RU  UK  EN
Статті  >  День іспанської мови

День іспанської мови

Автор: 12.10.2017 | свято, Іспанія
День іспанської мови, що відзначається сьогодні, потрапив до календаря міжнародних дат з ініціативи департаменту Організації об'єднаних націй зі зв'язків з громадськістю. У 2010 році цей підрозділ виступив із пропозицією заснувати свята для кожної з шести офіційних мов ООН.

З того часу День іспанської мови відзначається щорічно 12 жовтня. На цей же день припадає ще два свята - День Святої Діви Пілар і День Іспанідад, які щороку стають великою національною подією. Спочатку свято на честь Божої Матері Пілар відзначалося в Арагоні - одній з історичних областей Іспанії.

Згідно з легендою, Свята Діва з'явилася апостолу Сантьяго, стоячи на колоні (по-іспанськи «колона» - «pilar»), звідси і пішло її прізвисько. Згодом культ Богоматері Пілар став одним з найбільш шанованих у католицькій Іспанії. У 1913 році відомий підприємець і громадський діяч Фаустіно Родрігес Сан-Педро запропонував відзначати 12 жовтня ще одне свято - День іспанської раси, або «Фієста де ля Іспанідад». Одне зі значень слова «Іспанідад» - спільнота, співдружність іспаномовних народів - відсилає нас до імперських часів, коли під пануванням Іспанії перебувала значна частина світу. І сьогодні іспанський вплив відчувається в багатьох країнах.

Іспанською мовою, за різними оцінками, спілкується від 450 до 500 мільйонів чоловік - жителі самої Іспанії, США, Мексики, країн Латинської і Південної Америки, деяких держав Африки. Іспанська - офіційна мова Організації об'єднаних націй, Європейського союзу, Африканського союзу, Організації американських держав. Тому, святкуючи День іспанської мови, ООН має на меті заохочувати і підтримувати ініціативи, які сприяють розвитку багатомовності і мультикультурності і підвищенню обізнаності персоналу про історію і використанні іспанської мови в якості офіційної мови. Передбачається, що в День іспанської мови в секретаріаті ООН повинні проходити різні заходи - концерти національних виконавців, конкурси, науково-популярні виставки та уроки мови.

Вам це буде цікаво:
День беатифікації Матері Терези
День беатифікації видатної католицької подвижниці нашого часу матері Терези Калькутської - 19 жовтня - відзначається в Албанії як національне свято.
День Незалежності Азербайджану
18 жовтня відзначається щорічно День незалежності Азербайджану. Це свято присвячене річниці проголошення Конституційного акта про державну незалежність Азербайжанської Республіки в 1991 році.
Всесвітній день яйця
У другу п'ятницю жовтня святкується в багатьох країнах світу досить незвичайне свято - Всесвітній день яйця.
Всесвітній день пошти
Всесвітній день пошти - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй.
День незалежності Хорватії
Проголошенню незалежності Хорватії передував травневий референдум, в ході якого 93,94% виборців проголосували за суверенітет і незалежність Республіки Хорватія.
Всесвітній день посмішки
В першу п'ятницю жовтня відзначається щорічно цікаве свято - Всесвітній день посмішки.
День незалежності Іраку
День незалежності Іраку відзначається щорічно 3 жовтня. Це національне свято було встановлено на пам'ять про те, що в цей день в 1932 році Ірак здобув незалежність від Великобританії.
День хоббіта
День хоббіта - це день народження хоббітів Більбо і Фродо Беггінса, знаменитих персонажів творінь Джона Рональда Руела Толкіна.
День Конституції в США
Щорічно 17 вересня в Сполучених Штатах Америки відзначають федеральне свято - День Конституції, також відомий під назвою День громадянства.
Країни Центральної Америки святкують День незалежності
15 вересня в Гватемалі, Гондурасі, Коста-Ріці, Нікарагуа та Сальвадорі святкують День незалежності. На цей період заблановано безліч урочистих заходів.
Свято розтупаючих вод у Південній Кореї
Сьогодні на південнокорейському острові Чиндо стартує незвичайний фестиваль, присвячений морському відпливу - Свято розступаючих вод.
Наступного тижня в Україні стартує Тиждень іспанського кіно
Наприкінці березня у п’ятьох містах України стартує Тиждень іспанського кіно «CINEFIESTA».
Міжнародний день крутизни
Міжнародний день крутизни - неофіційне жартівливе свято, яке відзначається щорічно 10 березня.
Свято зустрічі весни Фальяс в Іспанії
Фальяс - свято весни, який щорічно проводиться з 15 по 19 березня в іспанській провінції Валенсія. Його назва походить від латинського fax, що в перекладі означає «факел». Як і всі національні торжества, фестиваль Фальяс іспанці відзначають на широку ногу.
Китай святкує Новий рік
У Китаї розпочалося святкування Нового року, на честь якого населення країни отримало сім вихідних, званих Золотий тижнем.
День Бабака
День бабака - традиційне народне свято в Канаді та США, що відзначається щорічно 2 лютого. Вважається, що в цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нори, і по його поведінці можна судити про близькість настання весни.
День Сонячної кави в Ісландії
В Ісландії є таке незвичайне свято, як День Сонячної кави. У зимовий період багато районів цієї країни занурюються в непроглядну темряву не стільки за рахунок близькості країни до полярного кола, скільки з причини гористого рельєфу.
У світі відзначається день обійм
21 січня у всьому світі відзначається одне з самих незвичайних свят - Міжнародний день обіймів.
В Індії проходить фестиваль паперових зміїв
Паперові змії всіх можливих забарвлень, форм і розмірів злітають сьогодні в блакитне зимове небо Індії.
Названо найдорожче місто для зустрічі Нового року
Дубай виявився найдорожчим містом для зустрічі Нового року. Про це повідомляється в результатах дослідження компанії Travelex, які публікує Arabian Business.
Закрити
Outlook facebook page