RU  UK  EN
Статті  >  День іспанської мови

День іспанської мови

Автор: 12.10.2017 | свято, Іспанія
День іспанської мови, що відзначається сьогодні, потрапив до календаря міжнародних дат з ініціативи департаменту Організації об'єднаних націй зі зв'язків з громадськістю. У 2010 році цей підрозділ виступив із пропозицією заснувати свята для кожної з шести офіційних мов ООН.

З того часу День іспанської мови відзначається щорічно 12 жовтня. На цей же день припадає ще два свята - День Святої Діви Пілар і День Іспанідад, які щороку стають великою національною подією. Спочатку свято на честь Божої Матері Пілар відзначалося в Арагоні - одній з історичних областей Іспанії.

Згідно з легендою, Свята Діва з'явилася апостолу Сантьяго, стоячи на колоні (по-іспанськи «колона» - «pilar»), звідси і пішло її прізвисько. Згодом культ Богоматері Пілар став одним з найбільш шанованих у католицькій Іспанії. У 1913 році відомий підприємець і громадський діяч Фаустіно Родрігес Сан-Педро запропонував відзначати 12 жовтня ще одне свято - День іспанської раси, або «Фієста де ля Іспанідад». Одне зі значень слова «Іспанідад» - спільнота, співдружність іспаномовних народів - відсилає нас до імперських часів, коли під пануванням Іспанії перебувала значна частина світу. І сьогодні іспанський вплив відчувається в багатьох країнах.

Іспанською мовою, за різними оцінками, спілкується від 450 до 500 мільйонів чоловік - жителі самої Іспанії, США, Мексики, країн Латинської і Південної Америки, деяких держав Африки. Іспанська - офіційна мова Організації об'єднаних націй, Європейського союзу, Африканського союзу, Організації американських держав. Тому, святкуючи День іспанської мови, ООН має на меті заохочувати і підтримувати ініціативи, які сприяють розвитку багатомовності і мультикультурності і підвищенню обізнаності персоналу про історію і використанні іспанської мови в якості офіційної мови. Передбачається, що в День іспанської мови в секретаріаті ООН повинні проходити різні заходи - концерти національних виконавців, конкурси, науково-популярні виставки та уроки мови.

Вам це буде цікаво:
Китай святкує Новий рік
Китайці живуть за місячно-сонячним календарем, який відрізняється від нашого. Рік Собаки і стихія Землі набирає чинності 16 лютого 2018 року.
На Балеарських островах заборонять пластик
Влада Балеарского архіпелагу в Іспанії (куди входять Майорка, Менорка і Ібіца) планують позбутися від пластикового сміття до 2020 року.
В Іспанії відкриється музей пива
У 2019 році в Севільї відкриється музей пива, який займе одне з двох будівель фабрики CRUZCAMPO.
День кандзі в Японії
Щороку 12 грудня в Японії відзначається День кандзі, або День ієрогліфів. У цей день оголошують так званий «кандзі року», який жителі Японії обирають голосуванням.
День революції в Мексиці
У третій понеділок листопада кожного року відзначається День революції в Мексиці. Це свято засноване на честь річниці початку Мексиканської революції під проводом Франциско Мадеро в 1910 році. У результаті цієї революції був повалений режим диктатора Діаса, а місце президента країни зайняв Мадеро.
У Каталонії почався період полювання за Різдвяним поліном
У Каталонії відкрився новий сезон полювання за Різдвяним поліном Тіо де Надаль (кагати) - відомим персонажем тутешньої міфології.
День батька в Естонії
Щорічно в другу неділю листопада в Естонії відзначається День батька. Офіційна історія цього сімейного свята розпочалася в 1992 році, хоча, звичайно, і раніше у багатьох сім'ях влаштовували святкові дні в честь сильних і улюблених татусів.
День незалежності Польщі
День незалежності Польщі (Національне свято незалежності) відзначається 11 листопада.
День журналіста в Китаї
Щороку 8 листопада, починаючи з 2000 року, в Китаї урочисто відзначається День журналіста.
День Кекрі в Фінляндії
Згідно з давньою фінської релігії і народним календарем Фінляндії, Кекрі - це свято на честь закінчення всіх сільськогосподарських робіт і часу, коли корів з пасовищ заганяють в хліва на зимовий стійло. Кекрі - це період переходу від осені до зими.
Всесвітній день чоловіків
В першу суботу листопада за традицією відзначають Всесвітній день чоловіків. Це свято було проголошено з легкої руки Михайла Горбачова.
День культури в Японії
Сучасну Японію неможливо уявити без періоду Мейдзі, а про період Мейдзі неможливо розповідати, не згадуючи імператора Мейдзі (3 листопада 1852 - 30 липень 1912, 122-й імператор Японії). День культури збігається з днем його народження і є державним святом.
День незалежності Антигуа і Барбуди
Щорічно 1 листопада жителі Антигуа і Барбуди, невеликої острівної держави в Карибському морі, відзначають головне національне свято - День незалежності. У цей день у 1981 році була проголошена незалежність Антигуа і Барбуди від Великобританії.
Парад Дракон Шендон в Ірландії
31 жовтня під багатьох країнах святкують Хелловін, а в Ірландії в цей день відзначають Самайн (або Самхейн). На честь свята в місті Корк проходить парад «Дракон Шендон».
Напередодні Хелоуїна проводиться Ніч пустощів
Вечір напередодні Хеллоуїна, 30 жовтня, в Північній Америці і Великобританії називають Ніччю пустощів.
День незалежності Туркменістану
Головним національним святом Туркменістану є День незалежності. Відзначається він щорічно 27 жовтня в пам'ять про набуття Туркменістаном незалежності від Радянського Союзу в 1991 році.
Національний день Австрійської республіки
26 жовтня відзначається Національний день Австрійської республіки.
Свято гранату в Азербайджані
При спільній організації Міністерства культури і туризму Азербайджанської Республіки і Гейчайской районної виконавчої влади, в місті Гейчае, традиційному центрі гранатоводчества Азербайджану, щорічно в дні збору цього плода проходить традиційне Свято гранату.
Свято незалежності Замбії
День незалежності Замбії відзначається щорічно 24 жовтня. Це свято присвячене річниці проголошення незалежності Замбії від Великобританії в 1964 році. До проголошення незалежності Замбія з 1924 року була колонією британської корони і носила назву Північної Родезії.
День дипломата в Киргизстані
24 жовтня щорічно святкується День дипломатичного працівника Киргизстану.
Закрити
Outlook facebook page