RU  UK  EN
Статті  >  Помер фізик-теоретик Стівен Хокінг

Помер фізик-теоретик Стівен Хокінг

Автор: 14.03.2018
Британський фізик-теоретик Стівен Хокінг помер у віці 76 років.

Вчений помер рано вранці в середу в своєму будинку в Кембриджі. Вчений, більшу частину життя провів в інвалідному кріслі, широко відомий як популяризатор науки, в останні роки велику увагу приділяв таким проблемам людства, як глобальне потепління, стан навколишнього середовища і соціальна нерівність.

Співчуття висловив американський вчений в галузі інформатики Ендрю Ин. Він зазначив, що люди повинні прагнути жити таким же повним життям, як і Хокінг. Він навів висловлювання фізика: "Я не боюся смерті, але й не поспішаю вмирати. Мені ще так багато потрібно зробити".

Коли Хокингу було 22 роки, йому поставили діагноз "бічний аміотрофічний склероз". Лікарі вважали, що жити йому залишилося два-три роки. Однак їх прогнози не виправдалися: вчений продовжив наукову роботу, двічі одружувався і став батьком трьох дітей.

У 1998 році він опублікував книгу "Коротка історія часу", яка розійшлася десяти мільйонним тиражем. У ній йдеться про появу Всесвіту, природу простору і часу, чорні діри і Теорії суперструн.

Навіть будучи повністю паралізованим, Хокінг вів активне життя: займався наукою, викладав, виступав з доповідями, спілкуючись зі світом через комп'ютерний синтезатор мови.

У 2015-му вийшов британський фільм "Всесвіт Стівена Хокінга".

За матеріалами lenta.ru

Закрити
Outlook facebook page