RU  UK  EN
Статті  >  День незалежності Маврикія

День незалежності Маврикія

Автор: 12.03.2018 | Маврикій
12 березня жителі Республіки Маврикій відзначають національне свято - День незалежності. У цей день в 1968 році Маврикій здобув незалежність від Великобританії.

Острів Маврикій знаходиться біля узбережжя Східної Африки, він був відкритий португальцями в XVI столітті, на той момент Маврикій був безлюдним. В кінці XVI - початку XVII століття його почали колонізувати голландці, які й дали йому таку назву на честь Моріца Оранського. Вони завезли туди рабів з Мадагаскару.

У 1710 році голландці покинули острів, і в 1715 році він перейшов у володіння Франції і був перейменований в Іль-де-Франс. Французи також завозили на Маврикій африканських і мадагаскарських рабів. У 1810 році острів перейшов у володіння Британії і чотири роки по тому став британською колонією офіційно, повернувши собі назву Маврикій.

У 1835 році на Маврикії було скасовано рабство, але приблизно в той же час в країну почали прибувати робітники з Китаю і Індії, що забезпечило різноманітний етнічний склад сучасного населення Маврикія (нащадки індійських іммігрантів становлять найчисленнішу частину населення).

Після Другої світової війни почався процес деколонізації, і 12 березня 1968 року Маврикій став незалежною державою. До складу Республіки Маврикій крім острова Маврикій увійшов острів Родрігес, також колишня британська колонія, і безліч дрібніших островів. 12 березня відзначається на Маврикії як державне свято - День незалежності (День республіки).

За матеріалами anydaylife.com

Закрити
Outlook facebook page