтня 1874 року в Бьерне (Швейцарія) представниками 22 країн, був підписаний Бернський договір, що заснував Генеральний поштовий союз. У 1878 році союз змінив свою назву і став називатися Всесвітнім поштовим союзом (ВПС). На сьогоднішній день ВПС налічує у своєму складі 192 країни.

У всьому світі, починаючи з 9 жовтня, проводиться Міжнародний тиждень листа. За даними ВПС, міжнародна пошта говорить 6800 мовами своїх клієнтів і є найдовшою в світі мережею фізичної доставки пошти. Вона призначена для забезпечення надійного, ефективного та економічного перевезення товарів та обміну ідеями. Пошта передає особисті думки друзів на великі відстані. Вона допомагає фірмам різного масштабу знаходити клієнтів і відповідати їх потребам.

Сучасна пошта в багатьох промислово-розвинених державах активно працює в секторі логістики, поштово-банківських послуг, каталожної торгівлі та прямої поштової розсилки, активно розвиває інформаційні технології, гібридну пошту і електронну комерцію.

Щороку заходи, що проводяться в рамках Всесвітнього дня пошти (тематичні виставки раритетних і рідкісних марок і листівок, конкурси малюнків поштової марки, різні просвітницькі акції), присвячені певній темі. Поштові відомства багатьох країн користуються цією можливістю для впровадження або просування нових поштових продуктів і послуг.

Вам це буде цікаво:
Всесвітній день яйця
У другу п'ятницю жовтня святкується в багатьох країнах світу досить незвичайне свято - Всесвітній день яйця.
День іспанської мови
День іспанської мови, що відзначається сьогодні, потрапив до календаря міжнародних дат з ініціативи департаменту Організації об'єднаних націй зі зв'язків з громадськістю. У 2010 році цей підрозділ виступив із пропозицією заснувати свята для кожної з шести офіційних мов ООН.
День незалежності Хорватії
Проголошенню незалежності Хорватії передував травневий референдум, в ході якого 93,94% виборців проголосували за суверенітет і незалежність Республіки Хорватія.
Всесвітній день посмішки
В першу п'ятницю жовтня відзначається щорічно цікаве свято - Всесвітній день посмішки.
День незалежності Іраку
День незалежності Іраку відзначається щорічно 3 жовтня. Це національне свято було встановлено на пам'ять про те, що в цей день в 1932 році Ірак здобув незалежність від Великобританії.
День хоббіта
День хоббіта - це день народження хоббітів Більбо і Фродо Беггінса, знаменитих персонажів творінь Джона Рональда Руела Толкіна.
День Конституції в США
Щорічно 17 вересня в Сполучених Штатах Америки відзначають федеральне свято - День Конституції, також відомий під назвою День громадянства.
Країни Центральної Америки святкують День незалежності
15 вересня в Гватемалі, Гондурасі, Коста-Ріці, Нікарагуа та Сальвадорі святкують День незалежності. На цей період заблановано безліч урочистих заходів.
Свято розтупаючих вод у Південній Кореї
Сьогодні на південнокорейському острові Чиндо стартує незвичайний фестиваль, присвячений морському відпливу - Свято розступаючих вод.
Міжнародний день крутизни
Міжнародний день крутизни - неофіційне жартівливе свято, яке відзначається щорічно 10 березня.
Свято зустрічі весни Фальяс в Іспанії
Фальяс - свято весни, який щорічно проводиться з 15 по 19 березня в іспанській провінції Валенсія. Його назва походить від латинського fax, що в перекладі означає «факел». Як і всі національні торжества, фестиваль Фальяс іспанці відзначають на широку ногу.
Китай святкує Новий рік
У Китаї розпочалося святкування Нового року, на честь якого населення країни отримало сім вихідних, званих Золотий тижнем.
День Бабака
День бабака - традиційне народне свято в Канаді та США, що відзначається щорічно 2 лютого. Вважається, що в цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нори, і по його поведінці можна судити про близькість настання весни.
День Сонячної кави в Ісландії
В Ісландії є таке незвичайне свято, як День Сонячної кави. У зимовий період багато районів цієї країни занурюються в непроглядну темряву не стільки за рахунок близькості країни до полярного кола, скільки з причини гористого рельєфу.
У світі відзначається день обійм
21 січня у всьому світі відзначається одне з самих незвичайних свят - Міжнародний день обіймів.
В Індії проходить фестиваль паперових зміїв
Паперові змії всіх можливих забарвлень, форм і розмірів злітають сьогодні в блакитне зимове небо Індії.
Названо найдорожче місто для зустрічі Нового року
Дубай виявився найдорожчим містом для зустрічі Нового року. Про це повідомляється в результатах дослідження компанії Travelex, які публікує Arabian Business.
Нідерланди святкують День Святого Томаса
21 грудня в Нідерландах відзначається День Святого Томаса. Так голландці прозвали апостола Фому.
У Відні відкривається Різдвяний ярмарок
Сьогодні, у столиці Австрії відкривається Різдвяний ярмарок.
У Новій Зеландії відзначають Національний день капців
Населення Нової Зеландії налічує трохи більше чотирьох мільйонів осіб. І без перебільшення можна стверджувати, що кожен житель цієї країни володіє, як мінімум, однією парою гумових капців.
Закрити
Outlook facebook page