RU  UK  EN
Статті  >  День таджицької друку

День таджицької друку

Автор: 11.03.2018
Щорічно 11 березня відзначається День таджицького друку - професійне свято журналістів Республіки Таджикистан. Коріння свята сягають до 1912 року, коли вийшло друком перше періодичне видання на таджицькій мові.

Перша таджицька газета національною мовою називалася «Священна Бухара», але незабаром після свого створення вона була закрита через те, що не припала до вподоби Бухарському еміру. Наступним періодичним виданням, вже при радянській владі, стала газета «Таджицьке свято», що з'явилася в 1925 році.

Цікаво, що газета «Таджицьке свято» існує і зараз, правда, називається вже по-іншому - «Ҷумҳуріят». Цю газету з моменту її заснування фінансувала держава, так само відбувається і нині.

День таджицької друку в даний час є приводом для журналістів Таджикистану зустрічатися для обговорення концепції розвитку вітчизняної друку. На подібних зустрічах увага приділяється також розвитку інтернету в країні, адже відкритий доступ до глобальної мережі дозволить не тільки жителям Таджикистану, але і всім бажаючим читати електронні версії книг на мові фарсі.

За матеріалами anydaylife.com

Закрити
Outlook facebook page