RU  UK  EN
Статті  >  День дарування книг у Вірменії

День дарування книг у Вірменії

Автор: 19.02.2018 | Вірменія
Щорічно 19 лютого у Вірменії відзначають День дарування книг. Це свято було засновано в 2008 році з ініціативи Левона Ананяна, голови спілки письменників Вірменії. Ініціативу підтримав уряд Вірменії.

Така дата була обрана не випадково. 19 лютого 1869 року народився Ованес Туманян, відомий вірменський письменник, поет і громадський діяч. За своє життя він написав величезну кількість віршів, поем, казок, байок і балад, багато з яких засновані на вірменському фольклорі. Безліч його творів визнані шедеврами вірменської літератури.

У Вірменії Туманяну встановлені пам'ятники, його ім'ям називають вулиці і школи, в честь Ованса Туманяна було навіть назване ціле місто. У 1953 році в Єревані відкрився музей поета, пізніше відбулося відкриття музею в селі Дсех, де народився поет. У 2000 році була випущена присвячена письменникові поштова марка.

У День дарування книг проводяться різні заходи. Бажаючі можуть безкоштовно відвідати ряд музеїв в Єревані і деяких інших містах країни в обмін на науково-популярну або художню літературу. Театри спеціально до цього дня готують вистави, також прийнято проводити в цей день літературні читання.

За матеріалами anydaylife.com

Вам це буде цікаво:
День незалежності Вірменії
Головне національне свято Республіки Вірменія, День незалежності, відзначається щорічно 21 вересня. В цей день в 1991 році країна проголосила свою незалежність від Радянського Союзу.
День прапора у Вірменії
15 червня у Вірменії відзначається день державного прапора.
День конституції у Вірменії
5 липня Вірменія відзначає День Конституції.
Закрити
Outlook facebook page